Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dystanse do seryjnej OCIII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dystanse do seryjnej OCIII

    Mickul, fura goli niemiłosiernie

  • #2
    Dystanse do seryjnej OCIII

    Cześć Wszystkim,

    Temat co prawda już się przewijał ale nigdy nie był omawiany jako oddzielny.

    Potrzebuję opinii na temat dystansów do seryjnej OCIII (1.4 TSI)
    W dniu wczorajszym przymierzyłem moje ulubione ori czarne 17-stki (ET50), a w zasadzie to przymierzyłem tylko jedną sztukę - opuściłem samochód na glebę i ..... niestety szybko go podniosłem i z powrotem założyłem stalówkę z zimówką... alu felga chowa się pod nadkole i wygląda fatalnie

    Usiadłem, poszukałem i poczytałem i wniosek mam jeden:
    - przód >> dystans 15mm
    - tył >> dystans 20mm

    Znalazłem coś takiego:
    PRZÓD: Link

    TYŁ: Link

    Moje wątpliwości są niestety dwie:
    1) czy rozmiar dystansów podanych przeze mnie są odpowiednie?
    2) czy te produkty z linków są w Waszej ocenie warte zakupu czy zupełnie nie?

    Dziękuję z góry!
    --------
    Pozdro

    Komentarz


    • #3
      zamiast dystansów kupiłbym felgi z odpowiednio mniejszym ET, pytanie tylko, czy homologacja przewiduje takie rozwiązanie - o ile Cię to w ogóle obchodzi.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • #4
        To byłoby najlepsze rozwiązanie
        Niestety nie chcę zmieniać felg, które już posiadam - i próbuję znaleźć inne rozwiązanie np. w dystansach...

        Drugi zestaw dystansów:
        PRZÓD: Link

        TYŁ: Link
        --------
        Pozdro

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez adamprz
          Znalazłem coś takiego:
          PRZÓD: Link

          TYŁ: Link
          Zamieszczone przez adamprz
          2) czy te produkty z linków są w Waszej ocenie warte zakupu czy zupełnie nie?
          nie są warte...


          adamprz, jak dystanse to tylko HBM

          HBM
          Warszawska 312a
          25-414 Kielce

          tel. 41 362 20 06

          albo jak jesteś z Wawy to podjedź na Połczyńską


          Link

          Link

          tel. 503 111 999
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #6
            U siebie mam po 12mm na stronę przy oryginalnych 17" ET49 i wg mnie to już wystarczy. Co do samych dystansów to już inna bajka, na pewno nie kupuj toczonych przez pana Józia w garażu, o śrubach już nie wspomnę. Ja wrzuciłem komplet Eibach'a.

            Komentarz


            • #7
              adamprz, zamontowales?
              Black magic

              Komentarz


              • #8
                adamprz, drugi zestaw odpuść na pewno :x kupiłem u niego wcześniej dystanse i wysłał z rozstawem 5*110 i twierdził że są dobre :shock: odesłałem i nadal czekam na kase .... Aktualnie siedzi Eibach
                ..... OCTA 3 VRS .... 332HP -450 NM

                image hosting without registration

                Komentarz


                • #9
                  Ja właśnie wczoraj założyłem dystanse 20mm na tył. Kupione na Śruby do felg | Śruby do alufelg | Śruby do kół | Dystanse do felg | Akcesoria do felg | Kołpaki
                  Jeśli kogoś interesuje, to zrobiłem fotki poglądowe, żeby można było sobie spojrzeć jaka jest różnica przed założeniem i po Wydaje mi się, że teraz jest tak, jak powinno wyglądać wyjeżdżając z fabryki...
                  Załączone pliki
                  Moja OIII RS TSI Moon White
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

                  Komentarz


                  • #10
                    Czyli 20mm na tył optymalnie. Fajnie wygląda.
                    O tył się w takim razie już nie martwię bo też zamówiłem 20mm. Nadal niepokoi mnie przód zamówiłem 15mm i nie jestem pewien czy nie jest za dużo. Na długi weekend dostanę to założę i zobaczymy. W razie czego zmniejszę na 10mm bo jednak przodowi też się coś należy.
                    Był: Superb I, 2.5 TDI, 5A
                    Jest: Octavia kombi RS TDI, DSG
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez qazy
                      Czyli 20mm na tył optymalnie. Fajnie wygląda.
                      O tył się w takim razie już nie martwię bo też zamówiłem 20mm. Nadal niepokoi mnie przód zamówiłem 15mm i nie jestem pewien czy nie jest za dużo. Na długi weekend dostanę to założę i zobaczymy. W razie czego zmniejszę na 10mm bo jednak przodowi też się coś należy.
                      ale 10mm nie ma kolnierza centrujacego
                      Black magic

                      Komentarz


                      • #12
                        pawelkub11,

                        Kolego a śruby też brałeś u nich przy zakupie dystatnsów? Jeżeli tak to podrzuć jakie są odpowiednie do grubości 20 mm tył i 15 przód

                        Mierzył ktoś ile wystaje kołnierza w O3?
                        jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                        była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez greg505
                          ale 10mm nie ma kolnierza centrujacego
                          Eibachy mają już dla 10mm (system 2). Różne noname niestety nie.

