Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III 1.4 TSI - opinie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • No właśnie.. że w O3 tylko mocniejsze miały skrzynię to pisałem kilka wątków wcześniej, ale kolega pisał o o2.
    OCTAVIA '01

    Komentarz


    • Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
      Wersja 86 KM 160 Nm nie ma szóstego biegu (w fabii mk3 jest tak samo - tylko jeszcze słabsza wersja 1.2 ma mniejsze hamulce). Jak ci to pokazać? Poszukaj sam w jakimś wiarygodnym katalogu.
      Mam prośbę czytaj ze zrozumieniem co kto pisze, a potem komentuj, inaczej to bez sensu.
      Nie będę niczego szukał, nie było o2 1.2tsi z 5 biegami, co innego o3
      Kodiaq 1.5 DSG Style

      Komentarz


      • A faktycznie. Cyferki mi się pomyliły. Przepraszam.

        A to nawet pasuje do ogólnego zubożenia wszystkiego co istotne w kolejnej wersji.

        Komentarz


        • Maciek napisałeś , że jak kupisz 1.8tsi z określonej serii to będzie brała olej - doprowadzenie do ładu ok. 6 tys.
          OK. Tylko jaka to seria ?
          Na czym polega to doprowadzenie do ładu , czemu tak drogo to wychodzi ?
          Czy nie lepiej i taniej po prostu dolewać ten litr czy dwa oleju niż wydawać 6 tys ???
          ile to oleju będzie za 6 tys )

          Komentarz


          • Witam. Zarejestrowałem się dziś bo moja O3 zaczęła wydawać dziwne odgłosy przy skręcaniu w lewo i szukałem pomocy na forum. Octavia kupiona w lutym, salon polska, przebieg 51 tys km. Dziś byłem w serwisie żeby zdiagnozować problem. Werdykt wstępny - usterka mechanizmu roznicowego ale żeby to potwierdzić trzeba zdjąć i rozebrać skrzynię i koszt tego to 1500 zł. Ogólnie przekazano mi że koszty naprawy mogą wynieść do 10 000 zł. Być może producent da rabat i pokryje część kosztów... ale pewności nie ma.
            Także mega zraziłem się do Skody chociaż do niedawna byłem nią zachwycony. Rozumiem takie usterki ale po 200 tyś km a nie 58 tys.....

            Komentarz


            • kompletna regeneracja skrzyni kosztuje 3.5 tys.
              wymiana z 500zł
              piszę o manualu ...
              Powered by R-Performance

              Komentarz


              • Skrzynia manualna 6 biegów

                Komentarz


                • Zamieszczone przez nightmare Zobacz wpis
                  Witam. Zarejestrowałem się dziś bo moja O3 zaczęła wydawać dziwne odgłosy przy skręcaniu w lewo i szukałem pomocy na forum. Octavia kupiona w lutym, salon polska, przebieg 51 tys km. Dziś byłem w serwisie żeby zdiagnozować problem. Werdykt wstępny - usterka mechanizmu roznicowego ale żeby to potwierdzić trzeba zdjąć i rozebrać skrzynię i koszt tego to 1500 zł. Ogólnie przekazano mi że koszty naprawy mogą wynieść do 10 000 zł. Być może producent da rabat i pokryje część kosztów... ale pewności nie ma.
                  Także mega zraziłem się do Skody chociaż do niedawna byłem nią zachwycony. Rozumiem takie usterki ale po 200 tyś km a nie 58 tys.....
                  nie oddawaj do serwisu maja ceny z kosmosu a i tak nie potrafią naprawić skrzyni ja oddałem do serwisu niby naprawili a tak naprawdę zjeb... po całości oddałem do profesjonalnej firmy co składa skrzynie i sie okazało ze złożyli skrzynie z luźnym walkiem dlatego ciężko było zapiać biegi zapłaciłem za naprawę 1200 zl ze zdjęciem skrzyni rozebraniem i wiem ze mam zrobione zajebiście bo jak sam koleś w zakładzie powiedział kto ma u nich naprawiać skrzynie jak tylko olej potrafią wymieniać. Dobrze ze pierwsza naprawa byla jeszcze na gwarancji ale juz nigdy serwis co się nawalczyłem to moje

                  Komentarz


                  • a i dodam ze w aso na naprawę czekałem 3 tyg a w serwisie 24 h wiec trochę jest różnica a tu strona do firmy naprawdę gorąco polecam Link

