Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zapytanie o spalanie 1,4 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zapytanie o spalanie 1,4 TSI

    Witajcie

    Jako że noszę się z zamiarem zakupu O3 (aktualnie mam O2 RS BMN) , rocznie robię ok 25 tyś km i mam teraz dylemat czy 1,4 TSI 12.2016 (przebieg 38 tyś km) czy 2014 lub 2015 2.0 TDI (też RS). Ile tak realnie pali benzyna mam na myśli miasto i trasa (140-160km/h).

    z góry dziękuję za opinie i pomoc forumowicze.

  • #2
    Miasto miastu nierówne i kierowca kierowcy nierówny. Ja jeżdżąc po Poznaniu mam spalanie na poziomie 6l/100km (teraz, na zimówkach, jak się chłodniej zrobiło to o jakieś 0,2l więcej).
    Z tym, że ja dużo hamuje silnikiem i nie przekraczam 3 tys. obrotów.
    W trasie, jak robiłem eksperyment i się nie spieszyłem to zszedłem do nieco ponad 4l/100km, ale to była jazda z prędkością 90-100km/h.
    Z kolei ostatnio na autostradzie do Berlina wyszło niecałe 6l/100km, ale GPSowe prędkości były pomiędzy 120-140km/h.

    Komentarz


    • #3
      Ja najniżej zszedłem do 4,5L/100, ale to była jazda "emerycka" max 90km/h. Przy "normalnej" jeździe 120-140km/h też około 6-7L/100

      Komentarz


      • #4
        Pali tyle ile wlejesz A Tak poważnie to chyba ciężko porównywać, bo każdy ma inny styl jazdy. U mnie średnie z 30kkm to 7/100. Nie mam lekkiej nogi, Z ciekawostek to minimalne splalanie przy jeździe emeryckiej to 4.3 (z nieco ponad 100km), a max to 9 (300km autostrada przy dość dynamicznej jeździe - tak grupo ponad 160km/h).
        Porównując O3 do innych aut to jest to stosunkowo ekeonomiczne auto - to jest moje zdanie.
        Czarnulka - O3 1.4tsi elegance

        Komentarz


        • #5
          U mnie od 16 tys km jak posiadam 1,4 TSI 150 KM nie wyszła mi średnia długodystansowa z komputera wyższa niż 7l.
          Średnio wychodzi:
          - autostrada (z reguły 150km/h na tempomacie) - 7,2 - 8,5l (zależy od warunków na drodze: deszcz, wiatr, korki)
          - miasto: 5,2 - 6,7l (dużo krótkich odcinków po ok 3km)
          - trasy po drogach lokalnych i krajowych (4,1 - 5,7) - dużo zależy od tego czy się spieszę i jaki ruch na drodze, przy "emeryt style" spokojnie średnia trzyma się ok. 4,3-5,1
          Podsumowując, spalanie to jeden z większych atutów tego motoru. Komputer minimalnie przekłamuje w dół o ok. 0,2 - 0,3l litra/100km bo liczone z dystrybutora jest nieco większe ale to i tak bajka jak na benzynę o takiej mocy.
          O1-->O3--> ?

          Komentarz


          • #6
            Panowie, jak wam te 1.4TSI palą 6L po mieście ? W takim Poznaniu to korków nie ma ? Mnie przy dobrym wietrze średnio ok 7L wychodzi, a jak są korki i teraz niższe temperatury to ok 8L.
            Może moje TSI jest popsute ? Inaczej, jak jeżdżać weekendowo to do 6 można się zbliżyć ale w tygodniu .....

            .... chyba że o godzinie 5 rano ....
            Pozdro.

            Komentarz


            • #7
              Moim zdaniem nie ma bata żeby benzyna przy 160km/h spaliła mniej niż 9 litrów.
              1,5dci przy 180km pali ponad 9 litrów
              Znajomego superb 2.0TDI 4x4 przy 200+ palił 12-14litrów
              A benzyna będzie palić +30%

              Jak nie zapomnę to zapnę tempomat na jakiejś trasie i zobaczę co wyjdzie z 1.8
              Ostatnio edytowany przez Clip; 38915.
              Powered by R-Performance

              Komentarz


              • #8
                W mieście na krótkich dystansach powiedzmy 4km da się zmieścić w 8L?

