Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odbiór auta z salonu z odpryskiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odbiór auta z salonu z odpryskiem

    Nie wiedziałem gdzie założyć ten temat, jak zły dział to proszę o przeniesienie.
    Dzis odbierałem Octavię nową z salonu i znalazłem na tylnym zderzaku mikro odprysk. Sprzedawca powiedział żebym się zgłosił we wtorek to mi to zrobią i mam dwie opcje:
    1.Punktowa korekta lakieru
    2. Malowanie całego zderzaka

    Poproszę o opinie co lepiej wybrać i dlaczego

  • #2
    Skoro jest odprysk to korekta odpada bo to jest sprzeczne. Albo Ci go punktowo zakropia lakierem co będzie widoczne z bliska albo pomaluja cały, tylko pytanie teraz czy dobrze wyjdzie kolor. Temat do przemyślenia, kwestia jak bardzo widoczny jest to odprysk. Można ew wynegocjować jakieś zniżki czy bonusy a temat jeżeli nie rzuca się mocno w oczy ogarnąć na własną rękę poprzez zakropienie tego odprysku.

    Komentarz


    • #3
      Źle się wyraziłem z tą korektą, słabo się na tym znam. No właśnie tego się boje się że jak pomalują cały to może kolor się różnić a jak punktowo to będzie to widać albo po jakimś czasie odpadnie :/ jest to malutkie, kropka o średnicy 2-3 milimetrów

      Komentarz


      • #4
        Punktowa korekta - zaprawka - będzie widoczna. Dla Ciebie napewno. Bo wiesz gdzie jest, ktoś może nie zauważy. Ale to małe jest.

        Malowanie - malując elementy karoserii cieniują sąsiednie elementy, żeby nie było widać różnic. Ale co do zderzaków/lusterek, w ASO jest teoria, że mogą się różnić od reszty, bo to inny materiał /plastik. Więc jak spi.....lą na maxa to się wypną. Powiedzą, że może być różnica.

        Ja bym wziął opcję zaprawki i żądał upustu - zawsze na jakieś mody starczy. Jak nie znalazłeś tego przy odbiorze i nie odmówiłeś odbioru samochodu, to wybierz mniejsze zło. Za jakiś czas będziesz miał zaprawki na masce, błotnikach, progach, zderzaku przednim - od kamyków czy obić parkingowych.
        ​​​​​​
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Zderzak przedni plus maske można zabezpieczyc folia bezbarwną jak i inne newralgiczne miejsca

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za rady. Odnośnie zabepieczenia to chybą będę szedł w kierunku powłoki ceramicznej ale muszę dokładnie się zorientować bo u mnie w mieście (Olsztyn) dostałem oferty od 4 firm to cena za 5 letnią "gwarancję" waha się od 1800 do 3500 :O, nie chce ani przepłacić ani wydać pieniędzy w błoto więc jeszcze chwilę mi zajmie pewnie decyzja

            Komentarz


            • #7
              Jest ceramika UNCR która niby tworzy gumową powłokę nie wiem czy faktycznie w 100% ochroni przed odpryskami nie wiem ale dobry znajomy co mq studio daje 2 lata gwarancji

              Komentarz


              • #8
                Żadna ceramika nie ochroni przed odpryskami, są natomiast takie gdzie przy rysie będzie łatwo ją zniwelować (tą rysę) przy pomocy ciepła.

                Komentarz


                • #9
                  A jakiej firmy polecasz?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                    Malowanie - malując elementy karoserii cieniują sąsiednie elementy, żeby nie było widać różnic. Ale co do zderzaków/lusterek, w ASO jest teoria, że mogą się różnić od reszty, bo to inny materiał /plastik. Więc jak spi.....lą na maxa to się wypną. Powiedzą, że może być różnica.
                    Malując zderzak nie będą nic cieniować. Jest to inny materiał, to prawda, ale nie na tyle żeby była jakaś duża różnica w kolorze. Oczywiście jeśli tego nie spartolą. Nie wiem, czy ASO które ma usługi blacharsko-lakiernicze mają swoją lakiernię czy korzystają z podwykonawcy ...
                    Ja poszedłbym w zaprawkę i tyle. Za miesiąc się o tym zapomni

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez atn Zobacz wpis
                      Żadna ceramika nie ochroni przed odpryskami, są natomiast takie gdzie przy rysie będzie łatwo ją zniwelować (tą rysę) przy pomocy ciepła.
                      Dokładnie, jak dostaniesz kamieniem to żadna ceramika tu nic nie da. Na odpryski najlepsza folia, ale koszt kilkukrotnie większy od ceramiki. Ceramika to głównie zabezpieczenie przed UV i brudem, łatwiej umyć samochód i dłużej (bardziej) się błyszczy.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X