Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III 1.4 TSI - opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ryjeks to ja się zastanawiam, gdzie Ty jeździsz bo my po polskich drogach i miastach.
    90 tysięcy ....masakrycznie długo..Filtr powietrza przeważnie wymieniam co 15 tkm, no maks co 30 tkm (wtedy jest już konkretnie zasyfiony). warto, żeby silnik miał swieże powietrze jednak, tymbardziej, że przecież to powietrze idzie do turbiny też tamtędy.....
    z kabinówką też tak zwlekasz długo?

    Karel i dobrze robisz

    Oczywiście wymiana oleju co 30 tkm to kolejny absurd, żeby auto się wywaliło tuż po gwarancji. Warto wymianiać olej co 15 tkm, bo zwyczajnie się starzeje i silnik dostaje w d.... ostro razem z podzespołami..a LL to mit. Zainteresowanych odsyłam do wątków o olejach. To nie przesada pierwsza lepsza lektura:
    Nie ma olejów wytrzymujących 30 tys. km!
    Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Karel Zobacz wpis
      Można przeprogramować komputer na stały cykl wymian - 15 kkm lub 1 rok. Wówczas olej musi spełniać normę VW 502.00.
      CZy przy odbiorze nowego auta można poprosić o przeprogramowanie komputera? Tzn czy musza taką prośbę spełnić. A pytanie o bezpłatne wymiany nie jest bezzasadne. Teraz Skoda daje w gratisie na 4 lata przeglądy wraz z filtrami olejem itp. Pytanie czy po przeprogramowaniu, a więc teoretycznie 2 razy częstszej wymianie, dalej ten gratis obowiązuje.

      Zapytam jeszcze dodatkowo czy ten silnik ma osłonę plastikową od góry z napisem TSI. W salonie stał akurat z otwartą maską i nie było co mnie zdziwiło.
      Ostatnio edytowany przez Marro; 45207.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
        warto, żeby silnik miał swieże powietrze jednak, tymbardziej, że przecież to powietrze idzie do turbiny też tamtędy.....
        Zajrzałem z ciekawości po 30 kkm, był czysty ku mojemu zdziwieniu.
        Przy 60 kkm również.
        Skoda przewiduje wymianę przy 90 kkm i tak zostało wymienione.
        Po wymianie na nowy auto jeździło tak samo. Turbina ma się dobrze.

        Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
        z kabinówką też tak zwlekasz długo?
        Kabinowy co 30 kkm/1 rok.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
          Oczywiście wymiana oleju co 30 tkm to kolejny absurd, żeby auto się wywaliło tuż po gwarancji.
          Znajomy w firmówce 1.8 TSI, dobija właśnie do 200 kkm.
          Przy 100 kkm zrobił chipsa na 230 KM, olej tak jak w książce co 30 kkm.
          Auto nie oszczędzane, bezawaryjnie na ten moment.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Marro Zobacz wpis
            Pytanie czy po przeprogramowaniu, a więc teoretycznie 2 razy częstszej wymianie, dalej ten gratis obowiązuje.
            Nie sądzę. Pytaj w ASO.

            Komentarz


            • 200 tkm to jeszcze nic, ciekawe ile jeszcze przed nim i jak bebechy wyglądają tego motoru.
              to nic, niechciałbym po znajomym, ani po Tobie auta.
              Olej się starzeje, to fizyka i chemia, a nie moje wymysły

              A tak na marginesie. nie wymienia częściej w 1.8 tsi, bo pewnie ma cdaa i nie musi wymieniać, bo wlewa tyle co by wymienił hehe jak jeszcze remontu nie robił pierścieni sławetnych w tej jednostce.

              Komentarz


              • przenosze pare ostatnich postów tu:
                Dyskusja o Long Life - Octavia Club Polska
                nie będę ludziom śmiecił w olejowym, bo to fachowy wątek, zapodałem im linka do tego tematu w wątkach "olejowych" i poprosiłem o fachowe wypowiedzi.
                zapraszam kolegę ryjeksa i innych wyznawców LL do zajrzenia parę razy tam i toczenia nadal dyskusji o swoich przyzwyczajeniach olejowych.
                Miłego dnia
                Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez Marro Zobacz wpis

                  CZy przy odbiorze nowego auta można poprosić o przeprogramowanie komputera? Tzn czy musza taką prośbę spełnić. A pytanie o bezpłatne wymiany nie jest bezzasadne. Teraz Skoda daje w gratisie na 4 lata przeglądy wraz z filtrami olejem itp. Pytanie czy po przeprogramowaniu, a więc teoretycznie 2 razy częstszej wymianie, dalej ten gratis obowiązuje.
                  Przeprogramują, ale nie wiem czy "muszą" Prawnie nie są zobligowani, więc nic nie muszą... . Ale jeśli przywieziesz olej z VW 502.00, co jest do tych silników dopuszczalne, to komputer powinien być przestawiony, aby w prawidłowym czasie i kilometrażu informować kierowcę o inspekcji olejowej. To tak na logikę. Jeśli będą się drapać po głowie to wiedz, że się coś złego dzieje z tym ASO
                  Co do gratisów - telefon do ASO i się zapytaj u źródła. Najlepiej w dwóch różnych.

