Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Grecja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Grecja

    sorry oczywiście mowa o SuperB, ale myślałem że może ktoś wie, co może być przyczyną

    Dzisiaj oddałem na cały dzień auto do aso.

    Po całym dniu spędzonym w warsztacie... nadal wchodzi 48 litrów na pełen zbiornik
    fachury z aso nie mają pojęcia o co chodzi, kazali przyjechać w przyszłym tygodniu, może coś wymyślą do tego czasu.

    Doradca serwisowy mi ściemniał że zbiornik jest podzielony na dwie cześci przegrodą i w zbiorniku jest pompka która przepompowuje paliwo z jednej do drugiej część... i że Webasto pobiera paliwo z jednej z tych części zbiornika tak szybko, że pompka nie nadąża z przepompowywaniem.
    no comments

    W ogóle to cała ta historia z zbiornikiem paliwa jest zakręcona jak słoik na zimę.
    Zamówiłem auto z fabrycznym systemem ogrzewania postojowego. Kiedy odbierałem samochód okazało się, że ktoś z salonu przez pomyłkę nie wpisał odpowiedniego kodu do zamówienia i Skoda przyjechała bez ogrzewania postojowego. Zgodziłem się odebrać pod warunkiem, że zainstalują mi lepsze niż fabryczne, wybrane przeze mnie gratis i dostanę odpowiedni upust, kompensujący straty moralne.

    Zatem po 2 tygodniach od odbioru odstawiłem auto na montaż który na koszt dealera mieli zrobić fachmani z Webasto. I moim zdaniem macherzy z Webasto albo zdeformowali zbiornik, albo zjebali odpowietrznik instalując podejście paliwa pod nagrzewnice. Teraz ASO nie chce płacić za wymianę zbiornika, mnie nie obciążą - no to umówili się na konsylium w przyszłym tygodniu z kolesiami z Webasto, żeby im pokazać, że coś sknocili i muszą zapłacić za naprawę. Oni się pewnie kłócą kto ma zapłacić, m mnie sprzedali ściemę z pompką.

    W efekcie na zbiorniku robię 600 km i na stację
    I raz już zapier... z kanisterkiem 3 km na stacje, bo mi wachy brakło.

    Niezły pech, co?

  • #2
    Grecja

    jakie ceny na miejscu......co warto kupic.....czego nie.....
    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

    Komentarz


    • #3
      napisz pw do Bapitta, siedzi na Krecie od kilku lat :!:

      Komentarz


      • #4
        O prosze......OCP tez na krecie
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez piotrek_os
          O prosze......OCP tez na krecie
          na dole strony masz baner reklamowy ....
          NajtFukinPatrol North-West

          Komentarz


          • #6
            Ze wczesniej tego banera nie widziałem...........jakos nie widze takiego uzytkownika "Bapitt"
            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

            Komentarz


            • #7
              Co kupić nie podpowiem, bo miałem all inclusive.
              Ale za to polecam popłynąć na Santorini - rewelacja, jedno z niewielu miejsc jakie do tej pory wywarło na mnie piorunujące wrażenie

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez piotrek_os
                Ze wczesniej tego banera nie widziałem...........jakos nie widze takiego uzytkownika "Bapitt"

                Forum - Octavia Club Polska
                NajtFukinPatrol North-West

                Komentarz


                • #9
                  napisałem do tego "kolegi z ocp" co na Krecie jest......ale jakos odpisaniem nie jest zainteresowany........wiec moze Wy doradzicie co tam warto zobaczyc itd.
                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                  Komentarz


                  • #10
                    piotrek_os poczekaj troche, nie każdy siedzi codziennie przed komputerem :wink:

                    Komentarz


                    • #11
                      piotrek_os, daj chłopakowi czas

                      Greckie Delikatesy, Oliwa Extra Virgin z Krety Grecji Oliwki
                      BEST Czesci i artykuly motoryzacyjne

                      Było O1 jest O3

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja do niego pisałem jakiś czas temu i fajnie się gadało - pewnie zajęty, bo sezon turystyczny mu przecież właśnie zaraz rusza
                        Samej Krety nie znam, ale z pewnością jest co pooglądać - a moim zdaniem PRZEDE WSZYSTKIM pojeść i popić.
                        Sam spędziłem trochę czasu na Peloponezie - i takiego pysznego jedzenia jak u "babci" Greczynki to nigdzie nie jadłem. Te najlepsze jedzenie jest niekoniecznie w hi-end restauracjach, a właśnie w maleńkich restauracyjkach, gdzie w południe siedzi kilku starszych greków sączących ouzo i zajadających jakieś kalamaki Jeżeli się uda, to sam wybiorę się w przyszłym roku na Kretę - bo tam jeszcze nie byłem.

