Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III 1.4 TSI - opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Koledzy,
    jak jest z zużyciem oleju w 1,4 TSI 150KM?
    Ile dolewacie pomiędzy wymianami?
    ~~ pozdrawiam ~~
    JaceK
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Black eleganzze in combi
    President Johnny II ASC+ President MaryLand...


    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    Komentarz


    • Mi na 9 tys km 150ml. Są to pierwsze kilometry więc chyba w normie

      Komentarz


      • 6 000km i jest nadal w normie, te silniki są już poprawione i nie biorą oleju w takich ilościach jak poprzednie. Od wymiany do wymiany czyli 15 000km poziom może spaść około 1 l na miarce to jest połowa podziałki, i nie trzeba nic dolewać

        Komentarz


        • Panowie ktoś wie czym sie różni wersja 1.4 140KM a 1.4 150KM? Poza tymi 10 konikami coś tam majstrowali? Pozatym jak wkońcu z tym zawieszeniem ? Jedni piszą twardo drudzy ze komfortowo. Jeżdżę z żoną i dzieckiem i zależy mi raczej na komforcie.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Duckland Zobacz wpis
            Jedni piszą twardo drudzy ze komfortowo
            to zależy od tego jaką się ma dla jednych twardo dla innych komfortowo
            Dawid
            czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

            Komentarz


            • Ja bym powiedział, że zawieszenie jest akurat. Ani miękkie, ani twarde. Mam porównanie z citroenem C4 II, które uznawane jest za auto "miękkie" i uważam, że jest na prawdę dobrze. Komfortowo przewieziesz tym małżonkę, dzieci i co tylko zapragniesz.

              Komentarz


              • jak dla mnie zawias jest zestrojony komfortowo, na pewno nie jest to twardy zawias
                O1-->O3--> ?

                Komentarz


                • też uważam że jest ok nawet bardziej niż ok
                  Dawid
                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                  Komentarz


                  • Co do zawieszenia - ja uważam, że jest za miękkie - panowie w ASO mówią "komfort" wg mnie za miękko co czuje na każdym rondzie czy szybkiej krętej szosie - tak się składa że mam trasę którą śmigam często od pewnie 20 lat...różnymi samochodami - pewnie stąd moje SUBIEKTYWNE odczucie pontonem mi zalatuje - PODKREŚLAM wg. mnie
                    No i ta belka... @ ​​​​​​​dawcio - wiem wiem
                    Mój czarnuch
                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                      ja uważam, że jest za miękkie
                      mi tu coś zalatuje narzekaniem na wszystko
                      Dawid
                      czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                      Komentarz


                      • Mam na oku ogólnie Golfa 1.4 122km i Octavie 1.4 140km co ciekawe cena jest taka sama. Myślę tak od kilku tygodni i właściwie nie mam faworyta co chyba jest komplementem dla Škody .. .. tak mi się wydaje. Na pewno jest duuuużo większa i ma super silnik, teraz pytanie czy cała reszta jest na korzyść Golfa?
                        Spotkałem się z opinią że w VW po 100.000 w środku dalej cisza a Skoda zaczyna skrzypieć, ktoś coś? Cena nowych praktycznie taka sama, podłoga taka sama. Fotele chyba lepsze w Skodzie dla wiekszych facetow, ja mam 190cm ponad 100kg, w Golfie kiedyś siedziałem na tych fotelach ergo powiem super ale tak na styk się zmieściłem, mogły być szersze. W Skodzie chyba sa sporo szersze. Drogi w moim mieście średnie zwłaszcza studzienki które wystają co 20m sprawiają ze obecne auto (Fiat bravo2) skacze jak królik, jest twardo i raczej szukam czegoś do tłumienia tego syfu miejskiego. Dużo osób narzeka na układ jezdny w Skodzie i tego się najbardziej obawiałem. Jakie macie spalanie przy normalnej jezdzie miejskiej?
                        Ostatnio edytowany przez Duckland; 47474.

                        Komentarz


                        • Duckland umów się na jazdę testową O3FL to samo zawieszenie ma a więc sam się przekonasz
                          Dawid
                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                          Komentarz


                          • W o3 z tym silnikiem jest zawieszenie takie samo jak w bravo 2, a w golfie powinno być inne - znacznie bogatsze i bardziej komfortowe w mieście. Ale dla pewności zajrzyj pod golfa i sprawdź naocznie (bo dziadostwo się rozprzestrzenia w okamgnieniu).
                            Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez dawcio Zobacz wpis
                              mi tu coś zalatuje narzekaniem na wszystko
                              A tam zaraz na wszystko - belka zawieszenie szum odbicia światła reset spalania. (celowo nie stawiam przecinków) - ale generalnie jestem zadowolony i to bardzo.
                              P.s. Jak mówiłem Tobie dawcio - przy większym budżecie teraz mądrzejszy to by 1.8 było ze mną - i wtedy bym na spalanie marudził ))
                              Mój czarnuch
                              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                              Komentarz


                              • O widzisz, skoro zawias jest ten sam to dziękuję bardzo. Ale sama belka chyba nie świadczy o tym że zawieszenie jest twarde/miękkie? Na wielowahaczu też potrafi być twardo, zależy jak zestroją reszte.

                                Komentarz


                                • Poczytaj i pooglądaj jak buda reaguje na wpadnięcie tylnego koła w dziurę z belką i z wielowahaczem. Na wystających nierównościach poprzecznych też jest różnica.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                                    belka zawieszenie szum odbicia światła reset spalania
                                    a turbina.....
                                    Dawid
                                    czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                    Komentarz


                                    • turbina na razie w poczekalni jest - nie zakonczono procesu przyznania prawa do marudzenia
                                      Mój czarnuch
                                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Musamp
                                        (…) reset spalania.
                                        Zamieszczone przez Musamp
                                        turbina na razie w poczekalni jest - nie zakonczono procesu przyznania prawa do marudzenia


                                        Hmm, rozwiniesz myśl?

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Karel Zobacz wpis


                                          Hmm, rozwiniesz myśl?
                                          ja mogę za kolegę bo znam jego problemy....
                                          Bolero się resetuje(spalanie,km itd)-u mnie na 10kkm też 2 razy miałem reset
                                          turbina mu świszczy jak schodzi z obrotów.... nie wiem nie ma tego u mnie
                                          Dawid
                                          czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                          Komentarz


                                          • O to to dawcio - co do turbiny to ciagle "analizuje" czy to ona świszczy czy mi świszczy w głowie
                                            Mój czarnuch
                                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                                              co do turbiny to ciagle "analizuje" czy to ona świszczy czy mi świszczy w głowie
                                              o to to Panie tłumaczyłem Ci MPi nie miał turbiny to teraz za dużo mocy i Ci świszczy
                                              Dawid
                                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                              Komentarz


                                              • taa - pierwsze 2k km nie świaszczało...
                                                Mój czarnuch
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez Musamp Zobacz wpis
                                                  pierwsze 2k km nie świaszczało
                                                  boś go docierał
                                                  Dawid
                                                  czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                                  Komentarz


                                                  • No i zaczęło świszczeć
                                                    Mój czarnuch
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...h-musampa-2018

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X