Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

felgi stalowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • felgi stalowe

    Zamieszczone przez Lashlo
    yunior81, Na trasie 5-5,5; miasto 7-7,5 przy normalnej jeździe.
    Raz zszedłem na 4,5 na trasie ale 90km/h na 5 biegu i pedał gazu ledwo dotykałem.
    Dodam, że poza tym, co robiłem, to:
    -raz łożysko przedniego koła
    -raz pedał gazu
    -2 sprężyny przód-jedna pękła
    -odboje amorów tył
    chyba tyle
    z eksploatacji to tarcze, klocki, oczywiście 2 razy rozrząd.
    No to w sumie normalna eksploatacja. To mnie pociesza Dzięki !!!

    A jak sprawa wygląda z ogrzewaniem zimą ? Rzeczywiście diesle kiepsko grzeją ?

    [ Dodano: Sob 17 Maj, 14 17:27 ]
    PAOLO ESCO, dzięki za opinie !!!

  • #2
    felgi stalowe

    zima tuż tuż :wink: i trzeba kupić kapcie
    jakoś zawsze do aut dostawałem komplety felg więc pierwszy raz w życiu spotkała mnie konieczność zakupu felg
    a jako że w tych wszystkich konfiguratorach na stronach z felgami jakoś jeszcze O3 się nie pojawiła to mam kilka pytań

    w homologacji wyczytałem ze 15" felgi mają mieć oznaczenie 6j15 et43, czy koniecznie muszą być o takich parametrach czy mogą jakoś od nich odbiegać ?

    czy otwory montażowe są takie same jak w O2 czyli 5x112 ?

    jaka powinna być średnica otworu centralnego ?

    chodzi oczywiście o felgi stalowe chciałbym założyć opony 195/65/15

    jeszcze jedno, czy śruby które mam przy alumach nie będą za długie do stalówek ?

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez arekrsl1
      w homologacji wyczytałem ze 15" felgi mają mieć oznaczenie 6j15 et43, czy koniecznie muszą być o takich parametrach czy mogą jakoś od nich odbiegać ?
      oczywiście, że mogą

      ale oem będziesz mieć właśnie w tych parametrach


      Zamieszczone przez arekrsl1
      czy otwory montażowe są takie same jak w O2 czyli 5x112 ?
      dokładnie tak

      5x112


      Zamieszczone przez arekrsl1
      jaka powinna być średnica otworu centralnego ?
      57.1


      Zamieszczone przez arekrsl1
      jeszcze jedno, czy śruby które mam przy alumach nie będą za długie do stalówek ?
      jeżeli weźmiesz oem 15x6 cali to jak najbardziej będą pasować



      btw
      nie pchaj się w piętnaście cali

      szesnaście to minimum w O3

      16x6.5 z oponą 205/55/16
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Dzięki.

        Właśnie też tak sobie myślę że na 15 będzie trochę słabo wyglądać i do tego te brzydkie kołpaki no ale z drugiej strony różnica w cenie opony 15 a 16 calowej jest dość duża :roll:

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...113714#1113714

        Komentarz


        • #5
          KOmfort jazdy będziesz też miał lepszy na 15" kosztem mniejszej stabilności na zakrętach. 15" jest mniej podatna na ugięcie. W O2 na lato miałem Alu 16" na zimę stal 15". Stal 15" oczywiście zdecydowanie gorzej wygląda niż Al 16", jak komuś zależy mocno na wyglądzie to i 17" wejdzie

          Komentarz


          • #6
            Też na zimę chyba kupię stalówki 16 cali, z oponami wyjdą niewiele drożej niż same opony na alusy 17 cali. Chyba, że kupię felgi w Skodzie - ponad 400zł sztuka - oczywiście stalowe :lol: - nie mają wstydu z cenami.
            O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

            Komentarz


            • #7
              tylko, ze ja mam S2. a nie O3. S2 ma trochę większe koła to mam obecnie 17" lato, 16"zima.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kylo76
                Chyba, że kupię felgi w Skodzie - ponad 400zł sztuka - oczywiście stalowe :lol: - nie mają wstydu z cenami.
                Ja kupiłem w salonie alufelgi do o3 po 450 zł/szt.
                Pozdrawiam
                Tomek

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez tomekb1
                  Ja kupiłem w salonie alufelgi do o3 po 450 zł/szt.
                  Skodowskie czy jakieś inne? Ostatnio mieli promocje na alufelgi.
                  O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                  Komentarz


                  • #10
                    No właśnie te z promocji. (Ilias)
                    Pozdrawiam
                    Tomek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez LUKI
                      nie pchaj się w piętnaście cali

                      szesnaście to minimum w O3

                      16x6.5 z oponą 205/55/16
                      Dla 1.2 i 1.4 15" wejdzie spokojnie, mimo że w standardzie do 1.4 dają 16". Gdybym miał taką możliwość, nie wahałbym się ani sekundy czy zakładać 15", zwłaszcza w O3.

