Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III 1.4 TSI - opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Nie wiem skąd wy macie te wyniki, 7 litrów to mi wyszło ze 100% trasy, w mieście 9 trzeba liczyć inaczej to nie jest miasto

    Komentarz


    • #52
      to wszystko zależy od warunków panujących w danej chwili. jak jadę w Szczecinie do pracy - spalanie średnie w Lancerze mam 12-13 l /100 km, jak jade na trening na drodze gdzie predkosc jest stabilna i ograniczenie do 70 - spalanie 6,9 -7,9. i to miasto i to miasto, w więc może i mają takie spalanie.

      Komentarz


      • #53
        Dla tego pisanie o spalaniu w mieście kiedy prędkość średnią mamy wysoką jest co najmniej wprowadzeniem w błąd.

        Komentarz


        • #54
          Pewnie się powtórzę ale na wielkość spalania ma wiele czynników wpływ. Ja zrobiłem swoją 1.4 już 13 tyś (więc już w pełni dotarta) i spalanie w mieście mam ok 9-9,5l/100 (średnia prędkość 24-26km/h i jazda dosyć dynamiczna), natomiast jak poganiam ją trochę po trasie to ciężko mi zejść poniżej 7. Ale w moim przypadku nie odbieram sobie przyjemności z jazdy dynamicznej i dlatego wyniki te nie są tak rewelacyjne jak u niektórych kolegów.
          jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
          była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
          była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

          Komentarz


          • #55
            [quote="loru"]
            Zamieszczone przez trasat23
            trasat23, to jest niemożliwe... ósemka pomyliła Ci się z szóstką... :szeroki_usmiech
            nic mu się nie pomyliło, dlatego spalanie na poziomie 6,5 w TSI to dla mnie abstrakcja, będziecie mieli przejechane o 20-30kkm wtedy można wrócić do rozmowy.
            Niestety nic mi się nie pomyliło! Oczywiście średnie spalanie w Krakowie wynosi w okolicach 7l, ale są trasy (głównie zimą) gdy spalanie wynosi w okolicach 8,5l. Nic nie przesadziłem.
            Silnik 1,9 jest super oszczędny, zwłaszcza w trasie (Kraków-Skierniewice-średniaV 76km/h) wychodzi mi 4,6l. W drugą stronę 5,4l. To są super wyniki. Niestety w mieście przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych nie zaczaruję rzeczywistości.
            www.kawapelnaslonca.pl

            Komentarz


            • #56
              U mnie na dotarciu (auto ma 250km przebiegu) jazdy głównie w mieście (W-wa) wyskakuje 9l/km i jak dla mnie jest to wynik całkiem niezły, bo nogę mam ciężką...

              Komentarz


              • #57
                Pozwolę sobie wtrącić pewną uwagę.
                Podawanie wartości średniego spalania ma sens tylko wtedy, gdy jednocześnie podajemy średnią prędkość.
                Ja przy każdym tankowaniu notuję sobie podawane przez komputer średnie spalanie oraz średnią prędkość, po czym zeruję te liczniki.
                Istnieje ścisła korelacja pomiędzy tymi dwoma wielkościami, tzn. im wyższa wychodzi średnia prędkość, tym niższe spalanie (oczywiście, tylko w pewnych granicach)
                Oto moje statystyki dla tankowań z ostatnich kilku miesięcy:

                V śr. [km/h]/spalanie [l/100 km]
                19/9,3
                23/9,4
                24/9,2
                25/8,6
                26/8,5
                28/8,4
                33/8,0
                37/7,6
                73/6,4 (spokojna jazda na trasie Kraków-Warszawa-Kraków)
                84/7,0 (trasa w Alpy i z powrotem)
                100/7,6 (trasa w Alpy i z powrotem)

                Wartość średniej prędkości podana na podstawie odczytu z komputera, zazwyczaj zgodna z wartością uzyskaną z dystrybutora.
                Wyników powtarzających się nie wpisywałem ponownie.
                Samochód: Octavia 2FL 1.4 TSI 122 KM
                Pozdrowienia,
                Krzysztof

