Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia 3 2.0 TDi 150KM pomoc w wyborze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ja w tej chwili nie kupiłbym już O3, tylko Superb nawet ten obecny model tym bardziej , że będziesz robić długie trasy. O3 słabo się prowadzi a przy większym wietrze to kaplica.
    SII nowe a już stare nie ma tyle ekstra wyposażenia niż O3. SIII z tego co czytałem gdzieś to kombii będzie w czwartym kwartale tego roku - za poźno.
    Nie chcę czekać, zresztą SuperB przerasta mój budżet.

    Zamieszczone przez Maicroft
    A co chcesz takiego ciekawego dorzucic do L&K
    Prawie wszystko:
    Asystent pasa ruchu
    Drive set up
    Kessy z alarmem
    Elektryczna klapa bagażnika
    Siatki do bagażnika
    Hak holowniczy
    Elektryczne siedzenia
    Podgrzewane przednie tylne siedzenia
    Koło zapasowe
    Podgrzewana przednia szyba
    Webasto
    Dach panoramiczny
    Kamera cofania
    Columbus
    Smart Gate

    Reszta już jest w standardzie
    Porównując L&K w podstawowej wersji ma więcej rzeczy niż w Polsce - ot taka Norweska polityka.

    Zamieszczone przez Maicroft
    Patrzac na roznice ceny miedzy manualem a DGS w Norwegii to faktycznie koszt DSG to jakis kosmos, biorac pod uwage ogolny koszt auta.
    I jedno i drugie. Z automatem i manualem to chyba jest tak jak - xbox czy ps lub iphone czy reszta świata każde ma swoje zwolenników i przeciwników

    Komentarz


    • #27
      Domówiłbym to co boldem
      Zamieszczone przez astanko
      Prawie wszystko:
      Asystent pasa ruchu - ile miesiecy w roku nie widac u Ciebie linii na drodze??
      Drive set up
      Kessy z alarmem
      Elektryczna klapa bagażnika
      Siatki do bagażnika
      Hak holowniczy
      Elektryczne siedzenia - jak jezdzisz sam to bajer bez sensu
      Podgrzewane przednie tylne siedzenia - jak masz webasto, wydaje sie srednim pomyslem
      Koło zapasowe
      Podgrzewana przednia szyba - to...
      Webasto
      Dach panoramiczny
      Kamera cofania - fajne, ale osoby ktore maja niekoniecznie w Skodzie narzekaja, ze trzeba to czesto chodzic i czyscic
      Columbus
      Smart Gate
      U nas pakiet simply clever kilka z tych rzeczy ma w bardziej przystepnej cenie
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez Maicroft
        Domówiłbym to co boldem
        Zamieszczone przez astanko
        Prawie wszystko:
        Asystent pasa ruchu - ile miesiecy w roku nie widac u Ciebie linii na drodze??
        Drive set up
        Kessy z alarmem
        Elektryczna klapa bagażnika
        Siatki do bagażnika
        Hak holowniczy
        Elektryczne siedzenia - jak jezdzisz sam to bajer bez sensu
        Podgrzewane przednie tylne siedzenia - jak masz webasto, wydaje sie srednim pomyslem
        Koło zapasowe
        Podgrzewana przednia szyba - to...
        Webasto
        Dach panoramiczny
        Kamera cofania - fajne, ale osoby ktore maja niekoniecznie w Skodzie narzekaja, ze trzeba to czesto chodzic i czyscic
        Columbus
        Smart Gate
        U nas pakiet simply clever kilka z tych rzeczy ma w bardziej przystepnej cenie
        To co wymieniłem to zamówię - wszystko. Bo część rzeczy jest w pakietach i nie opłaca się nie zamawiać. Bo dla przykładu ten asystent jest mi zbędny ale że jest w pakiecie to dostaję go za darmo. Tak samo jest z podgrzewanymi tylnymi siedzeniami - dla mnie niepotrzebna rzecz - ale znów pakiet...
        Podgrzewana przednia szyba a webasto to nie to samo raczej. Podgrzewana szyba ma mikro druciki - podgrzewają ją. Webasto robi tylko nawiew na szybę.
        Kamera cofania - niestety tak jest z każdą kamerą cofania po jakimś czasie się zabrudzi. Kwestia nawyku aby podczas podchodzenia do auta musnąć palcem soczewkę

        Komentarz


        • #29
          a w norwegii nie ma czegoś takiego jak przedłużona gwarancja ??
          Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

          Komentarz


          • #30
            A czy znane są wam przypadki (tylko wiarygodne relacje) zapchania DPF w obecnych QIII TDI ? Jeżeli takie były to jak szybko, po jakim przebiegu do tego doszło i w jakich warunkach ?

