Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Interfejs OBD2 ELM327 + sygnalizacja DPF

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Interfejs OBD2 ELM327 + sygnalizacja DPF

    Panowie pytanko czy w Skodzie tak jak np. w Oplu czy w Seacie można podpiąć dodatkową diodę pod "coś" co załącza się podczas wypalania DPF ?
    Druga sprawa to zakupiłem interfejs OBD2 ELM327 czy ktoś posiada jakąś sensowną aplikacje (może być płatna), która będzie informowała w momencie rozpoczęcia wypalania DPF ?

    Pozdrawiam

  • #2
    Właśnie mam problem z filtrem dpf audi a4 b7, nie wiem, czy się zapchał i część wymaga wymiany czy może tylko czyszczenia, jednak samochód jest w miarę nowy i właściciel zapewniał, że wszelkie wadliwe części zostały wcześniej wymienione. Przeglądam [spam reklamowy], bo chyba jednak wolałbym wymienić ten filtr dla pewności.
    Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

    Komentarz


    • #3
      z tego, co czytałem, to nie ma pod co bezpośrednio podpiąć diódki od wypalania DPF w grupie, gdzieś coś wyczytałem o konstruowaniu układu odczytującego dane z OBD
      jeśli o apki chodzi, to _być_może_ VAG DPF pro jest w stanie jakoś powiadamiać o wypalaniu - niemniej wymagałoby to chyba, by apka załączała się z automatu po połączeniu się z ELM327, bo ze screenshotów widać, że jakieś powiadomienie na pasku jest w stanie wyświetlić. (czyli do sprawdzenia/dowiedzenia się, czy da się ustawić autostart po sparowaniu z ELM327 z poziomu apki, czy niezbędny byłby Tasker/AutomateIt itp.)
      Darmowa wersja powyższego na pewno wymaga manualnego uruchomienia oraz manualnego odświeżania danych.

      Komentarz


      • #4
        Ja nie mam problemów z filtrem ale chciałbym ich uniknąć. Dlatego potrzebuje wiedzieć kiedy się wypala aby nie przerywać procesu.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X