Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zalecona wymiana oleju- zamiast 5W-30 to 0W-30.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zalecona wymiana oleju- zamiast 5W-30 to 0W-30.

Ludki pytanie.
    Wymieniam sobie olej jak nakazała logika białego człowieka co 15kkm. Mam jeszcze pakiet na 4 lata, więc będę to robił w serwisie. Zalecany olej przez producenta to 5W-30, napisałem do jednego sklepu gdzie zazwyczaj kupuję i ci mi piszą, że nie ma dostępnego tego oleju i już nie będzie, bo VW wprowadził 0W-30.
    Powołują się na to- Volkswagen Group Polska oraz Shell wprowadzają nowy olej silnikowy 0W-30 Longlife III FE.
    I tu teraz pytanie, czy iść w taki produkt i ogólnie te oleje czy pozostać w tym co było pierwotnie. Ciekawsze jest to, że jak wziąłem np Castrola to 0W jest tańszy niż 5W. Nie jestem jakimś fanatykiem olejowym co musi mieć idealno PAO, oleje Millersa, Motula czy cokolwiek innego. Tak czysto na logikę mnie interesuje.

Olej silnikowy Castrol EDGE 5W-30 FST LL, 4L

Komentarz

Dziś dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi, że faktycznie zamiennie w zależności od typu dają 0W-30 i 0W-20.

Komentarz

Teraz, chyba w związku z WLTP leją 0W30 - sam już taki mam, albo 0W20 do np. 1.5 TSI.
        pozdrawiam
        Darek

Komentarz

Jak się uprą na te 0W... to masakra. Nie jestem przekonany.

Komentarz

Jakies uzasadnienie? Bo na forum olejowym tak zle to bynajmniej nie wyglada z tego co doczytalem.

Komentarz

Ja tam leję 0w30 od pierwszej zmiany, która miała miejsce po ok. 2tys km od wyjazdu z salonu. Dziś auto ma 70tys przebiegu, olej zmieniany co 15tys km i silnik żyje, a nawet powoem więcej - pije oleju jakieś 2-3 setki od zmiany do zmiany

Komentarz

Trochę smutne, bo u mnie nie pije nic. Na bagnecie stoi jak zabetonowane, a zdarza się licznik zamykać....

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X