            [ Dodano: Sro 11 Mar, 15 20:44 ]
            Od czerwca produkcja QIII z euro6 ! - ceny nieco wyższe od 1000 do 2000 zł w zależności od wersji silnikowej.

            Komentarz


            • #31
              Octavka zamówiona w połowie kwietnia produkcja odbiór w połowie maja.

              Komentarz


              • #32
                Ktoś wcześniej pisał, że przy ogrzewaniu postojowym podgrzewane fotele są średnim pomysłem. Nie zgadzam się - zamówiłem kiedyś jedno auto z takim przeświadczeniem i żałowałem. Kolejne zamówiłem z jednym i drugim
                BMW 130i - klik
                kiedyś: Octavia 1.4 TSI - klik
                BMW E36 '92 na tor

                Komentarz


                • #33
                  W octavii i tak nie da się zamówić webasta bez podgrzewanych foteli. Ale jednocześnie tego nie używam. W zimie webasto, w letnie chłodne wieczory i poranki będą fotele.
                  "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                  Komentarz


                  • #34
                    Witam, rozważam zakup OIII 2.0TDI CR i mam dwie opcje do wyboru które mi najbardziej pasują i różnią się głównie skrzynią... jak sie domyślacie DSG oraz Manual. W Skodzie namawiali na DSG że dopracowana została i w ogóle super, ja z racji tego że biorę auto w leasing na pare ładnych lat i troche jeżdżę w 90% po mieście nie chciałbym wpakować sie na minę i naprawiać awarii w skrzyni za bóg wie ile tys złotych, bo mnie na to nie stać. Planuje zakupić auto z 2014r. z nalotem ok. 150tyś km. Co zrobić? I jak długo pi razy oko dwumasa wytrzyma? Czy przebieg 150kkm nie jest to jakaś magiczna granica gdzei zaczynają sie wydatki?? Po Mazdzie 6 chciałbym trochę oszczędzić na częściach i wizytach u mechaników. Bardzo proszę o pomoc i opinie bo mam ostatnio niespokojne noce przez ten dylemat

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez Suchy.PL
                      Witam, rozważam zakup OIII 2.0TDI CR i mam dwie opcje do wyboru które mi najbardziej pasują i różnią się głównie skrzynią... jak sie domyślacie DSG oraz Manual. W Skodzie namawiali na DSG że dopracowana została i w ogóle super, ja z racji tego że biorę auto w leasing na pare ładnych lat i troche jeżdżę w 90% po mieście nie chciałbym wpakować sie na minę i naprawiać awarii w skrzyni za bóg wie ile tys złotych, bo mnie na to nie stać. Planuje zakupić auto z 2014r. z nalotem ok. 150tyś km. Co zrobić? I jak długo pi razy oko dwumasa wytrzyma? Czy przebieg 150kkm nie jest to jakaś magiczna granica gdzei zaczynają sie wydatki?? Po Mazdzie 6 chciałbym trochę oszczędzić na częściach i wizytach u mechaników. Bardzo proszę o pomoc i opinie bo mam ostatnio niespokojne noce przez ten dylemat
                      Gdybys byl zainteresowany jednak 1.4 tsi dsg to mam do sprzedania. 2014r 104 tys km. Mechatronika w dsg naprawiona przy 90 tys km wiec na jakiś czas masz spokoj z dsg.

                      Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

                      O3 elegance 1.4 tsi dsg, race blue, amazing, columbus, kessy + dodatki

                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=77449

                      Komentarz


                      • #36
                        Witam. Ja kolego astanko mieszkam w Danii i od 2014 jezdze 2.0TDI 150KM. Obecnie mam 99.000km i jezdzi sie super. Mialem przy 70.000 wymieniony kompresor klimy na gwarancji bo cos popiskiwalo pod maska. Spalanie (jezdzac po Dunsku) najnizsze jakie osiagnalem to 4.2 wg komputera a 4.8 wg tankowania, ale wiadomo trasa do pracy 40km max 95km/h. Zima ciezko zejsc ponizej 5. Ale ogolnie jestem bardzo (pozytywnie) zaskoczony spalaniem. Serwisy robie w Polsce bo zazwyczaj mi sie zgrywaja, a jak mi sie nie zgrywa to i tak jade na weekend bo mam 950km i nawet jadac do Polski i z powrotem wychodzi mi taniej niz w Danii. Olej wymieniam co 15.000 a co 30 kaze im wymienic wszystkie filtry bez wyjatku. Szczerze powiem, ze autko jezdzi jak nowe. Jak je wypucuje w srodku to wyglada identycznie jak przy wyjezdzie z salonu. Fajne auto za rozsadne pieniadze (na warunki dunskie). Jest to moje 6 auto w zyciu i chyba to najbardziej lubie. Mocy wystarczajaco i spalanie smieszne. Nawet jadac do Polski wiadomo w Danii przepisowo, Niemcy tak to 160-170 i w Polsce tak do 130, przy 3 osobach na pokladzie i niezbyt wypchanym bagaznikiem srednie z calej trasy wychodzi 6,5-6,6l/100km wiec sam ocen.
                        To moje przezycia tak na szybko opisane...

