Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez Tomato Zobacz wpis
    obiecuje ze to wszystko bedzie ladnie biegac.
    Bo będzie
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • Ladies and gentleman

      Czy ktoś z Was w ostatnim czasie ogarniał temat markiz tarasowych?
      Szukam takowych i raczej chciałbym uniknąć zakupu chińskich, niemniej cena innych mnie dobija. Pytanie moje brzmi: czy trzeba dawać min. 3 tys. za kawałek szmaty rozpiętej na paru kilogramach aluminium?
      Oczywiście, jeżeli trza będzie wybulić krocie, to rozsądek zwycięży nad skąpstwem.
      Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

      Piszę poprawnie po polsku.

      Komentarz


      • smer odpuść sobie ten temat, mam taka za 4kzł i ja wywalam, 4m/3m Jak wieje trzeba zwijać, jak pada to trzeba zwijać, po 3 latach zielona. po co takie zadaszenie? Obecnie jestem na etapie projektu zadaszenia stałego tarasu.

        Komentarz


        • Ja potrzebuję markizy o wymiarach 4,5mx3m. Też myślałem nad zadaszeniem stałym, ale żonka nie bardzo chce się zgodzić na zamknięcie przestrzeni oraz zadaszenie tarasu "na stałe". Poza tym podejrzewam, że koszt zabudowy sztywnego daszka znacznie przekracza koszt zakupu najdroższej nawet markizy. A wywalać np. dychę za gadżet, to już sprawa dyskusyjna.

          Inna sprawa, że przy porywistym wietrze bardziej bałbym się o daszek, niż o markizę, którą w każdej chwili można zwinąć...
          Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

          Piszę poprawnie po polsku.

          Komentarz


          • Drugi raz już bym nie kupił markizy.

            Komentarz


            • Po taniosci, jak ktos konczy dom i na takie bzdety jak zadaszenie go niestac, dobrym rozwiazaniem jest skladany parasol. I przed sloncem, i przed deszczem zasloni.

              Komentarz


              • smer tez byłem napalony na markizę, ale przy tych wymiarach nie trzeba dużych wiatrów aby przekonać się że się nie nadaje. Zaletą stałego zadaszenia, jeż też możliwość pozostawienia mebli tarasowych czy tez grilla (mam gazowca) bez zabezpieczenia.

                Komentarz


                • Mam chińską markizę po taniości od kilku lat - spełnia swoje zadanie perfekcyjnie

                  Ma chronić wyłącznie od słońca i chroni.
                  Zaczyna padać lub wiać - markiza zwijana.

                  Założył bym po raz drugi i trzeci
                  www.SPAmobile.pl

                  Komentarz


                  • No właśnie. Ile osób, tyle opinii...
                    Chyba spróbuję przegłosować zadaszenie stałe, a jak mi się nie uda, to kupię na próbę chiniola do max. 1k. Ja też potrzebuję tylko na słońce. Choć z drugiej strony grill gazowy by się ucieszył, gdyby nie musiał cały czas pod brezentem siedzieć...
                    Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                    Piszę poprawnie po polsku.

                    Komentarz


                    • Koledzy, mam tarasik wyłożony kostką brukową w kolorze bordowym. Poodbarwiała się i wygląda h..owo. Co na niej położyć? Deski tarasowe z drewna - jeśli tak to z jakiego? A może deski kompozytowe?
                      Tarasik ma wymiar ~3m x 1,3m.
                      Adam... Używam:
                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                      Passek: B6 175KM/366Nm

                      Komentarz


                      • he u mnie podobny temat - dodatkowo kostka się trochę pozapadała.

                        Kostka OUT -> wjeżdża kamień coś ala wapień dewoński...
                        Dzisiaj fachowcy mają skończyć
                        www.SPAmobile.pl

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez smer Zobacz wpis
                          Ladies and gentleman

                          Czy ktoś z Was w ostatnim czasie ogarniał temat markiz tarasowych?
                          Szukam takowych i raczej chciałbym uniknąć zakupu chińskich, niemniej cena innych mnie dobija. Pytanie moje brzmi: czy trzeba dawać min. 3 tys. za kawałek szmaty rozpiętej na paru kilogramach aluminium?
                          Oczywiście, jeżeli trza będzie wybulić krocie, to rozsądek zwycięży nad skąpstwem.
                          W tym roku chciałem ruszyć temat zadaszenia na tarasie. Parasol przy lekkim wietrze trzeba zwijać, markiza jak widać też nie lepsza. Podpaliłem się na pergolę pro:

                          pergola pro - Szukaj w Google

                          Gdyby tylko chciała kosztować te 3.000... Rozmiar 4x4 m wyceniony na 12.000 do tego sterowanie i montaż i robi się 15.000...

                          Choć spełnia wszystkie wymagania. Chroni przed słońcem i deszczem i wiatr nie jest już straszny. Tylko ta chora cena.

                          Komentarz


                          • Jeśli mogę doradzić w temacie różnych "zadaszeń" to skontaktujcie się z firmą POROLET z Gdańska. Kilkanaście lat temu pracowałem jako ich "kierownik projektu" (czyt. handlowiec + nadzór nad montażem) i mieli naprawdę świetne ceny na różnego rodzaju markizy, zadaszenia i tym podobne sprawy a w dodatku w naprawdę dobrej jakości. Z reszta do dziś będąc z drugiej strony kupuję od nich różne graty i jeszcze się nie zawiodłem.
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz


                            • Dzisiaj zakupiłem w jednym z internetowych sklepów markizę Selt Jamaica 4,6x3,1m za 3 tys. z okładem. Niby, że promocja przed sezonem, hehe... Markiza, czego by o niej nie mówić, porządna. Zobaczymy, czy za rok będę chwalił, czy przeklinał ten dzień...
                              Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak to sobie wyobrażamy.

