Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problemy z ASO

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problemy z ASO

    Witam serdecznie
    Chciałbym sie Was poradzić co moge zrobić w danej sytuacji , bo coś mam przeczucie ze jedno spore ASO Skody na Śląsku zaczyna mnie oszukiwać.
    Ale do rzeczy

    Na początku roku 2019 miałem kolizje , nie z mojej winy , z OC sprawcy wziełem samochód , natomiast mój oddałem do wskazanego przez Skoda Asistance ASO na Śląsku ( na chwile obecną nie bede mówił które to ASO to nie ma zresztą takiego znaczenia)

    Po naprawie , odebrałem samochód i na pierwszy rzuc oka wszystko wyglądało dobrze, po kilku miesiącach zauważyłem ze w jednym miejscu lakier wyraźnie sie zapadł w jednym miejscu oraz zmienił kolor pod słońce, taka plama oraz zderzak jest troche nierówno zamontowany ( jakby minimalnie sie przesunął z czasem)
    No więc nie zastanawiając sie długo , pojechałem z końcem Czerwca do ASO w którym przeprowadzałem naprawe w celu reklamacji
    Pan z działu napraw, przyznał mi racje , ze nalezy to poprawić i ...... chciał na początek odrazu odesłać mnie z kwitkiem ze to nie oni robili,
    tylko podwykonawca i dał mi adres podwykonawcy zebym do niego pojechał.
    No to nie przeszło , ponieważ powiedziałem mu ze podwykonawca dla mnie jest nikim w tej sprawie, ja oddałem samochód do ASO a nie do podwykonawcy i nie bede sie z podwykonawcą teraz przepychał
    Na to Pan z ASO mi mówi ze ok, moze przyjąc samochód ,ale nie ma na dzień dzisiejszy zastepczego (a dobrze wiedział ze jest mi niezbędny)
    wiec grzecznie sie spytałem na kiedy będzie zastepczy to wtedy przyjade. Tutaj próba manipulacji , że są wakacje i ze samochód zastępczy moge miec pod koniec wakacji .
    Pomyślałem sobie ze i tak wyjezdzam , i troche mnie nie bedzie - wiec sie zgodziłem , Pan niby mnie wpisał i pod koniec Sierpnia miało sie wszystko zakończyć

    No ale nie jest tak kolorowo , pod koniec Sierpnia samochodu zastepczego dalej nie maja dla mnie - (dla klienta który czeka juz prawie 2 miesiace).
    Dziś jest 17.09.2019, przypomniałem sie i dostałem informacje ze dalej nie mają wolnego samochodu zastepczego.

    Nie wiem jak do konca jest w ASO, ale chyba kilka miesiecy oczekiwania na samochód zastepczy to jest ściema - tym bardziej ze to spore ASO. Niechce mi sie w to wierzyć.
    Wydaje mi sie że bardziej chce mnie przeczekać myśląc ze wkoncu zrezygnuje. Dla nich sama naprawa była zyskiem , ale juz reklamacja nie , nie zalezy im na tym
    Nie wiem jak najlepiej sie dobrać do nich , do kogo napisac , komu to zgłosić , mam wszystko na mailu w korespondencji.
    Nieche robić pochopnych kroków , wole sie Was tutaj poradzić zeby był jaknajbardziej skutecznie.

    Będe bardzo wdzięczny za okazane porady.
    2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

  • #2
    Sprawa dla mnie wygląda prosto, likwidowales szkode z OC sprawcy wiec albo zgłoś się do Skoda Assistance, które wskazało Ci ASO lub do ubezpieczyciela, który płacił za naprawę celem zgłoszenia reklamacji bo masz do tego prawo tak samo jak do ponownych oględzin rzeczoznawcy że np zle została wykonana naprawa lakiernicza i niestety ASO będzie musiało to zrobić, jeszcze można uderzyć do Skoda Polska pisząc im na profilu ładnie masz też biuro ochrony konsumentów ale zaczalbym od ubezpieczyciela

    Komentarz


    • #3
      No dobra, maja obowiazek zapewnic samochod zastepczy?
      bo przy pierwszej naprawie za to placi ubezpieczyciel.
      ciekawe...
      ja bym wypożyczył cos na własną rękę
      Powered by R-Performance

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
        Sprawa dla mnie wygląda prosto, likwidowales szkode z OC sprawcy wiec albo zgłoś się do Skoda Assistance, które wskazało Ci ASO lub do ubezpieczyciela, który płacił za naprawę celem zgłoszenia reklamacji bo masz do tego prawo tak samo jak do ponownych oględzin rzeczoznawcy że np zle została wykonana naprawa lakiernicza i niestety ASO będzie musiało to zrobić, jeszcze można uderzyć do Skoda Polska pisząc im na profilu ładnie masz też biuro ochrony konsumentów ale zaczalbym od ubezpieczyciela
        Poczekam jeszcze kilka dni , i chyba zaczne w tym kieunku interweniować , może jeszcze ktoś napisze coś przydatnego w tym wątku



        Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
        No dobra, maja obowiazek zapewnic samochod zastepczy?
        bo przy pierwszej naprawie za to placi ubezpieczyciel.
        ciekawe...
        ja bym wypożyczył cos na własną rękę
        Mają obowiązek zapewnić samochód zastępczy, przeciez to nie z mojej winy im zgłaszam reklamacje, wiec to oni musza mi zapewnic samochód.
        Pytanie dlaczego usilnie twierdzą ze nie mają atualnie wolnych samochodów zastępczych ... Aż mi sie w to wierzyć niechce, serio.

