Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III 1.4 TSI - opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia III 1.4 TSI - opinie

    madmax777, dla Ciebie czarna

  • #2
    Octavia III 1.4 TSI - opinie

    Znajomy przymierza się do zakupu Octavii III z silnikiem 1.4 TSI.

    Co sądzicie o tym samochodzie? Jak z tym silnikiem 1.4 TSI?
    Czarna perła O2 FL:
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=58593

    Komentarz


    • #3
      zielarzlol,

      na szybko trzy tematy

      Forum - Octavia Club Polska

      Forum - Octavia Club Polska

      Forum - Octavia Club Polska
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Re: Octavia III 1.4 TSI - opinie

        Zamieszczone przez zielarzlol
        Znajomy przymierza się do zakupu Octavii III z silnikiem 1.4 TSI.

        Co sądzicie o tym samochodzie? Jak z tym silnikiem 1.4 TSI?
        w mojej opinii to jest optymalny wybór jeśli chodzi o auto które nada się do miasta (nie spali zbyt dużo) i w razie potrzeb żwawo na trasie pojedzie - dla mnie 1.2 (kiedyś testowałem w rapidzie i tam było ok) jest trochę za słabe do O3 bo w trasie będzie już czuć lekkie braki (choć jeśli ktoś nie wymaga żwawej jazdy to spokojnie starczy). Z kolei 1.8 wg mnie nie ma sensu jeśli ktoś nie jest ścigantem, bo spali więcej (cudów nie ma, szczególnie w mieście), a główne róźnice będzie czuć w czasie ścigania się lub wyższych prędkości, bo 1.4 i 1.8 mają ten sam moment i właśnie dzięki niemu 1.4 tak dobrze daje radę.
        Jak auto miałoby latać np. po autostradach to wtedy z kolei wdziąłbym 2.0 TDI

        No ale to moja opinia poparta jazdami testowymi i odczuciami.
        Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

        Komentarz


        • #5
          (nie spali zbyt dużo)
          moja w mieście (na krótkich trasach) pali wg. dystrybutora 9,7 litra, to nie tak mało wcale
          O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

          Komentarz


          • #6
            sangod, słowo/a klucz "na krótkich trasach" przy takiej eksploatacji TDI paliłaby niewiele mniej.

            zielarzlol, tematów jest dużo.... wiele znajdziesz informacji na temat tego silnika.

            Ja osobiście gorąco polecam i kupiłbym ten silnik jeszcze raz! Zaskoczył mnie MEGA pozytywnie pod każdym względem.. ekonomią przede wszystkim
            Paseratti B8 1.8 TSI DSG

            VW Jetta 1.2 TSI

            Komentarz


            • #7
              Również mogę napisać, że jestem mile zaskoczony tym silnikiem, te 140 koni i 250Nm całkiem fajnie radą sobie z tym autem i pomimo, że mocy nigdy za dużo jak narazie mi styka Sprzedawca z serwisu wygadał się mi po cichu, że po gwarancji można coś zrobić na 160/180KM, ciekawy jestem czy to serce wytrzyma??

              Komentarz


              • #8
                silnik ten to w tej chwili mistrz świata godny polecenia jest ssssuper......

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Prim
                  Zaskoczył mnie MEGA pozytywnie pod każdym względem.. ekonomią przede wszystkim
                  Popieram w 100% a jak doturla się bez awaryjnie do 200 kkm to będzie wypas :szeroki_usmiech
                  Pozdr. Przemek

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez sangod
                    (nie spali zbyt dużo)
                    moja w mieście (na krótkich trasach) pali wg. dystrybutora 9,7 litra, to nie tak mało wcale
                    To prawie tyle,co w katalogu skody :twisted: ,a tak na powaznie to wcale nie jest az tak ekonomiczne auto biorac pod uwage jego mala mase i malej pojemnosci silnik.
                    Respect All,Fear No One!

