Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

porada przed zakupowa porównanie 1.8tsi oraz 2.0 rs

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • porada przed zakupowa porównanie 1.8tsi oraz 2.0 rs

    witam. przymierzam sie do zakupu skody octavia 1.8 tsi 180km 4x4 lub 2.0 220 km rs. III rok 2014 -2016 mam kilka pytań odnosnie tych dwóch aut.
    - jak wyglada sprawa z nadmiernym poborem oleju czy rozwiązany został ten problem??
    - skrzynia DSG czy manual?
    - spalanie realne tych dwóch aut
    - na co zwrócic uwage przy zakupie
    - czy jest mozliwość zamontowania lpg

  • #2
    Zamieszczone przez 7daysik2019 Zobacz wpis
    - jak wyglada sprawa z nadmiernym poborem oleju czy rozwiązany został ten problem??
    w trójce tak
    Zamieszczone przez 7daysik2019 Zobacz wpis
    - skrzynia DSG czy manual?
    dsg
    Zamieszczone przez 7daysik2019 Zobacz wpis
    - spalanie realne tych dwóch aut
    ciężko zejść poniżej 10
    Zamieszczone przez 7daysik2019 Zobacz wpis
    - czy jest mozliwość zamontowania lpg
    jest, ale drogo
    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

    Komentarz


    • #3
      dzieki a jak sie nazywają poszczególne opcje wyposażenia w tych samochodach od najuboższej do najbogatszej

      Komentarz


      • #4
        Odnośnie spalania - mój 1.8 tsi 4x4 (jakbyś był zainteresowany, to jest wystawiony w dziale giełda) przy dojeździe do pracy do miasta spalał mi 8.5/100. Przy przepisowej jeździe nad morze spalanie potrafiłło zejść do 7 (ale to jadąc przepisowo za tirami - bardzo przepisowo, bo bez warunków na wyprzedzanie). Za to nigdy przy 67tys które zrobiłem autem spalanie między tankowaniami nie weszło mi powyżej 10 - najwięcej widziałem 9.5.

        Ale spalanie to tak jak komfort - jest względne. Jeden operuje gazem zero-jedynkowo, a inny (tak jak ja) ma tempomat adaptacyjny ustawiony na przyspieszanie "eco". Więc z jednej strony możesz mieć ciężko zejść poniżej 10 (tak jak pisze oolsztyniak), a z drugiej ciężko może być wejść powyżej 10 (tak jak u mnie).

        Odnośnie opcji to zapewne bardzo dużo pisania - najłatwiej jakbyś poszukał jakiegoś katalogu O3... Z najdroższych opcji (a raczej konfiguracji) które znacząco podbijały cenę przy zakupie to DSG i 4x4.
        Magiczny Liftback O3 4x4

        Komentarz


        • #5
          mam jeszcze jedno pytanie odnosnie silnika ponieważ mechanik powiedział ze konstrucja fsi i tfsi jest taka ze kazdy pobiera olej jak i w audi vw skoda. to jaki jest realny pobór oleju kolega olsztyniak pisze ze jest poprawione to III gen czy są jakies kody silnika na które trzeba uwazać

          Komentarz


          • #6
            U mnie oleju nie bierze (65000 przebieg), spalanie średnie 11 (nie Idze zejść poniżej, ale jest mocno eksploatowana), jedyny problem jaki miałem to ciekła obudowa zbiornika płynu chłodniczego ale poszło na gwarancji.
            Moja Balbina

            Komentarz


            • #7
              ok dzięki za wszelkie przydatne informacje i do zobaczenia być może juz w klubie octavia.pl pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                a czy te 2 silniki 1.8 i 2.0 rozrząd mają na łancuchu czy pasek

                Komentarz


                • #9
                  1.8 na pewno jest na łańcuchu

                  Komentarz


                  • #10
                    Ostatnio rozmawiałem ze znajomym który pracuje jako mechanik w serwisie skody i bardzo poleca wersję 1.8. Silnik ten już jest poprawiony i nie bierze oleju jak poprzednie wersje. Także ja bym wybrał 1.8 mniejsze skalanie a dynamika i test jest ok. Jedynie co w 2.0 jest lepsze to jazda na autostradzie z dużymi prędkościami.