                              Piszę poprawnie po polsku.

                              Komentarz


                              • Ja kupiłem taki namiot w Jula Just a moment... i w tym roku będzie po raz trzeci montowany po zimie na tarasie. Według mnie to dobra opcja bo nawet mocny wiatr nic mu nie zrobi a markize musiałbym za każdym razem składać lub dokupić automatykę.

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                  Jeśli mogę doradzić w temacie różnych "zadaszeń" to skontaktujcie się z firmą POROLET z Gdańska. Kilkanaście lat temu pracowałem jako ich "kierownik projektu" (czyt. handlowiec + nadzór nad montażem) i mieli naprawdę świetne ceny na różnego rodzaju markizy, zadaszenia i tym podobne sprawy a w dodatku w naprawdę dobrej jakości. Z reszta do dziś będąc z drugiej strony kupuję od nich różne graty i jeszcze się nie zawiodłem.
                                  Firma może i porządna ale po wycenie kapcie mi spadły. Ponad 30.000 a z bokami to by mi nawet po sprzedaży auta nie starczyło.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Octava4x4 Zobacz wpis
                                    Ja kupiłem taki namiot w Jula Just a moment... i w tym roku będzie po raz trzeci montowany po zimie na tarasie. Według mnie to dobra opcja bo nawet mocny wiatr nic mu nie zrobi a markize musiałbym za każdym razem składać lub dokupić automatykę.
                                    Dobra opcja, jeśli do tego sprawdzona to w ogóle super.
                                    dużo zabawy jest z tymi bokami żeby założyć/zdjąć?

                                    Masz te odciągi też założone czy bez tego też da radę jak się do deski tarasowej przykręci?
                                    Ostatnio edytowany przez Mastermindq; 37330.

                                    Komentarz


                                    • Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis

                                      Firma może i porządna ale po wycenie kapcie mi spadły. Ponad 30.000 a z bokami to by mi nawet po sprzedaży auta nie starczyło.
                                      Negocjuj. Na graty które od nich kupuję nie ma konkurencji która jest w stanie się z nimi równać cenowo.
                                      Adam... Używam:
                                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                      Passek: B6 175KM/366Nm

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis

                                        Negocjuj. Na graty które od nich kupuję nie ma konkurencji która jest w stanie się z nimi równać cenowo.
                                        Procentowy rabat jaki musiałbym dostać żeby to kupić to chyba tylko na bazarze w Kairze bym wynegocjował.

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis

                                          Procentowy rabat jaki musiałbym dostać żeby to kupić to chyba tylko na bazarze w Kairze bym wynegocjował.
                                          podeślij mi dane tego zadaszenia a ja zobaczę co mogą mi zaproponować.
                                          Adam... Używam:
                                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                          Passek: B6 175KM/366Nm

                                          Komentarz


                                          • [QUOTE=Mastermindq;n2488528]
                                            Mam kupiony jeden bok ale założony był tylko przez pierwsze lato.Doszedłem do wniosku ,że ja tego nie potrzebuje bo na tarasie dwa boki mam zrobione z wysokich przęseł drewnianych.Montaż do drewnianej podłogi jest bardzo łatwy i można to zrobić samemu bez niczyjej pomocy.

                                            Komentarz


                                            • [QUOTE=Octava4x4;n2488618]
                                              Zamieszczone przez Mastermindq Zobacz wpis
                                              Mam kupiony jeden bok ale założony był tylko przez pierwsze lato.Doszedłem do wniosku ,że ja tego nie potrzebuje bo na tarasie dwa boki mam zrobione z wysokich przęseł drewnianych.Montaż do drewnianej podłogi jest bardzo łatwy i można to zrobić samemu bez niczyjej pomocy.
                                              Mogę prosić o zdjęcie na PW jeśli to nie problem?

                                              Komentarz


                                              • Czy ktoś orientuje się o ile taniej wychodzi budowa bliźniaka vs dwa domy. Myślimy ze szwagrem nad budową domów i zastanawiamy się czy lepiej posyawić dwa domy na sąsiednich działkach czy bliźniaka.

                                                Komentarz


                                                • Wszystko zależy od tysiąca różnych czynników... Musisz napisać czy działki macie, co chcecie budować w tych obu przypadkach itd, itp... Generalnie moim zdaniem nie ma różnicy jeśli będziecie budować te domy razem.

                                                  Komentarz


                                                  • pandzik to jest tak, że w tym roku i ja i szwagier chcemy rozpocząć budowy. Mamy podobne "życzenia" - czyli dom z garażem jednostanowiskowym około 130m2.
                                                    Działek upatrzonych mamy kilka. Jako, że rozmowa odbywała się przy teściu to wtedy padło słynne "to budujcie bliźniaka, bo taniej".
                                                    Słyszałem to stwierdzenie już parę razy, ale jakoś nigdy nikt nie potrafił powiedzieć dlaczego wyjdzie taniej niż budowa dwóch domów.
                                                    Wyjdzie? Czy to kolejny urban legend?

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X