                Komentarz


                • #9


                  7.5 przy 140 na tempomacie
                  przy 160 i jakimś tam hamowaniu przyspieszaniu lekko wyjdzie 9+
                  Plus pewnie wskaźnik teź coś oszukuje i jak znam życie to raczej nie w górę
                  Powered by R-Performance

                  Komentarz


                  • #10
                    Takie testy to wiecie gdzie można wsadzić. Najlepiej jak się wypowiedzą osoby co uzytkują takie auta na codzień

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Lukas345 Zobacz wpis
                      Panowie, jak wam te 1.4TSI palą 6L po mieście ? W takim Poznaniu to korków nie ma ? Mnie przy dobrym wietrze średnio ok 7L wychodzi, a jak są korki i teraz niższe temperatury to ok 8L.
                      Może moje TSI jest popsute ? Inaczej, jak jeżdżać weekendowo to do 6 można się zbliżyć ale w tygodniu .....

                      .... chyba że o godzinie 5 rano ....
                      Pozdro.
                      Da radę ale potrzeba kilku okoliczności aby to osiągnąć. Ja w 1.5 TSI mam średnią z miasta równe 7 litrów, tylko że:
                      1. staram się jezdzić tuż przed albo tuż po największym szczycie. Czyli u mnie albo wychodzę z domu maksymalnie 7.05 albo po 8. Wracam albo 15:40 albo 16:30.
                      2. staram się jezdzić płynnie, jeśli widzę że zaraz będę czekał na światłach albo stał w korku to nie wciskam gazu do oporu bo to nie ma sensu.
                      3. staram się ruszać w miarę dynamicznie aby jak najszybciej wrzucić 4-5 bieg oczywiście tam gdzie wiem że zaraz nie będę hamował. Wtedy też często załącza się tryb 2-cylindrowy i spalanie pokazuje 2-4 litry.
                      4. Moja typowa jazda dom-praca to 17km w jedną stronę, z jednej strony miasta przez centrum na drugą stronę miasta. Po drodze mam 15 skrzyżowań ze światłami. Z czego centralny odcinek to najczęściej wielki korek na 2-3km oraz kilka mniejszych w pozostałych odcinkach drogi. Często widzę że połowę drogi mam spalanie 6 litrów a potem tracę 20min w korku i rośnie do 7. Start -Stopu nie używam. Jeśli korki są troche mniejsze niż zwykle to udaje mi się uzyskać wynik 6-6.5. Jeśli są wieksze to 7-7.5. Jeśli rano mam zamarznięte szyby i stoję z 5 minut na włączonym silniku a kolejne 2-3km jadę z maksymalnym nawiewem na szybę to potrafi wyjść i 8.



                      Ostatnio edytowany przez paryzanin; 38865.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis
                        Takie testy to wiecie gdzie można wsadzić. Najlepiej jak się wypowiedzą osoby co uzytkują takie auta na codzień
                        Wlasnie gadki netu sobie mozna wsadzic...
                        ... bo sa kompletnie nieporownywalne.
                        a test przynajmniej jest jakos wystandaryzowany
                        Powered by R-Performance

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
                          a test przynajmniej jest jakos wystandaryzowany
                          nie dokońca tak jest, np. porównywanie spalania od uruchomienia na pierwszych 1,2,3km nie ma sensu gdyż najczęściej dla różnych aut masz inne warunki pogodowe i taki jednorazowy test może być bardzo wypaczony, sam widzę po moim aucie jak wpływ temperatury na zewnątrz ma wpływ na wyniki na takich dystansach.
                          a w trasie powini testować jazdę od wezla do wezla i nawrotka w drugą stronę aby zminimalizować wpływ wiatru

                          nie mniej lepszy taki test niż żaden.
                          Ostatnio edytowany przez paryzanin; 38865.

                          Komentarz


                          • #14
                            Pisze o tempomacie i stalej predkosci.
                            Spokojna / dynamiczna jazda po miescie - zgadzam sie ze to bullshit
                            Powered by R-Performance

                            Komentarz


                            • #15
                              tutaj gość prezentuje wprawdzie bardzo spokojny styl jazdy ale wyniki robią wrażenie

                              Komentarz


                              • #16
                                octavia 1.4 150KM 2018r spalanie w mieście średnia z 30 000km to 7,3 w trasie na dystansie 3 000km średnia 7.9 jeżdżę dynamicznie

                                Komentarz


                                • #17
                                  Wlasnie zrobilem rundke po pustym miescie. 90% ala ekspresowka (trasa lazienkowska tam I z powrotem I kilka km osiedlowkami. Z 45km wyszlo 7.9. Jazda normalna bez gniecenia.
                                  nie rozumiem jak komus moze wyjsc 6.
                                  Powered by R-Performance

