Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez daneczek76
    Jak ocieplać dom to tylko wełną ja kupiłem cały tz. system wełna + klej + siatak + tynk + grunt w wiaderkach - wyszło na owe czasy naprawdę nie dużo więcej niż jak bym kupił styropian i do niego reszte.
    Oczywiście jeszcze zależy z czego mamy ściany oczywiście wybrać materiał niepromienio twórczy jak na przykład gazobeton czy bloczki żużlowe gazobeton to mieszanka - spoiwo (cement + wapno lub samo wapno)
    - kruszywo (piasek kwarcowy lub popiół lotny powstający ze spalania węgla w elektrowniach albo piasek kwarcowy + popiół)
    - środek porotwórczy (proszek aluminium lub pasta aluminium)
    także nic zdrowego.
    To tak jakby dyskutować o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.

    Co do ocieplania domu styropianem to taniej i mniej problematyczne i mniej może zepsuć firma ocieplająca. Z wełną możemy poszaleć kiedy robimy sobie elewacje z klinkieru czyli w ścianie trójwarstwowej (pustak - wełna -szczelina wentylacyjna - cegła elewacyjna klinkierowa). W innym przypadku to przerost treści nad formą, ale każdy ma jakiś budżet i liczy kasę po swojemu.
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez piramida
      Przecież pod regipsem jest zalozona folia która nie przepuszcza pary. Czyli dół domu ci oddycha a góra nie? No chyba ze nie masz foli.....
      Kolego folia na poddaszach jest paro przepuszczalna no chyba że kopiłeś tańszy chłam.

      Zamieszczone przez AdamB
      Co do ocieplania domu styropianem to taniej i mniej problematyczne i mniej może zepsuć firma ocieplająca. Z wełną możemy poszaleć kiedy robimy sobie elewacje z klinkieru czyli w ścianie trójwarstwowej (pustak - wełna -szczelina wentylacyjna - cegła elewacyjna klinkierowa). W innym przypadku to przerost treści nad formą, ale każdy ma jakiś budżet i liczy kasę po swojemu.
      to jest mit że jest dużo drożej itd dom budujesz na całe życie i jak zaoszczędzisz to potem masz skutki co nie znaczy że nie ma materiałów na których można zaoszczędzić. Ja nie widze żadnego problemu w ociepleniu wełną robi się to tak samo jak styropianem na klej tak że gdzie ty tu widzisz problem. A styropian jak pisałem wyżej kurczy się utlenia a za 20 lat odnowa polska ludowa.
      Co do ściany trój warstwowej to się zgodzę tam montujesz na drut wełne i jest to inna technika montażu. Zresztą co do klejenia styropianu czy wełny teraz masz specjalne pianki w spreju do montażu i sprawna ekipa dom obskoczy ci w ciągu 2 dni bez pieprzenia się
      w rozrabianie kleju.
      co do ceny w 2004 lub 2005 pamiętam że różnica na wszystkim miedzy wełna a styropianem wraz z tynkiem itd. wyniosła 1/8 całych kosztów. Oczywiście rabat na wełnę miałem bardzo duży bo coś ponad 20% ale warto szukać a potem zdrowo mieszkać.
      Mam gdzieś Exele ze wszystkimi wydatkami za dom jak znajdę to dokładnie powiem.
      Załączone pliki
      [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez daneczek76
        A styropian jak pisałem wyżej kurczy się utlenia a za 20 lat odnowa polska ludowa.
        A skąd masz pewność. Styropian się kurczy i utlenia jak jest poddany na działanie promieni słonecznych. Przy całkowitym oklejeniu go i otynkowaniu nie ma z nim problemów żadnych. A żeby nie brzmiał gołosłownie to powiem Ci że rodzinny dom ocieplony jest styropianem ponad 20lat i zero ubytku i utleniania się, przy wymianie okien i podczas wycinania kawałków elewacji oczom ukazywał się zdrowiutki styropian. Jak z moim ojcem ocieplałem dom styropianem to ludzie pukali się w głowę na widok naszej pracy i padały tego typu jak twoje uwagi. I co ? Nie mieli racji po ponad 20 latach jest jak nowy pod tynkiem.
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • #54
          Kolego ja się nie będę sprzeczał to są właściwości styropianu że po latach traci je i to jest nawet w aprobacie technicznej, czy doradców technicznych budownictwa. Ja sam rozbierałem ścianę ocieplona styropianem po 10 latach i i niestety nawet że był pod tynkiem to i tak prawie 1 cm ubyło. cytuje "materiały ulegają destrukcji już po kilku latach, gdyż niszczy je korozja biologiczna - już pomijając zwiększone przewodnictwo cieplne czyli utratę własności izolacyjnych" oczywiście zależy też z której strony świata jest ściana i jak jest wilgotność itd. to tak jak z dachówką że od północy zielenieje a i na to jest też prosta rada. A dla mnie najważniejsze styropian = termos z domu i to już odpada, a jeżeli mam zapłacić relatywnie nie dużo więcej to czemu mam nie mieszkać lepiej i zdrowiej.
          [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