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie 1.8tsi 4x4 co prawda SCOUT.
                      Do tej pory 5k kilometrów zrobione w trybie mieszanym. Spalanie między tankowaniami miedzy 10 a 11l.
                      Oleju nie pije. Tylko jeździć

                      Komentarz


                      • #12
                        Moja rada odpuść sobie TSI

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez 7daysik2019 Zobacz wpis
                          witam. przymierzam sie do zakupu skody octavia 1.8 tsi 180km 4x4 lub 2.0 220 km rs. III rok 2014 -2016 mam kilka pytań odnosnie tych dwóch aut.
                          - jak wyglada sprawa z nadmiernym poborem oleju czy rozwiązany został ten problem??
                          - skrzynia DSG czy manual?
                          - spalanie realne tych dwóch aut
                          - na co zwrócic uwage przy zakupie
                          - czy jest mozliwość zamontowania lpg
                          Olej rozwiązany od kwietnia 2012. Miałem z sierpnia 2012 - praktycznie bez dolewek (łącznie 1,5l na 202kkm)
                          Realne spalanie z tankowań Spalanie, benzyna - Škoda Superb - rezon - Motostat] [/URL]
                          Instalowanie LPG teoretycznie jest możliwe, ale raczej mało opłacalne

                          Ja uważam TSI za bardzo fajny silnik - duża elastyczność, przyzwoita kultura pracy. 202kkm u mnie, później 28 kkm u kolegi - zero problemów z silnikiem
                          Ostatnio edytowany przez rezon; 645.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Tomek-stach Zobacz wpis
                            Ostatnio rozmawiałem ze znajomym który pracuje jako mechanik w serwisie skody i bardzo poleca wersję 1.8. Silnik ten już jest poprawiony i nie bierze oleju jak poprzednie wersje. Także ja bym wybrał 1.8 mniejsze skalanie a dynamika i test jest ok. Jedynie co w 2.0 jest lepsze to jazda na autostradzie z dużymi prędkościami.
                            Nikomu ani niczemu nie ujmując, ale jestem ciekaw, z iloma takimi 1.8TSI ten mechanik miał do czynienia, że wygłasza takie teorie.

                            Komentarz


                            • #15
                              panowie znalazłem rs wszystko mi odpowiada oprócz tego ze jest w manualu ze wzgledu na to ze mi sie podoba wyposażenie oraz stan jestem wstanie zaakceptować manualna skrzynie. czy w manualu mozna ustawiac tryby eco sport comfort itd czy tylko w automacie. sorki za pytanie pewnie dla niektórych oczywiste ja nie jestem mechanikiem

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez 7daysik2019 Zobacz wpis
                                panowie znalazłem rs wszystko mi odpowiada oprócz tego ze jest w manualu ze wzgledu na to ze mi sie podoba wyposażenie oraz stan jestem wstanie zaakceptować manualna skrzynie. czy w manualu mozna ustawiac tryby eco sport comfort itd czy tylko w automacie. sorki za pytanie pewnie dla niektórych oczywiste ja nie jestem mechanikiem
                                Jeśli masz funkcje "mode selection" to oczywiście możesz zmieniać tryby jazdy.

