Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #76
    piramida, malowałem ostatnie mieszkanie wałeczkiem ale wtedy powierzchnia była kilka razy mniejsza a napieprzyłem się jak bąk, bo to smugi, pasy, zacieki itd i nie chce mi się tego powtarzać teraz a jeszcze oszczędziłbym trochę sił bo lista robót jest dłuuuuga.
    wypożyczenie takiej maszynki to 200/doba

    Komentarz


    • #77
      Zamieszczone przez cysterniarz
      wypożyczenie takiej maszynki to 200/doba 404 Not Found
      kolego poszukaj na allegro gość wypożycza wagnera za 80 zł doba lecz kaucja 1000 zł
      ewentualnie Link polska wersja wagnera chyba bez kaucji lecz coś koło 120 zł doba. Osobiście miałem też malować agregatem lecz że mam czas do przyjścia pana glazurnika maluję wałeczkiem całkiem przyjemna rozrywka po pracy music browar i lecimy z wałeczkiem
      przy okazji polecam podkład lateksowy śnieżki chociaż pracuję w konkurencji maluję śnieżką, grunt udał im się wyśmienicie
      była czeszka jest franca ale wolałem czeszkę

      Komentarz


      • #78
        lyzy110 lateksem to mam całą chałpe wymalowaną przy małym dziecku i dwóch kotach to piękna sprawa, mokra sciereczka i sprawa załatwiona
        superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

        poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

        Komentarz


        • #79
          zazdroszczę dylematów przy malowaniu
          w piątek zalewam strop i już mi getry falują - ekipa niby wie co robi ale zawsze stresik jest

          i znnowu wraca temat kotła: czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kotłami DEFRO lub PER-EKO??
          myśle o Defro DUO EKO lub Defro AKM UNI

          pozdrawiam
          5,5l/100

          Komentarz


          • #80
            cysterniarz - dziś pytałem mojego budowlańca czy malować wałkiem czy pistoletem - w krótkich słowach - tylko wałkiem.
            Sam mam do pomalowania ok 600m2 wnętrz - już kupuję piwo do malowania
            Była O1 kombi ALH++ 150/340
            Obecnie Pyzio 206 1.4HDi+ ~90/200

            Komentarz


            • #81
              Zamieszczone przez soszek81
              cysterniarz - dziś pytałem mojego budowlańca czy malować wałkiem czy pistoletem - w krótkich słowach - tylko wałkiem.
              Sam mam do pomalowania ok 600m2 wnętrz - już kupuję piwo do malowania
              zalamka :?

              Komentarz


              • #82
                jak bedziecie np malowac lateksem to potrzebny dobry wałem co by nie zostawiał pasów, powodzenia :szeroki_usmiech
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz


                • #83
                  hej.
                  Potrzebuje namiary na sprawdzonego parkieciarza (Grodzisk Maz i okolice)
                  -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                  Komentarz


                  • #84
                    jak by kogoś to interesowało to w przyszłym tygodniu na mojej budowie pojawi się ekipa cieśli i więźba dachowa

                    pozdrawiam
                    5,5l/100

                    Komentarz


                    • #85
                      odnosnie ciesli itp, jak ktoś potrzebuje namiary na górali którzy budują chałpy od zera po sam dach to mam namiary, mój dom około 240m2 wraz z fundamentem monolitycznym budowali ponad 3 miesiące do stanu surowego otwartego
                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                      Komentarz


                      • #86
                        tak z ciekawości zapytam jakie są realne koszty takiego drewnianego przedsiewzięcia w stanie suroym?
                        może jakieś foto, bo to na nizinach ciągle egzotyka
                        5,5l/100

                        Komentarz


                        • #87
                          Zamieszczone przez bobasek
                          tak z ciekawości zapytam jakie są realne koszty takiego drewnianego przedsiewzięcia w stanie suroym?
                          Tyle samo co cegła do cegły, tyle że koszt znany od początku i na tym początku robi złe wrażenie. Na końcu cena jest podobna. Zależy to od wielu czynników.

                          Dla mnie technologia drewniana ma jednak więcej wad niż zalet.