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Czytając komentarze dylemat nadal mam nie rozwiązany 2.0 TDI czy 1.4 TSI ,ale bardzo Wam dziękuję, za przedstawienie Waszych spostrzeżeń co do spalania.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Benzyna . Ja po nowym roku chce kupić właśnie O III . Był dylemat jaki motor ale biorąc wszystkie za i przeciw będzie 1.4 lub 1.5 TSI. Zależy co się znajdzie.
                                      Ostatnio edytowany przez ; 45192.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Clip Zobacz wpis
                                        Wlasnie zrobilem rundke po pustym miescie. 90% ala ekspresowka (trasa lazienkowska tam I z powrotem I kilka km osiedlowkami. Z 45km wyszlo 7.9. Jazda normalna bez gniecenia.
                                        nie rozumiem jak komus moze wyjsc 6.
                                        A ja nie rozumiem, jak w 1.4TSI może komukolwiek wyjść 8l/100km.
                                        Tylko dwa razy przez 5 lat użytkowania tego silnika widziałem u siebie taki wynik i były to dni, kiedy była śnieżyca i więcej stałem w korku niż jechałem.

                                        Teraz codziennie jeżdżę 50km po mieście, stoję w co najmniej dwóch dużych korkach, kombinuję bocznymi uliczkami i jak pisałem - zużywam ok. 6l/100km.

                                        Uważam, że te silniki są rewelacyjne pod względem zużycia paliwa, ale dużo zależy właśnie od stylu jazdy. Ja się trzymam zakresu obrotów 1,7-2,5/min, przynajmniej 10% każdej jazdy to hamowanie silnikiem, nie jeżdżę na luzie, używam start/stopu z głową, a przede wszystkim - myślę za kierownicą, czyli jeśli widzę za 400m na sygnalizatorze czerwone światło to nie piłuje jak głupek, żeby na końcu hamować i stać na czerwonym tylko tak dopasowuję jazdę, żeby dojechać do sygnalizatora, jak już będzie zielone (oczywiście wytracając prędkość silnikiem, czyli nie zużywam ani paliwa, ani hamulców). Jest to szczególnie łatwe, jeśli codziennie jeździ się tą samą trasą.
                                        Tankuję też 98, ponieważ odnoszę wrażenie, że na tym paliwie auto pali minimalnie mniej, co zresztą wynikałoby z jego charakterystyki.
                                        Kilkukrotnie zrobiłem próbę jazdy tego samego odcinka trasy, w niemal identycznych warunkach pogodowych, z tą samą prędkością na paliwie 95 i 98 i na 95 pokazywał większe zużycie.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja mam ŚREDNIĄ długodystansową 6,2 - tu jest miasto/autostrada . Już mówię - na autostradzie mało kto mnie wyprzedza , cały czas 160-150 . Uogólniając ...nigdy nie przekroczyłem 7 litrów No może raz czy dwa , naprawdę trzeba się starać żeby to zrobić .

                                          Moje zdanie - nie zamienił bym mojej czarnuli na inne auto !

                                          POPRAWIAM

                                          Usuwam - bo chodziło mi o ŚREDNIĄ prędkość przejazdów (a nie wycięty odcinek tylko 160 ) która się wacha od 4,8 do maksymalnych autostradowych chyba raz 7,1
                                          Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Po sofcie sofcie jadąc w 4 osoby i bagażami na weekend trasę wrocław - warszawa przy tempomacie na 140km/h spaliłem równe 6,5 l/100km na oponach 205/55/16. Obecnie rodzina 2+1 bagażnik zapchany trasa warszawa - olsztyn to okolice 5,6 l/100km - przy czym jazda raczej przepisowa, z dzieckiem nie szaleję, opony 225/45/17. Paliwo ron98.
                                            W korku trasę 25km po zapchanej s8 w warszawie w godzinach szczytu to okolice 6.5l/100km.
                                            180km / 300Nm

