Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hałas w śodku.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Hałas w śodku.

    Koleżanki i koledzy.
    Po przejechaniu 600 km:
    1. Trzeszczy deska rozdzielcza
    2. Stuki z tyłu.
    Macie może też takie przypadki?

  • #2
    Może napisz co masz. Octavię czy coś innego

    Octavia która generacja.
    Nowa? czy używana (bo tu można wróżyć z fusów)
    Trzeszczy deska - gdzie konkretnie?

    A może się przywitaj "na sam przód" tzw.

    Octavia Club Polska
    Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      Przepraszam za brak ogłady.
      Octavia IV 1,5 benzyna 150 KM, nowa na gwarancji, rocznik 2020.
      Teraz mam już przejechane 1300 km.
      1.Trzeszczy w okolicach zegarów. Serwis stwierdził, że trzeszczy między zegarami a kokpitem. Podobno poprawił mocowanie listew.
      2. Mam też stuki, które dochodzą z tyłu z prawej strony.. Serwis stwierdził, że nasmarował zamek z tyłu kanapy po prawej stronie.
      Po wyjechaniu z serwisu pierwsze dziury na drodze i znów to samo.

      Pozdrawiam serdecznie
      Piotr

      Komentarz


      • #4
        O IV to na razie nowość i mało doświadczeń. Z tego co pamiętam jesteś dopiero drugim właścicielem O IV tu na forum.

        Jak masz ochotę to pokaż nam zdjęcia furki w dziale nasze auta. Temat pierwszego posiadacza był, ale po ostatniej awarii forum zginął. Fajnie by było mieć w prezentacjach najnowszy model.
        Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
        pozdrawiam - Darek

        Komentarz


        • #5
          Nie ma sprawy.
          W tygodniu zrobię. Czekam na montaż chlapaczy. Będzie słoneczko i zrobię fotki.

          Pozdrawiam
          Piotr

          Komentarz


          • #6
            Co do tego hałasu oparcia tylnego. Jeśli ASO twierdzi, że to jest to ( a w O I też to się trafiało) to poszarp oparciem, czy faktycznie stuka. Nie wiem jak wygląda zatrzask w O IV, ale może czymś go okleić?
            pozdrawiam - Darek

            Komentarz


            • #7
              Cześć Piotr2020

              Zakładałeś konto na Skoda Connect?
              Sprawdzisz coś? Daj znać na PW.
              pzdr
              O3 RS 2,0 TDI DSG + Columbus+DAB+, Canton, ACC z FA, LA itd, itp.
              -----------------------------------------------------
              Moja eReSka

              Aktualne Personal POI: teraz taniej na POIfantastic.eu

              Komentarz


              • #8
                Na connectcie nie ma O IV
                Wpadłem na taki pomysł:
                Między zegarami a deską rozdzielczą wstrzyknąłem silicon do uszczelek. Jak na razie nie skrzypi. Zobaczymy na jak długo, ale jak na razie pomogło.
                Pozdrawiam
                Piotr

                Komentarz


                • #9
                  Czyli ewidentnie coś było źle złożone w tym miejscu. A oparcie?
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Jeżeli chodzi o deskę to na moje oko wszystko jest dobrze złożone.
                    Co do oparcia ... hm, to jest zagwozdka. Słychać niby oparcie, ale szarpiąc je brak jakichkolwiek stuków.
                    Wjadę po niedzieli na szarpaki, może to coś w zawieszeniu.

                    Komentarz


                    • #11
                      Mam podobnie skrzypienie dobiegające z prawego tyłu. Nie są to oparcia, deska przykrywająca bagażnik . Może coś z drzwi ?

                      Komentarz


                      • #12
                        Moje ukochane ASO zaprosiło mnie na jazdę próbną , przejechałem sie i jakoś drastycznego wzrostu jakości nie zaobserwowałem..
                        Potem niby to co mam w O3 zaproponowali mi za prawie 2X rate ... i stwierdziłem ze chyba to nie to czego oczekuje . za taka miesięczną kwotę.

