Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Serwis olejowy po za ASO, a czujnik zużycia oleju.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Serwis olejowy po za ASO, a czujnik zużycia oleju.

    Ostatnio rozmawiałem z sąsiadem o serwisie olejowym w jego Seacie z silnikiem 1.5 TSI. Serwis zaleca wymianę co 30 tys.km. Sąsiad chciałby jednak wymieniać olej co 10 tys.km. Auto jest nowe i na gwarancji. Zastanawialiśmy się czy można wymienić olej przez pierwszych 10 i 20 tys. na własną rękę w niezależnym warsztacie, a dopiero przy 30tys.km wraz z przeglądem samochodu w ASO. Auto ma czujnik zużycia oleju. Jego zużycie na pewno będzie dla ASO zauważalne gdy wymiana będzie co 10tys.km, a nie co 30tys.km. Konieczna będzie wizyta w ASO co 10tys.km?
    VW Golf Sportsvan 1.2 TSI 110KM


  • #2
    Same ASO też wymieniają olej częściej jak chcesz. Wymieniaj poza ASO i jedź na przegląd przy 30 tys. km. Tylko czy co 10 tys. czy co 15 tys.? Tylko nad tym bym się zastanowił. Zbyt rzadko niedobrze, ale za często też nie ma sensu.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Tu nie ma sie co zatstanawiać tylko wymieniąć conajmniej co 15kkm
      Koszt dobrego oleju syntetycznego (takiego prawdziwie syntetycznego, nie Hydro Crack ) z fitrem nie powinien przekroczyć 200 PLN.
      Tylko brać z pewnego źródła

      Przyoszczedzisz, to potem morze pięniędzy za wymiane prescieni zabulisz.

      Komentarz


      • #4
        Ja akurat wymieniam co 15 k km ( a i tak jezdze trasa 80% lub wiecej) , ale robie to tez w ASO, póki na gwarancji , oni to robią na mój koszt, z tym że olej zawsze ja im przywoże - pomijając tutejsze forumowe dyskusje , nie mam zaufania do Castrola , wiec zawsze im przywoże swój Motul 5w30 Specific , nawet na te wymiany które sa na ich koszt.
        ASO jest drogie , no ale jeszcze do zniesienia cena za wymiane oleju + filtr ( który de facto tez im swój przywoże) wiec płace za samą usługe.

        Poza tym , jak jeżdzisz bardzo często po miescie to dopiero wtedy Twój styl jazdy będzie zmniejszał kilometry do wymiany oleju ktora bedzie ustawiona . To raczej żaden czujnik oleju a bardziej stylu jazdy ( średnie predkosci , pokonywane odcinki i jakis tam algorytm)

        Nastepnym razem mozesz w ASO poprosić aby ustawili Ci przeglądy co 30 tyś km a wymiane oleju co 15 tyś km , ja tam własnie mam zrobione .
        2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X