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez gruto Zobacz wpis
                                              Ja mam średnią długodystansową 6,2 - tu jest miasto/autostrada . Już mówię - na autostradzie mało kto mnie wyprzedza , cały czas 160-150 . Uogólniając ...nigdy nie przekroczyłem 7 litrów , naprawdę trzeba się starać żeby to zrobić .
                                              Potrafi też szczena opaść ...jadąc na gorące źródła (4 osoby dorosłe ) , ale max 110 , bo słowacy bardzo kroją polaków to 4,8 ( patrz foto 1 )
                                              Chorwacja , 4 osoby + 2 rowery na haku - i też szok 5,3 (patrz foto2)
                                              Bardzo szybka jazda do Szczecina (sam w aucie ), tu mnie chyba nikt nie wyprzedził - 5,6 (foto nr 3)
                                              Moje zdanie - nie zamienił bym mojej czarnuli na inne auto !
                                              Nie wiem co jest grane , czy dobry egzemplarz (w aplikacji z telefonu pokazuje mi że maksymalnie mam 291Nm), czy ja inaczej jeżdzę ,czy fakt że leje inny olej , to że mam sportowe zawieszenie - nie wiem naprawdę nie wiem , ale z tego co pamiętam , to największe spalanie miałem 6,8 ...nie będę mówił w ile przyjechałem wtedy od córki z warszawy do wodzisławia bo nie ma czym się chwalić , powiem tylko że często z przodu była cyfra 2
                                              Chris11 ma rację rewelacyjny silnik
                                              Kolego Clip - zapraszam , u mnie 160 non stop na tempomacie 6,5-6,7
                                              Zapomniałem dopisać - wszystko na tempomacie , tzn cały czas z niego korzystam jak mam okazję .
                                              i jeszcze jedno - nie chcę gwiazdorzyć ,całe życie jeździłem dieslami ( to chyba moja 6 nowa octavia http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2543823-octavia-iii-fl-2017-2018-gruto) , ale chyba dobrze zrobiłem że posłuchałem znajomego kierownika serwisu skody żeby kupić pierwszy raz benzynę, to był strzał w dziesiątkę. Już wiem teraz że będę za nią kiedyś płakał , bo chyba w nie długim czasie szykuje się superb
                                              1.



                                              2.


                                              3.

                                              A jak wygląda jazda stricte po mieście?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Dave Zobacz wpis


                                                A jak wygląda jazda stricte po mieście?
                                                6,2-6,5 . Wiadomo zaczynamy z górnego C zaraz po uruchomieniu , ale szybko spada do 6,5 , korki brak . Staram się nie robić krótkich odcinków - innymi słowy nie wyłączam jak nie jest zagrzany . Pewnie , jak będziesz jeździł 1,5 km to ci będzie palił 10 ...
                                                Na stan dzisiejszy , zimową porą o ile dobrze pamiętam mam chyba 6,5 albo 6,7 - jutro zerknę
                                                Może ta moc ma wpływ na niskie spalanie - pan tuner jak z nim rozmawiałem był zdziwiony że tyle mam Nm - ale po chwili powiedział że zna takie przypadki z dużą nadwyżką - bonusem .
                                                Leję także inny olej - może on
                                                Ostatnio edytowany przez gruto; 1235.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  1) Ja mam 1.8 a nie 1.4 więc z tego tytułu coś więcej wychodzi.
                                                  2) Jeżeli przy 160km/h komputer pokazuje Ci spalanie poniżej 7 litrów to jest to po prostu bzdura. We wrzuconym przeze mnie filmie Zachara przy 140 w golfie wyszło 7,5 dodatkowe 20km/h to na oko +1,5 litra a nie minus 0,8
                                                  3) Generalnie to mam wywalone na spalanie i nigdy nie analizowałem ile mi wciąga ale jadąc bardzo spokojnie (ręka w gipsie) zrobiłem na baku 790km na tej trasie Mapy Google . Na shellu w Polsce była już bardzo głęboka rezerwa. Czyli wyszło jakieś 6,8. W austrii rzadko kiedy przekraczałem licznikowe 140 a były też dłuższe odcinki gdzie jechałem 120 ze względu na spory ruch. Na wszystkich setkach zwalniałem do tych licznikowych 110. Z Poysdorfu do Brna 90-100km/h plus zwalnianie do 50 w zabudowanym. Mogłbym więc napisać że 1.8 przy 140 pali 6,7 ... tylko że moje 140 to było może przez 1/3 tej trasy cała reszta wolniej.
                                                  4) przy najbliższej okazji zresetuje kompa i postaram się ze 20km zrobić ze stałą predkością 140km (GPS nie licznik) i zobaczymy ile wyjdzie. Obstawiam 8-9 litrów przy 140 a przy 160 +1,5 litra
                                                  Ostatnio edytowany przez Clip; 38915.
                                                  Powered by R-Performance

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X