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez Tosterano Zobacz wpis
                      Maciek napisałeś , że jak kupisz 1.8tsi z określonej serii to będzie brała olej - doprowadzenie do ładu ok. 6 tys.
                      OK. Tylko jaka to seria ?
                      Na czym polega to doprowadzenie do ładu , czemu tak drogo to wychodzi ?
                      Czy nie lepiej i taniej po prostu dolewać ten litr czy dwa oleju niż wydawać 6 tys ???
                      ile to oleju będzie za 6 tys )
                      Problem dotyczył kiepskich pierścieni w silnikach 1,8 tsi. Z tego co pamiętam głównie roczniki 2008 do 2011, choć późniejsze też się zdarzały. Temat dotyczy octavi 2. Wpisz na forum lub w google "1,8 tsi bierze olej" lub podobną fraze to znajdziesz masę szczegółów.
                      OCTAVIA '01

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez nightmare Zobacz wpis
                        Witam. Zarejestrowałem się dziś bo moja O3 zaczęła wydawać dziwne odgłosy przy skręcaniu w lewo i szukałem pomocy na forum. Octavia kupiona w lutym, salon polska, przebieg 51 tys km. Dziś byłem w serwisie żeby zdiagnozować problem. Werdykt wstępny - usterka mechanizmu roznicowego ale żeby to potwierdzić trzeba zdjąć i rozebrać skrzynię i koszt tego to 1500 zł. Ogólnie przekazano mi że koszty naprawy mogą wynieść do 10 000 zł. Być może producent da rabat i pokryje część kosztów... ale pewności nie ma.
                        Także mega zraziłem się do Skody chociaż do niedawna byłem nią zachwycony. Rozumiem takie usterki ale po 200 tyś km a nie 58 tys.....
                        Miałem to samo. Wymiana poduszki skrzyni biegów rozwiązała problem. Koszt nie całe 200 zł. Podejrzewam że u Ciebie jest to samo.

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez PRE2ES Zobacz wpis

                          Miałem to samo. Wymiana poduszki skrzyni biegów rozwiązała problem. Koszt nie całe 200 zł. Podejrzewam że u Ciebie jest to samo.
                          Hej a czy ten dźwięk przypominał trochę jak by był zużyty lekko przegub??

                          Komentarz


                          • Ten dźwięk był trudny do opisania. Bardziej jak łożysko,które się już rozleciało. Przegub ma takie charakterystyczne stukanie. A tutaj było bardziej chrobotanie. Tylko przy skręcie w lewo. Niezależnie od tego czy jechałeś na biegu, z gazem, bez gazu, na luzie.
                            Poduszkę wymieniałem sam, stara oryginalna była zerwana - znana bolączka O3.
                            Wielu osobom ASO mówiło o mechanizmie różnicowym a winowajcą była poduszka.
                            Ostatnio edytowany przez PRE2ES; 48985.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez PRE2ES Zobacz wpis
                              Ten dźwięk był trudny do opisania. Bardziej jak łożysko,które się już rozleciało. Przegub ma takie charakterystyczne stukanie. A tutaj było bardziej chrobotanie. Tylko przy skręcie w lewo. Niezależnie od tego czy jechałeś na biegu, z gazem, bez gazu, na luzie.
                              Poduszkę wymieniałem sam, stara oryginalna była zerwana - znana bolączka O3.
                              Wielu osobom ASO mówiło o mechanizmie różnicowym a winowajcą była poduszka.
                              Mam ten sam problem. 150tys przebiegu i bardzo dziwny dźwięk tylko przy skręcie w lewo, coś właśnie jak chrobotanie/ocieranie. Problem w tym, że wydaje mi się, że gdy skręcam na luzie bądź na sprzęgle dźwięk ten nie występuje więc obawiam się właśnie o mechanizm różnicowy...

                              Dodatkowo w weekend potrzebuje zrobić trase ~700km i się zacząłem obawiać czy nie rozsypie mi się gdzieś skrzynia po drodze..
                              Ostatnio edytowany przez prnow; 49346.

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez prnow Zobacz wpis

                                Mam ten sam problem. 150tys przebiegu i bardzo dziwny dźwięk tylko przy skręcie w lewo, coś właśnie jak chrobotanie/ocieranie. Problem w tym, że wydaje mi się, że gdy skręcam na luzie bądź na sprzęgle dźwięk ten nie występuje więc obawiam się właśnie o mechanizm różnicowy...

                                Dodatkowo w weekend potrzebuje zrobić trase ~700km i się zacząłem obawiać czy nie rozsypie mi się gdzieś skrzynia po drodze..
                                Albo występuje ale cicho. Wyłącz radio, otwórz okno i sprawdź.

                                Zdemontuj poduszkę i sprawdź jej stan. 15 minut roboty.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez PRE2ES Zobacz wpis

                                  Albo występuje ale cicho. Wyłącz radio, otwórz okno i sprawdź.