        Moge oczywiscie wypożyczyć na własną reke i próbować ich obciążyć kosztami , ale to pewnie spotka sie z ostrym sprzeciwem ze strony ASO.
        2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

        Komentarz


        • #5
          Mają czy nie - to ich problem. Naprawiliby jak trzeba, to byś im nie truł. Jak nie mają sami zastępczego, to niech wezmą w wypożyczalni.
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            No wiec dam im jeszcze 2 tygodnie czasu , bo i tak teraz mi srednio pasuje tam jechac , i z początkiem Października przyatakuje jakimiś konkretami, bo faktycznie troche zachowanie z ich strony jest żenujące , nie wierze ze całkiem spore ASO nie ma samochodu zastępczego od kilku miesiecy Dla mnie bzdura i kłamstwo z ich strony.

            Zastanawiam sie tylko czy wrócić faktycznie do ubezpieczyciela i zażądać powtórnych oględzin przez rzeczoznawce , czy eskalować Pana z ASO , który mnie zwodzi ?
            2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

            Komentarz


            • #7
              Kontynuując temat: zgłosiłem sprawe do VW Poznań , kontakt sprawny , 2 dni później kontakt z ASO które mnie urabiało i Superb gotowy jako zastepczy.
              Dlaczego w tym kraju trzeba uruchamiać takie eskalacje ? Przeciez można było to normalnie rozegrać.

              To takie info na przyszłość , jakby ktoś miał problemy kiedys ( czego nikomu nie zycze)
              2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

              Komentarz


              • #8
                Czy ja dobrze zrozumiałem że samochód został przekazany do PODWYKONAWCY? Czy podwykonawca jest przeszkolony w zakresie napraw i ma dopuszczenie producenta?

                Komentarz


                • #9
                  A pojęcia nie mam gdzie go teraz poprawiali , ale ASO sie w ogóle nie kryje z tym że jak mają za duzo zleceń to wysyłają samochody do jakis "garaży" osiedlowych gdzie Pan Kazik ze szwagrem szpachluja , ASO rozlicza sie z ubezpieczycielem , Kazik dostaje jakiś grosz , ASO w sumie nic nie robi a zarabia na ubezpieczeniu , a w papierach masz wpisane ze naprawa była przeprowadzona przez ASO ( to bardziej na potrzeby jak auto masz w leasingu/ kredycie i będziesz go rozliczał) .
                  Czy ma dopuszczenie producenta ? Nie mam pojecia , w kazdym razie podmiotem odpowiedzialnym jest dane ASO , w moim wypadku chcieli pójsc za bardzo na skróty i sie troche wydało jakie mają praktyki.
                  Jeśli mam być szczery to słabo to wszystko wygląda , kolejny dowód na to że ASO od pana Kazika sie w sumie nie wiele różni.
                  2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                  Komentarz


                  • #10
                    Mają dogadany warsztat ktory ma np komorę żeby auta szybko wchodziły i szybko wychodziły, cene ze wzgledu na ilość aut które dostają od ASO mają na dobrym poziomie za element i jazda. Auto może być przygotowane w jakimś stopniu, szlif w zaprzyjaznionym warsztacie komora i za dwa dni wraca do ASO, tam dopieszczaja i na wydawke.
                    Warsztat zadowolony bo mają robotę i zarabiaja na ilosci, ASO malym wkladem zarabia na roznicy i wszyscy zadowoleni. Warsztat najwięcej zarabia na lakierowaniu

                    Komentarz


                    • #11
                      A ja bym im teraz kazał pokazać że zderzak jest nowy i oryginalny bo masz uzasadnione podejrzenia że może tanią podróbkę włożyli?( swoją drogą firma Plichta z Trójmiasta kasuje za kamerki zgodnie z katalogiem producenta a zleca montaż NAJTAŃSZYCH podróbek firmie Cars systems z Redy)

                      Komentarz


                      • #12
                        Z plichta znajomy mial lepszy gryps, kupil w leasing auto jako pierwszy wlasciciel a po 3 miechach wyszlo ze auto bylo zarejestrowane a licznik chyba cofniety chyba ale z licznikiem nie jestem w 100% pewien

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                          Z plichta znajomy mial lepszy gryps, kupil w leasing auto jako pierwszy wlasciciel a po 3 miechach wyszlo ze auto bylo zarejestrowane a licznik chyba cofniety chyba ale z licznikiem nie jestem w 100% pewien
                          A też mu potem odpisywał ich etatowy KŁAMCA adwokat Kotulski?

                          Komentarz


                          • #14
                            Jak tak czytam to co piszecie to strach oddawać auto do ASO , kupować używke od nich tez strach kupować , ja wczoraj swoją o3 odebrałem i całe szczęscie to co mi sie niepodobało to poprawili, przez ten okres miałem przyjemnosc sobie Superbem pojezdzić , no ale ile to trwało zeby doszło do skutku to moje .

                            Odechciewa sie z nimi współpracować , co jedne ASO to lepsze.
                            2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis
                              Jak tak czytam to co piszecie to strach oddawać auto do ASO , kupować używke od nich tez strach kupować , ja wczoraj swoją o3 odebrałem i całe szczęscie to co mi sie niepodobało to poprawili, przez ten okres miałem przyjemnosc sobie Superbem pojezdzić , no ale ile to trwało zeby doszło do skutku to moje .

                              Odechciewa sie z nimi współpracować , co jedne ASO to lepsze.
                              To podaj teraz co to za ASO jak już swoją Octavię odebrałeś....

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Grika Zobacz wpis

                                To podaj teraz co to za ASO jak już swoją Octavię odebrałeś....
                                Słuszna uwaga , ku przestrodze innych

                                Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o.
                                ul. Drogowa Trasa Średnicowa 2, 41-600 Świętochłowice
                                2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X