Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wbrew pozorom budowa z tych styropianowych lego nie jest prosta, bo zamki trzeba dobrze spasowac, wszelkie laczenia przemyslec itd.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • Maicroft, ale nie potrzebujesz murarzy, a samo składanie to przyjemna robota. Gorzej z zalewaniem.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Maicroft
        Wbrew pozorom budowa z tych styropianowych lego nie jest prosta, bo zamki trzeba dobrze spasowac, wszelkie laczenia przemyslec itd.
        Żeby styropianowe lego samemu postawić, trzeba wynająć kogoś, kto wykona fundament i zrobi to na tyle prosto (ca1mm/m), żeby potem w którymś miejscu nie wychodziły szczeliny między klockami.
        Z fundamentu trzeba wypuścić pręty zbrojące naroża i ściany. Jak już sobie ustawimy ok. ok. 1,2m tych klocków to wołamy gruchę i lejemy beton.
        Potem kładziemy następną wysokość i lejemy kolejny beton.

        Całej wysokoci ściany nie zalejemy, bo na dole ciśnienie betonu będzie takie, żerozerwie nam dolne ksztatki i sobie beton wypłynie.

        No i dochodzimy do stropu, gdzie bez szalunków i cieśli-zbrojarzy sobie nie poradzimy.

        [ Dodano: Pon 21 Mar, 16 10:32 ]
        Zamieszczone przez Rok z Bagien
        To na pewno M3 system, cytat:

        Dzięki niewielkiej masie materiału – możemy posadowić budynek na izolowanej termicznie i przeciwwilgociowo płycie żelbetowej. Zaletą takiego rozwiązania jest niski koszt budowy.

        Budowa z dużych elementów, prefabrykowanych ze spienionego polistyrenu.

        Spore ograniczenia projektowe, trochę jak w kościele.
        I parę innych ograniczeń.

        Mam na bieżąco pogląd na ten system. Ok. 4 km ode mnie budują taki dom.

        Zaczeli w lipcu od wylania płyty. Płyta zalana na ułożonym polistyrenie XPS, doprowadzone media.

        W sierpniu przyjechały 4 tiry kształtek ze styropianu i 2 sprintery fachowców z KBC (Bochnia?). Do końca września robili sklejając te kształtki na piankę stan surowy otwarty. Owszem same "mury" stawia się dość szybko, ale wymagało to też zaszalowania i wylania z betonu takich czesci jak wykusze, ściany do drzwi tarasowych, mały ganek/wiatrołap przy wyjściu itp.
        Potem zaczeli (ciągle ta sama firma) wykończenie do stanu deweloperskiego.

        Plusem jest gigantyczna wręcz termoizolacyjność. Jako całość jest zaskakująco stabilne, mocne. Pewnie nie będzie się tak starzeć jak system kanadyjski.

        Minusy: wewnątrz większość pomieszczeń ma strop łukowy. Można sobie jakoś to niwelować karton gipsem lub przez dodanie styropianu "do równości", ale zmniejszamy kubaturę.
        Łuki sięgają do wysokości ok. 180cm , więc jakaś wyższa szafa przy ścianie już odpada.
        Ograniczenia są takie, że jak dziecko będzie chciało mieć drabinkę gimnastyczną w pokoju, to nie za bardzo będziemy mogli ją stabilnie przykręcić.
        Zawieszenie półki 2m i zastawienie jej książkami to też sprawa przemyślenia mocowania.
        Podobnie zawieszenie szafek kuchennych a w nich 50kg szkalnek i kubków.
        Jeśli ktoś planuje kominek, to musi wiedzieć gdzie on będzie, wtedy część ścian i dachu trzeba będzie zrobic z wełny, bo styropian się lekko nadtopi...


        Poza tym wspomnianie wybudowanie domu w dwa tygodnie - to działa na wyobraźnię inwestora, który nie wie, co się z czym je i wyobraża sobie, że jak mu zaczną budowę w lipcu to w sierpniu będzie już mieszkać.
        W dwa tygodnie to mogą posklejać na piankę te klocki, a wykończenie będzie trwać co najmniej tyle, co w klasycznym budownictwie.

        Koszty - podobne do metody klasycznej. Piszą, że można to posadowić na płycie co da niższe koszty - bzdura.
        Sam xps do izolacji na 180m2 x 10cm = 18m3 x 550pln = ca10.000+beton+ zbrojenie itp.