          Komentarz


          • #55
            daneczek76, nie sprzeczam się z tobą i w zasadzie nie neguję tego co napisałeś.Opisałem tylko to co mam i sprawdziłem.

            Ale powoli zaczyna misie robić inny problem. Dom w którym mieszkam w tej chwili mam jest ocieplony styropianem i otynkowany tynkiem mineralnym "kornikiem". Po tej zimie dokładnie po czasie kiedy był u mnie w okolicy deszcz marznący i na ścianie był lód tynk zaczyna się "wykruszać" na niej.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez daneczek76
              Zamieszczone przez piramida
              Przecież pod regipsem jest zalozona folia która nie przepuszcza pary. Czyli dół domu ci oddycha a góra nie? No chyba ze nie masz foli....
              Kolego folia na poddaszach jest paro przepuszczalna no chyba że kopiłeś tańszy chłam.
              Kolego na poddaszach są 2 warstwy folii :szeroki_usmiech
              Od zewnątrz wełny paroprzepuszczalna a od wewnątrz paroizolacyjna.

              Komentarz


              • #57
                daneczek76, od kiedy bezposrednio pod regipsem daje sie folie paroprzepuszczalną :!:
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz


                • #58
                  Panowie
                  ta dyskusja przerodziła się w przepychankę (co lepsze diesel czy benzyna). Jest w necie tyle materiałów źródłowych, że każdy inwestor na bazie swoich gustów i kryteriów podejmie właściwą dla siebie decyzję.
                  20 lat pracy w handlu nauczyło mnie podstawowej zasady - z gustami się nie dyskutuje.
                  Tak więc dajmy szansę pytającym o inne materiały i technologie
                  Zainteresowanym polecam Miliardy w szarej strefie - rp.pl
                  tudzież inne bardziej lub mniej fachowe opracowania
                  Miłego weekendu dla wszystkich
                  Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
                  Jark7
                  było 119/296 jest 143/328 by Aligator

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez piramida
                    daneczek76, od kiedy bezposrednio pod regipsem daje sie folie paroprzepuszczalną
                    paroizolacyjną ups błąd

                    Ja osobiście dach mam odeskowany potem wełna 15 cm stelarz i między niego żeby nie było mostków termicznych wełna 5cm i folia i regips x2

                    Ja tez nie chce się z nikim przepychać pisze tylko o doświadczeniach z budowy własnego i szwagra domu. pozdrawiam i życzę miłego weekendu
                    [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                    Komentarz