                      Komentarz


                      • #12
                        tak delikatnie podpowiem że alu Ilias są najbardziej przyjazne w utrzymaniu, łatwo i szybko je porostu umyć, wyczyścić
                        Octavia III 1.4 TSI AMBITION, KOLOR DZIADKOOOWYYY BEŻOOOWY

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Prekompilator
                          nie wahałbym się ani sekundy czy zakładać 15", zwłaszcza w O3.
                          Mówisz, że się zmieszczą 15-calowe stalówki :?: W zimie miałem w Linei 15 cali i było całkiem fajnie gdyby nie Barumy Polaris 2 :?
                          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                          Komentarz


                          • #14
                            A dlaczego nie miałyby się zmieścić 15". Przecież to std kapcie.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez rezon
                              A dlaczego nie miałyby się zmieścić 15". Przecież to std kapcie.
                              Różnica w cenie opon jest spora, nawet między 15 a 16 cali, więc warto pomyśleć i policzyć.
                              O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                              Komentarz


                              • #16
                                Jeżeli nie jeździsz szybko po zakrętach, nie oczekujesz lepszego wyglądu - to zdecydowanie lepiej wybrać 15" niż 16" Opona będzie trochę grubsza, komfort jazdy będzie lepszy, opony tańsze, felgi mniej podatne na uszkodzenia.

                                Komentarz


                                • #17
                                  rezon,

                                  rozumiem że Ty w S2 Combi 1.8TSI masz 16' cali jak prawisz takie morały :?:
                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A co to ma do rzeczy na jakich on jeździ? Wszystko co napisał to prawda...
                                    Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                    "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                    Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez rezon
                                      nie oczekujesz lepszego wyglądu
                                      Lepszy wygląd zostawię sobie na lato, a w zimie pójdę w kierunku ekonomii - wolę kupić tańszą felgę (bez kołpaków) za to droższą i lepszą oponę.
                                      O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        zawsze może kupić na letnie felgi 16' - czyli te które ma teraz - dobrą zimową 205/55/16 a za rok kupić oem felgi 16' i zrobić sobie dwa komplety według uznania lato/zima
                                        kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                        SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez LUKI
                                          zawsze może kupić na letnie felgi 16'
                                          Ja akurat mam oryginalnie 17 cali, więc opona zimowa (sensowna) zaczyna się od około 400zł za sztukę.
                                          O3 1,4TSI Brąz Topaz Elegance z rozsądku. Jeep Grand Cherokee WG 4,0l Limited dla przyjemności.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez LUKI
                                            rezon,

                                            rozumiem że Ty w S2 Combi 1.8TSI masz 16' cali jak prawisz takie morały :?:
                                            ale jeździłem O1, O2, Otour - i na 15", i na 16". To nie morały tylko stwierdzenia faktów - zawsze jak jest więcej gumy to opona bardziej ugina się na zakrętach co daje mniejszą stabilność, ale z kolei mniej odczuwa się dziury, trudniej ugiąć felgę - coś za coś. W S2 mam dwa komplety 17" Al lato, 16" stal zima.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Pytanie do posiadaczy felgi Ilias - czy felga wystaje poza oponę? Tzn. czy krawężnik obetrze opone czy felgę?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                to zależy nie od felgi, a od tego jaką masz oponę - są opony ze specjalnym rantem chroniącym felgę np. większość Michałów i wtedy felga pozostaje nietknięta. Starsze i tańsze opony nie miały i wtedy wyraźnie krawędź felgi wystawała po za oponę.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez kylo76
                                                  Zamieszczone przez rezon
                                                  nie oczekujesz lepszego wyglądu
                                                  Lepszy wygląd zostawię sobie na lato, a w zimie pójdę w kierunku ekonomii - wolę kupić tańszą felgę (bez kołpaków) za to droższą i lepszą oponę.
                                                  idac w kierunku ekonomii a zarazem wygladu to najlepiej kupić same gumki i założyć je na alufelgi (zakładam ze masz 16tki). Jeżeli nie chce sie wydawać kasy na drugi komplet kół z alufelgami to poco przez pół roku jeździć na oblesnych stalowkach? :szeroki_usmiech No i na kazdy sezon ma sie na nowo idealnie wyważone koła.
                                                  Dodam, że argumemty o tym że alusom szkodzi sól to bzdury a że łatwiej je zimą uszkodzić? No... całe auto dużo łatwiej wtedy uszkodzić :lol:
                                                  Pozdrawiam
                                                  perfex

                                                  Octavia HTP

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X