Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana oleju po dotarciu auta

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wymiana oleju po dotarciu auta

Witajcie. Czy ktoś z Was myślał aby w tym aucie wymienić olej po dotarciu silnika (-+3tyś km) widziałem jakieś filmy gdzie zlewali olej i było mnóstwo opiłków ale to nie dotyczyło skody. Mam wykupiony pakiet serwisowy ale tam pierwsza wymiana po 25tyś (szok!!) Jeśli tak to jaki olej - parametry - 0w30?

Na pewno nie zaszkodzi, a nawet będzie to na korzyść silnika. Rzecz jasna w komplecie z filtrem.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

Komentarz

Ja zmieniałem po 1000km, olej jaki był kupiony to Millers 5W30. Zgodny normy 504/507 taki jak zaleca serwis.

Komentarz

Ja zawsze w nowym po 2000 - 3000 km wymieniam. Skoda, nie Skoda.... Nie zaszkodzi to autku.

Skoro silnik się dociera - bo po 2000 - 3000 km zaczyna mniej palić itp. - to coś to oznacza. tak samo zalecenie jest jazdy dość spokojnej do tego przebiegu. Z czegoś to wynika.

A docieranie na taśmie tego nie zmieniło.
        pozdrawiam
        Darek

Komentarz

Ja u siebie wzmienim po przejechaniu 4500 km

Komentarz

Bllady - 5W30 ? czy aby na pewno ?
            jmors44

Komentarz

Specjalnie wysłałem zapytanie do serwisu z prośbą o wycenę wymiany. Znajdował się w nim min. Olej Castrol 5w30 normy 504/507. Z racji że chciałem swój olej to kupiłem również 5w30 504/507 ale Millersa przy odbieraniu auta przez serwisanta pytał się mnie jaki olej i mówił że właśnie bardzo często tego Millersa klienci przywożą jak również Motula

Komentarz

Zamieszczone przez Bllady Zobacz wpis
                Specjalnie wysłałem zapytanie do serwisu z prośbą o wycenę wymiany. Znajdował się w nim min. Olej Castrol 5w30 normy 504/507. Z racji że chciałem swój olej to kupiłem również 5w30 504/507 ale Millersa przy odbieraniu auta przez serwisanta pytał się mnie jaki olej i mówił że właśnie bardzo często tego Millersa klienci przywożą jak również Motula
                Od wersji Octavii IV z roku modelowego 2021 czyli produkcji o ile pamietam od sierpnia tylko norma VW 508.000 czyli olej 0W20

Komentarz

ciekawa rzecz, słyszałem, że O4 to raczej 0W20 lub 0W30 a tu piszą, że serwis mówi o 5W30 ( oczywiście 504/507 ), może ktoś to wyjaśnić ?
                  jmors44

Komentarz

jmors44, Producent zawsze wyznacza normę, a nie spotkałem się z tym żeby producent wyznaczał lepkość, a jeśli producent dopuszcza normę 504/507 to w tej normie znajdziesz i 0w30, i 5w30
                    Z kolei w normie 508/509 znajdziesz tylko oleje o lepkości 0w20
                    Ostatnio edytowany przez klarus; [ARG:4 UNDEFINED].
                    Maciek
                    terminarz trójmiejskich spotów klubowych
                    Zapraszamy....

Komentarz

klarus ok, moja Skoda z X 2019 była zalana przez serwis olejem 0W30 a na forum doradzali abym podczas dodatkowego serwisu olejowego ( po 15 tys. km ) wlał nawet 0W20 oczywiście zachowując cały czas wymaganą normę i dlatego trochę się zdziwiłem, że O4 przy zachowaniu wymaganej normy był zalany 5W30 i tylko tyle
                      jmors44

Komentarz

Witam,
                        29-ego (czyli za 2 dni) jadę na przegląd i będę m.in. wymieniał olej.
                        W instrukcji podali normy VW 502, 504, 508 (poniżej dla benzyny)
                        olejVW.JPG
                        Czy wiecie co ASO może mi zaoferować?
                        Będzie to pierwsza wymiana.
                        Którą normę wybrać?
                        A w ramach normy jakie parametry?

Komentarz

Zamieszczone przez abrymarz Zobacz wpis
                          Witam,
                          29-ego (czyli za 2 dni) jadę na przegląd i będę m.in. wymieniał olej.
                          W instrukcji podali normy VW 502, 504, 508 (poniżej dla benzyny)
                          olejVW.JPG
                          Czy wiecie co ASO może mi zaoferować?
                          Będzie to pierwsza wymiana.
                          Którą normę wybrać?
                          A w ramach normy jakie parametry?
                          Tak jak wcześniej pisałem serwis od pewnego czasu usciślił te dane i teraz lejemy do 1,5 tsi tylko olej normy 508,000 czyli 0W20 .Nie ma już opcji norma 504 ewentualnie 508 tylko została norma 508 lepkość 0W20

Komentarz

mi 1.5 TSI w pazdzierniku ASO wlało 0w30.

Komentarz

Zamieszczone przez paryzanin Zobacz wpis
                              mi 1.5 TSI w pazdzierniku ASO wlało 0w30.
                              słyszałem, że vw już tylko zalewa 0w30, nawet w autach co miały wcześniej 5w30

Komentarz

Zadałem pytanie skoda polska co do normy oleju jaki mamy zalać do 1.5 TSI.Serwis w mojej okolicy podaje jak wcześniej pisałem olej normy VW 508.00 -(0W20)
                                Natomiast skoda odpowiedziała ,że można zalewać olejem o normie VW 504.00 (0W30,5W30) lub norma VW 508.00 (0W20) tutaj dokładny cytat z maila skody

Szanowny Panie,

dziękujemy za wiadomość. Obie normy oleju są dopuszczone przez producenta i można ich z powodzeniem używać.

Komentarz

Zamieszczone przez goly Zobacz wpis
                                  słyszałem, że vw już tylko zalewa 0w30, nawet w autach co miały wcześniej 5w30
                                  właśnie odebrałem z ASO po serwisie olejowym
                                  na pytanie co mi wleją odpowiedzieli że 0W30
                                  i wlali mi 0W30 (w 2.0tsi w O3)

Komentarz

Zamieszczone przez ogorek76 Zobacz wpis
                                    Obie normy oleju są dopuszczone przez producenta i można ich z powodzeniem używać.
                                    Dobrze ci napisali, bo obecnie producent dopuszcza stosowanie obu norm z zastrzeżeniem możliwości pogorszenia parametrów czystości spalin na olejach z normą 504.00/507.00.
                                    Ekologia.

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X