        Inwestorem jeden z tancerzy znany m.in. z Tańca z Gwiazdami - notabene mój znajomy, człowiek lubiący nowości i lubiący styropian Obok tej chałupy będzie stawiać garaż, w innym systemie, także oparty na styropianie.

        Komentarz


        • Szukam kierownika budowy oraz geodety do tyczenia budynku, później do nanoszenia instalacji itp. - Ruda Śląska.
          Moja Octavia

          Komentarz


          • Orientuje się ktoś jak wygląda i ile kosztuje przekształcenie działki z rolnej na budowlaną?? Mam okazję kupić 3,5 ara takiej ziemi za 36 tyś zł.

            филип
            Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

            Komentarz


            • A to na 3,5ara da sie dom postawic ??
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Maicroft
                A to na 3,5ara da sie dom postawic ??
                Oooo zero się zjadło chodzi o 30,5 :P

                филип
                Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                Komentarz


                • ahmed799, teraz to może się okazać że nie możesz kupić, chyba że rolnik jesteś
                  Maicroft, ziemiankę da :szeroki_usmiech
                  Pisał Sebastian

                  Komentarz


                  • ahmed799, jak masz niedaleko to śmigaj do Urzędu Gminy - tam powinieneś się dowiedzieć konkretów.
                    Maicroft, może ta działka jest w miarę ustawna np. 17,5x20 m :wink:

                    [ Dodano: Czw 24 Mar, 16 10:32 ]
                    Zamieszczone przez ahmed799
                    Zamieszczone przez Maicroft
                    A to na 3,5ara da sie dom postawic ??
                    Oooo zero się zjadło chodzi o 30,5 :P
                    To zmienia postać rzeczy
                    Paweł

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez maksiu
                      Maicroft, może ta działka jest w miarę ustawna np. 17,5x20 m
                      Kolega juz wyjasnil blad, ale jest jeszcze taki aspekt, ze gminy wyznaczaja min. wielkosc dzialki do zabudowy pod dom.
                      Spritmonitor.de

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez maksiu
                        ahmed799, jak masz niedaleko to śmigaj do Urzędu Gminy - tam powinieneś się dowiedzieć konkretów
                        Chyba będę musiał tak zrobić. Jest jeszcze jedna opcja 799 lub 950 m2 już uzbrojona z warunkami zabudowy za 49 tyś zł.

                        филип
                        Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

                        Komentarz


                        • ahmed799, jak z warunkami to przeczytaj co tam można a czego nie i na jakich warunkach
                          Pisał Sebastian

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez ahmed799
                            Orientuje się ktoś jak wygląda i ile kosztuje przekształcenie działki z rolnej na budowlaną?? Mam okazję kupić 3,5 ara takiej ziemi za 36 tyś zł.
                            Im wyższa klasa ziemi, tym wyższa opłata za odrolnienie. Ale sama opłata to nic, gmina wydaje zgodę na odrolnienie. Może ale nie musi.
                            Dowiedz się w gminie jaka klasa jest ziemi, czy odrolnienie jest możliwe i za ile.

                            Komentarz


                            • Nie jestem w tym zakresie specjalistą ale to chyba nie działa tak, że idziesz do UG i mówisz, że chcesz odrolnić działkę, płacisz i masz. Przynajmniej u mnie, dzieje się to tylko w momencie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego a to ma miejsce może nie raz na milion ale raz na 10-15 lat. Moja gmina jest na etapie tworzenia studium a ja jestem na etapie pisania odwołania bo staramy się przekształcić jedną działkę z rolnej na budowlaną od ponad 20lat i wydaje się, że znów bezskutecznie. Podobno w tym momencie przeszkodą jest nowelizacją jakieś ustawy która miała miejsce niedawno i narzuca ograniczenia gminom na takie właśnie przekształcenia.
                              Pozdrawiam / Łukasz
                              Była : O2FL 1.8tsi http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70860
                              Obecnie: VW Passat 2.0 TSI
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=81552

                              Komentarz


                              • Budowa domu na działce rolnej - procedura i cena odrolnienia działki

                                "Na terenach nieobjętych planem miejscowym można zmienić przeznaczenie gruntów rolnych gorszej klasy w drodze ustalenia warunków zabudowy. Jeśli zgoda na zmianę przeznaczenia nie jest wymagana i żaden inny przepis nie zakazuje zabudowy i zagospodarowania takich gruntów na cele nierolnicze, wydanie decyzji odmownej jest niedopuszczalne. Ważne jest tak zwane dobre sąsiedztwo, co oznacza, że co najmniej jedna sąsiadująca z naszą nieruchomością działka musi być zabudowana, grunt musi mieć również dostęp do drogi publicznej."

