Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia III RS Stage 2

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia III RS Stage 2

    Witam, mam pytanie , zaczęły się lekkie mrozy, ( wczoraj i dzisiaj było koło -6 / -8 ) i jadąc do pracy około 15km 1,9TDI 2007r zauważyłem po przejechaniu tego dystansu, temperatura na wskaźniku doszła tylko do 85C , normalnie ciepłe powietrze leci i grzeje w środku auto, ale nie dobiło jak zawsze do 90C. Czy możecie mi powiedzieć jak zachowuje sie u was ten wskaźnik przy takich temperaturach, czy jakbym zrobił dłuższy dystans dobiło by do 90C. Jeszcze parę dni temu temperatura była na plusie i normalnie po 5/7km dobijało mi do 90C. Czy może coś zaczyna nawalać ( termostat wymieniałem rok temu ) ? Dzięki za wasze spostrzeżenia.

  • #2
    Octavia III RS Stage 2

    Witam, CS ma już w ofercie stage 2 do naszych RSów TSI, kto się pisze pierwszy na test ?



    Cena z tego co się orientowałem całkiem przyzwoita
    RS Stage 2 335/450

    Komentarz


    • #3
      Patrząc na takie wykresy cały czas się zastanawiam, czy się cieszyć z 4-letniej gwarancji, czy wręcz przeciwnie
      "k..., aleś pan tu bestię postawił"

      Komentarz


      • #4
        maro rs : mam ten sam problem i puki co założonego boxa tylko
        RS Stage 2 335/450

        Komentarz


        • #5
          adamwo, a efekty po boxie? I jak potem przejscie z boxa na chip wyglada? Fakt ze u mnie bedzie mowa o tym w TDI jak juz, ale mimo wszystko lekko mysle.. Z drugiej - po przesiadce z 170 na 184KM, powinno starczyc na 2 lata tego przyrostu, a potem bedzie albo juz po gwarancji albo bardzo blisko 120tys km

          Moja O3 RS

          Komentarz


          • #6
            to tylko program? :shock:

            Komentarz


            • #7
              Na 99% na wiosnę jadę po boxa, napaliłem się - wiadomo że to nie to samo co program, ale zawsze zdecydowanie lepiej niż seria.

              , stage 2 to pewnie jak poprzednio, program + cooler + downpipe. Ale sam program pewnie da okolice 310 KM.
              "k..., aleś pan tu bestię postawił"

              Komentarz


              • #8
                Strona nie została znaleziona – Chip tuning samochodów Warszawa

                okolice 300KM :wink:

                w sumie jestem pod wrazeniem ze kazda kolejna generacja TSi jest bardziej podatna na tuning elektroniczny....ale z drugiej strony każda generacja jak do tej pory była coraz słabsza mechanicznie......więc zanim sie zaczne ślinić to jeszcze troche poczekam i poobserwuję dział "Problemy usterki..." :wink:

                "R" programem zaczyna podchodzić pod 400KM i to mi sie zaczyna najbardziej podobac..... :diabelski_usmiech

                Komentarz


                • #9
                  No, jeszcze zależy od tunera, egzemplarza, więc 300-310
                  "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez krzyzakp
                    po przesiadce z 170 na 184KM, powinno starczyc na 2 lata tego przyrostu
                    :haha:
                    OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                    SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                    Komentarz


                    • #11
                      looker, wiem, mocy nigdy nie za duzo :szeroki_usmiech Ale mimo to sadze ze jak nie byc zachlannym i cieszyc sie z tego co jest, to bedzie radocha
                      A po gwarancji wstawic minimum chipa.. Choc mysle o dlubnieciu wtedy tez wydechu i dolotu.. A moze i turbiny? Wtedy spokojnie przybedzie duzo wiecej kucykow

                      Moja O3 RS

                      Komentarz


                      • #12
                        Jeżeli obecne BKD nie ma chipa to zmiana na seryjną OIII TDI da trochę frajdy... Jeśli nie - możesz nie odczuć różnicy poza lepszą kulturą pracy.
                        Wysłałem "wesołą mordkę" bo wiem doskonale jak to działa... Sam po chipie w dawnej ASV byłem wręcz pewien, że nic mi do szczęścia nie potrzeba... Skończyło się na wymianie wtrysków, turbo, sprzęgła, montażu FMIC i jednomasy :-)
                        Ciężka choroba to jest... :diabelski_usmiech
                        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                        Komentarz


