Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Rok z Bagien
    jak uruchomisz wyobraźnię to będzie to dom niebywale tani w eksploatacji
    Rok z Bagien,
    z tego co piszesz wydaje się że wiesz co robisz - podziel się zatem (jeśli możesz) przepisem na tanią eksploatację:
    - w jakiej technologii wybudowałeś
    - jak dociepliłeś (materiał, grubość, dodatkowe warstwy izolacji) podłogę na gruncie, ścianę, strop, połać dachu itp.
    - jaką koncepcję ogrzewania przyjąłeś
    - jaką stolarkę zamontowałeś

    taki krótki, kompletny opisik był by extra mteriałem do przemyśleń dla tych którzy jeszcze mają to przed sobą - a skoro masz zrobione dobrze to może nawet wzór do naśladowania

    pozdrawiam z stanu surowego zamkniętego
    5,5l/100

    Komentarz


    • Zamieszczone przez mecholl
      Techno200, dzięki. Powiem szczerze, że dziś cały dzień siedzę na necie i czytam o piecach , kotłach i mam taki mętlik, że głowa mała. Na szczęście jeszcze mam 1.5 miesiąca na podjęcie decyzji. Dziś swoje poszukiwania skupiłem głownie na piecach z podajnikiem ślimakowym.. Następnym razem poczytam o podajnikach tłokowych

      PS. Czekam na wszystkie za i przeciw
      mam SAS'a na ekogroszek w starym domu 6 sezonów - slimakowy - polecam kotły z tej firmy - przez okres 6 sezonów lato/zima - raz był wymieniany kondensator , raz talerz - ale to element eksploatacyjny

      teraz na nowy dom zamowiołem rowniz sasa tylko ze tłokowy - mozna palic mialem,eko,weglem,drewnem - cena taka sama jak za slimakowy a bardziej multi jest
      Octavia FWD 370KM/460Nm + NX
      ET 14,607 - Bemowo 2011
      ET 13,482 - Ryki 2012
      ET 13,014 - Ełk 2013
      ET 12,939 - Ryki 2015
      0-200km/h - 13,2s
      2 v-ce Mistrz Polski FWD TURBO PROFI 2015 1/4Mili

      Komentarz


      • Zamieszczone przez bobasek
        Rok z Bagien,
        z tego co piszesz wydaje się że wiesz co robisz - podziel się zatem (jeśli możesz) przepisem na tanią eksploatację:
        - w jakiej technologii wybudowałeś
        - jak dociepliłeś (materiał, grubość, dodatkowe warstwy izolacji) podłogę na gruncie, ścianę, strop, połać dachu itp.
        - jaką koncepcję ogrzewania przyjąłeś
        - jaką stolarkę zamontowałeś

        taki krótki, kompletny opisik był by extra mteriałem do przemyśleń dla tych którzy jeszcze mają to przed sobą - a skoro masz zrobione dobrze to może nawet wzór do naśladowania
        Parter (bez poddasza) ogrzewam 142 m2.
        Ocieplenie:
        - ściana fund. 15 cm. styro
        - podłoga na gruncie 15 cm. styro lambda 0,031 (szary)
        - ściana zewn. Unipor + 24 cm. styro lambda 0,032 (szary)
        - strop 30-40 cm. granulatu wełny
        - wentylacja z odzyskiem ciepła
        - okna z 3 szybami z zakładką 5-6 cm. z szarego styro (tego o gr. 24 cm)
        - garaż odizolowany od części ogrzewanej 12 cm. szarego styro (lambda 0,032)

        Ogrzewanie:
        - piece akumulacyjne Duo Heat
        - kable grzejne w 6 cm. wylewce
        - jeden konwektor
        - kominek (bez DGP - ciepło rozprowadza pośrednio rekuperator)

        Ciepła woda:
        - powietrzna pompa ciepła Dimplex

        Koszt zimy od października do końca kwietnia (duuużo chłodniejszej niż średnia):
        - prąd do ogrzewania 1800 zł
        - drewno do kominka ok. 300 zł. (liczę to drewno które poszło do utrzymania zadanej temp. wewn.)
        - prąd do pompy ciepła ok. 200 zł.

        Utrzymywane temp. wewn. 21 st. C, mieszkają 3 osoby.

