Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dystanse do seryjnej OCIII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Dodi
    pawelkub11, dzięki za info, prawdopodobnie też u nich zakupie, napisz tylko prosze jak z jakością zakupionych dystansów oraz śrub? Warto u nich zakupić czy raczej gra nie warta świeczki, bo przyznam że cena atrakcyjna
    Pozdrawiam
    Też miałem obawy przed zakupem. Ale sklep ma raczej dobre opinie w sieci. Trudno ocenić jakość śrub czy dystansów na oko, ale wydają się ok :-) Na pewno dobrze dopasowane, zrobione solidnie. Na razie zrobiłem z 500 km, w tym leciałem że 230 km/h autostradą, koła dotychczas nie odpadły ;-)
    Moja OIII RS TSI Moon White
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78980

    Komentarz


    • #27
      No i to mnie przekonało Dzięki

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez LUKI
        Zamieszczone przez Lukii
        Zaczynając od tego że opony mogą się bardziej ścierać na wewnętrznych krawędziach do szybszego zużywania się np łożysk.
        to możesz również rozdupcyć bez dystansów (brak geometrii, fuckup w zawieszeniu, etc)
        Jasne ze tak - łożysko na większej dziurze wywalisz bez problemu.
        Dystanse jednak jak ktoś wsadzi za duże to wpłynie niekorzystnie na te tematy które wymienilem.
        Lukii

        Mój Brokuł

        Komentarz


        • #29
          W teori wszystko jest możliwe, jednak spójrzmy na to realnie...
          jedyne nad czym się zastanawiam, to fakt że przód pozostał bez zmian... Troszke dziwnie, ale chyba to nie wpłynie znacząco na parametry i prowadzenie?

          Komentarz


          • #30
            Ja u siebie zalozylem na przod 13mm i 17 na tyl, przy feldze 17" wyglada to calkiem dobrze
            Black magic

            Komentarz


            • #31
              greg505,

              mógłbyś podesłać stronkę z konkretnymi modelami i info czy śruby kupowałeś w tym samym miejscu. Dojrzewam powoli też do założenia dystansów u siebie i muszę coś wybrać.
              jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
              była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

              Komentarz


              • #32
                Kupilem od tego samego sprzedawcy co podawal kolegapawelkub11 na poprzedniej stronie, Link, na przod wzialem 13mm, w zestawie dostajesz odpowiednie sruby, na tyl byly oczywiscie dluzsze.
                Black magic

                Komentarz


                • #33
                  greg505,

                  Właśnie sprawdzałem na ich stronie to w sklepie internetowym mają te dystanse po 95 zł na parę ale do tego trzeba jeszcze dorzucić śruby. Na allegro chyba maja po 140 za parę z śrubami tak?
                  Jak możesz to podrzuć jakieś zdjęcie przodu i tyłu jak to wygląda
                  jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                  była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                  była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                  Komentarz


                  • #34
                    przod


                    tyl

                    na tyl spokojnie mozna zakladac 20 mm

                    jezeli nie masz zamiaru obnizac auta to nawet nie zakladaj dystansow, standardowa o3 stoi jak 'koza', dolozenie dystansow jeszcze bardziej to uwydatni
                    Black magic

                    Komentarz


                    • #35
                      greg505,

                      No takich zmian nie przewiduje bo za krótko trzymam samochód i nie zdążyłby się nacieszyć obniżoną zawiechą
                      jest Skoda Superb 3 1.4TSI Ambition RP 2016 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=92672
                      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Kombi MY2015 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86583
                      była Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE MY2013- http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69198

                      Komentarz


                      • #36
                        ja zaluje ze tak pozno zdecydowalem sie na zmiane sprezyn, jezdzi sie o niebo lepiej
                        i wyglada ciut lepiej :szeroki_usmiech



                        [ Dodano: Sob 23 Maj, 15 10:06 ]
                        Kupilem od tego samego sprzedawcy co podawal kolegapawelkub11 na poprzedniej stronie, Link, na przod wzialem 13mm, w zestawie dostajesz odpowiednie sruby, na tyl byly oczywiscie dluzsze.
                        A kednak nie polecam tych dystansow, srednica zewnetrzna dystansow jest mniejsza niz piasty :|
                        Black magic

                        Komentarz


                        • #37
                          greg505, Zgadza się, średnica jest mniejsza, ale ciężko spotkać dystanse o tej samej średnicy co piasta (jeżeli w ogóle jest to możliwe :?: ), na szczęście nie rzuca się to, aż tak w oczy dlatego ogólnie można polecić ze względu na jakość :|

                          Komentarz


                          • #38
                            Dodi, no ale bez jaj, u mnie na przedniej osi roznica jest okolo 1 cm, nie chodzi o wyglad a o bezpieczenstwo
                            Black magic

                            Komentarz


                            • #39
                              W końcu znalazłem chwilkę aby u siebie zamontować dystanse. Wybrałem firmy Eibach: przód 15mm, a na tył 20mm. Faktycznie średnica dystansu jest mniejsza od piasty i wygląda to kiepsko, ale po założeniu koła nie rzuca się już tak w oczy.

                              [ Dodano: Wto 19 Kwi, 16 09:09 ]
                              Zdjęcie drugie już z założonym kołem
                              Załączone pliki
                              Jest: OIII 1.4 TSI beż cap... Elegance+Amazing+Dynamic+parę fajnych dodatów cieszących oko
                              Była: OII FL 1.8 TSI czarna Elegance+light assistant+lusterko foto...+pakiet biznes+pakiet WADLIWE AUTKO !!!