                                Komentarz


                                • #17
                                  witam po długim czasie w dalszym ciagu jestem w poszukiwaniu octavi III gen ponieważ po obejrzeniu kilku aut które okazały sie ulepmi totalnymi nie kupiłem zadnej ale nie ma sie co zniechecać szukmy dalej, przynajmniej mam wiecej czasu na przemyslenia i moge wiecej poczytać i dowiedziec sie na temat tych aut. jak wiadomo internet to potęga i mozna dowieciec sie tego czego chce sie usłyszeć. chciałbym a raczej zwracam sie z prosbą o rzetelne info n temat w/w skód od urzytkowników. a mianowicie po długich namysłach ofiarą padła skoda rs po 2013r kombi benzyna. ineresuje mnie realne spalanie bolaczki tego motoru oprucz tego co powiedział ktos kto robił test na yt ze auto jet na tą moc zbyt zrywne i potrafi byc podsterowny ze wzgledu na naped na jednąoś. lecz bardzo podoba mi sie stylityka body kit auta który wyróżnia go z tłumu. idać za tymi opiniami zaczełem szukac 1.8 benzyna 4x4 ponoc niezawodne silniki splanie według internautów to od 8 do 11l na 100km wazne jest to ze auto w wiekszosci uzytkowne bedzie na autostradach i dowiedziałem sie róznych opinii jedni mówią ze auto lepiej sie spisuje na utostradzie inni ze jest paliwozerne powyżej 140km/h . tak jak o DSG nic konkretnego sie nie dowiedziałem co siada i dlaczego czy styl jazdy dobija tą skrzynie czy słabe wykonanie ? inni ze maja powyzej 200000 tys i nie narzekają nie ukrywam zalezy mi na automacie ale sie go boje czytajac opinie. wiem ze nikt nie da mi 100 procent gwarancji ale moze są na tym forum serwisanci mechanicy lub uzytkownicy którzy mogą coś ciekawego powiedziec z zycia a nie wrózyc z fusów pozdro

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Tak się zastanawiam.
                                    W innym temacie pisali forumowicze, że 1.4 tsi 150 KM spala śrenio 6,5-6,7 na 100. Tutaj mamy 1.8 i 2.0 już 10-11 litrów na 100km.
                                    To czy warto spalać aż 4-5litrów więcej na 100km aby mieć 30KM.
                                    Co wy na to?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Jak jeździsz głównie w mieście To 1.4TSI wystarczy . A w trasie również da radę. Po wpadkach z pierwszymi tsi byłem na nie dla tego silnika i ciągle tgo negowalem. Ale zmieniłem zdanie po przejechaniu się Leonem 1.4TSI 140km. Sam aktualnie jestem w poszukiwaniu Octavii 3. Jutro jadę zobaczyć kolejny egzemplarz bo 2 poprzednie były trochę styrane .

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez ;n2663995
                                        W innym temacie pisali forumowicze, że 1.4 tsi 150 KM spala śrenio 6,5-6,7 na 100. Tutaj mamy 1.8 i 2.0 już 10-11 litrów na 100km.
                                        To czy warto spalać aż 4-5litrów więcej na 100km aby mieć 30KM.
                                        zamiast ślepo wierzyć w spalania podawane na forum - niektórym niemal nic nie palą, to lepiej wejść na motostat.pl albo spritmonitor.de i sprawdzić, ile naprawdę palą silniki. Jeździłem Superbem 1,8TSI 152KM 4x4 i średnio mi wyszło 9,11l/100km z tankowań na ponad 200kkm. Jakoś specjalnie wolno nie jeżdżę. Duże znaczenie ma płynność ruchu - często miałem wyższą średnią i niższe spalanie. Jeździłem też na testach ośką 1.4TSI150KM i w mieście faktycznie nie czuć było różnicy między nimi, może nawet 1.4 wydawał się żwawszy, bo zrywał trakcję, czego w czterołapie nie udaje się zrobić. Ale po wyjeździe na autostradę okazało się, że aby to jakoś przyspieszało pow. 100 to trzeba redukować do 3 i to zaledwie z dwoma osobami, podczas gdy 1.8 bez problemów ciągnęło na 5. Elastyczność mocno na plus 1.8. Rozważałem S3 i po jazdach próbnych 1.4TSI i 1.6TDI zostały skreślone z możliwych opcji. BTW skończyło się na Volvo V60 2.4D 220KM
                                        Spalanie, benzyna - Škoda Superb - rezon - Motostat] [/URL] Superb 2 kombi 1,8TSI
                                        Spalanie, diesel - Volvo V60 - rezon - Motostat] [/URL] a to w łosiu
                                        Ostatnio edytowany przez rezon; 645.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Tutaj temat zapytanie o spalanie 1,4 TSI - Octavia Club Polska
                                          No tak wychodzi z tego tematu. Wychodziło by , że one palą jak TDI.
                                          rezon jak możesz popraw linki

