Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

dziwny klekot z tyłu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dziwny klekot z tyłu

    witam
    mam pytanie czy to normalne w o3 kombi ze po normalnym ruszeniu przejechaniu około pół metra i wciśnięciu gwałtownie hamulca słychać z tyłu głośny klekot (nie wiem jakby sprężyna) jak stary złom. Czy może ktoś wie coś na ten temat albo może ktoś może sprawdzić u siebie

  • #2
    kurcze naprawde nikt nie może wsiąść do swojej O3 i sprawdzić?

    Komentarz


    • #3
      Mi tak bulgocze paliwo jak mam miedzy 3/4 a pelnym bakiem a czasem mi zapiszczy prawa tylna tarcza

      Komentarz


      • #4
        nie to ewidentny klekot skrzypienie lub coś takiego. Jak próbowałem to aż ludzie się oglądali co to za złomek

        Komentarz


        • #5
          ale co klasyczne metody diagnozowania jak szarpak czy zwykły mechanik bujający nadwoziem zawiodły?
          Powered by R-Performance

          Komentarz


          • #6
            Jeszcze nigdzie nie byłem najpierw chce się dowiedzieć czy inni tez tak maja bo te samochody są niedorobione i okazuje się ze niektóre usterki poprostu te auta tak maja

            Komentarz


            • #7
              to ma coś wspólnego z hamulcami bo jak mam zaciągnięty ręczny i go pobujam to trzeszczy piszczy (jakby na gumach) a jak puszcze hamulec to przestaje. dodam że jakiś miesiąc temu wymieniłem tarcze plus klocki. ma ktoś jakiś pomysł?

              Komentarz


              • #8
                Najlepsze rozwiazanie Twojego problemy jest 3 posty wcześniej
                Powered by R-Performance

                Komentarz


                • #9
                  wywal wszystko z bagażnika i sprawdź ponownie. Trzaski mogą pochodzić z bagażu czy też luźno położonego wyposażenia.

                  Komentarz


                  • #10
                    bagażnik pusty to wygląda na hamulce nie wiem czy to nie klocki. Bo jak nim trzącham na zaciągniętym ręcznym to wydaje te dziwne dźwięki a jak spuszcze z ręcznego to przestaje

                    Komentarz


                    • #11
                      tarcza trze o klocek na ręcznym - może słabo ręczny Ci łapie. Zaciąg na maxa i sprawdź. Jak u siebie zaciągnę na 1-2 zęba to też trzeszczy - to normalne, bo klocek słabo trzyma tarcze i się delikatnie obraca koło.



                      Moje MPI

                      ...Dominik...

                      Komentarz


                      • #12
                        nie to nie tylko o ręczny chodzi to również nożny ale chyba wiem już o co może chodzić podejrzewam że jakieś klocki dziwne (mimo że trw )bo jak się nagrzeją (przejade kilka kilkanaście km)to problem znika

                        Komentarz


                        • #13
                          Zobacz osadzenie klocka w jarzmie zacisku. Od kiedy masz ten dzwięk? Czy były wymieniane klocki gdzieś niedawno? Wybacz, ale zapodajesz temat usterki jak przysłowiowa "baba".
                          O1-->O3--> ?

                          Komentarz


                          • #14
                            dlaczego jak baba napisałem że dziwny klekot dziwny dźwięk inaczej nie umiem tego określić, nie jest to piszczenie. Klocki z tarczami (jedno i drugie TRW )wymieniane miesiąc temu. Problem znika po przejechaniu kilku kilometrów (myślę że jak złapią temperaturę to przestają wydawać dżwięki). Wymieniłbym klocki na inne ale nie chce wydawać niepotrzebnie kasy a stare wyrzuciłem

                            Komentarz


                            • #15
                              a powiedzcie mi proszę czy macie założone te blaszki po których się klocek porusza ja u siebie nie miałem założonych i terez jak wymieniałem to również nie założyłem bo jakoś nie pasowały te od zestawu

                              Komentarz


                              • #16
                                No to sprawa jasna. Prawdopodobnie klocki zle ulozyles do tarcz. Przegrzales i sie zeszklily i wtedy tak klekotaja.
                                Moga tez byc bledy w montazu. Jezeli w pudelku byly blaszki to maja byc zalozone. Choc jak ja zakladalem Zimermanna to blaszek nie bylo. Zbyt duzy luz bedzie powodowal stuki. Owszem zniknie po rozgrzaniu bo pod wplywem ciepla rozszerzy sie material i troche to zniweluje, jednak jest to blad w montazu. Oczysciles prowadnice klocka z rdzy?
                                O1-->O3--> ?

                                Komentarz


                                • #17
                                  tak wszystko oczyszczone. tylko te blaszki zacholere nie pasowały dlatego sugerując się tym że również nie były założone na starych klockach to teraz też nie dałem. czyli trzeba nowe klocki kupić. co myślicie o brembo

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Może najpierw jeszcze raz to rozbierz i zobacz, czy to na pewno wina klocków. Po co sobie generować koszty? Pamiętam też, że jak ja kupowałem to były 2 typy klocków - na pewno masz dobrze dobrane? Ja u siebie wymieniałem równo rok temu i miejsca gdzie układa się klocek w jarzmie wypiaskowałem na takiej małej piaskareczce, smar ceramiczny, spokojna jazda celem ułożenia się tego zastawu i chodzi wszystko cacy. Teraz jak zmieniałem koła na zimowe to zwróciłem uwagę, że jednak Zimmermany mniej pylą niż TRW czy Galfer.
                                    O1-->O3--> ?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ostatnio w weekend rozbierałem i wszystko jest jak powinno. A klocki dobierane po vin. Zamówiłem nowe teraz brembo zobaczymy jak będzie z nimi

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        No to ciekawy przypadek. Daj znac czy pomoglo
                                        O1-->O3--> ?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          spoko w weekend jak pogoda pozwoli to chyba wymienię i spróbuję tym razem te blaszki założyć. No zobaczymy

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            klocki wymienione blaszki dane Niestety żadnej poprawy a wręcz powiedziałbym że jest ciut gorzej. Powiedźcie na jakich zestawach hamulcowych wy jeździcie

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              A proszę was sprawdźcie u siebie czy wam też trzeszczą ruszcie i gwałtownie zahamujcie (pedał w podłogę) najlepiej otwórzcie szybę to będzie lepiej słychać, Tylko na zimnych hamulcach

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Przy tylnych hamulcach klocki nie mają żadnych blaszek bo niedawno wymieniałem . Według mnie żle dobrane klocki.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X