Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oświetlenie wnętrza.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oświetlenie wnętrza.

    Witam.
    Jestem nowym posiadaczem samochodu Skoda Octavia i nie potrafię włączyć oświetlenia wnętrza przy otwieraniu drzwi.
    Jak bym nie ustawił przełącznik to światła wewnętrzne nie włączą się. Proszę o pomoc.

  • #2
    Rozumiem, że przełączasz włącznik w podsufitce?
    Tam są trzy pozycje: właczone , wyłączone oraz włączone przy otwartych drzwiach.
    Jak nie działa trzeba sprawdzić żarówki.

    Komentarz


    • #3
      Jak wciskam włącznik to zapalają się więc żarówki są dobre. Jest to włącznik kołyskowy i jest opcja włączone i wyłączone.

      Komentarz


      • #4
        jutro zrobię zdjęcie lampek i włącznika i prześlę na formum

        Komentarz


        • #5
          Przełącznik powinien mieć 3, a nie 2, stany: zawsze włączone, zawsze wyłączone i (ten który Cię interesuje) pozycja w które reaguje na otwarcie drzwi.
          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • #6
            IMG_20200917_100032.jpgIMG_20200917_100032.jpg
            Załączone pliki

            Komentarz


            • #7
              W moim aucie lampki wyglądają tak jak na zdjęciach

              Komentarz


              • #8
                Dokładnie taki sam jest u mnie w aucie i ma 3 Stany, takie jak pisałem powyżej.
                Środkowy stan to ten na którym powinno zapalać się oświetlenie wewnątrz po otwarciu drzwi.
                Sprawdź czy oświetlenie się włącza też na otwarcie bagażnika.
                Pozdrawiam,


                Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                Komentarz


                • #9
                  Link

                  str. 80

                  Pozostałe instrukcje: Škoda Owner's Manuals
                  Ostatnio edytowany przez mirek515; 48250.

                  Komentarz


                  • #10
                    Po otwarciu auta na wyświetlaczu pojawia się informacja które drzwi są otwarte. Po otwarciu bagażnika palą się lampki bagażnika po otwarciu schowka pali się lampka w schowku.

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam ten sam problem, sprawdziłem wszystkie żarówki, żarówki bagażnika zapalają się po jego otwarciu i gasną po zamknięciu, przełącznik kołyskowy 3 pozycyjny działa tylko w 2 stanach - nie reaguje na otwarcie drzwi i sytuacja opisane w instrukcji storna 80. Rozebrałem panel lampek, łącznik zdaje się pracować prawidłowo, styki przesuwają się po ślizgach. Gdzie szukać przyczyny ?

                      Komentarz


                      • #12
                        A do tej pory działało?

                        Komentarz


                        • #13
                          Sprawdź na początek czy w kostce przy lampce pojawia się zasilnie na 3-cim pinie po otwarciu drzwi.
                          Jeżeli tam jest zasilanie to problem jest w lampce. Jeżeli nie to dalej sprawdzasz na borderze w kostce T73C w pinie 67. Border.jpg

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez alokostry Zobacz wpis
                            A do tej pory działało?
                            Auto kupiłem niedawno i nie zwróciłem na to uwagi.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez alokostry Zobacz wpis
                              Sprawdź na początek czy w kostce przy lampce pojawia się zasilnie na 3-cim pinie po otwarciu drzwi.
                              Jeżeli tam jest zasilanie to problem jest w lampce. Jeżeli nie to dalej sprawdzasz na borderze w kostce T73C w pinie 67. Border.jpg
                              Proszę o wyjaśnienie czym jest border ?

                              Komentarz


                              • #16
                                Bordnetz to sterownik centralnej elektryki. Zarządza elektryką w aucie, łączy różne sterowniki ze sobą.
                                Jest po lewej stronie. Jak zdejmiesz pokrywę z boku deski rozdzielczej to zobaczysz w głębi trzy wtyczki.
                                C to będzie ta najbliższa drzwi, pierwsza którą widać. Łatwo ją wyjąć.
                                Przyjedź do mnie to Ci to sprawdzę.
                                Możesz też do Banina pojechać. Wiadomo do kogo
                                Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
                                Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                                Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                                  Bordnetz to sterownik centralnej elektryki. Zarządza elektryką w aucie, łączy różne sterowniki ze sobą.
                                  Jest po lewej stronie. Jak zdejmiesz pokrywę z boku deski rozdzielczej to zobaczysz w głębi trzy wtyczki.
                                  C to będzie ta najbliższa drzwi, pierwsza którą widać. Łatwo ją wyjąć.
                                  Przyjedź do mnie to Ci to sprawdzę.
                                  Możesz też do Banina pojechać. Wiadomo do kogo
                                  Dziękuję za wyjaśnienie. Zamówiłem w ciemno używany panel oświetlenia, podmienię płytkę z przyciskiem kołyskowym. Jeśli nie usterka będzie nadal to będę szukał dalej. Niby błacha usterka, ale mocno denerwuje

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Odczytałem błędy i zaraz po wejściu do auta przy przełączniku kołyskowym w pozycji pożądanej (na środku) mam poniższy błąd.
                                    Czy wskazuje to raczej na zwarcie w samej płytce lampek ? Nie sprawdzałem jeszcze napięcia na pinie 3 po otwarciu drzwi.

                                    Kody błędów:
                                    B131411 - Napięcie zasilania oświetlenia wnętrza Zwarcie z masą
                                    Sporadyczna
                                    Date: 2022-08-24 09:45:44
                                    Mileage: 164888 km
                                    Priorytet: 6
                                    Licznik częstotliwości wystąpienia usterki: 1
                                    Licznik cykli wyuczania: 91
                                    Status zacisku 15: WYŁ
                                    Status zacisku 50: WYŁ
                                    Napięcie: 12.2 V
                                    Temperatura zewnętrzna: 22.5 °C
                                    Status Bremslichtschalter (HW): WYŁ
                                    Status Bremslichtschalter (CAN): WYŁ
                                    WYŁ: Uruchomiono
                                    Światła pozycyjne: Nie uruchomiono
                                    Automatyczne sterowanie światłami drogowymi: Nie uruchomiono
                                    Światła mijania: Nie uruchomiono
                                    Lewe światło postojowe: Nie uruchomiono
                                    Prawe światło postojowe: Nie uruchomiono
                                    Letzte Weckursache/ Werte [00;2E]: gültiges Funktelegramm
                                    CAN-Bus_aktiv: ZAŁ

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Problem rozwiązany, wymieniłem całą płytkę z przyciskami.

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X