                    • #60
                      Frytek wspomnial o przepieciu w sieci co wykonczylo jego sterowanie pieca. UPS to dobre rozwiazanie dla jednego odbiornika,oczywiscie zawiera filtry przepieciowe. Instalacja odgromowa i uziemiajaca na budynku oraz ochrona wewnatrz domu zaczynajac od skrzynki przylaczeniowej el., telefonu, anteny sat. chroni od takich niespodzianek. Nie ma to bezposrednio tematu z budowa domu ale go dotyczy. Sluze porada.
                      PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                      Komentarz


                      • #61
                        bubuDE, to prawda sam mam UPS do pieca i zdaje egzamin dodatkowo ochronnik przepięciowy na cały dom BETTERMANN B+C który już raz zdał egzamin, dobrze że to wkład i tylko jeden poszedł tak że 100 zł do tyłu a w domu urządzenia ocalały :szeroki_usmiech
                        [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                        Komentarz


                        • #62
                          Zamieszczone przez daneczek76
                          bubuDE, to prawda sam mam UPS do pieca i zdaje egzamin dodatkowo ochronnik przepięciowy na cały dom BETTERMANN B+C który już raz zdał egzamin, dobrze że to wkład i tylko jeden poszedł tak że 100 zł do tyłu a w domu urządzenia ocalały :szeroki_usmiech
                          Ja też używam UPS-a do pieca i dodatkowo zrobiłem instalację tak, że podtrzymuje on także oświetlenie w całym domu.

                          W kwestii UPS-a do pieca trzeba pamiętać o kilku rzeczach:

                          1. Napięcie wyjściowe musi być bliskie napięciu sinusoidalnemu ( niskie zniekształcenia THD ). Jeśli ups jest przewidziany ewidentnie do pracy ze sprzętem komputerowym to często napięcie na jego wyjściu bardziej przypomina prostokąt niż sinusoidę i wtedy można uszkodzić pompę obiegową w piecu ( silnik klatkowy, czuły na częstotliwość i kształt napięcia zasilającego ).
                          Czy dany UPS jest dobry do pieca, łatwo sprawdzić, podłączając do niego jakieś urządzenie z podobnym typem silnika ( jeśli nie chcemy próbować na piecu ): np. szlifierkę stołową, wentylator, itp. Jeśli kształt napięcia będzie "niesinusoidalny" będzie słychać charakterystyczne buczenie silnika podczas pracy, które zniknie po załączeniu normalnego napięcia sieciowego. ( Do testów nie nadają się zwykłe wiertarki, odkurzacze, roboty kuchenne itd. bo tam są silniki "szczotkowe" ).

                          2. Najlepiej wybrać UPS z jednym dużym akumulatorem 12V ( większe UPS-y bywają na 24V < dwa aku połączone szeregowo > ). Czemu taki? A no temu, że w razie czego zawsze będzie można pożyczyć prąd z aku Octavki :diabelski_usmiech , a w najgorszym razie wykorzystać auto jako generator ( odpalasz silnik, podpinasz UPS-a i prąd jest ); przy zużyciu ok. 1l/h na 55l baku spokojnie pociągnie ze dwa dni...

                          3. UPS musi mieć możliwość rozruchu bez zewnętrznego zasilania 220V czyli musi się dać włączyć nawet wtedy, gdy brak jest napięcia w sieci. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy przewidujemy dłuższe przerwy w zasilaniu i opcje zmiany lub dopinania dodatkowego aku ( patrz pkt.2 ).

                          Oczywiście UPS musi mieć odpowiednią moc wyjściową, dobraną z odpowiednim zapasem ( np. na rozruch silnika pompy ) i warto zwrócić też uwagę, że większość UPS-ów opisana jest w wartościach mocy pozornej (VA): dla przykładu UPS z pod mojego biurka: APC 650 co mogło by sugerować "nieobeznanej" osobie dopuszczalną obciążalność 650W - błąd; jest to 650 VA <VoltAmper> lub 400W mocy czynnej.


