Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Siatka - ochrona chłodnicy w O3FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Siatka - ochrona chłodnicy w O3FL

    Witam,

    Czy ktoś zakładał już siatkę ochronną na chłodnicę do O3FL i może polecić jakieś sensowne rozwiązanie?

    Co jeszcze warto zrobić w nowym aucie?

    Z góry dzięki za info

  • #2
    Hej. Co prawda to nie showroom, bo obiecałem Ci o tym napisać w nim, ale niech Ci będzie
    Co prawda nie zakładałem tej siatki w O3FL a w O3przedFL, ale powinno wyglądać to podobnie.
    W O3przedFL ściągałem kratki/maskownice przy halogenach, a potem kratkę pomiędzy halogenami, zmierzyłem jaki wymiar potrzebuję siatki i kupowałem na znanym portalu aukcyjnym. Chociaż bez ściągania też na oko da się przewidzieć jaki wymiar siatki będziesz potrzebował.
    Sprawdziłem, że sprzedawca od którego kupowałem nie ma w ofercie już tych siatek.
    Musisz szukać: siatka tuningowa (czarna) o w miarę jak najmniejszym oczku, czyli coś koło 5 mm × 3 cm w wymiarze jaki będzie Ci potrzebny.
    Siatkę docina się pod wymiar jaki potrzebujesz, najlepiej nożycami do metalu, polecam założyć do tej czynności dość grube rękawice, bo brzegi siatki są ostre i bardzo łatwo się skaleczyć.
    Przed wycinaniem warto zrobić szablon z papieru, jeżeli kształt do wycięcia jest inny niż zwykły prostokąt i od szablonu wyciąć siatkę.
    Siatkę montowałem od wewnętrznej strony kratki na "trytytki".
    Prawie 4 lata tak z nią jeżdżę i dolna część chłodnicy jest mi wdzięczna, a ja jej, że nie musiałem jej naprawiać, ani wymieniać

    Generalnie TU jest How-to dla O3przedFL i wszystko co powyżej napisałem potwierdza się

    Liczymy, że zrobisz relację fotograficzną jak wygląda ściąganie tych kratek w O3FL i zrobisz poradnik dla potomnych

    Powodzenia

    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za info. Wczoraj dopiero odebrałem szkodnika jeszcze nic nie mierzyłem.
      A co z normalnym grilem między lampami, tam też coś warto założyć?

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez oktawian18 Zobacz wpis
        Wczoraj dopiero odebrałem szkodnika
        gdzie foty
        Dawid
        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez oktawian18 Zobacz wpis
          A co z normalnym grilem między lampami, tam też coś warto założyć?
          Chyba w O3 nikt nie wkładał, ja też nie, bo dojścia tam zbytnio nie ma.
          To głowie dół jest narażony na uszkodzenia.

          Pozdrawiam,


          Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

          Komentarz


          • #6
            Jeszcze nie miałem czasu na foty. Zresztą nie ma co pokazywać.
            Szkodnik w wersji LIMITED EDITION (czyt. bieda edyszyn).
            Wiem, wiem - szołrum... szkodnik_1.jpg

            Komentarz


            • #7
              Witam,
              Zakupiłem stosowną siatkę na muchy.
              Zabrałem się za demontaż dolnej kratki wlotu powietrza...
              i niestety poległem - nie dałem rady tego ustrojstwa wyciągnąć.
              Widziałem rosyjski film instruktażowy na YT ale tam była O3 przed FL.
              Gdyby ktoś wiedział jak to zrobić w O3FL to proszę o info, z góry dzięki.
              Pozdrawiam

              Komentarz


              • #8
                Ja mam zamontowana taką siatke na muchy, jesli oglądaliśmy ten sam film w którym główną rolę grała biała octavka to rób wszystko tak samo jak na filmie. Tylko najtrudniej jest zacząć i zdemontować tą boczną kratkę. Ja jeszcze demontowałem ramkę tablicy rejestracyjnej.
                Arecki

                Komentarz


                • #9
                  hm.. robiłem wszystko tak jak na filmie, boczne kratki bez problemu odchodzą
                  ale środkowej kratki nie sposób wyciągnąć, tak jakby była przykręcona od dołu do zderzaka czy jakiejś osłony, nie wiem
                  chyba będę musiał poprosić jakiegoś mechanika...

                  Komentarz


                  • #10
                    Dolna siatka też jest na zatrzaskach, trzeba z nią się trochę pomordować.
                    Arecki

                    Komentarz


                    • #11
                      Też założyłem muchołapa...w wersji vRS,przy okazji wymiany żarówek halogenowych na LED w światłach przeciwmgłowych.To targanie zderzaka to już lekki hardcore...Mocowanie częściowo na gorący klej z dodatkowym zabezpieczeniem na wkręty...Muchołap-3.jpg
                      Załączone pliki

                      Komentarz


                      • #12
                        a mógłbyś podpowiedzieć jakie w przeciwmgielnych były żarówki czy H8, czy H16

                        Komentarz


                        • #13
                          Zdaje się H8,ale to prawie to samo.Jest chyba tylko róznica w długości bańki

                          Komentarz


                          • #14
                            Tu są zdjęcia z montażu kratki Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook
                            Ostatnio edytowany przez Kami120; 45302.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X