Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Serwis Octavia 3 FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Serwis Octavia 3 FL

    Witam wszystkich. Przebieg w Octavii zbliża się do 30 tyś km a z tym idzie wymiana oleju.
    Podpowiedzcie czy na 30 tyś jest to sama wymiana oleju i filtra, czy pełna obsługa i przegląd pojazdu?
    Posiadam pakiet darmowych przeglądów do 60 tyś.

  • #2
    niestety tylko olej + filtr i zewnętrzne oględziny auta. Właśnie jestem po przeglądzie, świece, filtr powietrza, kabinowy. wymiana płynu hamulcowego dopiero przy 60km (porażka)

    Komentarz


    • #3
      Też mam pakiet darmowych przeglądów, ale kto Wam broni wymienić filtry prędzej? Ja osobiście zawsze wymieniam olej z filtrem co 15tys km, a filtr powietrza i kabinowy co 30tys km. Auto na gwarancji i po prostu zlecam to dodatkowo (extra płatne).

      Komentarz


      • #4
        Kabinowy co 30.000km nie szkoda Ci zdrowia. Sam sobie wymień za 20÷30 zł co 10.000km

        Komentarz


        • #5
          Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

          Ja mając pakiet przegladów Octavia 1,4 150kM na 4 lata/60tys km do tej pory zrobiłem tak:
          ​Po 17 tys km i po 16 miesiącach użytkowania 28.05.2018 , sam zakupiłem na swój koszt w serwisie oryginalny filtr oleju 04E115561H za 36zł, podkładka korka za 7zł( okazało się że zła, powinien być korek z zespoloną podkładką, a po numerze nadwozia wyszła sama podkladka, został użyty drugi raz ten sam korek), olej VAG G052195M4 5 litrów (weszło 4,2litra) w hurtowni za 140zł, filtr kabinowy Purflux AHC392 za 35zł
          Ponieważ mam kanał wszystko wymieniłem sam za 0zł.
          Po 2 roku przegląd ASO wymienili olej+ filtr+ nowy korek z podkladka oraz filtr kabinowy bo był bardzo brudny (w ramach pakietu) 29,6 tys km 02.01.2019
          Po 3 latach przegląd ASO i wymiana płynu hamulcowego. 43tys km 07.01.2020
          Filtr kabinowy i powietrza podobno czysty.
          Po 45 tys km około 04.2020 wymieniam na swój znowu olej+ filtr ( tak jak za pierwszym razem też bez korka), filtr kabinowy na MAN FP26009 wegiel +polifenol lub lub KNECHT LAO888 CareMetix, oba antyalergiczne.
          Cena ostatnio około 61zł lub 69zł w hurcie.

          W 4 roku będzie przeglad + olej + filtr + korek, filtr kabiny i powietrza oraz świece zapłonowe, wszystko w ramach pakietu darmowy przeglądów.


          ​​​​​

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez [email protected] Zobacz wpis
            Po 3 latach przegląd ASO i wymiana płynu hamulcowego. 43tys km 07.01.2020
            odpłatny?
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • #7
              Nie, wszystko w ramach darmowego pakietu, który był przy zakupie w 2016

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez [email protected] Zobacz wpis
                Nie, wszystko w ramach darmowego pakietu, który był przy zakupie w 2016
                w takim razie z jakiej parafi w 3roku na 45kkm miałeś przegląd darmowy?Jeśli jest 4lata/60kkm
                Dawid
                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                Komentarz


                • #9
                  Dawid, przeglądy są co określoną ilość kilometrów, ale nie rzadziej niż określony czas. Jeśli nie natłuczesz kilometrów, to robisz po tym czasie. A chyba po 3 latach jest wymiana płynu hamulcowego. Ja też wymieniałem po 3 latach i pomiędzy przebiegami.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez MAndrzej Zobacz wpis
                    niestety tylko olej + filtr i zewnętrzne oględziny auta. Właśnie jestem po przeglądzie, świece, filtr powietrza, kabinowy. wymiana płynu hamulcowego dopiero przy 60km (porażka)

                    Filtr kabinowy wymieniają jak niespełnia warunków , natomiast filtr powietrza jest przewidziany do wymiany po 90 tyś kilometrów . Płynu hamulcowego nie wymieniają przy 60 tyś , i nie wiem czy nawet wymieniaja go przy 90 tyś km.

                    Wymiana świec nastepuje przy 60 tyś , ale tylko w przypadku istrowych (żarowe w dieslu nie podlegaja wymianie chyba że wyskoczy komunikat)

                    To są pewne informacje prosto z ASO
                    2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis
                      natomiast filtr powietrza jest przewidziany do wymiany po 90 tyś kilometrów
                      tak jest przewidziany, ale u mnie w ASO sami przynieśli z hali napraw i pokazali jego kolor, z pytaniem, czy wymieniamy? Było 30.000 km i 1 rok i 3 miesiące

                      Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis
                      Płynu hamulcowego nie wymieniają przy 60 tyś , i nie wiem czy nawet wymieniaja go przy 90 tyś km.
                      tu jest stały plan - pierwszy raz po 3 latach, potem co 2 lata (dla takim przebiegów jak u mnie - około 20.000 - 25.000 km rocznie) to jest OK, ale jak ktoś lata po 50.000 km rocznie i więcej?

                      pozdrawiam - Darek

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                        tak jest przewidziany, ale u mnie w ASO sami przynieśli z hali napraw i pokazali jego kolor, z pytaniem, czy wymieniamy? Było 30.000 km i 1 rok i 3 miesiące


                        tu jest stały plan - pierwszy raz po 3 latach, potem co 2 lata (dla takim przebiegów jak u mnie - około 20.000 - 25.000 km rocznie) to jest OK, ale jak ktoś lata po 50.000 km rocznie i więcej?

                        Masz naprawde dobre ASO , u mnie nawet sie nie pytali , no ale sam przywiozłem zeby wymienili po 30k km . W ramach przegladu nawet nie było dyskusji ze coś od siebie dają do wymiany extra . No chyba ze Ciebie tez obciązyli kosztami nowego filtra powietrza .

                        Co 3 lata płyn hamulcowy - zgadza sie , tam jest od wieku a nie od przebiegu , tez mi to mówili , przypomniałem sobie.



                        2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                          tak jest przewidziany, ale u mnie w ASO sami przynieśli z hali napraw i pokazali jego kolor, z pytaniem, czy wymieniamy? Było 30.000 km i 1 rok i 3 miesiące
                          u mnie też wymienili na 30kkm mówiąc że brudny i centrala dała zgodę mimo małego przebiegu
                          Dawid
                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                          Komentarz


                          • #14
                            Dawid, masz PW.
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X