                          pzdr

                          Komentarz


                          • #88
                            Zamieszczone przez piramida
                            jak bedziecie np malowac lateksem to potrzebny dobry wałem co by nie zostawiał pasów, powodzenia :szeroki_usmiech
                            a jeżeli kolorowym lateksem to ścianę trzeba malować od początku do końca na raz.
                            U mnie poprawiali 2 razy. Za pierwszym razem zrobili ramkę w około ściany w jednym pokoju, potem w drugim a potem malowali resztę wewnątrz ramki, zaczynając znowu od pierwszego pokoju. Jak się malowało wyglądało w porządku jak wyschło to ramka była innego odcieniu.
                            Za drugim razem też trochę niedokładnie wyszło. Za to za trzecim już było dobrze
                            Wrocławskie spoty

                            Komentarz


                            • #89
                              kolejne pytanie do "braci budującej lub wybudowanej"

                              czym malujecie zewnętrzne elementy więźby dachowej?
                              tartak zanurzeniowo zaimpregnował kantowiznę Dekolitem KD produkcji Dekspol z Wrześni, ale widoczne końcówki krokwi i deskowanie okapów oraz wiatrownice i jętki mam ostrugane i wymagaja zabezpieczenia i udekorowania
                              cieśla poleca 2x Sadolin Base + 2x Sadolin Extra
                              co Wy na to??

                              p.s.
                              zdecydowałem się na kolor Dąb Jasny
                              5,5l/100

                              Komentarz


                              • #90
                                Zamieszczone przez piramida
                                mój dom około 240m2 wraz z fundamentem monolitycznym budowali ponad 3 miesiące do stanu surowego otwartego
                                nic nadzwyczajnego mój dom 200 m2 + połow podpiwniczona piwnica 50 m2 też w 3 miesiące z ociepleniem domu z tynkiem + dachówką rynnami, oknami. Także wiesz jak jest kasa i dobra ekipa zgrana dobrze z inwestorem który to poukłada z różnymi zamówieniami i dostawami to robota idzie.
                                także 3 miesiące to dobry wynik i spokojnie do wykręcenia.

                                [ Dodano: Wto 17 Sie, 10 13:20 ]
                                Zamieszczone przez bobasek
                                tartak zanurzeniowo zaimpregnował kantowiznę Dekolitem KD produkcji Dekspol z Wrześni
                                tak że polecam do impregnacji więźby niemieckiej impregnat Basilit B.

                                Zamieszczone przez bobasek
                                2x Sadolin Base + 2x Sadolin Extra
                                to dobry wybór lecz napewno nie tani ale jak dostaniesz dobrą cene to ok.
                                Ja osobiście malowałem podbitkę dachu a wiatrownice pomalowałem drewnochronem extra z woskiem i z dystansu czasu widze że drewnochron który bardziej narazony jest na słońce i wode lepiej wytrzymuje niż sadolin, sadolin 4 wastwy 2 baza i extra a drewnochron 5 warstw, kolor palisander.
                                [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

                                Komentarz


                                • #91
                                  Zamieszczone przez lyzy 110
                                  Zamieszczone przez cysterniarz
                                  wypożyczenie takiej maszynki to 200/doba 404 Not Found
                                  kolego poszukaj na allegro gość wypożycza wagnera za 80 zł doba lecz kaucja 1000 zł
                                  ewentualnie Link polska wersja wagnera chyba bez kaucji lecz coś koło 120 zł doba. Osobiście miałem też malować agregatem lecz że mam czas do przyjścia pana glazurnika maluję wałeczkiem całkiem przyjemna rozrywka po pracy music browar i lecimy z wałeczkiem
                                  przy okazji polecam podkład lateksowy śnieżki chociaż pracuję w konkurencji maluję śnieżką, grunt udał im się wyśmienicie

                                  Dzięki kolego za podpowiedź co do podkładu . wczoraj położyłem pierwszą warstwę, REWELACJA. Z racji konstrukcji stropu (drewniany) sufit jest z regipsu i miałem pewne obawy czy nie będę się długo pieprzył przy usuwaniu ewentualnych niedociągnięć , co jak się okazało nie jest konieczne ponieważ podkład pięknie wypełnia niewielkie ubytki i rysy. Oczywiście tak jak wcześniej zostało powiedziane dobry wałek to podstawa.
                                  Teraz czeka mnie montaż drzwi wewnętrznych do pokoi i później płyteczki.

                                  Nie wiecie ile mniej więcej glazurnicy biorą od metra ???