                  Zamieszczone przez Marro Zobacz wpis
                  Zapytam jeszcze dodatkowo czy ten silnik ma osłonę plastikową od góry z napisem TSI. W salonie stał akurat z otwartą maską i nie było co mnie zdziwiło.
                  CHPA nie ma, więc i ten może nie mieć.
                  Ostatnio edytowany przez Karel; 36228.

                  Komentarz


                  • fajne autko, za parę lat się okaże czy jednostka nie jest zbyt wyżyłowana. Ale przyspieszanie przy tej pojemności miodzio

                    Komentarz


                    • Nasza firmowa O3 2.0TDI dobija do 300kkm.
                      Olej wymeniany co 14-15kkm, tak samo filtry (poza paliwowym)
                      Rozrzad wymieniony przy 150kkm, drugiej wymiany nie doczeka u nas juz.
                      Zdecydowanie kupilibysmy jeszcze raz, gdyby nie fakt ze chcemy kupic Superba teraz.
                      Samochod eksploatowany rozsadnie a nie jak przewiduje producent.

                      A wymiana filtra powietrza co 90kkm powinna byc karana chlosta, tak samo jak LL.
                      Filtr powietrza kosztuje 50/60,-, 5 litrow oleju 130,-. Jakiz to koszt jest...
                      Chyba, ze ktos bierze auto w leasing trzyletni i pozniej nie chce miec do czynienia z autem.

                      Komentarz


                      • Witam

                        nie traktujcie pytania jak prowokację ale porównanie OIII 1.4.150KM style kombi do golfa VII 1.4 150KM higline kombi. Jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia , czy to są dokładnie te same silniki, kwestia jakości wykonania i doboru jakości materiałów wykończenia ( tapicerka, plastiki multimedia) wiem że często to kwestia indywidualna co się komu podoba, ale każdy zwraca uwagę na inne detale, mam dylemat co wziąć.Jeśli ceny byłyby podobne to co wybrać. Proszę o opinię i ewentualne sugestie.
                        pozdrawiam
                        mb
                        >Focus II
                        >OII combi 1.8

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez m.b. Zobacz wpis
                          Witam

                          nie traktujcie pytania jak prowokację ale porównanie OIII 1.4.150KM style kombi do golfa VII 1.4 150KM higline kombi. Jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia , czy to są dokładnie te same silniki, kwestia jakości wykonania i doboru jakości materiałów wykończenia ( tapicerka, plastiki multimedia) wiem że często to kwestia indywidualna co się komu podoba, ale każdy zwraca uwagę na inne detale, mam dylemat co wziąć.Jeśli ceny byłyby podobne to co wybrać. Proszę o opinię i ewentualne sugestie.
                          pozdrawiam
                          mb
                          Brałbym golfa. Użytkuje taką Octavie tyle, że w liftbacku i mam porównanie z golfem VII. Ameryki nie odkryje - golf jest lepiej wykonany, lepiej wyciszony. W golfie lepiej (wygodniej) steruje się tempomatem, obsługuje się go z kierownicy, w Octavi masz go w dzwigni kierunkowskazu, co jest uważam gorszym rozwiązaniem. Podam też przykład z Cantonem - uważam że gra identycznie w porównaniu ze standardowym nagłośnieniem golfa i podejrzewam że jakbym porównywał z Dynaudio to byłaby spora różnica na korzyść VW. Jeśli nie zależy ci na przestrzeni, a tej Octavia oferuje więcej, zwracasz uwagę na jakość to zdecydowanie golf, oczywiście przy założeniu podobnej ceny

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez m.b. Zobacz wpis
                            Witam

                            nie traktujcie pytania jak prowokację ale porównanie OIII 1.4.150KM style kombi do golfa VII 1.4 150KM higline kombi.
                            Zawieszeniami się różnią. Też na korzyść golfa.

                            Komentarz


                            • Cześć!

                              Wiem, tzn. pamiętam, że był gdzieś wątek, związany z ofertami samochodów z wyprzedaży roczników, przynajmniej kilka lat temu to czytałem, dlatego nie chce zakładać nowego wątka.

                              Obecnie jestem zainteresowany zakupem Octavii z 2017r, najlepiej w wersji style, choć nie jest to warunek, z silnikiem 1,4 (150KM) i wyłącznie jako kombi.

                              Może jest tutaj jeszcze ktoś, kto mógłby wskazać dilera, gdzie mógłbym dostać samochód w "atrakcyjnej cenie"?
                              ~~ pozdrawiam ~~
                              JaceK
                              _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
                              Black eleganzze in combi
                              President Johnny II ASC+ President MaryLand...