                        Wybierz się w nocy na "buzuki" - powiednik polskiego dancingu (czasem określane też jak "skiladiko", czyli muzyka pod psem - w wolnym tłumaczeniu).
                        Jest to dziwna atrakcja, bo jedzą, piją , tańczą!!!! tak jak lubią - czyli klaszcząc w kręgu na estradzie - przygrywa muzyka. Do tego tłuką stosy gipsowych talerzy (czasem polanych płonącą whisky). Muzyka zupełnie inna niż w "Greku Zorbie" - bardziej ckliwa i zalatująca wschodem - ale ciekawa. To trochę jak w Polsce trafić na wiejskie wesele - dziwnie, ale i nietypowo dla obcokrajowca - a jednocześnie jest "publiczne".
                        ...

                        Komentarz


                        • #13
                          Odpisał! Wszystko ok. faktycznie bardzo zajety..........,
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • #14
                            Heja.
                            Odgrzewam kotleta.
                            Niedawno, któregoś wieczora - jeszcze przy kończących sie zapasach chorwackiego winka - padło hasło : może za rok Grecja?
                            Nie mam zielonego pojęcia co o tym myśleć, jeszcze nic nie czytałem. Słyszałem opinię, że piękne plaże i woda, że często ładniejsze niż chorwackie :shock:
                            Kto był niech podzieli sie wrażeniami, przedstawi własne opinie, przemyślenia, propozycje?
                            Preferowana spokojna, urokliwa okolica, blisko ładnej plaży. I żeby też można było stosunkowo blisko coś ciekawego obejrzeć "na objazdówkach".
                            Jak z dojazdem od nas? Napiszcie co wiecie. Czy warto?
                            Z góry dzięki i pozdrawiam

                            Komentarz


                            • #15
                              Byłem w Chorwacji.....Hiszpanii (Majorka) ale jakbym miał wyboerać jeszcze raz to wolałbym Grecje - klimat, jedzenie duzo lepiej mi odpowiadało. Ja byłem na Krecie w Retymnon czy coś takiego - polecam. Spokojnie, a na plaże przez ulice tylko z hotelu :diabelski_usmiech
                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                              Komentarz


                              • #16
                                Byłem w tym roku w czerwcu 12 dni koło Rethymnonu, warto wypożyczyć samochód i zwiedzać na własną rękę, 5 dni jeżdzania powinno spokojnie wystarczyć na całą wyspę. W czerwcu temperatury jeszcze normalne i roślinność nie spalona. Ceny na miejscu nie wygórowane. Zdecydowanie polecam i sam może jeszcze wrócę.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez piotrek_os
                                  wiec moze Wy doradzicie co tam warto zobaczyc itd.
                                  Od choroby i ciut, ciut. Dlatego jedz na 2 tygodnie !! tydzień na Krecie to zdecydowanie za mało.
                                  Byłem parę lat temu i przez 3 dni na której wynająłem samochód zrobiłem ... 1 100 km.
                                  Co zobaczyć? Na pewno Knossos i Retymnon. Na pewno Matalę z pozostałościami grobów w czasów wczesnochrześcijańskich. We trekkingowe obuwie aby przejść się po wąwozie Samaria + największym wąwozie w Europie. Zdecydowanie polecam zajrzeć na przepiękna plaże Elafonissi z różowym piachem i kilkoma wysepkami gdzie z jednej na drugą z nich przechodzi się brodząc po kolana w ciepłej i krystalicznie czystej wodzie. Musisz pochodzić też po pięknej Chanii i wenecką architekturą. Znowu z drugiej strony wyspy (jakieś 250 km) przepiękna plaża Vai z jedynym w Europie naturalnym lasem palmowym. Po drodze polecam wstąpić do Agios Nikolaos, ciekawego miasteczka ze słodkowodnym jeziorem w środku i popłynąć na będącą tuż obok opuszczona wysepkę trędowatych czyli Spinalongę.
                                  Jeśli chcesz też fajnie wypocząć, to polecam park wodny koło Iraklionu. Fajnie umiejscowiony, na sporej górze i z mnóstwem atrakcji :twisted:
                                  No i na koniec powiem ci, że jeśli lubisz kręte i wąskie drogi i czerpiesz, tak jak ja, frajdę z jazdy po nich, to Kreta to coś własnie dla ciebie
                                  Jak wiec widzisz Kreta, to wyspa na której jest co zwiedzać i nie sposób sie nudzić.
                                  Jesli chodzi o wypożyczenie samochodu na Krecie, to polecam te wypozyczalnię:
                                  AUTOWAY POLSKA - Wynajem, wypożyczalnia samochodów - Grecja, Kreta, Rodos, Korfu
                                  ma oddział w ... Polsce !!!

