Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Serwis olejowy

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Serwis olejowy

Witajcie,
    może mi pomożecie bo zgłupiałem . Chce sobie wymienić olej po 15 tys ( miedzy zmiana bo fabrycznie mam co 30 tys. ). Silnik 2.0 TSI z GPF rocznik 2020
    W jednym ASO kategorycznie zalecają tylko 0W20 ( norma 508 ) - koszt z olejem 1100 zł, a w drugim ASO stwierdzili że w ogóle nie leją takich olejów i zalecają tylko 5W30 norma 507- koszt z ich olejem 660 zł( jak chce wymienić na 0W20 to muszę przywieźć swój ).
    Jaki więc olej mam zalać ? Nie pytam o producenta . Nawet nie wiem co mam teraz zalane .
    Ostatnio edytowany przez Rafal_M; [ARG:4 UNDEFINED].

z tego co się orientuję to od 2020r wlewają 0W20 kup olej i filtr i wymień poza ASO koszt wymiany to 50zł +olej

Komentarz

Tylko jak to jest ? Dwa niezależne ASO Skody w tym samym mieście:
      W pierwszym pacjent wbija VIN i mówi 0W20 ( koszt samego oleju u nich to 850 zł - chyba ze złota robiony )
      W drugim też wbija VIN i mówi że 5W30 ( jego zdaniem 0W20 to woda i oni go nie stosują , nawet nie maja w serwisie )

Komentarz

Doczytaj w instrukcji co masz wlane i będziesz wiedział czy producent dopuszcza oba . Doradca może mieć swoje przekonanie ale jeżeli silnik jest mocno pasowany to na glucie nie pojedzie .

Komentarz

Możesz lać zarówno olej z normą 508/509 jak i olej z normą 504/507 w tym silniku

Więcej o tym w tym wątku znajdziesz w postach z ostatnich 2 - 3 lat mniej więcej... Jaki olej do benzyniaka? - Octavia Club Polska
          Ostatnio edytowany przez klarus; [ARG:4 UNDEFINED].
          Maciek
          terminarz trójmiejskich spotów klubowych
          Zapraszamy....

Komentarz

To może wyjasnie to co mi się udało wyjaśnić. Oba oleje można lac zamiennie. Po prostu jak wszedzie wszystkim rządzi kasa i układy. 5W-30 to były oleje rozlewane przez Castrola dla VW,aktualne oleje to 0W-30 dostawca jest Shell. Zaznaczam 0W-30 a nie 0W-20, który nie jest dla 1.4/ 1.5 TSI. Oba oleje maja specyfikacje techniczna pokrywająca się przynaniej wg info centrali.

Komentarz

Ostatecznie dostarczyłem swój olej 508/509 0W20 Castrola . Za usługę wymiany oleju plus filtr oleju plus korek zapłaciłem w ASO 260 zł

Komentarz

Zamieszczone przez Rafal_M Zobacz wpis
                Ostatecznie dostarczyłem swój olej 508/509 0W20 Castrola . Za usługę wymiany oleju plus filtr oleju plus korek zapłaciłem w ASO 260 zł

To jest normalna cena.
                Moje aso kasuje jak poniżej (brutto):

- olej LL IV 0W/20 508/509 - 6l - 354 PLN
                - wkład filtra - 56 PLN
                - korek - 20 PLN
                - wymiana oleju 266 PLN

Łącznie: 696 PLN

Przy takiej cenie oleju nie chce mi się ze swoja butelką przyjeżdżać i biorę wszystko z ASO.
                WORK: Mondeo Titanium
                FUN: TypeR ver.IV

Komentarz

Zamieszczone przez Rafal_M Zobacz wpis
                  ....... Za usługę wymiany oleju plus filtr oleju plus korek zapłaciłem w ASO 260 zł
                  Przynajmniej wiesz dlaczego ich salony lśnią w szkle i podłogach w marmurach Tak na serio do skurwysyństwo cenowe w ASO już przekracza wszelkie granice. Ja przestałem korzystać z ich usług w momencie jak przestałem miec z nimi darmowe przeglądy , bo jak pocisneli mi kiedys 750 pln za wymiane klocków ( klocki + wymiana) to myślałem ze jestem w ukrytej kamerze - oczywiscie nie doszło to do skutku.
                  2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

Komentarz

Zamieszczone przez xcex Zobacz wpis

Przynajmniej wiesz dlaczego ich salony lśnią w szkle i podłogach w marmurach Tak na serio do skurwysyństwo cenowe w ASO już przekracza wszelkie granice.
                    Masz oczywiście racje. Tak jak mówiłem na początku w pierwszym ASO chcieli mnie skasować z ich olejem na ponad 1100 PLN , to się odwróciłem na pięcie i wyszedłem. Wiem że te 260 to tez zdzierstwo ale ponieważ mam opcjonalną 4 letnia gwarancję i przeglądy w pakiecie , a to miała być moja międzyzmiana po roku eksploatacji , to postanowiłem ją zrobić jednak w ASO

Komentarz

104zl zaplacilem w ASO, filtr i olej mialem swoj, mialo byc 80, ale mnie skasowali 24 za korek. Korek prawdopodobnie jest z berylu albo innego kruszcu, co tlumaczyloby cene ;]

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X