Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Box do 1.8 TSI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Box do 1.8 TSI

    diablojarek, pstrykacz, Witam! Odłóżmy na sekundkę pogode i brak tematóLinkże popatrzmy kto zagląda na forum choćby tylko sie przywitać.Co dzień widze te same osoby.Ale zaglądają przynajmniej się przywitać.No ale tych osób jest mało i temat sie nie klei.Oczywiście biore pod uwage praca,obowiązki rodzinne itd.Ale 10 minut co by napisać sie znajdzie.
    Ryśka1 100 lat i wszystkiego co najlepsze

  • #2
    Box do 1.8 TSI

    Zastanawiam się nad założeniem box-u V-Tech. Moje pytanie, czy warto. Z boxem auto ma ca 220 KM oraz 320 Nm, czy podobnie jak RS-ka. Na papierze moc, moment ok. ale przyspieszenie do 100 lepsze tylko o 0.5 sek. Niewiele przy momencie wyższym o 40%.
    TadFi
    Breloki, logo na klapę i inne gadżety

    Komentarz


    • #3
      Dowiadywałeś się może o cenę takiej "imprezy" z założeniem tego BOX'a? Jestem ciekawy :diabelski_usmiech

      Komentarz


      • #4
        Ceny - Chiptuning i serwis DPF Kraków | V-tech Tuning
        Aczkolwiek gdzie bym nie wlazł poczytać o chipowaniu, to wszędzie piszą to samo o boxach - wywalanie kasy w błoto, głównie z uwagi na uniwersalność tego rozwiązania i związane z tym małe przyrosty.

        Komentarz


        • #5
          Ze 180 do 120 KM oraz z 250 do 320 Nm to nie są małe przyrosty.
          Ciekawi mnie, dlaczego O3 RS ma tylko 0.5 sek lepsze przyspieszenie do 100 od 1.8 TSI mając 350 Nm, czyli aż 100 Nm więcej.
          W O2 po programie z 250 Nm do 318 Nm przyspieszenie było o ca 2 sek. szybsze.
          TadFi
          Breloki, logo na klapę i inne gadżety

          Komentarz


          • #6
            No to faktycznie przyrosty niezłe. Aczkolwiek lepiej sobie nie uwalić skrzyni i poczytać czy to są bezpieczne wartości. Tym bardziej dla nowego technologicznie silnika.

            Komentarz


            • #7
              Nie do końca tak jest z tym przyspieszeniem co widać na filmach :

              RSka


              1.8 TSi
              RS Stage 2 335/450

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez tadfi
                Ze 180 do 120 KM oraz z 250 do 320 Nm to nie są małe przyrosty.
                Ciekawi mnie, dlaczego O3 RS ma tylko 0.5 sek lepsze przyspieszenie do 100 od 1.8 TSI mając 350 Nm, czyli aż 100 Nm więcej.
                Zapewne 1.8 ma sporo wiecej Nm w serii
                Black magic

                Komentarz


                • #9
                  Jakim cudem RS ma 5,5 do 100, skoro producent deklaruje 6,8 sek. Typowo producent tnie czasy i spalanie w stosunku do rzeczywistości, a tu... :shock: Może goście koloryzują przyśpieszając z górki ?? Nie chce mi się w wierzyć w jakieś super cudowne gifty w wybranym aucie. Ale jak się mylę, to nieźle. :szeroki_usmiech

                  Przy 1.8 TSi deklaruje 7.4, a na filmiku 7,2 więc OK.
                  Była O1 jest F2.

                  Komentarz


                  • #10
                    Bo to jest przyspieszenie do 100 km/h wg licznika. Wg gps wynik byłby gorszy. Na filmiku 1,8 jest podane te¾ przyspieszenie do 100 wg gps. U mnie prędkość 150 km/h wg gps z automapy to 157 na liczniku. Poza tym filmik może zawierać dużo błędów związanych np. z rozmiarem kół itp.
                    '15 O2fl liftback 1,4 mpi 80 km
                    '13 O3 liftback 2,0 tdi dsg 150 km
                    '10 A4 b6 avant 2,5 V6 tdi 163 km

                    Komentarz


                    • #11
                      Tutaj jest gpsowe przyspieszenie :
                      RSka



                      Wg Gpsa RS 6,5 do 100 1.8 TSI 7,8

                      Tak więc 1,3 sek pomiędzy RSem a 1.8 sek a to już dużo. Czym dalej tym trudniej zejść w dół i więcej koni i nm potrzeba.
                      RS Stage 2 335/450