                                  [ Dodano: Pią 18 Paź, 13 17:55 ]
                                  Zamieszczone przez piotrek_os
                                  Hiszpanii (Majorka)
                                  Majorka jest przepiękna !! tylko trzeba zjechać z utartych szlaków - takich zatoczek i klimatycznych małych miasteczek jak na Majorce nie znajdzie nigdzie !! (no może poza południową Francją).
                                  No i te serpentyny na Majorce !!! Az chce się jeździć po takich pięknych i krętych drogach :twisted:

                                  [ Dodano: Pią 18 Paź, 13 18:02 ]
                                  Zamieszczone przez Alonzo_
                                  może za rok Grecja?
                                  Grecja to potęzny kraj, wiec sprecyzuj.
                                  Grecja kontynantalna? Jesli tak to która cześć cię interesuje? Macedonia? Peloponez? Attyka? Evia? Tracja?
                                  A moze wyspy greckie? a jak wyspy to które? Jońskie? Cyklady? Dodekańskie?
                                  Czarny Elegance

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Big po Twoim opisie to już nie trzeba jechać, bo zupełnie jakby już się było na miejscu

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      brzezin, bardzo mi miło
                                      Ale faktycznie Kreta to piękna wyspa i można o niej cały elaborat tu napisać.
                                      Czarny Elegance

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Big
                                        Zamieszczone przez Alonzo_
                                        może za rok Grecja?
                                        Grecja to potęzny kraj, wiec sprecyzuj.
                                        Grecja kontynantalna? Jesli tak to która cześć cię interesuje? Macedonia? Peloponez? Attyka? Evia? Tracja?
                                        A moze wyspy greckie? a jak wyspy to które? Jońskie? Cyklady? Dodekańskie?
                                        Nooo..nie wiem. J/w napisałem. Widzę, że bogato to wygląda. Trzeba się będzie pochylić nad tym.
                                        Jednak raczej spokojnie bo nie nadaję sie na długie wycieczki zwłaszcza piesze. Raczej luz i wypoczynek w ewentualnymi wycieczkami niedaleko. Ładne miejsce i odpoczywać raczej. Nurking, pływing, smażing na plażingu....
                                        Kurcze na Krete chyba nie będe atakowac autem, ewentualnie samolot. Może coś ciekawego jest wyżej? na wybrzeżu części kontynentalnej?
                                        Dobra, jak ktoś ma coś ciekawego do napisania niech pisze a ja może się trochę dokształcę w temacie.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Big
                                          Byłem parę lat temu i przez 3 dni na której wynająłem samochód zrobiłem ... 1 100 km.Co zobaczyć? Na pewno Knossos i Retymnon. Na pewno Matalę z pozostałościami grobów w czasów wczesnochrześcijańskich. We trekkingowe obuwie aby przejść się po wąwozie Samaria + największym wąwozie w Europie. Zdecydowanie polecam zajrzeć na przepiękna plaże Elafonissi z różowym piachem i kilkoma wysepkami gdzie z jednej na drugą z nich przechodzi się brodząc po kolana w ciepłej i krystalicznie czystej wodzie. Musisz pochodzić też po pięknej Chanii i wenecką architekturą. Znowu z drugiej strony wyspy (jakieś 250 km) przepiękna plaża Vai z jedynym w Europie naturalnym lasem palmowym. Po drodze polecam wstąpić do Agios Nikolaos, ciekawego miasteczka ze słodkowodnym jeziorem w środku i popłynąć na będącą tuż obok opuszczona wysepkę trędowatych czyli Spinalongę.
                                          Jeśli chcesz też fajnie wypocząć, to polecam park wodny koło Iraklionu. Fajnie umiejscowiony, na sporej górze i z mnóstwem atrakcji :twisted:
                                          No i na koniec powiem ci, że jeśli lubisz kręte i wąskie drogi i czerpiesz, tak jak ja, frajdę z jazdy po nich, to Kreta to coś własnie dla ciebie
                                          Jak wiec widzisz Kreta, to wyspa na której jest co zwiedzać i nie sposób sie nudzić.
                                          Jesli chodzi o wypożyczenie samochodu na Krecie, to polecam te wypozyczalnię:
                                          AUTOWAY POLSKA - Wynajem, wypożyczalnia samochodów - Grecja, Kreta, Rodos, Korfu
                                          ma oddział w ... Polsce !!!
                                          Tez bylem kilka lat temu przez 2tyg i przez 6dni zrobilem autem 2200km.Wszystko co wyzej napisal Big jest godne polecenia,a dodatkowo jeszcze Balos fajna plaza,w wypozyczalniach aut nie chca zeby tam jezdzic bo droga kamienista pod koniec,ale plaza jedna z ladniejszych jakie Link okolice Rethymno sa fajne,zeby zwiedzic cala wyspe,na wschod w strone VAI(nakrecili tam znana reklame Bounty,ale wedlug mnie przereklamowane,mimo wszystko warto zobaczyc) jest okolo 250km a na zachod w strone Elafonisi jest 150km wiec ok.Z Krety odplywaja statki na Santorini(nie jest tanio,ale warto poplynac).Co do wypozyczenia auta to warto wypozyczyc na miejscu bez posrednikow,tylko trzeba uwazac na ubezpieczenie bo moze byc klauzula,ze placisz nawet jesli wypadek nie jest z twojej Link Grecja jest ładna i droga.No i najwazniejsze,jesli nie lubisz upalow to nie jedz w Link trafilem na 46-48st upaly,pierwszy raz od kilku lat wawoz samaria byl niedostepny dla turystow przez wysokie temperatury.
                                          Respect All,Fear No One!