                Komentarz


                • #58
                  Chris_M, gratuluję systematyczności, to są miarodajne dane, dzięki.
                  '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
                  '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
                  '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

                  Komentarz


                  • #59
                    Ja bym jeszcze do tego dodał średni dystans (jazdy w mieście)... co innego jazda na odcinku np. 3 km, a co innego np. 15 km
                    Ale zakładam, że Chris_M raczej nie robi tak niewielkich (kilku-km) dystansów sądząc po średnim spalaniu:P

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez rol-on
                      Ja bym jeszcze do tego dodał średni dystans (jazdy w mieście)... co innego jazda na odcinku np. 3 km, a co innego np. 15 km
                      Ale zakładam, że Chris_M raczej nie robi tak niewielkich (kilku-km) dystansów sądząc po średnim spalaniu:P
                      Dystanse na jakich jeździłem mają odbicie właśnie w średniej prędkości.
                      Prędkość do ok. 25 km/h to jest jazda wyłącznie po mieście, na ogół na dystansie rzędu 5-10 km. Jeśli średnia prędkość wychodzi mi wyższa, to oznacza że na tym tankowaniu wyskoczyłem gdzieś poza miasto.
                      Pozdrowienia,
                      Krzysztof

                      Komentarz


                      • #61
                        W sumie takie liczenie ma sens. A nie pisanie, że mój to pali 7 w mieście, tyle że średnia prędkość to 56km/h czyli gość jechał przelotówką przez miasto na 4 biegu 10km trafiając na zieloną falę i tylko 2 km miał dojazd z domu do przelotówki. Stąd średnia wysoka, a spalanie niskie, bo faktycznie wychodzi pseudo trasa, a nie miasto.
                        Widać, że koledze w silniku 122KM pali w mieście coś kolo 9l/100km co by potwierdzało, info z testów z netu, gdzie testerom 140KM wersja pali ok 10 litrów, a nie wspomniane 7l.
                        Była O1 jest F2.

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez Chris_M
                          V śr. [km/h]/spalanie [l/100 km]
                          19/9,3
                          23/9,4
                          24/9,2
                          25/8,6
                          26/8,5
                          28/8,4
                          33/8,0
                          37/7,6
                          73/6,4 (spokojna jazda na trasie Kraków-Warszawa-Kraków)
                          84/7,0 (trasa w Alpy i z powrotem)
                          100/7,6 (trasa w Alpy i z powrotem)
                          bardzo ładne dane, gratuluje
                          porównuje to z moim TDI to wychodzi od 1.5 do 2L mniej, głównie w tych niskich średnich, u mnie przy średniej ~24km/h mam konsumpcje na na poziomie ~7,5l/100
                          O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                          Komentarz


                          • #63
                            @Chris_M
                            Świetne zestawienie, tak powinno się to robić

                            @Dig Dug
                            Dokładnie tak jak piszesz, jak widzę jak to niektórzy wypisują farmazony że im TSI pali w mieście 7l to myślę że miasta jeszcze nie widzieli. Zachęcam wszystkich do prowadzenia statystyk tankowania na motostat lub innym serwisie i będzie wszystko widać a nie bajkopisanie na całęgo. Ja w moim 1.6 MPI z gazem wprowadzam wszystkie tankowania od zakupu i mam:
                            - autostrady 10.12 l/100km (267.91 l na 2 646.4 km)
                            - drogi lokalne 9.75 l/100km (87.78 l na 899.9 km)
                            - miasto 10.65 l/100km (335.02 l na 3 144.5 km)
                            Oczywiście to wszystko spalanie gazu
                            JEST >>> O2FL by Lockin

                            BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                            BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                            BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                            BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                            Komentarz


