Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Za dużo oleju ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Za dużo oleju ?

    Witam
    Jestem świeżo po zakupie Octavii3 1,6TDI 110KM
    Wczoraj sprawdziłem olej i .. wydaje sie ze jest go za dużo ????
    Tak jak widac na zdjeciu olej pokazuje sie na tym plastiku powyzej zakropkowanej strefy (zaznaczylem na zdjeciu strzalka)
    Przed zakupem bylem na przegladzie w ASO przedzakupowym i nic nie powiedzieli na temt oleju (zaznaczone na raporcie ze olej OK )
    Czy powinienem sie martwic ? Cos robic z tym?
    Dzieki z góry za odpowiedzi

    Marcin
    Załączone pliki

  • #2
    Problem z wypalaniem dpf przez co ropa dostaje się do oleju. Jak będzie dalej przybywać to silnik szlak trafi.

    Komentarz


    • #3
      ALe ja nie wiem czy go przybywa , raczej nie - stan jest caly czas taki sam

      Komentarz


      • #4
        Uszczelnienia pompo wtryskiwaczy puszczają. Jak najszybciej usuń awarie. Najtańszy z kosztów to wymiana samych uszczelnień a najdroższy tulejowanie głowicy... przerabiałem w o2

        Komentarz


        • #5
          Czy rzeczywsicie te 3 mm wiecej moze cos uszkodzic ? A odma w takich przypadkach wlasnie nie jest po to aby wywalic nadmiar ?
          Czemu w ASO w takim razie nic nie powiedzieli ?

          Znalazlem taki ciekawy materiał :

          Komentarz


          • #6
            Proste , wymień olej wlej stan i zobaczysz po miesiącu co się dzieje

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez dj-tomik Zobacz wpis
              Uszczelnienia pompo wtryskiwaczy puszczają.
              Pisz takie glupoty to ktos uwierzy... ja piernicze to jest motor CR, a nie to pukajace padlo PD!!!

              Zamieszczone przez mag1978 Zobacz wpis
              Czy powinienem sie martwic ? Cos robic z tym?
              Sprawdziles obecnie, pojezdzij i sprawdz w takich samych warunkach za 200-500km. Wystarczy auto krzywo postawic i bedzie mialo nadstan oleju. Jak bedzie przybywac to bedziesz sie martwil dopiero wtedy.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Maicroft z CR idealnie

                Ci do stanu oleju to
                1. Przy słabym wypalaniu DPF-u bedzie ropa w oleju bo jest dotrysk
                2. Jak kupuje się używane auto to wymienia się na dzień dobry olej i filtry bo nie wiesz jak ktoś wymienial, przy 10-15 czy może robił sobie interwały co 30

                Komentarz


                • #9
                  Dziekuje za odpowiedzi, odciagnalem troche oleju i teraz jest poniżej MAX.

                  Zamieszczone przez MixerGDA Zobacz wpis
                  Maicroft z CR idealnie

                  Ci do stanu oleju to
                  1. Przy słabym wypalaniu DPF-u bedzie ropa w oleju bo jest dotrysk -

                  Czyli dlatego moze rosnac ? Co to znaczy slabe wypalanie ? Czy Octavia 3 ma kontrolke filtra DPF ? (w instrukcji napisali ze ma).

                  2. Jak kupuje się używane auto to wymienia się na dzień dobry olej i filtry bo nie wiesz jak ktoś wymienial, przy 10-15 czy może robił sobie interwały co 30

                  Tak tez zrobie, chociaz wedlug ksiazki serwisowej auto mialo wymiane 5000km temu - natomiast tez od lutego bylo bardzi malo jezdzone, od wymiany w grudniu 2018 zrobilo 5000km

                  Komentarz


                  • #10
                    Ogolnie ma kontrolke filtra DPF tylko czy zauważyłeś zapalenie sie kontrolki sie filtra podczas wypalania, myślę że nie bo ona się wtedy nie swieci niestety nie wiesz do konca kiedy sie wypala, tak przez dotrysk moze byc wiekszy stan oleju jezeli cykle wypalania sa przerywane. Z tego co slyszalem to niektorzy montowali sobie diody gdzies przy desce aby informowaly ich o wypalaniu DPF-a ale gdzie sie wpinali itd tego nie wiem

                    Komentarz


                    • #11
                      Pierwsze co bym zrobił to wymienił olej na nowy , nastepnie sprawdził czy wszystko ok z DPF, i czy po pewnym czasie znowu nie przybywa oleju.
                      Czemu w ASO nic nie zauważyli , bo to jest własnie fachowość w ASO ,
                      2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X