        Koszt dodatkowe ocieplenia + rekuperacja + ogrzewanie + PC do CWU = tyle samo co ogrzewanie na kocioł gazowy wykonywane przez firmę wraz z ryczałtem za podłączenie.

        pzdr

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Rok z Bagien
          - ściana fund. 15 cm. styro
          - podłoga na gruncie 15 cm. styro lambda 0,031 (szary)
          - ściana zewn. Unipor + 24 cm. styro lambda 0,032 (szary)
          - strop 30-40 cm. granulatu wełny
          - wentylacja z odzyskiem ciepła
          - okna z 3 szybami z zakładką 5-6 cm. z szarego styro (tego o gr. 24 cm)
          szacun
          Zamieszczone przez Rok z Bagien
          - prąd do ogrzewania 1800 zł
          - drewno do kominka ok. 300 zł. (liczę to drewno które poszło do utrzymania zadanej temp. wewn.)
          - prąd do pompy ciepła ok. 200 zł
          i są efekty
          dziękuję za wyczerpującą i szybką odpowiedź
          pozdrawiam
          5,5l/100

          Komentarz


          • Rok z Bagien, przeliczając masz podobne koszty jak moje przy czym w zimie ja grzeje tylko i wyłącznie kominkiem z płaszczem wodnym, do tego mam 400l zbiornik na wodę użytkową i 800l bufor który miesza sie z wodą uzytkową i ogrzewaniem, w zimie gaz całkowicie wyłączamy i jedziemy na samym kominku, gdy kominek około północy gasnie wtedy woda w 800l buforze nagrzana do około 80 stopni zostaje rozprowadzona do grzejników, do rana wystarcza
            Srednio w zimie schodzi nam około 2.5 - 3 kubików drewna, dom 240m2 plus 7 osób (5 dorosłych i 2 dzieci) chałpa ocieplna tylko 12cm styro, poddasze 25-30 wełny, okna pcv podwójne, srednia temp podczas mrozów to około 25 stopni, rano o godzinie 7 jest około 21 :szeroki_usmiech
            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Rok z Bagien
              na gruncie 15 cm. styro lambda 0,031 (szary)
              Zamieszczone przez Rok z Bagien
              ściana zewn. Unipor + 24 cm. styro lambda 0,032 (szary)
              Rok z Bagien
              styropian układałeś w jednej warstwie czy dwóch na zakład? i jakiej był marki?

              pozdrawiam z budowy
              5,5l/100

              Komentarz


              • Czytam Was, czytam i pomimo całej tej "czarnej magii" o której piszecie, coraz bardziej mam ochotę coś zbudować. Tyle że: nie mam czasu, nie ufam fachowcom, itp... A najlepiej byłoby systemem gospodarskim (niestety - brak czasu), tudzież przy pomocy jakiegoś zaprzyjaźnionego fachowca (niestety - brak ww.) Ech...
                Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                Piszę poprawnie po polsku.

                Komentarz


                • smer, początki są zawsze trudne, później jest już tylko... trudniej :lol:

                  Komentarz


                  • Witam
                    Zastanawiam się w jakiej technologii budować dom hmmm
                    kusi mnie domek "szwedzki"
                    TEKTUM | Skandynawskie Energooszczędne Domy Szkieletowe - to nie jest reklama
                    czy ktoś ma z tym styczność ?
                    Kusi mnie szybkość postawienia konstrukcji. Jakoś nie wyobrażam sobie nadzorowania wielu ekip i tak kombinuje postawie z "klocków" i wykończę i oszczędze czas

                    pozdr
                    pozdr
                    Krzysztof
                    4OO - SKODA OCTAVIA II 1,9 TDI Ambiente (2004)

                    Komentarz


                    • przyłączam się do pytania.
                      Ja z pewnością wybiorę ceramikę.
                      Audi A4 1.8TFSI

                      Komentarz


                      • Domy szkieletowe o konstrukcji drewnianej mają swoje wady i zalety. Taka konstrukcja przede wszystkim jest mniej masywna niż ceramika co sprawia iż ściany mają mała bezwładność cieplną oraz małą zdolność do akumulacji ciepła. W naszych warunkach klimatycznych IMHO takie konstrukcje wymagają wentylacji mechanicznej z klimatyzacją bowiem pomieszczenia będą podatne na przegrzewanie w lato.

                        W Niemczech popularne stają się konstrukcje prefabrykowane wznoszone podobnie jak domki kanadyjskie ale z ceramiki. Po prostu na budowę przyjeżdżają gotowe ściany wymurowane w fabryce na zautomatyzowanej linii produkcyjnej.