                            • #64
                              Ja cały czas uważam, że w główniej mierze na spalanie wpływa sposób jazdy kierowcy i specyfika warunków codziennej eksploatacji. Inne będzie spalanie jak ktoś jedzie do pracy np. w Krakwowie Krowodrza - Wielicka: jadąc Opolską - Armii Krajowej, Alejami potem przez Mateczny i Powstańców Śląskich, a inne wlekąc się przez kleparz, Długą, Weterplatte, Starowiślną i limanowksiego. Ja mam 3000 km - i jakiś czas temu skasował mi się licznik długookresowy przy 100 godzinach i wg komputera wyszło mi dokładnie 7l - średnia z tego co pamiętam była 26 lub 29 km /h a jeżdżę głównie po Krakowie - może nie jest miarodajne miasto ale jednak moim zdaniem korki się trafiają. Z tych 3000 km zrobiłem ok 500 km na trasie. Teraz będę tankował więc jak ktoś jest bardzo zainteresowany mogę zrobić fotkę z wyniku 50% Kraków / 50% trasa (auto było wcześniej tankowanie do pełna).

                              Komentarz


                              • #65
                                Pytanie ile z tych 3000km realnie wyszlo z tankowania ??

                                Dla sredniej 26 i pokonania 500km w trasie takie spalanie jest jak najbardziej OK wg. mnie. Ale po miescie dziala ten caly start/stop jak sadze, a to jednak obniza jakos spalanie.

                                I teraz ciekawi mnie jedno. Jak gasnie silnik, to komputer liczy czas jazdy czy nie, bo to albo obniza srednia, albo ja utrzymuje niezmiennie i pokazuje tylko srednia z jazdy tak jak spalanie, bo auto gasnie, to nie spala nic.
                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez Maicroft
                                  Pytanie ile z tych 3000km realnie wyszlo z tankowania ??

                                  Dla sredniej 26 i pokonania 500km w trasie takie spalanie jest jak najbardziej OK wg. mnie. Ale po miescie dziala ten caly start/stop jak sadze, a to jednak obniza jakos spalanie.

                                  I teraz ciekawi mnie jedno. Jak gasnie silnik, to komputer liczy czas jazdy czy nie, bo to albo obniza srednia, albo ja utrzymuje niezmiennie i pokazuje tylko srednia z jazdy tak jak spalanie, bo auto gasnie, to nie spala nic.
                                  W silniku 1.4 CHPA standardowo nie ma systemu Start-Stop
                                  Pzdr
                                  Pzdr, Fredy
                                  Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez spike1314
                                    Ja cały czas uważam, że w główniej mierze na spalanie wpływa sposób jazdy kierowcy i specyfika warunków codziennej eksploatacji. Inne będzie spalanie jak ktoś jedzie do pracy np. w Krakwowie Krowodrza - Wielicka: jadąc Opolską - Armii Krajowej, Alejami potem przez Mateczny i Powstańców Śląskich, a inne wlekąc się przez kleparz, Długą, Weterplatte, Starowiślną i limanowksiego.
                                    Ale ta "specyfika warunków codziennej eksploatacji" ma dokładne odbicie w średniej prędkości. Gdy trafisz na korki, średnia prędkość natychmiast spada, a średnie zużycie paliwa natychmiast rośnie.
                                    Ja zacząłem notować wartości średniego zużycia paliwa podawane przez pokładowy komputer, żeby je zweryfikować przez porównanie z wartościami wynikającymi z ilościami zatankowanego paliwa. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że przy poszczególnych tankowaniach, dla tych samych średnich prędkości, wartości średniego zużycia paliwa powtarzają się!
                                    Na pewno sposób jazdy też odgrywa jakąś rolę, ale jadąc w korku wszystkie pojazdy na ogół poruszają się z taką samą prędkością, więc te ewentualne różnice w średnim spalaniu nie powinny być duże.

