Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III 1.4 TSI - opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Dig Dug, nie chcę na prawdę nikogo przekonywać – nie sprzedaje tych silników ani tez ich nie produkuję

    W podpisie mam dane, które potwierdzają to co piszę - nie piszę, bo wybrałem, kupiłem i teraz muszę siebie i przy okazji innych przekonać, że to dobry wybór.... jest dokładnie odwrotnie - czekając na samochód obawiałem się kolejnej turbo-benzyny - nie wierzyłem, że w warunkach miejskich zejdę poniżej 8,0. Wyniki mnie mega zaskakują – TYLE.

    Jeżdżę w sposób oszczędny i nie „pałuję”. Kiedy nie muszę nie trzymam nogi na gazie. Robię w sumie codziennie 60 km przez całą Warszawę (z południa na północ i odwrotnie).

    Moto stat - pokazuje ~7,17 ale to jest około 0,3 więcej niż komputer. W typowej „trasie” jeszcze nie byłem ale przypuszczam, że jadąc ~100 – 120 km/h spokojnie uda mi się litr urwać.
    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

    VW Jetta 1.2 TSI

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Dig Dug
      I nie chce mi się wierzyć, że 1.4 TSI 140 km jest taki super oszczędny. W to, że pali on podobnie do słabszych silników oferując większą moc to uwierzę, ale to, że 140 KM w ogóle nie woła "jeść" i pali mniej niż 86KM w mojej F-2 to nie
      To uwierz.
      Mam porównanie do fabii 1.4 80 KM.

      Komentarz


      • #28
        Prim, w całej rozciągłości się z Tobą zgadzam Jaki sens z naszego, zwykłego użytkownika Octavii z silnikiem 1.4 TSI, punktu widzenia byłoby zaniżanie wyników spalania naszych aut...
        Tankuję do pełna, zużywam paliwo jeżdżąc tu i tam, paliwo się kończy, tankuję do pełna - wyniki wrzucam na Motostat - statystyka sama się buduje - prościej się nie da :szeroki_usmiech
        Pzdr
        Pzdr, Fredy
        Silnik w mojej O3 smaruje olej

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Barto79
          Dig Dug,
          Miałem wcześniej Fabie II - dziadkowóz - 70KM 1.2 HTP
          teraz mam OIII 1.4 TSI
          jeżdżę po tych samych trasach.
          KRK-Kielce-KRK
          KRK-WRO-KRK ... plus okoliczne miejscowości, plus KRK...
          średnio spalanie mi wychodzi 7,7
          ale na autostradach przy 140-160 km/h spalanie wychodzi 6,2 (podczas gdy F2 juz 10)
          IMHO, róznica wychodzi z zastosowanie 6-tego biegu. Obniża obroty.
          Druga sprawa, że nowe TSI konstrukcyjnie przystosowane jest do jazdy na zubożonej mieszance. Więc, przyśpiesz jak najszybciej, potem włącz tempomat, i nie ruszaj.
          Reasumując - fajny silniczek (przynajmniej na razie :szeroki_usmiech )
          Pozdr
          6,2 to przy 140 czy 160 ?Trozkę się chyba rożni spalanie przy różnicy 20 km/h
          Bo mi przy 120 na tempomacie pokazuje 5,5.
          Tak naprawde to trochę nie wierzę żeby przy 140 nie wziął chociaż 7 litrow.

          Komentarz


          • #30
            Tomcio,
            trafna uwaga
            generalnie tempomat był ustawiony na 140 , a czasem musiałem docisnąć do 160.
            generalnie to wtedy było zimno, padał deszcz ze śniegiem, więc ogrzewanie było włączone - climatronic, plus opony zimowe
            cała trasa 1000km - pokazała średnio 5,9 (przy czym połowa trasy na 95 a połowa na 98 okt).
            Z pozostałych wyjazdów, to przy 140 pokazuje mi 6,2-6,4 (z ogrzewaniem - climatronic).
            No i jeszcze na dotarciu :szeroki_usmiech
            “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
            ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

            Komentarz


            • #31
              Ja z 1.4 TSI w mojej Octavi jestem mega zadowolony :szeroki_usmiech
              Mocy temu silnikowi nie brakuje, bardzo żwawo reaguje i ciągnie od samego dołu.
              Myślę że jest to najlepsza alternatywa do 2.0 TDI a i spalanie mile zaskakuje mi wychodzi średnio 6.5l. A i poniżej 6l na trasie przy spokojnej jeździe też można zejść.

              Film mojego autorstwa w 2.41 minucie jest pokazane średnie spalanie mojej O3.
              Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
              http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

              Komentarz


              • #32
                Ja nie neguje silnika. Sam go najprawdopodobniej kupie, ale z pełną świadomością, że średnio ok. 8 będzie palił. Wtedy zweryfikuje wasze wpisy. 8)
                Była O1 jest F2.

                Komentarz


                • #33
                  Dig Dug, 8 to w 1.8 idzie więc jestem skłonny wierzyć w 6-7l w 1.4.