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Prim
                      sangod, słowo/a klucz "na krótkich trasach" przy takiej eksploatacji TDI paliłaby niewiele mniej.
                      tak w granicach 7,5 weźmie TDI przy ostrych mrozach i korkach, porównując to do wspomnianych 9,7 to jest ponad 2 litry więcej, swoją drogą te 7,5 to jest u mnie gdzie pedał przyspieszenia jest traktowany w układzie 0/1 , jak bym się postarał to by wyszedł litr mniej, rozumiem że każda sroka swój ogonek chwali ale tutaj już popłynąłeś z fantazją.
                      O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                      Komentarz


                      • #12
                        loru, równie dobrze mogę powiedzieć że sangod, fantazjuje... ja jeżdzę 1.4 TSI po Warszawie w godzinach szczytu w pełnym korku i mi średnio wychodzi 6,5 - 7,0 - komputer - wyniki motostat - dystrybutor.

                        Fantazja mnie nie ponosi - po prostu jeżeli ktoś potrafi tym silnikiem (TSI) "zrobić" taki wynik to równie dobrze na TDI tez w podobnych warunkach będzie nażekał... znam takich.
                        Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                        VW Jetta 1.2 TSI

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Prim
                          ja jeżdzę 1.4 TSI po Warszawie w godzinach szczytu w pełnym korku i mi średnio wychodzi 6,5 - 7,0 - komputer - wyniki motostat - dystrybutor.
                          a ile podaje producent w mieście :?:
                          O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                          GVI 1.4TSI
                          LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                          tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                          Komentarz


                          • #14
                            Dane z tabeli:

                            6,7 - miasto
                            4,9 - poza miastem
                            5,5 - średnio

                            Owszem - jadę chwilę obwodnicą ale najpierw zaliczam całą Puławska od strony Piaseczna rano, w strone Piaseczna po południu...

                            Pisze/mówię jak jest (jak Max Kolonko ) - nie staram sie na siłę przekonywać kogolowiek do tego silnika.
                            Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                            VW Jetta 1.2 TSI

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja też wybrałem 1.4. Zastanawiałem się nad 1.8 ale tak jak ktoś już tu napisał rajdowcem nie jestem... A te 140 koni i 250Nm daje rade Naprawdę "cfany" jest ten silniczek Spalanie średnie poniżej 7
                              Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                              Komentarz


                              • #16
                                Przyłączę się również do tych pieśni pochwalnych Zrobiłem już ponad 2000 km, z czego w ostatni weekend około 1100 km po S-kach, autostradach i zapchanych krajówkach. Na baku zrobiłem prawie 800 km, co dało spalanie na poziomie 6,07 z dystrybutora
                                Z użytkowania jestem mega zadowolony.
                                Pzdr
                                Pzdr, Fredy
                                Silnik w mojej O3 smaruje olej

                                Komentarz


                                • #17
                                  To niech sie ktos pochwali z jazdy nowym CHPA + DSG :twisted:
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    To niech sie ktos pochwali z jazdy nowym CHPA + DSG
                                    też jestem ciekawy realnego spalania...
                                    Paseratti B8 1.8 TSI DSG

                                    VW Jetta 1.2 TSI

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      no wychodzi na to że vw zrobił w końcu jakiś zajebiście rewelacyjny silnik.
                                      spalanie w korkach 6,5 litra .. , na trasie 5 litrów.. , jakoś tylko jeszcze w prasie o nim cicho .
                                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                      GVI 1.4TSI
                                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez leszekmw
                                        no wychodzi na to że vw zrobił w końcu jakiś zajebiście rewelacyjny silnik.
                                        spalanie w korkach 6,5 litra .. , na trasie 5 litrów.. , jakoś tylko jeszcze w prasie o nim cicho .
                                        Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez leszekmw
                                          no wychodzi na to że vw zrobił w końcu jakiś zajebiście rewelacyjny silnik.
                                          spalanie w korkach 6,5 litra .. , na trasie 5 litrów.. , jakoś tylko jeszcze w prasie o nim cicho .
                                          Prawie jak Twoj Golf :twisted:
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Maicroft, moje spalanie jest z DSG
                                            O3 Combi Ambition Czarny 1.4 DSG + Amazing + kilka innych dodatków