                                  Komentarz


                                  • #92
                                    Zamieszczone przez hubert78
                                    Nie wiecie ile mniej więcej glazurnicy biorą od metra ???
                                    U mnie od 30 do 40zł za samo położenie płytek. Płytki kuchenne drożej za m2 zależnie od rozmiaru.
                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                    Komentarz


                                    • #93
                                      Zamieszczone przez AdamB
                                      Zamieszczone przez hubert78
                                      Nie wiecie ile mniej więcej glazurnicy biorą od metra ???
                                      U mnie od 30 do 40zł za samo położenie płytek. Płytki kuchenne drożej za m2 zależnie od rozmiaru.
                                      Czyli podobnie
                                      Teraz pozostaje mi wysłać żonę na kilka dni na wakację i kupić płytki bo sie nie możemy dogadać :diabelski_usmiech

                                      Komentarz


                                      • #94
                                        Teraz pozostaje mi wysłać żonę na kilka dni na wakację i kupić płytki bo sie nie możemy dogadać :diabelski_usmiech
                                        Wybór płytek zostaw żonie, bo jak się jej nie spodobają to będzie zrywanie i kładzenie od nowa. A jeżeli nie od razu to za jakiś czas temat płytek wróci. Nie polecam takiej taktyki.
                                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                        Komentarz


                                        • #95
                                          Zamieszczone przez AdamB
                                          Nie polecam takiej taktyki
                                          całkowicie się zgadzam
                                          stawianie żony przed faktem dokonanym to duże ryzyko
                                          jak jakiś czas temu kupiłem żonie samochód bo na szybko coś było potrzebne do dojeżdżania do pracy to usłyszałem: kombi? granatowe? nie było czegoś bardziej "dla dziewczynki"?
                                          i teraz mam dwa samochody
                                          5,5l/100

                                          Komentarz


                                          • #96
                                            Koledzy lata praktyki :szeroki_usmiech
                                            1. Wysyłasz żonę na urlop
                                            2. kupujesz płytki i wynajmujesz glazurnika , on robi swoje
                                            3. żona wraca z urlopu
                                            4. Mówisz jej " kochanie położyłem płytki , niestety te co się Tobie podobały bardzo ciężko mi się kładło , wię Pan polecił mi inne ale zobacz bardzo podobne i świetnie pasują prawda :diabelski_usmiech

                                            Komentarz


                                            • #97
                                              Zamieszczone przez bobasek
                                              jak jakiś czas temu kupiłem żonie samochód bo na szybko coś było potrzebne do dojeżdżania do pracy
                                              Jak tak kupiłem, to z biedą rok nim przejeździła i do sprzedaży. Kolejne już dałem jej do akceptacji i tak już ponad dwa lata jeździ i nie marudzi o zmianie. :szeroki_usmiech

                                              Zamieszczone przez hubert78
                                              4. Mówisz jej " kochanie położyłem płytki , niestety te co się Tobie podobały bardzo ciężko mi się kładło , wię Pan polecił mi inne ale zobacz bardzo podobne i świetnie pasują prawda :diabelski_usmiech
                                              5. Żona do męża: kochanie proszę te płytki skuć i położyć te co chciałam, bo inaczej to....... :lol:
                                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                              Komentarz


                                              • #98
                                                AdamB,
                                                :szeroki_usmiech

                                                Komentarz


                                                • #99
                                                  A ma ktoś jakieś opinie w kwestii takich pokryć dachowych jak gont bitumiczny?
                                                  Rozważam jako rozwiązanie zastępcze ze względów kryzysowych - i tak robię pełne deskowanie.
                                                  nasza droga: www.wpzs.pl

                                                  Komentarz


                                                  • dobry gont bedzie kosztowal tyle co dobra blacha badz dachowka takze radzilbym odpuscic...
                                                    wiadomo że jak budujesz nowy dom to wybieralbym dachowkę - ja remontowałęm wiec tylko blacha wchodzila w grę ale tu nie ma co oszczedzac - oszczedzanie sie szybko zemsci - tanie blachy rdzewieja, kolor schodzi, a tanie dachowki kruszeja i sypią się... (widzialem juz to na wlasne oczy)
                                                    Prowadzi NaviExpert Lifetime
                                                    Ostrzega Yanosik
                                                    Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X