                  Komentarz


                  • #34
                    Dig Dug,
                    to co ten silnik ma fajnego w sobie, to to że ciągnie od 1800 obr (co prawda turbo załącza się przy 1500, ale fizycznie czuć ciąg od 1800 - przynajmniej u mnie)
                    więc w porówaniu do inncyh silników, które testowalem (Renault, Kia, Citroen) nie trzeba go cinąć do 4000-5000 żeby przyśpieszał. A to wpływa na spalanie
                    8)
                    “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
                    ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

                    Komentarz


                    • #35
                      Jestem ciekaw, czy to jakby nie było niskie spalanie w tym silniku będzie tak samo bardzo zależało od egzemplarza jak w 1.4 TSI 122KM w O2FL.
                      Wersja 122KM też miała być super oszczędna. I co niektórzy faktycznie jeździli prawie o kropelce. Ale mi się nigdy przez 4,5 roku nie udało nawet zbliżyć do takich wyników.
                      6,2l przy stałej 140km/h na autostradzie? Cholera, ja przy 120km/h miałem prawie 7l, przy 140km/h pokazywało mi ponad 8l.
                      Jak sprzedałem swoją O2 to jeździłem trochę nowym Golfem z 1.4 TSI 140KM. Spalanie pokazywał mi niewiele niższe niż to co miałem w O2, a i osiągami specjalnie nie powalił (byłem świeżo po sprzedaniu swojej, więc do niej porównuję).
                      To dokładnie ten sam silnik co w O3??
                      Pozdro

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez Łabik
                        i spalanie mile zaskakuje mi wychodzi średnio 6.5l. A i poniżej 6l na trasie przy spokojnej jeździe też można zejść.
                        któremuś koledze wychodzi 6,5 w korku.. , idąc logicznie w normalnej spokojnej trasie powinien palić około 4litrów , a nawet niecałe. więc dlatego twierdzę że to jakiś super oszczędny silnik.
                        a poniżej 6l w trasie to nawet moim golfem schodzę. co prawda przy muskaniu gazu ale schodzę .
                        a w tej chwili spalanie w golfie mam 11,8 . codzienny dojazd do pracy 3,5km w jedną stronę , rano możliwe , po południu dużo w korku. czyli że ten nowy silnik jest jakimś ewenementem.., oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.
                        Sławek jeździ teraz rapidem testowym z salonu , spytam ile mu pali.
                        O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                        GVI 1.4TSI
                        LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                        tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                        Komentarz


                        • #37
                          Ale się uczepili spalania,...spali ile będzie chciał, a belka z tyłu, a dudnienie zawiasu

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez leszekmw
                            Zamieszczone przez Łabik
                            i spalanie mile zaskakuje mi wychodzi średnio 6.5l. A i poniżej 6l na trasie przy spokojnej jeździe też można zejść.
                            któremuś koledze wychodzi 6,5 w korku.. , idąc logicznie w normalnej spokojnej trasie powinien palić około 4litrów , a nawet niecałe. więc dlatego twierdzę że to jakiś super oszczędny silnik.
                            a poniżej 6l w trasie to nawet moim golfem schodzę. co prawda przy muskaniu gazu ale schodzę .
                            a w tej chwili spalanie w golfie mam 11,8 . codzienny dojazd do pracy 3,5km w jedną stronę , rano możliwe , po południu dużo w korku. czyli że ten nowy silnik jest jakimś ewenementem.., oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.
                            Sławek jeździ teraz rapidem testowym z salonu , spytam ile mu pali.
                            Tylko że spalanie z testuwki zawsze będzie wysokie bo przecież wiadomo jak się tymi autami jeździ :diabelski_usmiech
                            A na co dzień jeździ się dużo spokojniej, także uważam że porównywanie spalania auta testowego do naszych aut jest niemiarodajne :wink:
                            Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
                            http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez bishop
                              Ale się uczepili spalania,...spali ile będzie chciał, a belka z tyłu, a dudnienie zawiasu
                              Dokładnie spalanie jest chyba najmniej ważne bo tak naprawdę każdy jeździ trochę inaczej (raz jadę do pracy i wychodzi mi średnia 6,5 (od uruchomienia) w drugi dzień 9l na tej samej trasie litr w tą czy w tamtą daje na baku 30 zł różnicy czyli mnięj więcej ... obiad. Co do silnika to w sumie polecam bo jest naprawdę bardzo rozsądnym rozwiązaniem do tego auta, ale ze względu na zawieszenie (mnie akurat się nie tłucze) wybrałbym dziś 1.8 TSI. A jeżeli już o spalaniu to wg komputera przy przebiegu ok 2200 km mam 7.4 - z tego tylko 300 km na trasie reszta po Krakowie.