                        Pan zachwalał zawieszenie , a tam dalej belka z tyłu , niby ciszej , ale .... hmmm takie to złudne , bo może było cieszej ale nie az tak bardzo

                        Ogólnie spoko , ale nie za taką cene .
                        2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                        Komentarz


                        • #13
                          A z ciekawości co zachwalal w tym zawieszeniu skoro OIV nie przechodzi nawet testu łosia?

                          Komentarz


                          • #14
                            Byłem wczoraj na stacji diagnostycznej.
                            Powiedziałem im, że nowy samochód i coś stuka z tyłu z prawej strony. Sprawdzili cały samochód pod względem zawieszenia (amortyzatory, szarpaki itd.), wszystko jest w porządku.
                            Co więcej przejechałem teraz 600 km i nic nie pukało. Dojeżdżam do domu i znowu stuki. Nadal szukam, lecz brak mi już pomysłów. Jestem w ASO z tym problemem i jak u dentysty ząb przestaje boleć. Nie słyszą, więc nic nie ma co szukać.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez patej071 Zobacz wpis
                              Mam podobnie skrzypienie dobiegające z prawego tyłu. Nie są to oparcia, deska przykrywająca bagażnik . Może coś z drzwi ?
                              Wymieniałem olej w ASO i przy okazji wspomniałem o stukach z prawego tyłu wewnątrz kabiny. Powiedzieli, że mieli tali przypadek podgięli odrobinę ucho zamka tylnego oparcia. Jeśli mam ochotę mogą mnie umówić na serwis za kilka dni. Podziękowałem. Pojechałem pod garaż wziąłem kawał mocnego śrubokręta zrobiłem dźwignię w uchu zamka tylnego oparcia i po temacie Oparcie chodzi bez żadnych zacięć, a stukanie ucichło

                              Komentarz


                              • #16
                                Powinni dawać jakiś mini łom w zestawie fabrycznym​​​​​​.

                                Twojej fury nie ma w showroomie

                                Tak jak fury Piotr2020 ​​​​​​​
                                Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #17
                                  patej071
                                  Faktycznie ucichło?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Tak . potwierdzam. U mnie też dochodziły stuki z tylnej kanapy. Byłem nawet umówiony na wymianę zamka który znajduje się w oparciu kanapy. Doraźnie owinąłem kawałkiem gumy pręt (zamek ) tylnej kanapy i cisza...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Pita1111 Zobacz wpis
                                      A z ciekawości co zachwalal w tym zawieszeniu skoro OIV nie przechodzi nawet testu łosia?
                                      No wmawiał mi ze jest lepiej zestrojone i ze lepiej sie jezdzi niż poprzednim, szczerze mówiąc nie widziałem nic takiego , ba , nawet O3 mi sie chyba lepiej jechało.

                                      No ale wracaja do całości , za drogie do tego co oferuje.
                                      2.0 TDI , 11.2017 -> Style , Black Pearl , HB

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        tak je zestroili że auto zakręty bierze gorzej niż chyba wszystkie kompakty z rynku. Nie wiem które jeszcze testu łosia nie przeszło....już Oiii jeździ słabo i dużo gorzej niż Oii, a OIV gorzej niż OIii, to chyba tendencja skody i całego VW.
                                        U mnie w OIii też stuka tylny zawias kanapy i upchalem tam szmatę i jest cicho. Reszta auta na szczęście jest w miarę cicha pod względem trzeszczenia. Ale tak, to jest dramat kiedy płacisz tyle szmalu i nowe auto trzeszczy jak fiat uno. Pozostaje się cieszyć że nie szarpie czy też nie masz stuków z silnika na wolnych obrotach

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Możesz wrzucić fotkę tego owiniętego zamka?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            U mnie Octavia 4 pojawiła się w listopadzie 2020, i stuki albo w kanapie albo w zawieszeniu również szybko; serwis dynamica w Wawie sprawę będzie rozpatrywał 3 raz, znaczy nie będzie bo oddaję do serwisu podczas wakacji.

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X