                                Komentarz


                                • Sprawdź jeszcze czy w okolicy nie ma elektrowni wiatrowych, a jak są to jaką mają wysokość. Zgodnie z nową polityką Rządu, odległość elektrowni od zabudowań = wysokość elektrowni x 10. Tylko to działa w dwie strony. Ustawa jest konsultowana, ale PIS wie lepiej.

                                  Komentarz


                                  • Z drugiej strony kto zabroni "rolnikowi" postawić "stodołę" na swojej działce i w niej mieszkać

                                    Komentarz


                                    • :roll: Już mam fefra :P właśnie dotarł do mnie projekt naszego domku w czwartek mam zamiar udac się z nim do projektanta w sprawie adaptacji, następnie starostwo, banki kredyt itd. W międzyczasie z projektem uderzam do wykonawców w sprawie wyceny mam kilka namiarów i będę powoli ruszał z tematem :shock:

                                      Plan jest taki by do końca roku postawić stan surowy otwarty/zamknięty. Następnie niech domek przezimuje osadzi się na gruncie a na wiosnę 2017 do środka... Trochę mam stracha, ale nie ja pierwszy i nie ostatni "buduję" dom. Oby się wszystko udało :wink:

                                      Na zakończenie mojej myśli chciałem życzyć wszystkim wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy trzymajta się ocepki
                                      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

                                      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

                                      Komentarz


                                      • Przy zakupie takiej działki rolniczej jeszcze prawo pierwokupu ma agencja rynku rolnego. Tak więc byś czasem nie wpadł na wspaniały pomysł ze cenę sobie na umowie zanizysz mocno. Nie można się też wycofać z tego.
                                        G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez wesol
                                          Przy zakupie takiej działki rolniczej jeszcze prawo pierwokupu ma agencja rynku rolnego..
                                          Jeśli już to Agencja Nieruchomości Rolnych.

                                          Komentarz


                                          • A nie wiem tak ojciec mówił i jechałem z nim do Szczecina na Wały Chrobrego bo tam jest siedziba. Śmieszne generalnie było bo działkę kupiliśmy w centrum prawie ale była jako rolnicza. Wkoło domy i droga wiec nie było problemu. Dobrze ze ci z tyłu mieli piwnice bo my też chcieliśmy mieć a jak wklo nie mają to wtedy nie można wybudować domu z piwnica. Jakiś przepis jest na to.
                                            G4 ASZ + oraz sharan AUY +++ by TUNE UP

                                            Komentarz


                                            • Odświeżę trochę temat
                                              Mam dom wybudowany 15 lat temu, kryty onduliną, która zaczyna przeciekać i muszę ją wymienić. Przymierzam się do blachy i moje pytanie która blachę polecacie.
                                              Nasłuchałem się już mnóstwo sprzecznych opinii. Przejrzałem ten wątek - 20 stron wstecz i znalazłem się w 2014 r nie znajdując żadnego wątku o blachodachówce stąd moje pytanko, co wybrać?
                                              If we could convert bullshit into energy, we would be millionaires.
                                              _______________________________________
                                              a teraz doszła służbówka O III combi 2,0 150 KM

                                              Komentarz


                                              • Prawda jest taka że każda blachodachówka dobrze położona bedzie bezproblemowa i bezobsługowa przez najbliższe kilkanaście lat. Tylko żebyś nie brał jakichś śmiesznych powłok, weź normalna lakierowana blachodachówke i bedziesz zadowolony.
                                                Budowa domów energooszczędnych, szkieletowych
                                                www.nawmar.pl

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez micho_m
                                                  Prawda jest taka że każda blachodachówka dobrze położona bedzie bezproblemowa i bezobsługowa przez najbliższe kilkanaście lat. Tylko żebyś nie brał jakichś śmiesznych powłok, weź normalna lakierowana blachodachówke i bedziesz zadowolony.
                                                  Które są śmieszne? A tak serio, to których unikać bo też mnie czeka wkrótce taki wybór.
                                                  Moja Octavia

                                                  Komentarz


                                                  • Tobi77, unikaj blach Pruszyńskiego , 15 lat temu były w miarę ok, mam na dachu i jest bez problemów, ale ostatnio dokupywałem na dach garażu i totalna porażka, rysują się od samego patrzenia na nie.
                                                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X