                                  Zdemontuj poduszkę i sprawdź jej stan. 15 minut roboty.
                                  Ja dla mnie to Akcja serwisowa na teką usterkę przy tak niskim przebiegu auta, ja mam nalatane 96kkm i po zakupie dopiero zacząłem słyszeć ten dźwięk i zastanawiam się czy nie skorzystać z możliwości Rękojmi, co Wy na to.

                                  Komentarz


                                  • Rób jak uważasz. U mnie już niedługo 200kkm. Jak Ci nie szkoda nerwów to się szarp w ASO. Nowa markowa poduszka to ok. 200 zł. Wymiana +/- 30 minut dla osoby, która robi to pierwszy raz.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Karolex_2004 Zobacz wpis

                                      Ja dla mnie to Akcja serwisowa na teką usterkę przy tak niskim przebiegu auta, ja mam nalatane 96kkm i po zakupie dopiero zacząłem słyszeć ten dźwięk i zastanawiam się czy nie skorzystać z możliwości Rękojmi, co Wy na to.
                                      No, ale jak rękojmia to do 2 lat, czyli auto jest jeszcze na gwarancji? Ponadto jeśli auto ma powyżej roku i uprzesz się na rękojmię, a nie gwarancję, to na Tobie spoczywa obowiązek potwierdzenia usterki. Biorąc pod uwagę, że ASO w tym przypadku jako opinia niezależna odpada, pozostaje Ci rzeczoznawca samochodowy.
                                      Podsumowując, jeśli auto ma gwarancji, to się nie zastanawiaj, tylko z niej korzystaj. Jeśli już nie ma, to lokalny, polecany warsztat od skrzyń biegów i niech się w ASO z ich możliwymi 10k za naprawę bujają

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez PRE2ES Zobacz wpis

                                        Albo występuje ale cicho. Wyłącz radio, otwórz okno i sprawdź.

                                        Zdemontuj poduszkę i sprawdź jej stan. 15 minut roboty.
                                        Wracam właśnie od mechanika. Pojeździł, posłuchał i wydal wyrok, że to na pewno nie jest poduszka tylko coś ze skrzynią - łożyska albo mechanizm różnicowy. Jednak objawy dla niego były zbyt słabe aby poprawnie zdiagnozować więc jedyne co mi polecił to standardowe "jeździć, obserwować"... Nie mam samodzielnych możliwości aby zdemontować poduszkę, ale poszukam dzisiaj innego mechanika który może chociaż będzie chciał ją wymontować i sprawdzić.

                                        Komentarz


                                        • Witam !! Mam problem z tym samym dźwiękiem, dużo wskazań winowajcy to właśnie poduszka skrzyni.

                                          Komentarz


                                          • Ja koniec końców wymieniłem poduszkę skrzyni i problem został prawie całkowicie wyeliminowany. Nie słychać już tego charakterystycznego "chrobotania" przy skręcie w lewo, słychać czasami jakieś ciche dziwne dźwięki ale póki co nie wydają mi się zbyt niepokojące

                                            Komentarz


                                            • Panowie 1.4 w O3 które jest pozbawione wad i nie chleje oleju jak opętana? każda 150 konna ?

                                              Komentarz


                                              • Ja ma 1.4 TSI 150 KM CZDA z manualną skrzynią (2016 rocznik 68 tys km przebiegu) i nie dolewam ani grama oleju między wymianami (co ok. 13 tys km). Nalewam Miller EE 5W30 nieznacznie pod górną kreskę na bagnecie i do kolejnej wymiany poziom oleju tylko troszkę się obniża. Jeżdżę 80 km dziennie w proporcji miasto 50% - trasa szybkiego ruchu 50%.

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez rustin Zobacz wpis
                                                  Panowie 1.4 w O3 które jest pozbawione wad i nie chleje oleju jak opętana? każda 150 konna ?
                                                  Moze to ci pomoze?
                                                  Silnik 1.4 TSI - wszystko co powinieneś wiedzieć - MotoryzacyjnyBlog.pl

                                                  Mnie niec nie pije, mojemu znajomemu, ktory ma flote tych aut i dzieki ktorego opinii mam swoje rowniez nic.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez rustin Zobacz wpis
                                                    Panowie 1.4 w O3 które jest pozbawione wad i nie chleje oleju jak opętana? każda 150 konna ?
                                                    Mam 140 konną i nic nie dolewam, przebieg 95k. W pracy miałem golfa 150 koni i sam dolewałem prawie litr, przebieg 135k.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X