                              _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Buba Zobacz wpis
                                Może jest tutaj jeszcze ktoś, kto mógłby wskazać dilera, gdzie mógłbym dostać samochód w "atrakcyjnej cenie"?
                                troszkę już późno.....
                                ale,zawsze możesz przeglądnąć
                                Nie znaleziono strony
                                Nie znaleziono strony
                                Dla Ciebie wszystko - sprawdź nowe oferty!
                                Dawid
                                czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                Komentarz


                                • Wróciłem wczoraj z trasy 1500 km w jedną i tyle powrót, jazda głównie autostrada. Lubię przycisnąć max prędkość jaką jechałem to 220km średnia z całej trasy 134km spalanie 8,2L .
                                  Jestem mega zadowolony z silnika i oby tak pozostało

                                  Komentarz


                                  • Średnia 8.2 z trasy to sporo. Ja mam 8+ tylko jak jezdze ostro ok 180 km/h +.
                                    Normalna średnia z trasy nie expresówki to okolice 6.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Wosho Zobacz wpis
                                      Średnia 8.2 z trasy to sporo. Ja mam 8+ tylko jak jezdze ostro ok 180 km/h +.
                                      Normalna średnia z trasy nie expresówki to okolice 6.
                                      średnia 8,2 z trasy 3000km przy średniej z komputera 134 to daje około 170-180/h minimalna prędkość 80 - 200max
                                      w trasie przy prędkości 90-120 to rzeczywiście wyjdzie 6l
                                      W poprzednim aucie Insignia 2.0 160KM na tej samej trasie i podobnych prędkościach wychodziło 12l ON
                                      nadmienię jeszcze że po mieście octavia pali 7,5l

                                      Komentarz


                                      • Moja średnia z 41 tys. km to 6,5 l/100 km. Przy jeździe eko udaje się nawet mieć spalanie 4,3 l/100 km

                                        Komentarz


                                        • Miasto-miastu, a trasa-trasie nierówna. Moja w Warszawie pali 9-10, a na trasie 7-8. I przy 90-120 jakoś wcale te 6 nie wychodzi

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Tombig Zobacz wpis
                                            Moja średnia z 41 tys. km to 6,5 l/100 km. Przy jeździe eko udaje się nawet mieć spalanie 4,3 l/100 km
                                            Zgadza się; EKO 4,4 l/100km też już u siebie zauważyłem.
                                            Pozdrawiam Zbigniew // OI FL __ OII FL // SIMPLY CLEVER

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Godlik Zobacz wpis
                                              Miasto-miastu, a trasa-trasie nierówna. Moja w Warszawie pali 9-10, a na trasie 7-8. I przy 90-120 jakoś wcale te 6 nie wychodzi
                                              Przy 90 - 120 wychodzi jakieś 5 - 5.5 litra / 100km.
                                              W mieście w korkach i przy tym na krótkich odcinkach maksymalnie miałem 12l / 100km.

                                              Mi najniżej udało się zejść do 4.7l ( wg komputera ) - jazda 70-90km/h.

                                              Kolega ma Tipo 1,4 T-Jet 120km, pali mu o ponad litr więcej w podobnych warunkach, a wrażenia z jazdy na duży plus dla TSI.

                                              Komentarz


                                              • Moje spalanie po 1700km z klimą działającą non stop to:

                                                w trasie 4,7-5,0l
                                                w mieście 7-7,5
                                                średnią obecnie mam 6,1l
                                                pewnie po pełnym dotarciu będzie troszkę lepiej.

                                                Jestem mega zadowolony z tego silnika, dynamika 8s do 100km/h jest świetna. Jak ktoś ma wątpliwości radzę porównać jakie oferują inni. Niska masa oraz 150KM +10% gratis od WV daje lepsze osiągi niż 200KM i kilkaset kilogramów więcej.

                                                Przed zakupem myślałem o japończykach mazda, toyota i honda, ale
                                                - mazda oferuje kiepską dynamikę i gratis korozję oraz tandetę wykonania (polecam test autocentrum)
                                                - toyota oferuje kiepską dynamikę, stare technologicznie i paliwożerne silniki (zobaczcie testy pertyna oraz motoryzacja z innej perspektywy)
                                                - honda fajna 1,5 ale droga, kontrowersyjna stylistyka (pomijam), a ostatnio wyszły bardzo poważne problemy ze skrzyniami biegów od których honda się odcina (zobaczcie felieton np. zachar off , czy motodoradca)
                                                Ostatnio edytowany przez vg1; 45735.
                                                hosting

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez vg1 Zobacz wpis
                                                  gratis od WV
                                                  skąd wiesz?
                                                  Dawid
                                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                  Komentarz


                                                  • Kazdy WV ma gratisy ok 10% wlasnie, 140tki maja 15x.
                                                    Superby 280 maja ok 300km.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X