                              Komentarz


                              • #40
                                Średnice dystansu masz pod felgę a nie piastę więc myślę że dobrze
                                Lukii

                                Mój Brokuł

                                Komentarz


                                • #41
                                  ManiekWWA, wrzuć więcej zdjęć, jak wygląda cywilna octavia z tym dystansem.
                                  Octavia III 1.8 TSI DSG6 4x4 L&K

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Co prawda Eibach nie mam, ale założyłem te same rozmiary jak kolega ManiekWWA,
                                    Załączone pliki
                                    O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez amdp
                                      ManiekWWA, wrzuć więcej zdjęć, jak wygląda cywilna octavia z tym dystansem.
                                      Zerknik tutaj:
                                      Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook

                                      Obecnie czekam na sprężyny Eibach Pro-kit, jak zamontuję to zrobię jakieś lepsze zdjęcia, bo te zostały zrobione na szybko podczas montażu dystansów.
                                      Jest: OIII 1.4 TSI beż cap... Elegance+Amazing+Dynamic+parę fajnych dodatów cieszących oko
                                      Była: OII FL 1.8 TSI czarna Elegance+light assistant+lusterko foto...+pakiet biznes+pakiet WADLIWE AUTKO !!!

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez Kapitan Snuja
                                        estetyka inna a do tego pewnie coś tam minimalnie lepiej się będzie prowadził (czy się mylę?).
                                        Poszerzając tył w stosunku do przodu uzyskujesz większą podsterowność, więc niekoniecznie lepiej. Nie jest najlepszym pomysłem zrobić dużo większy rozstaw z tyłu niż z przodu w przednionapędówce.
                                        "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Uważajcie też na długość śrub.
                                          O ile przy ori felgach jak kupicie dystanse i odpowiednio dłuższe śruby wszystko jest ok to już przy felgach nieoryginalnych długość śrub musi być zweryfikowana.
                                          Ja swoje nowe 19tki przykręciłem na ori śruby i była 'kupa'
                                          Miałem drgania całej fury bo:
                                          - śruby były za krótkie
                                          - główka w ori jest okrągła a ja potrzebowałem stożka
                                          Wczoraj zweryfikowałem temat i teraz jest ok.

                                          Wrzucę fotki dla przykładu wieczorem...

                                          [ Dodano: Sob 30 Kwi, 16 09:17 ]
                                          Ogarnąłem w końcu zdjęcie tych śrub...



                                          I tak idąc od prawej...
                                          1. ORI śruba jaką miałem przy fabrycznych 18tkach
                                          2. Śruba dłuższa, stożek - takie teraz są na przodzie przy nowych felgach.ORI śruby wkręcały się tylko 5 obrotów co jest za mało.
                                          3. Śruba od eibacha która przyszła wraz z dystansami. Śmigałem na nich przy ORI felgach i dystansach.
                                          4. Obecna dłuższa śruba, stożek którą mam do tylnej osi przy 19". Te eibacha znowu tylko 5 obrotów wchodziły w piaste przy tych nowych felgach.

                                          Jak macie ORI fele to oczywiście te śruby z eibacha które przychodzą w komplecie z dystansami są ok.
                                          Natomiast przy innych felgach weryfikujcie nie tylko główki ale i długość.
                                          Lukii

                                          Mój Brokuł

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            ManiekWWA, założyłeś już Pro Kita?
                                            Możesz podrzucić zdjęcie?
                                            Rafał

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              Zamieszczone przez Milord
                                              ManiekWWA, założyłeś już Pro Kita?
                                              Możesz podrzucić zdjęcie?
                                              Pewnie...
                                              Wygląda dobrze, a jeździ się jeszcze lepiej :szeroki_usmiech
                                              Wieczorem wrzucę jakieś foto...
                                              Załączone pliki
                                              Jest: OIII 1.4 TSI beż cap... Elegance+Amazing+Dynamic+parę fajnych dodatów cieszących oko
                                              Była: OII FL 1.8 TSI czarna Elegance+light assistant+lusterko foto...+pakiet biznes+pakiet WADLIWE AUTKO !!!

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez ManiekWWA Zobacz wpis

                                                Zerknik tutaj:
                                                Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook

                                                Obecnie czekam na sprężyny Eibach Pro-kit, jak zamontuję to zrobię jakieś lepsze zdjęcia, bo te zostały zrobione na szybko podczas montażu dystansów.
                                                Wrzucisz jeszcze fotkę kuraka z profilu z dystansami, ale na oryginalnym zawiasie?
                                                Octavia III 1.8 TSI DSG6 4x4 L&K

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Zamieszczone przez lubek24 Zobacz wpis
                                                  Co prawda Eibach nie mam, ale założyłem te same rozmiary jak kolega ManiekWWA,
                                                  Lubek24 obniżałeś furę?
                                                  Octavia III 1.8 TSI DSG6 4x4 L&K

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zamieszczone przez amdp Zobacz wpis

                                                    Wrzucisz jeszcze fotkę kuraka z profilu z dystansami, ale na oryginalnym zawiasie?
                                                    Niestety nie mam już żadnych zdjęć kuraka, po sprzedaży samochodu pokasowałem...
                                                    Jest: OIII 1.4 TSI beż cap... Elegance+Amazing+Dynamic+parę fajnych dodatów cieszących oko
                                                    Była: OII FL 1.8 TSI czarna Elegance+light assistant+lusterko foto...+pakiet biznes+pakiet WADLIWE AUTKO !!!

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X