Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kołpaki a felgi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kołpaki a felgi

    Witam.
    Czy znajdzie się ktoś, kto wytłumaczy mi czym się różnią kołpaki na felgę 6J od kołpaków na felgę 6,5J. Aktualnie posiadam felgi 205/55 R16 i szczerze mówiąc nie wiem czy to jest 6J czy 6,5J. yślałem że kołpaki są bez różnicy ważne żeby były na tą samą średnicę.

  • #2
    Z tego co mi wiadomo to przy kołpakach liczy się średnica i tyle.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Tylko średnica.

      A przy okazji, to mocno wątpię, żeby felga 16" była tak wąska - minimum to 6,5J.

      Odczytać średnicę z felgi stalowej jest bardzo łatwo, bo jest na froncie. Na aluminiowej jest na ramieniu, od wewnątrz.

      Komentarz


      • #4
        Witam.
        Więc nie mając nic do stracenia udałem się do salonu. Okazuje się że mam ori felgi stalowe z oponami zimowymi 6J. Również okazało się że budowa oryginalnego kołpaka powoduje że 6,5 nie da się założyć na 6 - będzie go odciskać. Więc jak ktoś che kupić oryginalne kołpaczki to trzeba patrzeć dokładnie do jakiej felgi są przeznaczone.

        Komentarz


        • #5
          No to jestem zdziwiony. 6J to miałem felgi 14" (w fabii). To już jest dziadostwo robić tak wąską felgę 16". Opona 205 na 6J konkretnie się musi zbalonić. Nawet na tym skubani oszczędzili w o3...

          No i nie napisałeś, że te kołpaki to mają być oryginalne. Oryginalne są wklęsłe, a uniwersalne wypukłe, dlatego te drugie pasują na każdą felgę.

          Komentarz


          • #6
            A to się dowiedziałem ciekawych rzeczy :-)))

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #7
              odświeżam temat. Dostałem w prezencie komplet kołpaków 6j 16" nordic i za cholere nie wiem jak je założyć na felge 6,5j 16" tak żeby ich nie połamać. pomoże ktoś?

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X