                              Komentarz


                              • #40
                                a w tej chwili spalanie w golfie mam 11,8 . codzienny dojazd do pracy 3,5km w jedną stronę , rano możliwe , po południu dużo w korku. czyli że ten nowy silnik jest jakimś ewenementem.., oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.
                                No i właśnie, trasy kilkukilometrowe, po mieście, w korku spalanie prawie 10. Trasa, zbliża się do 6 (przy prędkościach 120-130 km).[/quote]
                                O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

                                Komentarz


                                • #41
                                  Sławek odpisał :

                                  W dniu 2014-03-03 18:27, Leszek pisze:

                                  kasowałeś komputer w rapidzie ? ile Ci pali ?

                                  z 200km tylko po mieście 7,3


                                  a Sławek jeździ naprawdę dość delikatnie , i znając jego trasę do pracy itd to korków ma tyle co nic , i duże odcinki dwupasmową trasą. tylko silnika nie znam dokładnie 1,2 raczej.
                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                  GVI 1.4TSI
                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    To niech sie ktos pochwali z jazdy nowym CHPA + DSG :twisted:
                                    Proszę :P
                                    Jest O3 1.4 TSI DSG elegance + amazing



                                    była 2008-2014 O2 1.9 BXE
                                    była 2005-2008 O1 1.9 AHF

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez sangod
                                      No i właśnie, trasy kilkukilometrowe, po mieście, w korku spalanie prawie 10. Trasa, zbliża się do 6 (przy prędkościach 120-130 km).
                                      ale piszesz o swoim silniku :?:
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        leszekmw, piszę o zasadzie jaka występuje u mnie, na przykładzie o jakim Ty pisałeś.
                                        O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez loru
                                          Zamieszczone przez Prim
                                          sangod, słowo/a klucz "na krótkich trasach" przy takiej eksploatacji TDI paliłaby niewiele mniej.
                                          tak w granicach 7,5 weźmie TDI przy ostrych mrozach i korkach, porównując to do wspomnianych 9,7 to jest ponad 2 litry więcej, swoją drogą te 7,5 to jest u mnie gdzie pedał przyspieszenia jest traktowany w układzie 0/1 , jak bym się postarał to by wyszedł litr mniej, rozumiem że każda sroka swój ogonek chwali ale tutaj już popłynąłeś z fantazją.

                                          Mam 1,9tdi i przy takich warunkach ja mówisz (zima i korki i trasa 10km do domu) ciężko zejść poniżej 8 litrów. Właściwie to wynik jest bliżej 8,5 litra.
                                          www.kawapelnaslonca.pl

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            leszekmw, nie łap mnie za słowa... owszem jadę w korku ale to nie znaczy, że cały dzienny przebieg to KOREK. Nie mam zamiaru Ciebie ani potencjalnych nabywców 1.4 TSI przekonywać że 6,5 - 7,0 to spalanie z korka.... jestem zadowolony ale bez przesady nie do tego stopnia, żeby kłamać

                                            trasat23, to jest niemożliwe... ósemka pomyliła Ci się z szóstką... :szeroki_usmiech
                                            Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                            VW Jetta 1.2 TSI

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez Prim
                                              owszem jadę w korku ale to nie znaczy, że cały dzienny przebieg to KOREK. Nie mam zamiaru Ciebie ani potencjalnych nabywców 1.4 TSI przekonywać że 6,5 - 7,0 to spalanie z korka...
                                              no ale tak napisałeś :wink:
                                              ja jeżdzę 1.4 TSI po Warszawie w godzinach szczytu w pełnym korku i mi średnio wychodzi 6,5 - 7,0 -
                                              a potem czyta to jakiś zapaleniec i sie dziwi później że mu pali 10.

                                              Zamieszczone przez Prim
                                              trasat23, to jest niemożliwe... ósemka pomyliła Ci się z szóstką... :szeroki_usmiech
                                              no 8.5 to może nie , ale min 7,5 to tak.
                                              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                              GVI 1.4TSI
                                              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez trasat23
                                                Mam 1,9tdi i przy takich warunkach ja mówisz (zima i korki i trasa 10km do domu) ciężko zejść poniżej 8 litrów. Właściwie to wynik jest bliżej 8,5 litra.
                                                Ja ma mam dłuższa trasę , pewnie dlatego mam mniej ale 8 i więcej też czasami mi się zdarzały, szczególnie jak zima zaskoczyła drogowców.

                                                trasat23, to jest niemożliwe... ósemka pomyliła Ci się z szóstką... :szeroki_usmiech
                                                nic mu się nie pomyliło, dlatego spalanie na poziomie 6,5 w TSI to dla mnie abstrakcja, będziecie mieli przejechane o 20-30kkm wtedy można wrócić do rozmowy.
                                                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  nie , no 6.5 średnią to on może mieć , to jest faktycznie dość oszczędny silnik , no ale nie w korkach , w ciężkim mieście.
                                                  aha silnik w rapidzie Sławka to 1,2 85KM.
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez loru
                                                    Cytat:
                                                    trasat23, to jest niemożliwe... ósemka pomyliła Ci się z szóstką...
                                                    to było z ironią
                                                    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                                    VW Jetta 1.2 TSI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X