                        IMHO najlepsza jest ceramika + konstrukcja żelbetowa. Takie rozwiązanie daje duże możliwości kształtowania budynku... w zasadzie można postawić wszystko. A jak zrezygnuje się z popularnych rozwiązań jak stropy gęstożebrowę to już w ogóle hulaj dusza
                        Adam

                        Komentarz


                        • projekt domu C221 Racjonalny - Murator projekty
                          Panowie,przymierzam sie do takowego projektu. Glowne zalozenia-6 pokoi i 2 stanowiska garazowe oraz prostota,bez zbednych udziwnien.
                          Mial ktos stycznosc z tym projektem? Ew. czy ktos z branzy budowlanej OCP moze sie wypowiedziec na temat tego projektu?
                          Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.
                          Lashlo

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez Lashlo
                            Błąd 404 - strona nie została znaleziona,1780,1,0.htm
                            Panowie,przymierzam sie do takowego projektu. Glowne zalozenia-6 pokoi i 2 stanowiska garazowe oraz prostota,bez zbednych udziwnien.
                            Mial ktos stycznosc z tym projektem? Ew. czy ktos z branzy budowlanej OCP moze sie wypowiedziec na temat tego projektu?
                            Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.
                            Lashlo
                            ładny dom, dach prosty i tani w wykonaniu, zbieraj kasa i do dzieła
                            superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                            Komentarz


                            • piramida, Dzieki!!
                              Teraz tylko w czym kredyt ;-) ale temat o Franku juz jest ;-)))

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez Lashlo
                                piramida, Dzieki!!
                                Teraz tylko w czym kredyt ;-) ale temat o Franku juz jest ;-)))
                                w czym kredyt albo lepiej który bank udzieli kredytu :szeroki_usmiech moze są bankowcy na forum co sa w stanie załatwić kredyt na preferencyjnych warunkach
                                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                Komentarz


                                • piramida Polbank polecam..

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez FanRSMP
                                    piramida Polbank polecam..
                                    ja już nie potrzebuje chyba że spłacę obecne i w sie za kolejną budowę zabiorę :szeroki_usmiech
                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                    Komentarz


                                    • Witam serdecznie :wink: Mniej więcej rok temu kupiliśmy dom więc wiedziałem że prędzej czy poźniej będę pisał w tym wątku Sprawy remontowe samego domu mamy już za sobą a teraz przyszła pora na ogród (nie wiem czy w tym wątku tez mogę o to pytać...) Chodzi o zmianę ogrodzenia (chcę się "odciąć" od bardzo "miłych" sąsiadów :wink: ) Chiałbym w zamian tego metalowego wstawić ogrodzenie betonowe i mam w związku z tym pytanie, czy trzeba rozebrać ogrodzenie razem z murkiem czy ten murek u dołu może zostać? Mam jeszcze pytanie do tych którzy takie ogrodzenie robili (na całość wchodzi 15 pól, każde po 2 metry) ile mniej więcej będzie kosztować? Mam nadzieję że temat ogrodzeń także będzie tu mile widziany :wink: Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :wink: Ogrodzenie wygląda tak, to że jest octavia to zupełny przypadek bo nie mam innego zdjęcia

                                      [ Dodano: Pon 15 Sie, 11 20:20 ]
                                      Wkleiły mi się trzy zdjęcia bo internet mi się zwiesił ale nie wiem jak je usunąc, z góry przepraszam :|
                                      Załączone pliki
                                      Pozdrawiam
                                      Mercedes W124 300CE: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=asc&start=150
                                      Mercedes W210 290 Turbodiesel
                                      Renault Laguna II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...r=asc&start=25

                                      Komentarz


                                      • Busku ogrodzenie nie jest zle. .jedynie co to zainwestuj w tuje i posadz.Sasiadow bedziesz mial juz z glowy. :szeroki_usmiech

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Busku
                                          Witam serdecznie :wink: Mniej więcej rok temu kupiliśmy dom więc wiedziałem że prędzej czy poźniej będę pisał w tym wątku Sprawy remontowe samego domu mamy już za sobą a teraz przyszła pora na ogród (nie wiem czy w tym wątku tez mogę o to pytać...) Chodzi o zmianę ogrodzenia (chcę się "odciąć" od bardzo "miłych" sąsiadów :wink: ) Chiałbym w zamian tego metalowego wstawić ogrodzenie betonowe i mam w związku z tym pytanie, czy trzeba rozebrać ogrodzenie razem z murkiem czy ten murek u dołu może zostać? Mam jeszcze pytanie do tych którzy takie ogrodzenie robili (na całość wchodzi 15 pól, każde po 2 metry) ile mniej więcej będzie kosztować? Mam nadzieję że temat ogrodzeń także będzie tu mile widziany :wink: Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :wink: Ogrodzenie wygląda tak, to że jest octavia to zupełny przypadek bo nie mam innego zdjęcia

                                          [ Dodano: Pon 15 Sie, 11 20:20 ]
                                          Wkleiły mi się trzy zdjęcia bo internet mi się zwiesił ale nie wiem jak je usunąc, z góry przepraszam :|
                                          wydaje mi sei ze całosc do likwiacji bo jak niby słup betonowy wkopiesz do murowanego ogrodzenia?
                                          ja robilem 3 lata temu takie cosik
                                          ]"]ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs

