Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Plan serwisowy - Octavia 3 FL 1.4 TSI 150 KM

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Plan serwisowy - Octavia 3 FL 1.4 TSI 150 KM

    Skończyła mi się gwarancja i, jako że podczas jej trwania ASO nie przekonało mnie do swoich usług, wracam do nieautoryzowanego warsztatu. Ułatwieniem byłby dla mnie plan serwisowy stosowany w ASO, tj. co i kiedy (interwały czasowe i przebiegu) jest sprawdzane i wymieniane. Nie chcę oszczędzać na serwisowaniu i konserwacji, wolałbym też robić to wg planu, niż wymieniać dopiero, gdy odpadnie Jest ktoś z Was w stanie podrzucić taki harmonogram serwisowy lub link do niego?

    Przy okazji drugie pytanie - ile oleju wchodzi do 1.4 TSI 150 KM?

  • #2
    Do CZDA oleju wchodzi ok. 4 litrów. Do tej pory kupowałem olej w 5l bańkach, ale za dużo mi zostaje i nie mam co z tym zrobić (nie potrzeba dolewek między wymianami) więc od ostatniej wymiany kupuję Shell 0w40 w 4l baniaczku. Stan jest akurat w 3/4 jak wleję całą "czwórkę".
    Najważniejsze to pilnować olej i filtry co 15kkm lub rok. U mnie wychodzi 10kkm, bo więcej w rok nie robię.
    W TSI warto pilnować świec zapłonowych -co max 60 kkm i pompy wody bo lubi się rozszczelniać po ok 150kkm. Rozrząd ponoć 200 kkm wytrzyma, ja u siebie niedługo wymieniam z pompą wody po 150 kkm nalotu.
    Reszta to już jak w innych samochodach pilnujesz, ale dobry mechanik na przeglądzie ogólnym dojdzie co masz do wymiany.
    Harmonogramu jako takiego nie ma bo nie ma papierowych książek serwisowych. Zresztą tamte interwały to były grubo przesadzone na niekorzyść auta.

    O1-->O3--> ?

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X