                          Osobiście używam czegoś takiego Siemens A2000 i w tą zimę przy chodzącym praktycznie non-stop piecu CO+CWU + po południu ok. 2 godz. świecenia światła ( ok. 100W ) po 8 godzinach pracy wciąż jeszcze podtrzymywał napięcie.
                          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                          Komentarz


                          • #63
                            UPS szczególnie sprawdza się przy kominku z płaszczem wodnym bo jak prądu zabrakło koledze to parowóz z kominka miał w salonie i teraz już jest mądry i posłuchał się i kupił UPS-a .
                            ja uzywam teraz APC 1500: coś takiego: Link

                            ale w piwnicy stoi nie podłączony APC 2200
                            [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                            Komentarz


                            • #64
                              co jest, nikt się nie buduje ??? :idea:
                              Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
                              Jark7
                              było 119/296 jest 143/328 by Aligator

                              Komentarz


                              • #65
                                buduje się - tyle na budowie, do tego praca itp = napisz coś konstruktywnego to mission impossible.

                                A budowa zwykle nie trwa dwa czy trzy dni
                                Była O1 kombi ALH++ 150/340
                                Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

                                Komentarz


                                • #66
                                  Zamieszczone przez Jark7
                                  co jest, nikt się nie buduje ???
                                  budujemy, budujemy

                                  Zamieszczone przez soszek81
                                  do tego praca itp
                                  no własnie: praca, budowa, spać, praca, budowa, spać, praca, budowa....

                                  dziurę trzeba było wykopać, zbrojenie poskręcać, beton ułożyć - jak się chce samemu wszystko zrobić to niestety, po wszystkim ani czasu, ani ochoty, ani siły na buszowanie w sieci nie ma
                                  zresztą wiekszośc z Was pewnie wie jak to jest

                                  i jeszcze mi pasek rozrządu pękł
                                  po 55kkm od wymiany

                                  masakra
                                  5,5l/100

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Zamieszczone przez b707
                                    Ja moge jakby co cos tam pomóc.

                                    Własnie kończe pisać prace inż. na wydzial Inż. Lądowej z Budownictwa Ogólnego.
                                    Jestem na sepcializacji Budownictow Energooszczedne ale w innych dziedzinach również troche wiedzy mam
                                    skoro specjalizujesz się w budownictwie energooszczędnym to mam prośbę, co sądzisz o tym ? koszty ogrzewania i c.w.u. rewelacyjnie wyglądają!!! i sam budynek jest nietuzinkowy co mi odpowiada :-).

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      hej,
                                      mam do sprzedania kolektory słoneczne NOWE wraz z osprzętem jak ktoś byłby zainteresowany to PW

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        siema
                                        Temat - brama garażowa i napęd elektryczny+pilot

                                        Słuchajcie proszę o radę bo w tym temacie jestem zielony.
                                        Zastanawiam się jak wygląda zaryglowanie takiej bramy jak jest zamknięta?
                                        Jeżeli chodzi o ciąg silnika to podają 600N no ale jak to jest z naciskiem takiej bramy i jej ewentualnym podważeniem / włamaniem?
                                        Przy zwyczajnym zamku wiadomo - zabezpieczenie w postaci rygla a tutaj to ciężar bramy +co? ...jakieś zapadki na ślimaku silnika?, czy to może też jakoś ryglowane jest?
                                        Napęd - Marantec Comfort 220
                                        Mógłby ktoś przybliżyć temat czy jest to łatwe/trudne do sforsowania przez podważenie?, czy warto inwestować np w rygle elektromagnetyczne, czy nie ma to sensu?

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          ja mam nice spin11 i napęd gumowym zębatym paskiem
                                          nie mam ryglowania na zamek, bo się mija z celem
                                          bo niby jak? wjeżdżam na podjazd pod garaż, wychodzę otwieram z klucza zamek bramy
                                          potem wracam do auta i otwieram z pilota bramę, wjeżdżam...