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez Suchy.PL Zobacz wpis
                          Witam, rozważam zakup OIII 2.0TDI CR i mam dwie opcje do wyboru które mi najbardziej pasują i różnią się głównie skrzynią... jak sie domyślacie DSG oraz Manual. W Skodzie namawiali na DSG że dopracowana została i w ogóle super, ja z racji tego że biorę auto w leasing na pare ładnych lat i troche jeżdżę w 90% po mieście nie chciałbym wpakować sie na minę i naprawiać awarii w skrzyni za bóg wie ile tys złotych, bo mnie na to nie stać. Planuje zakupić auto z 2014r. z nalotem ok. 150tyś km. Co zrobić? I jak długo pi razy oko dwumasa wytrzyma? Czy przebieg 150kkm nie jest to jakaś magiczna granica gdzei zaczynają sie wydatki?? Po Mazdzie 6 chciałbym trochę oszczędzić na częściach i wizytach u mechaników. Bardzo proszę o pomoc i opinie bo mam ostatnio niespokojne noce przez ten dylemat
                          Mam podobny dylemat, ale chyba zdecyduję się na DSG ze względu na wygodę jazdy - to byłby mój pierwszy samochód z automatem, ale może przyszedł już czas :-)

                          Co do Twojego pytania o to, czy 150 tys.km to magiczna granica, to raczej wszystko zależy od dotychczasowej eksploatacji. Mam przejechane Superbem 2.0 TDI 175 tys. km i jedyna naprawa, jaką robiłem w tym samochodzie, to była wymiana drobiazgu w zawieszeniu jeszcze na gwarancji.

                          Komentarz


                          • #38
                            .....
                            Ostatnio edytowany przez ryjeks; 7996.

                            Komentarz


                            • #39
                              Dzięki za podpowiedzi... Generalnie zakupiłem 2.0tdi DSG elegance 165kkm. 2013r. Pierwsza rej w 2014. Jestem bardzo zadowolony poza drobnym problemem z oświetleniem nóg u pasażera z tyłu i podświetlenia rejestracji nie dolega jej nic. Aha i wahacz przedni czasem jęczy przy zjezdzaniu z hopka.. ale zaraz to zrobię. Tak to auto bajka!
                              ​​​​​

                              Komentarz


                              • #40
                                Panowie,
                                macie dolewki oleju silnikowego pomiedzy wymianami w O3 2,0 tdi?

                                Komentarz


                                • #41
                                  Jazda autostradowa 140+, na 15000km około 1l oleju dolewam. Silnik 2,0 TDI program na 220 KM. Pozdrawiam
                                  CZARNA O3 VRS TDI http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=82482

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zamieszczone przez bl Zobacz wpis
                                    Panowie,
                                    macie dolewki oleju silnikowego pomiedzy wymianami w O3 2,0 tdi?
                                    94kkm na liczniku i wymiany co 12kkm.
                                    Ostatnio ubyło mi trochę, poziom zszedł poniżej maxa, ale nie dolewałem bo parę dni później miałem jechać na wymianę i tak.
                                    Rafał

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Silnik 2.0TDI 150KM CRMB wymiana oleju po 15tkm bez dolewek.Jeździłem na Statoil 5W30 LL.
                                      była Octavia II 1.9 TDI
                                      jest Octavia III Scout 2.0 TDI

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        U mnie przebieg to 48tkm. Jezdzi niestety na LL, wiec ostatnia wymiana byla przy 30tkm. Przejalem ja z 45tkm, nie wiem jaki byl stan oleju bo nie sprawdzalem, ale przy wspomnianym przebiegu dolalem 500ml. Zobaczymy czy do wymiany jeszcze cos ubedzie...

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X