Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Demontaż / wymiana listwy bocznej chrom

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Demontaż / wymiana listwy bocznej chrom

    fajny ten box mam takiego w robocie i na naarty bralem spory i cichy. polecam.
    mam belki Whispbar to ledwie wchodzi bo mocowania maja przewidziana szerokosc belek chyba max 80mm nie pamietam. ale mam juz moxc ori Thula wiec next time bedzie bez problemu.

  • #2
    Demontaż / wymiana listwy bocznej chrom

    Hej wszystkim, dawno mnie nie było.

    Zakończyłem zabawę z foliowaniem dachu i wymianą grilla na czarne w mojej O3,

    i zauważyłem że listwa boczna chromowana nie pasuje już do ogólnego wyglądu...

    Czy ktoś wie jak ją zdemontować ? Czy po demontażu trzeba zamontować jakąś inną ale czarną ? Czy wystarczy tylko ją zdjąć ?

    Czy może ktoś już coś takiego robił i wie co i jak ? osobiscie nie wiem jak się za to zabrać

    Komentarz


    • #3
      ZTCW to listwa tylna jest całością z małą trójkątną szybą, także może być ciężko.

      Komentarz


      • #4
        Hmm jest taka szansa skoro właśnie tak zawija przy końcu tylnych drzwi.

        Ciekaw jestem czy ktoś coś z tym próbował demontować. Czy może w ogóle zostawić dziada i pomalować / polakierować ? Nie wiem...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez iskierek
          Zakończyłem zabawę z foliowaniem dachu i wymianą grilla na czarne w mojej O3...
          Pokazać efekty , czas start... :wink:

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez iskierek
            Czy może w ogóle zostawić dziada i pomalować / polakierować ? Nie wiem...
            oklej folią

            Komentarz


            • #7
              re

              Pogoda słaba do cyknięcia foty Jak znajdę chwilę to zapewne zaktualizuję.

              Może foliowanie było by najlepszym rozwiązaniem. Zastanawiam sie czy nie bedzie to za trudne skoro zabawa blisko uszczelek i zeby to wyglądało wporządku.

              Komentarz


              • #8
                iskierek, spróbuj naj sam wpierw gdzieś, gdzie jesteś pewny, że coś nie przetniesz...a do przycinania foli proponuje ostry skalpelik, najlepiej taki chirurgiczny, odwiedź szpital oni tak maja cały arsenał :wink:

                Komentarz


                • #9
                  Iskierek możemy sie zamienić za listwy, ja odwrotnie chciałbym mieć te z chromem auto moje ma rok i 14 tys km, listwy nieruszone

                  Komentarz


                  • #10
                    iskierek,
                    właśnie chciałem Ci zaproponować żebyś poszukał kogoś kto się chce zamienić i pojawił się kolega doobo.
                    jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                    była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                    Komentarz


                    • #11
                      Masz te listwy black rozumiem ? Czy w serwisie nam to wymienią albo znasz kogoś kto profeska się tym zajmie ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam czarne listwy, ale nie lakierowane, po prostu zwykle. W salonie pewnie by wymienili - pytanie za ile. Raczej nie znam kogoś kto by to ogarnął..

                        Komentarz


                        • #13
                          Hmm można by spróbować. Obecnie nie mam dużo czasu, ale mogę dryndnąć do jakiegos salonu skody i się spytać co i jak jak będziesz ciągle chętny.

                          Komentarz


                          • #14
                            Jestem chętny, wysłałem do Ciebie PW, napisałem tez do innego kolegi który listwy w o3 zmieniał i zapytałem go czy było to jakieś problematyczne itp, jak odpisze dam znać.

                            Komentarz


                            • #15
                              Wymiana listwy to nie jest taka prosta sprawa. Gdzieś tutaj opisywałem moje przygody z nią związane, ale mogę krótko przypomnieć. Otrzymaliśmy samochód bez chromowanej listwy, którą zamawialiśmy, tak więc serwis zamówił listwy, by je zamontować. Próba pierwsza: jak przyjechaliśmy do serwisu (jesteśmy z okolic Kartuz a salon/serwis w Słupsku) na miejscu okazało się, że przysłali niekompletny zestaw. Próba druga: przysłano komplet, ale jedna z listewek była powyginana. Próba trzecia: wymiana elementów okazała się dosyć skomplikowana, więc był potrzebny przeszkolony pod tym kątem pracownik, który akurat w dniu naszej wizyty był na urlopie. Ostatecznie udało się wszystko założyć. Z tego, co się orientuję, trzeba było rozebrać niemal całe drzwi (m.in. cały boczny panel).
                              (Taty) Czarna Octavia III Liftback 1.4 TSI (manual) Ambiente + Amazing + pakiet Chrom + chromowane listwy przód/tył + el. lusterka + podświetlenie nóg + trójramienna, wielofunkcyjna kierownica + inne pierdoły (Mój) Ford Focus CC

                              Komentarz


                              • #16
                                Czy miał ktoś z was doczynienia z takim naklejanym "chromem" przy szybie?

                                Link

                                Zdaje to egzamin?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Pytanie tylko po co
                                  Lukii

                                  Mój Brokuł

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez jackowski11
                                    Czy miał ktoś z was doczynienia z takim naklejanym "chromem" przy szybie?

                                    Link

                                    Zdaje to egzamin?

                                    super polecam będziesz gość
                                    kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                    SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      z 4 auta do tylu jak mialem pasata 1.8t to dokleilem wlasnie takie listwy kupowane na metry, na czarnym aucie wygladalo to calkiem wporzo
                                      kura ze slaska - prawie seria...

                                      sprzedam magnetyzer do O3 RS

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Ponieważ mam takiego hopla ze do mojej czarnej Octavii chcialbym dołożyc listwy chrom.
                                        Szukam roznych opcji.

                                        Doklejki wyszły by najszybciej i najtaniej - pytanie o trwalosc i efekt koncowy. Nigdy czegos takiego nie widzialem i nie robiłem

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          u mnie znosilo upaly, myjnie mechaniczne, kup i zakladaj
                                          kura ze slaska - prawie seria...

                                          sprzedam magnetyzer do O3 RS

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez jackowski11
                                            Czy miał ktoś z was doczynienia z takim naklejanym "chromem" przy szybie?

                                            Link

                                            Zdaje to egzamin?
                                            10 lat temu założyłem takie coś do mojej Octavii I. Wtedy mi się podobało, teraz raczej bym się nie pokusił. W każdym razie problemów z tym nie było, więc jak chcesz to zakładaj .
                                            S3 SL 2.0 TSI DSG 4x4 [355KM@461Nm] 2018-... link
                                            Alfa Romeo Stelvio AT8 Q4 [280KM@470Nm] 2018-... link
                                            -------------------------------------------------------------------------
                                            O3 RS 2.0 TSI DSG [313KM@439Nm] 2016-2018 link
                                            O2 1.8 TSI DSG [237KM@345Nm] 2009-2014
                                            O1 1.9 TDI [207KM@389Nm] 2004-2010

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X