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Alonzo_
                                            Jednak raczej spokojnie bo nie nadaję sie na długie wycieczki zwłaszcza piesze. Raczej luz i wypoczynek w ewentualnymi wycieczkami niedaleko. Ładne miejsce i odpoczywać raczej. Nurking, pływing, smażing na plażingu....
                                            To polecam wyspę Korfu. Wyspa należy do archipelagu wysp Jońskich. Jest niewielka, w najszerszym miejscu zaledwie ok. 30 km, a na długość raptem 100 km, więc wszędzie blisko. Bardzo fajne plaże(zwłaszcza Paleokastritsa). Sporo ciekawych ruin zamków Joannitów. Ciekawe miasto Korfu z bardzo ładna starówka i dwoma twierdzami. Jako ciekawostka, w mieście Korfu kręcono jeden z odcinków Bonda. Niedaleko pałac cesarzowej Sisi. Fajny najwyższy szczyt - Pantokrator, na który można wjechać zwykła asfaltowa droga i z którego roztacza się piękny widok na wyspę i wybrzeża Albanii, a zjechać inną, szutrowa drogą (fajna przygoda !! Zwłaszcza jak się jedzie malutkim Chevroletem Matizem). Kanał miłości i okoliczne przepiękne piaszczyste plaże. Fajny klasztor na malutkiej wysepce tuż obok początku ... pasa startowego lotniska. No i własnie, jeśli ktoś lubi samoloty to obok początku pasa znajduje się grobla na która można wejść i podziwiać przelatujące ok. 10 m nad głową lądujące samoloty :twisted:
                                            A poza tym ładne plaże, krystalicznie czysta i ciepła woda, bujna roślinność jak na Grecka wyspę (Korfu nazywana jest zieloną wyspą) i fajny łagodny klimat .
                                            Szczerze polecam !!
                                            Czarny Elegance

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Z Korfu koniecznie rejs stateczkiem na Paxos i Antipaxos.

                                              Kiedyś były rejsy z Wenecji i Brindisi. Więc można swoim samochodem, jak ktoś się uprze.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Big, masz rację, jak Kreta to tylko samochodem. W tym roku odwiedziłem Kretę (Pigianos Campos koło Retymnonu) i spędziłem 3 dni w Suzuki Jimny robiąc 800km po górach, szutrze i bezdrożach
                                                Było tak zajedwabiście, że nawet Natalia złapała off-roadowego bakcyla.
                                                Jeśli chodzi o wycieczki to polecam spacer po wąwozie Samaria oraz wizytę w wąwozie Aradena (w trakcie sezonu jest możliwość skoku na bungy z wysokości 138m)
                                                Pozdrawiam,
                                                Grzesiek


                                                Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                                Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                                Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Deo
                                                  W tym roku odwiedziłem Kretę (Pigianos Campos koło Retymnonu) i spędziłem 3 dni w Suzuki Jimny robiąc 800km po górach, szutrze i bezdrożach
                                                  foty foty foty... bo już zazdroszczę :P
                                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X