                          Z przodu u mnie kołnierze wystają o 13mm. Z tyłu niecałe 15mm (kapsel piasty można zdjąć i przemieścić na kołnierz dystansu wtedy też jest 13mm). Jak sie ktoś uprze to wtedy może 10mm założyć też na tył.
                          Forum - Octavia Club Polska
                          Był: Superb I, 2.5 TDI, 5A
                          Jest: Octavia kombi RS TDI, DSG
                          Marcin

                          Komentarz


                          • #14
                            pawelkub11,

                            Kolego a śruby też brałeś u nich przy zakupie dystatnsów? Jeżeli tak to podrzuć jakie są odpowiednie do grubości 20 mm tył i 15 przód
                            Tak, brałem komplet ze śrubami - kupowałem poprzez ich aukcje na Alle.... Nie chciało mi się mierzyć długości śrub oryginalnych i nie mierzyłem też tych nowych. Po prostu można podać im model auta i jaka felga jest założona (czy oryginalna) i sami dobierają odpowiednie śruby do dystansów
                            Moja OIII RS TSI Moon White
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

                            Komentarz


                            • #15
                              pawelkub11,
                              Dzięki. A na przód dałeś 15?
                              jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez polrob
                                pawelkub11,
                                Dzięki. A na przód dałeś 15?
                                polrob, nie nie - ja na przód na razie nic nie dawałem. Przednie koła aż tak bardzo źle nie wyglądają, jak tył i dlatego na razie się wstrzymałem
                                Moja OIII RS TSI Moon White
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

                                Komentarz


                                • #17
                                  Wyszło bardzo elegancko. Felga prawie na równi z nadkolem - estetyka inna a do tego pewnie coś tam minimalnie lepiej się będzie prowadził (czy się mylę?).
                                  Biały działkowóz

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Wyszło bardzo elegancko. Felga prawie na równi z nadkolem - estetyka inna a do tego pewnie coś tam minimalnie lepiej się będzie prowadził (czy się mylę?).
                                    Dzięki, mi też się wygląd teraz podoba. Jak się spojrzy z góry, to jeszcze jest nieco miejsca i dystans 25 mm też spokojnie wejdzie. Ale mi tyle wystarczy :-) Co do prowadzenia, to teoretycznie powinno być lepiej, choć to chyba zbyt mała zmiana i w sumie trudno odczuć jakąś różnice. Może w dużych prędkościach w ostrych zakrętach, ale jeszcze tego nie zdążyłem sprawdzić w tym tygodniu :-)
                                    Moja OIII RS TSI Moon White
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Poszerzajac tylko tyl teoretycznie auto bedzie gorzej skrecac, ale ta roznica przy normalnej jezdzie bedzie niezauwazalna
                                      Black magic

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez greg505
                                        Poszerzajac tylko tyl teoretycznie auto bedzie gorzej skrecac, ale ta roznica przy normalnej jezdzie bedzie niezauwazalna
                                        A co jeśli chodzi o przedłużenie/odsunięcie odległości/miejsca styku koła z piastą i resztą zawieszenia? Czy tylko po prostu zwiększy się masa nieresorowana?
                                        Biały działkowóz

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          pawelkub11, możesz podać linka z dystansami, które konkretnie zakupiłeś oraz napisz proszę ile zapłaciłeś za zestaw wraz ze śrubami?
                                          Pozdrawiam

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Dodi
                                            pawelkub11, możesz podać linka z dystansami, które konkretnie zakupiłeś oraz napisz proszę ile zapłaciłeś za zestaw wraz ze śrubami?
                                            Pozdrawiam
                                            Jasne, nie ma sprawy. Dokładnie była to ta aukcja, ale widzę, że już zakończona:
                                            Link

                                            Natomiast już pojawiła się kolejna u tego sprzedawcy:
                                            Link

                                            Cenka taka, jak w opisie, czyli 140 zł + przesyłka.
                                            Moja OIII RS TSI Moon White
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Kapitan Snuja
                                              Zamieszczone przez greg505
                                              Poszerzajac tylko tyl teoretycznie auto bedzie gorzej skrecac, ale ta roznica przy normalnej jezdzie bedzie niezauwazalna
                                              A co jeśli chodzi o przedłużenie/odsunięcie odległości/miejsca styku koła z piastą i resztą zawieszenia? Czy tylko po prostu zwiększy się masa nieresorowana?
                                              Ogólnie zbyt duże dystanse mają wpływ na niektóre podzespoły jezdne.
                                              Zaczynając od tego że opony mogą się bardziej ścierać na wewnętrznych krawędziach do szybszego zużywania się np łożysk.
                                              Przy 10-20 mm i zwykłej nie hardocovej jeździe nie powinno być problemów.
                                              Lukii

                                              Mój Brokuł

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                pawelkub11, dzięki za info, prawdopodobnie też u nich zakupie, napisz tylko prosze jak z jakością zakupionych dystansów oraz śrub? Warto u nich zakupić czy raczej gra nie warta świeczki, bo przyznam że cena atrakcyjna
                                                Pozdrawiam

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Lukii
                                                  Zaczynając od tego że opony mogą się bardziej ścierać na wewnętrznych krawędziach do szybszego zużywania się np łożysk.
                                                  to możesz również rozdupcyć bez dystansów (brak geometrii, fuckup w zawieszeniu, etc)
                                                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X