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Ja tam nie wierzę w takie wyniki. Jeżdżę tą moją F-2 i morze (720 km) robię wg. dystrybutora ze średnią 5.6-5.8l/100 km i jest to jazda łajzy nocą czyli 10 km ponad dozwolone i max. 110-115 km na ekspresówce. Do tego jadę nocą od 22. Zrobiłem już 4 takie trasy i gdyby nie to, że dziecko śpi i pasuje taka jazda, to tak się nie da jeździć. Około 11 godzin jazdy z 2 przerwami średnia 68 km/h.
                                              Takim tempem nie da się jechać za dnia, bo jak nie wyprzedzisz, albo nie przyciśniesz miejscami to zajedziesz za 13 godzin i średnią z 10 km/h mniejszą.
                                              Przy normalnej jeździe spalanie jest większe około 1.5 litra. Byłem raz moją F-2 sam w Gdańsku na szkoleniu i jechałem normalnie, bo za paliwo płacił pracodawca Ale to była normalna jazda "ze wszystkimi", na ekspresówce 110-120, czasem 140 jak kolumna podciągnęła.

                                              Podobna jazda tylko Golfem 1.9 TDI 115KM wychodziła około 6 litrów na 100km, ale tam była skrzynia 6 biegowa i to było z 8 lat temu, jeszcze S-7 nie było.

                                              Jak jadę PSJ po mieście (moim małym mieście) w sobotę do południa, to mam 6,5/7,2 średnią, ale w tygodniu gdzie załapię się na światła lub stoję za dziadkiem przed skrzyżowaniem bo nie może wyjechać, to średnia mi zaraz podskoczy do ok 8, a jak zatrzymam się tu i tam, to 8.5 l/100 km.

                                              Jakimkolwiek autem nie jechałem, to jadąc na trasie do Gdańska mam fajną średnią do Kielc, tam jazda przez miasto więc średnia rośnie, w Radomiu na rondzie też dojdzie 0,1 do średniej później dowala mi Warszawa, zanim wyjadę to pieron bierze oszczędność z trasy. Później jest OK i trochę odrobię średnią i wychodzi średnia 7. Podobnie miałem jadąc do Wrocławia (teraz już nie jeżdżę) zanim autostradę zrobili, przejazd przez Katowice i okolice dołował średnią.

                                              I nie chce mi się wierzyć, że 1.4 TSI 140 km jest taki super oszczędny. W to, że pali on podobnie do słabszych silników oferując większą moc to uwierzę, ale to, że 140 KM w ogóle nie woła "jeść" i pali mniej niż 86KM w mojej F-2 to nie. Bo większego ekodrivingu nie da się uprawiać niż ja uprawiam no chyba, że SS daje takie oszczędności. A wy macie w Warszawie lub innym dużym mieście średnią jak na trasie. Przestańcie, bo jeszcze ktoś uwierzy i kupi auto łudzony oszczędnością, tak jak osiągami w najsłabszych silnikach.

                                              Bez obrazy, silnik jest super i średnia 7,5-8 jest naprawdę OK. Jak tak wychodzi, to nie trzeba koloryzować, bo to spoko wynik przy tych osiągach.
                                              Była O1 jest F2.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                sangod, Stopka, adresik, ikonka :?:
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Dig Dug,
                                                  Miałem wcześniej Fabie II - dziadkowóz - 70KM 1.2 HTP
                                                  teraz mam OIII 1.4 TSI
                                                  jeżdżę po tych samych trasach.
                                                  KRK-Kielce-KRK
                                                  KRK-WRO-KRK ... plus okoliczne miejscowości, plus KRK...
                                                  średnio spalanie mi wychodzi 7,7
                                                  ale na autostradach przy 140-160 km/h spalanie wychodzi 6,2 (podczas gdy F2 juz 10)
                                                  IMHO, róznica wychodzi z zastosowanie 6-tego biegu. Obniża obroty.
                                                  Druga sprawa, że nowe TSI konstrukcyjnie przystosowane jest do jazdy na zubożonej mieszance. Więc, przyśpiesz jak najszybciej, potem włącz tempomat, i nie ruszaj.
                                                  Reasumując - fajny silniczek (przynajmniej na razie :szeroki_usmiech )
                                                  Pozdr
                                                  “It is mine, I tell you. My own. My precious. Yes, my precious.”
                                                  ― J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X