                                    Ja mam 3000 km - i jakiś czas temu skasował mi się licznik długookresowy przy 100 godzinach i wg komputera wyszło mi dokładnie 7l - średnia z tego co pamiętam była 26 lub 29 km /h
                                    Przy każdym tankowaniu notuj sobie, a potem kasuj liczniki średniej prędkości oraz średniego zużycia (te z indeksem "2") to będziesz miał wiarygodne wyniki.
                                    Gdy będziesz miał już jakąś pulę odczytów, to dopiero wtedy będzie można z tego wyciągać jakieś wnioski.

                                    jeżdżę głównie po Krakowie - może nie jest miarodajne miasto ale jednak moim zdaniem korki się trafiają.
                                    Dość oględnie to nazwałeś
                                    Fakt, że po wykonaniu w Krakowie kilku nowych inwestycji drogowych sytuacja nieco się poprawiła, ale nigdy bym się nie odważył użyć określenia, że w Krakowie korki "się trafiają".
                                    Pozdrowienia,
                                    Krzysztof

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Zamieszczone przez lockin
                                      Zachęcam wszystkich do prowadzenia statystyk tankowania na motostat
                                      Dokładnie tak :!: Ja w uwagach wpisuję śr. spalanie i prędkość z 2 którą zawsze kasuję przy tankowaniu do pełna



                                      CB Harry II ASC + Triflex

                                      Pozdrawiam Mirek!!

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        Zamieszczone przez Maicroft
                                        I teraz ciekawi mnie jedno. Jak gasnie silnik, to komputer liczy czas jazdy czy nie, bo to albo obniza srednia, albo ja utrzymuje niezmiennie i pokazuje tylko srednia z jazdy tak jak spalanie, bo auto gasnie, to nie spala nic.
                                        jak wlacza sie SS to komputer nie liczy czasu - dzis rano jak stalem prawie 2min na swiatlach i SS byl wlaczony - czas nie byl naliczany. Wczoraj wracalem z pracy to jechalem jakies 35min (wg zegarka) a na komputerze pokazalo 28min - jakies 7min SS dzialal w takim razie (wszystkie czerwone swiatla zaliczalem jedne po drugich )...
                                        O3 1.2 105KM 6M

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Btw sprawdzaliscie vmax?
                                          Wracając ze świąt na dwupasmówce do Lublina wyszło mi 210, niby nie do podłogi ale już nie bardzo chciał jechać

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez Wosho
                                            Btw sprawdzaliscie vmax?
                                            Wracając ze świąt na dwupasmówce do Lublina wyszło mi 210, niby nie do podłogi ale już nie bardzo chciał jechać
                                            210 km/h według prędkościomierza, czy wg GPS-u?
                                            Bo jak porównywałem te wskazania, to u mnie do 100 km/h prędkościomierz zawyża wskazania o 4%, a potem to już równo o 4 km/h.
                                            Pozdrowienia,
                                            Krzysztof

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              Predkosciomierza.

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                1.4 DSG: Gdynia - Gorzow Wlkp. = 5.8l/10km (wg komputera), jazda spokojna poza miastem 90-120, w zabudowanym 50-60.

                                                Ten silnik + ta skrzynia do dla mnie geniusz technologiczny.

                                                Pozdrawiam
                                                Paweł

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  O3 kombi 1.4TSI z DSG, przebieg ok.1000km, na pokładzie ok. 250kg (kierowca+pasażerowie+bagaż)
                                                  Odcinek 235km autostrady A1 (Rusocin->Kutno-Wschód)
                                                  Temperatura zewnętrzna 12-14st.C, pogodnie z przelotnymi opadami deszczu
                                                  Na tempomacie 140km/h, tryb Normal
                                                  Średnia prędkość z autostrady 125km/h
                                                  Spalanie z komputera 8,0L/100km
                                                  Skoda O3 5E 2014 1.4TSI DSG Combi od 2014.04
                                                  Audi A3 8L 2001 1.9TDI MG5 5D od 2007.04 do 2014.07

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    Mi na A1/A2 z 3miasta do wawy załadowana + 3,5 osoby przy średniej 118 km/h spaliła 6,4 - moja niestety bez DSG...
                                                    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                                    VW Jetta 1.2 TSI

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X