                                          wysoki na 175cm/ koszt2,1m(razem ze słupkiem ok 135zł)

                                          beton jest idealny do izolacji przed czyms tam
                                          Octavia FWD 370KM/460Nm + NX
                                          ET 14,607 - Bemowo 2011
                                          ET 13,482 - Ryki 2012
                                          ET 13,014 - Ełk 2013
                                          ET 12,939 - Ryki 2015
                                          0-200km/h - 13,2s
                                          2 v-ce Mistrz Polski FWD TURBO PROFI 2015 1/4Mili

                                          Komentarz


                                          • A nie lepiej zamiast betonowego jakieś murowane? Nie dalekomnie facet zrobił sobie fajne ogrodzenie imitujące ścianę z kamienia. Konstrukcja opiera się na pustkach,
                                            podobnych do tego:
                                            tanio-buduj.pl
                                            co dwa metry jest "słup", czyli w pustkę wpuszczono cztery pręty na[ oko fi 12] i zalano betonem. Górę zwięczono płytami betonowymi, wygląda to dość fajnie
                                            Jak chcesz to mogę się przejść i pstryknąć fotkę

                                            Co do murku to zależy od konstrukcji ale na zdjęciach wygląda na popękany i pytanie czy utrzyma konstrukcja, IMHO najlepiej było by rozebrać by wykonać jakiś fundament.
                                            pzdr
                                            Adam

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez FanRSMP
                                              jedynie co to zainwestuj w tuje i posadz.
                                              No właśnie nie da rady bo kawałek dalej (przed samochodem) jest już kostka brukowa :wink: b707, Są dużo ładniejsze ogrodzenia niż betonowe tylko że są oczywiście odpowiednio droższe, a jakoś nie uśmiecha mi się dawać 10tys za ogrodzenie. Jeśli możesz to pstryknij fote, ciekaw jestem jak to wygląda. :wink: Poza tym niektóre wzory betonowych nie są wcale takie tragiczne Koszt materiału mniej więcej wiem ile będzie kosztował, a ile płaciliście za robocizne?
                                              Pozdrawiam
                                              Mercedes W124 300CE: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=asc&start=150
                                              Mercedes W210 290 Turbodiesel
                                              Renault Laguna II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...r=asc&start=25

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez bobasek
                                                Rok z Bagien
                                                styropian układałeś w jednej warstwie czy dwóch na zakład? i jakiej był marki?

                                                pozdrawiam z budowy
                                                Sorry, że tak późno, ale dopiero wróciłem z Cro.

                                                Styropian w jednej warstwie na ścianie zewn. (w podłodze 7 + 8 cm), ale poszło kilka pianek jako uszczelnianie szpar.
                                                Styropian to Styropmin. Podobno bardzo się popsuł obecnie.

                                                pzdr

                                                [ Dodano: Czw 18 Sie, 11 18:15 ]
                                                Zamieszczone przez smer
                                                Czytam Was, czytam i pomimo całej tej "czarnej magii" o której piszecie, coraz bardziej mam ochotę coś zbudować. Tyle że: nie mam czasu, nie ufam fachowcom, itp... A najlepiej byłoby systemem gospodarskim (niestety - brak czasu), tudzież przy pomocy jakiegoś zaprzyjaźnionego fachowca (niestety - brak ww.) Ech...
                                                Rozwiązaniem jest zapłacenie komuś za nadzór. Nie musi to być ktoś zaprzyjaźniony, ważne by był uczciwy i znał się na budowaniu.
                                                On występuje w Twoim imieniu.

                                                pzdr

                                                Komentarz


                                                • Na dzień dzisiejszy jestem o krok od zakupu działki. 900m2 + symboliczna opłata za udział w drodze. A co tam, raz kozie śmierdź
                                                  Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                                                  Piszę poprawnie po polsku.

                                                  Komentarz


                                                  • Rok z Bagien, okna osadzales w murze czy w warstwie ocieplenia na kotwach jbd (czy jakos tak sie nazywaja).
                                                    Bo ja swoje wsadzilem w ocieplenie (20cm termoorganika platinium plus) i glowkujemy jak to rozsadnie wewnatrz paraizolacje zamontowac (i jak od srodka ocieplic toto).

                                                    Z plaszcza wodnego zrezygnowalismy bo za duzo kombinacji i wrzatku w rurach w salonie - tak wiec bedzie podobnie jak u ciebie posrednio przez reku podgrzewanie + pompa ciepla 14kW (powietrzna) - zamelduje jakie zuzycie pradu - ale dopiero za rok lub dwa (zaleznie od budzetu na dokonczenie - na razie dach wylewki tynki i inne brudne roboty do skonczenia w tym roku)
                                                    nasza droga: www.wpzs.pl

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X