                        • #13
                          Obecna BKD zawirusowana od samego poczatku, fabrycznym BKD nie jezdzilem A przesiadłem sie na 170KM/400NM z C5 gdzie było niby 110KM w serii, ale troche zameczonych juz.. Wiec roznica była potezna - nagle odkryłem ze pedał gazu ma inne pozycje niz "nic" i "podłoga"

                          Ciezka choroba, ale trzeba walczyc, na pewno na poczatku finanse na szalenstwo nie pozwola, do tego nie chce igrac z gwarancja, wiec spokojnie posmigam sobie te 2lata Bo glownym zamiarem jest spokojnie moc wyprzedzac, a nie czuc ciepełko na plecach gdy na krajowce podczas wyprzedzania 15letni pasat 1.9tdi jednak wcisnie gaz do deski... Do tego 184KM starcza A na niemieckiej autostradzie to wiem ze nie poszaleje, nawet po chipie i dlubnieciu, bo za duzo 535xD albo 350CDI, nie wspominajac o jakis S500 :P

                          Moja O3 RS

                          Komentarz


                          • #14
                            Podejrzewam też, że będziesz miał wrażenie łagodniejszego rozwijania mocy w CR w porównaniu do PD. Sam już nie wiem: wada to czy zaleta...;-)
                            OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                            SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                            Komentarz


                            • #15
                              jaka turbina siedzi w tym TSI?

                              Komentarz


                              • #16
                                Nie ma sie co podniesac stage 2 do RS-a, czas popatrzec na stage 2 do CJX i pochodnych :lol:

                                To wyglada duzo lepiej jak na 2l pojemnosci


                                Spritmonitor.de

                                Komentarz


                                • #17
                                  Maicroft, w dodatku jeszcze moment obkrojony bo jak na razie soft od dsg nie ogarnięty.

                                  Taki golf 400 konny robi okolice 4sek do setki a to jest już bardzo szybko i nie jedny prosiak sie zdziwi :szeroki_usmiech
                                  superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                  poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Maicroft
                                    czas popatrzec na stage 2 do CJX i pochodnych :lol:

                                    To wyglada duzo lepiej jak na 2l pojemnosci


                                    Obrazek
                                    to jest chyba sam program ......to co to za stejdż 2? :lol:

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Stage2 - 400-410Km/490-500Nm na paliwie 98 oktan dla CJX
                                      - Downpipe ze sportowym katalizatorem (pierwsza część układu wydechowego)
                                      - Modyfikacja fabrycznego układu dolotowego
                                      - Wydajniejszy Intercooler (plug & play)

                                      0-100km/h 4.0s
                                      0-200km/h 14.0s

                                      Tak, jestem swiadomy, ze A.P. robi 399KM/508Nm samym softem (na paliwie 98 czy 100??). Ale sam przyznasz ze wiekszy IC nie pogorszy tylko poprawi temperature w dolocie, wiec moc bedzie dluzej dostepna Inni mowia o mocach rzedu 380KM/480Nm jako bezpieczne dla calkowicie seryjnego silnika.
                                      Spritmonitor.de

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        ok , no to faktycznie stejdz 2, IC nigdy nie zaszkodzi :wink: ....kto by nie robił bardzo fajnie wychodzą te silniki........

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          a tak zapytam jeżeli chodzi o kwestię klekotów...ile można wyciągnąć tak bez szaleństwa z tych 184 km bez ingerencji w mechanikę i bez stresu że w trakcie jazdy wypadnie coś na drogę z silnika ? niby 184 daje radę ale ostatnio Astra I mówiąc delikatnie nosem mnie wciągnęła i tak trochę ego zostało podrażnione :-(
                                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83516

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            gerard_ktm, samym programem pewnie standardowo kolo 30-40KM.. Choc zalezy od samego egzemplarza i tego czy komus sie chce bawic, by było porzadnie zrobione i z głowa

                                            Moja O3 RS

                                            Komentarz


                                            • #23



                                              myślę że taki efekt byłby naprawdę zadowalający
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=83516

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                gerard_ktm, nie zwracaj uwagi na mocno odelżone i ostro podłubane Astry czy inne Civiki. Tam zawsze znajdzie się jakiś mały potworek ;-)
                                                Ale zapytaj go czy poleciałby tym pociskiem do np. Chorwacji na wczasy ? :-)

                                                Oczywiście pomysł ze zrobieniem softu uważam za jak najbardziej właściwy :diabelski_usmiech
                                                OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                                                SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  gerard - takie coś jest zajebiste!!!! muszę to mieć, niech no tylko się gwarancja skończy to Comsport będzie miał więcej roboty :P chyba że nie wytrzymam tyle to jadę po pierwszym serwisie :P

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X