                                          próbowałem podnieść bramę rękami i udaje się na jakieś 3 cm
                                          silnika nie ruszysz bo przełożenie nie pozwala
                                          pewnie jak bym szarpał to ten pasek się urwie
                                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                          poprzednie modele:
                                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            Zamieszczone przez krzynol
                                            bo niby jak? wjeżdżam na podjazd pod garaż, wychodzę otwieram z klucza zamek bramy
                                            potem wracam do auta i otwieram z pilota bramę, wjeżdżam...
                                            miałem na myśli zastosowanie rygli bocznych podpiętych pod centralke alarmu - rozbrojenie czasowe alarmu na wjazd (pilotem)- rygle same wyskakują, bramę otwieram z pilota. Np coś podobnego do tego: Błąd HTTP/2.0 404
                                            Zamieszczone przez krzynol
                                            próbowałem podnieść bramę rękami i udaje się na jakieś 3 cm
                                            silnika nie ruszysz bo przełożenie nie pozwala
                                            czyli podobnie. U mnie też podnosi się tak na grubość palców i dalej blokada (stąd zrodził się ten wątek, bo uniosłem ją sam i wydało mi się to podejrzane).
                                            dzięki za odzew.

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              te rygle co podajesz są do bram wjazdowych uchylnych
                                              może można by je zaadaptować do bramy garażowej
                                              (tylko ona jeździ w pionie i przewody jakoś trzeba by sprytnie poprowadzić)
                                              do tego wysterowanie z centralki (ja chyba nie mam), ale można dorobić
                                              jak dla mnie - zbędny wydatek
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Juz kiedys komus tlumaczylem. Ryglowanie bramy garazowej moze byc i do tego naped. Sa systemy rozlaczajace ryglowanie mechaniczne przy uruchomieniu automatu i sprawa gra. Tak samo jak mamy garaz bez drzwi wewnatrz to MUSIMY miec mozliwosc wejscia do garazu jak padnie automat lub zwyczajnie nie ma napiecia w sieci.


                                                Co do otwarcia drzwi, przy napedzie bramy segmentowej, gdzie w szynie jest lancuch praktycznie nie ma szans otwarcia takie bramy. Z drugiej strony mozna to czyms podwazyc, ale to tak samo jak bedziemy miec jedynie rygiel po boku, tez w koncu pusci, wylamie sie z bramy i bedzie dalo ja sie otworzyc.


                                                Came Ver 700 - naprawde mocny naped, na metalowych przekladniach w srodku, do tego szyna na lancuchu i brama 5x2,8 ocieplona chodzila bez problemow, a podniesc ja recznie pomimo dobrze napietych sprezyn to trzeba bylo ciutke szarpnac.
                                                Spritmonitor.de

                                                Komentarz


                                                • #74
                                                  I znowu potrzebna rada :wink:
                                                  Do pomalowania jest ok 600m2 ścian i sufitów (wpierw grunt, później ze 2x farba biała emulsyjna).
                                                  Zaświtało mi malowanie pistoletem bo stan surowy więc tylko okna do zalepienia. Kompresor mogę pożyczyć (nie wiem tylko czy jest jedno czy dwutłokowy, 8bar, 50l i wydajność ok 250l/min).
                                                  Muszę kupić tylko pistolet do emulsji.
                                                  są 2 opcje:
                                                  - czy kupić coś takiego Link
                                                  - czy zainwestować np w taki zbiornik ciśnieniowy Link

                                                  Może ktoś miał z tym do czynienia. Wiem już, że wszystkie te pistolety elektryczne typu Link są o dupe rozbić bo po 20min zaczyna to lać, zapychać się, grzać itd. Kolega przerobił chyba wszystkie modele z castoramy w końcu przeprosił wałek ale mnie wizja wałka przeraża

                                                  Wiem że nie powstanie z tego maszyna wagnera za 10tys ale może da radę coś sensownego zestawić.

                                                  Komentarz


                                                  • #75
                                                    a wałeczkiem to nie łaska :P
                                                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X