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            - jak wyglada sprawa z nadmiernym poborem oleju czy rozwiązany został ten problem?? - po kwietniu 2012 tak
                                            - skrzynia DSG czy manual? - manual jest "wieczny", DSG wygodniejsze
                                            - spalanie realne tych dwóch aut - motostat.pl lub spritmonitor.de
                                            - na co zwrócic uwage przy zakupie - najlepiej zlecić sprawdzenie fachowcom
                                            - czy jest mozliwość zamontowania lpg - teoretycznie tak, ale mało opłacalne. Instalacje są drogie i rzadko który zakład je zakłada. Pomimo jeżdżenia 35-40kkm nie zdecydowałem się i nie żałuję.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez rezon Zobacz wpis
                                              zamiast ślepo wierzyć w spalania podawane na forum - niektórym niemal nic nie palą, to lepiej wejść na motostat.pl
                                              wszedłem.... i masz potwierdzenie danych z forum, filtr Octavia 3, benzyna, moc 140-150KM, roczniki 2017-2019
                                              Przebieg Liczba tankowań Średnie spalanie
                                              57552 145 5.38 l/100km
                                              44648 72 5.83 l/100km
                                              2253 4 5.99 l/100km
                                              92077 128 6 l/100km
                                              24124 38 6.05 l/100km
                                              18374 40 6.18 l/100km
                                              48284 78 6.19 l/100km
                                              54553 84 6.32 l/100km
                                              10479 21 6.41 l/100km
                                              2123 5 6.63 l/100km
                                              66347 109 6.72 l/100km
                                              1123 3 6.77 l/100km
                                              32387 60 6.84 l/100km
                                              651 2 6.91 l/100km
                                              21171 35 7.07 l/100km
                                              8133 17 7.1 l/100km
                                              2930 6 7.13 l/100km
                                              630 2 7.14 l/100km
                                              18250 30 7.15 l/100km
                                              16967 34 7.27 l/100km
                                              5871 12 7.58 l/100km
                                              12591 26 7.94 l/100km
                                              17740 35 7.96 l/100km
                                              21234 60 8.15 l/100km
                                              13200 26 8.16 l/100km
                                              średnia ważona ilością przejechanych kilometrów wychodzi 6,49 l/100km
                                              średnia arytmetyczna 6,83 l/100km.


                                              Spritverbrauch berechnen und Autokosten verwalten - Spritmonitor.de
                                              filtr Octavia, benzyna, moc 140-150KM, roczniki 2016-2019
                                              456 Benzin
                                              manual i automat
                                              Min
                                              4,49
                                              Śr.
                                              6,50
                                              Max
                                              9,17
                                              270 Benzin tylko manual 4,49 6,41 8,87
                                              Ostatnio edytowany przez paryzanin; 38865.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                to samo dla 1,8 i 2.0 - średnia 7,67. Silniki 152-200KM, roczniki 2017-19 gdzie tu średnio 10-11l?????
                                                5,4 2
                                                6,2 2
                                                6,7 8
                                                7,2 4
                                                7,7 36
                                                8,4 24
                                                9,0 8
                                                9,4 4
                                                10,1 1
                                                10,9 1

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez rezon Zobacz wpis
                                                  to samo dla 1,8 i 2.0 - średnia 7,67. Silniki 152-200KM, roczniki 2017-19 gdzie tu średnio 10-11l?????
                                                  tylko że co innego gdy dołożysz DSG a jeszcze co innego jak masz dodatkowo 4x4. Jak masz obie te rzeczy to 10 litrów to całkiem normalny wynik.




                                                  Widziałem testy 1.8 4x4 i to paliło jak smok. Mówili że ten nowy 2.0TSI troche oszczędniejszy.
                                                  Škoda Octavia III Combi 1,8 TSI 4x4 DSG - test
                                                  Ostatnio edytowany przez paryzanin; 38865.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X