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez tadfi
                        Ze 180 do 120 KM oraz z 250 do 320 Nm to nie są małe przyrosty.
                        to cofnię cie o całe 60 km:P
                        miało byś chyba 220
                        popytajcie Artura jak mu rosło przyśpieszenie na kolejnych setupach on mierzył to wam powie ile KM dawało ile s.
                        BYŁA o1 rs
                        BYŁA o2 1.6
                        JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja się przymierzam po odbiorze RSa do boxa compsporta, niby na 450 nm i 290 koni (nie wiem na ile miarodajna hamownia bo daje duze gifty w serii).
                          Ale od seri to 50 koni i 75 nm wiecej i nie spodziewam się , że fura skoro miala jak na filmie z YT 6.5 do 100 zejdzie niżej niż te 6.1-6.2 , lepiej powinna się później trochę zbierać.
                          RS Stage 2 335/450

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez adamwo
                            Tutaj jest gpsowe przyspieszenie :
                            RSka



                            Wg Gpsa RS 6,5 do 100 1.8 TSI 7,8

                            Tak więc 1,3 sek pomiędzy RSem a 1.8 sek a to już dużo. Czym dalej tym trudniej zejść w dół i więcej koni i nm potrzeba.
                            To już jest coś. Chyba się zdecyduję w przyszłym miesiącu na montaż z pomiarem na hamowni. Dam znać po montażu jakie wrażenia z większą ilością kucyków :lol:
                            TadFi
                            Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                            Komentarz


                            • #15
                              Byle nie na ich hamowni
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                Boxa można sobie samemu zamontować i pojechać do hamowni w okolicy.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ale przy zakupie dostrajają go na hamowni. Tak jest przynajmniej u mnie w Opolu. Pomiar będzie również przed założeniem, więc będę miał porównanie.
                                  TadFi
                                  Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Myślę że intencją Maicrofta było przekazać ci, że wykres możesz dostać z grafikami jakie chcesz i dlatego warto auto hamować jeszcze gdzie indziej, aby zweryfikować prawdziwość danych otrzymanych u pierwotnego tunera.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Mi się wydaje , że dane danymi, nie ma co hamować gdzie indziej, ważne jest zhamowanie przed i po chipie czy boxie aby zobaczyć przyrosty. Wiadomo , że hamownia , hamowni nie równa, na jednej będą gifty po 20 koni, na drugiej wyjdzie ile fabryka podaje, ale najważniejsza jest różnica przed i po.
                                      RS Stage 2 335/450

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Fabia RS + box V-tech ->Cała prawda - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum pierwszy wynik z brzegu z gógla o tych boxach. A tu coś bardziej aktualnego o samym vtechu Opinia o V-tech - Forum Mercedes C klasa W203

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja ciągle się zastanawiam nad programem/boxem- kwestia gwarancji- to muszę przemyśleć, bo mam już nagrzmocone prawie 12kkm, i nic póki co nie wyleciało bokiem. Jednak wolał bym mieć wyjście awaryjne jeżeli coś poszło by nie tak- a cały problem i sęk polega w tym, że Seat to teraz VW- więc wchodzi zdalna kontrola parametrów przez ODISa w przypadku serwisu- BOXa nie wykryje, program już tak...

                                          A 210 na start było by miodne, chociaż gdyby seria wyszła ~195, to był bym troszkę zawiedzony. Podjadę do chłopców v-techowców i zmierzę jak będę zaczynał modzić.
                                          Z drugiej strony- niemcy już rozpracowali kompa i tłuką 230+ w stg1. Więc... Silnik MA potencjał. :wink:
                                          Im bardziej czcisz bogów wieczorem, tym chętniej następnego dnia rano zsyłają demony, by tańczyły w twojej głowie.

                                          Seat Leon FR 1.8TSI 2013

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez irekk
                                            Fabia RS + box V-tech ->Cała prawda - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum pierwszy wynik z brzegu z gógla o tych boxach. A tu coś bardziej aktualnego o samym vtechu Opinia o V-tech - Forum Mercedes C klasa W203
                                            Po tej lekturze daruję sobie V-techa.
                                            Trudno, pozostaje się pomęczyć jeszcze niecałe trzy lata i potem zrobić porządnie program.
                                            TadFi
                                            Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X