Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Budujemy Dom z OCP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez prezes73 Zobacz wpis
    Agamek12 Coś takiego szukaj w necie:
    ZESTAW STEROWANIA BEZPRZEWODOWEGO RZB-05 | RZB-05 - NEO-LED

    Sam podłączysz a działa świetnie ;-)
    Fajne - chyba o to mi chodzi.
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • Na Androida itp., tańszy ale zasięg mniejszy: Niestety musi być do tego centralne "gniazdo", plusik że możesz zrobić prawie inteligentny dom ;-)

      Link
      Ale ten co podałem w poprzednim poście powinien spełnić twoje oczekiwania, ma wszelkie możliwości sterowania jakie chcesz, czas i zasięg ;-)
      Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

      Komentarz


      • I cyk mamy płytę.
        Załączone pliki

        Komentarz


        • Koledzy, chcę w jednej łazience strzelić sobie odpływ liniowy z kabiną prysznicową. I znalazłem kabinę: leroymerlin.pl
          Czy te 185cm to nie będzie zbyt nisko? Deszczownice chcę ustawić sobie na jakieś 210cm.
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • No to pierwszy widoczny fizycznie wydatek w chałupie poczyniony... Niemal 40-to letnie marzenie o kominku w końcu zrealizowane.
            Teraz tylko muszę znaleźć jakiegoś człowieka od zrobienia blendy stalowej wokół wkładu, bo mój montażysta kominka zaordynował sobie za nią... 800zł!
            No i już za miesiąc pełna moc z wykończeniem.
            kominek.jpg
            Adam... Używam:
            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
            Passek: B6 175KM/366Nm

            Komentarz


            • Jakiego drewna kominkowego używacie? Jakie kupić na dziś, żeby wysezonować je i używać na przyszłą zimę? Takie z OBI do czegoś się nadaje? Ile zużywacie przez zimę w zwykłym kominku paląc 2-3 wieczory tygodniowo?
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • Grab. Palac jak wyzej napisales to 2m3 powinny ci wystarczyc na sezon zimowy.

                Komentarz


                • tylko że wszędzie piszą o tym, że grab potrzebuje 2 lat żeby być gotowym do palenia. A do tego jest mega twardy i trudno go łupać...
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • za duzo czytasz kupujesz sezonowany od lokalnego sprzedawcy, przywozi pod dom, juz porabany i tylko wrzucasz do kominka.

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez bl Zobacz wpis
                      Grab. Palac jak wyzej napisales to 2m3 powinny ci wystarczyc na sezon zimowy.
                      A jak się będzie sprawowała brzoza jako drewno kominkowe?

                      Pytam, bo z tego co czytam tutaj: Wymarzone ogrzewanie - Warszawa - sprawdź kategorię Ogrzewanie to za 1 m3 rzeba zapłacić 180 zł.

                      Opcjonalnie na mroźne dni można też zainwestować w nagrzewnicę: Nagrzewnice olejowe i gazowe - KRAFTDELE BESTCRAFT
                      Tylko nie do ciągłego ogrzewania, bo wówczas mogą trochę zaboleć rachunki za energię elektryczną

                      Komentarz


                      • ja palę bukiem, dębem i brzozą, a sezonuję minimum rok jak drewno świeże
                        jeśli palę zimą co tydzień - czwartek/piątek do niedzieli i non stop to moja szopa 8m3 starczy na 2 sezony
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                          A do tego jest mega twardy i trudno go łupać...
                          raczej nikt w metrach tego nie przywiezie a nawet jeśli to kupisz świeży i sam rąbiesz.
                          Nie taki przesezonowany.
                          Zamieszczone przez bl Zobacz wpis
                          przywozi pod dom, juz porabany i tylko wrzucasz do kominka.
                          jest też taka opcja.
                          Droższa o około 30-50 zł za m3 niż nieporąbane.
                          U mnie w okolicy tak sobie liczą. W cenie układanie.
                          Zamieszczone przez mzajc Zobacz wpis
                          A jak się będzie sprawowała brzoza jako drewno kominkowe?
                          Jest ok.
                          Najgorsze czym paliłem to chyba topola była.
                          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                          Komentarz


                          • to to chyba kupię 1mp wysezonowanej brzozy (210zł) i 1mp półrocznej dębiny/grabu (210/240zł) do wysezonowania.
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz


                            • Jaki sprzęt montowaliście w swoich domach/mieszkaniach? Mam na myśli gniazdka i włączniki. Zastanawiam się Nad jakąś serią od ABB lub Berkera np Berker Lumina 2

                              Druga opcja tao jakieś budżetowe rozwiązanie, takiej jakie dostępne jest np w LeroyM.

                              Jak to u was wyglądało? Jaki przyjęliście klucz?
                              Ostatnio edytowany przez spj; 5971.

                              Komentarz


                              • Qrła mać!!! Już w lipcu umówiłem wykończeniowca który miał zacząć robotę już za kilka dni. A w mijającym tygodniu poinformował, że prawdopodobnie czeka go zabieg chirurgiczny na nadgarstku i nie da rady wejść na robotę - wszystko wyjaśni się w czwartek. Nosz jasna cholera... :-(
                                Szukam "na szybko" alternatywy i wydaje się że ją mam.
                                Adam... Używam:
                                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                Passek: B6 175KM/366Nm

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez igror Zobacz wpis
                                  Druga opcja tao jakieś budżetowe rozwiązanie, takiej jakie dostępne jest np w LM: Gniazdka elektryczne, wtyczki prądowe i akcesoria | Leroy Merlin
                                  Jak to u was wyglądało? Jaki przyjęliście klucz?
                                  Hej ja wybrałem budżetowe, aczkolwiek moim zdaniem są ok, poszedłem w Polmark seria Rosa
                                  leroymerlin.pl

                                  Do tych przełączników można dokupić podsiwianie
                                  leroymerlin.pl

                                  O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                    to to chyba kupię 1mp wysezonowanej brzozy (210zł) i 1mp półrocznej dębiny/grabu (210/240zł) do wysezonowania.
                                    Jak ktos potrzebuje palic w kominku w nowym domu, a nie ma wysezonowanego drewna albo nie ma go tez gdzie sezonowac, to polecam zakup brykietu drzewnego. Pali sie to jak nalezy, a syfu duzo mniej. Ten 1m3 drewna przywiezionego a klockach to jak sie go potnie i ladnie ulozy to czasem nawet 0,5m3 nie zostanie, a wagowo tez tego za wiele nie ma.
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • Ten brykiet spala się strasznie szybko i daje niewiele ciepła - 12 kostek spaliłem w jakieś 3-4h a z kratek wentylacyjnych poszło niewiele ciepła.
                                      Z 1mp dębu na palecie ułożyłem w drewutni stos 0,5/1,7/1m.
                                      Adam... Używam:
                                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                      Passek: B6 175KM/366Nm

                                      Komentarz


                                      • Ktoś ma doświadczenie z włącznikami dźwigniowymi i gniazdami VARILIGHT? Chodzi o takie dostępne m.in. w Leroy Merlin: leroymerlin.pl
                                        Adam... Używam:
                                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                        Passek: B6 175KM/366Nm

                                        Komentarz


                                        • Czas na strop

                                          Komentarz


                                          • Inteligentny dom

                                            Silnik R18A2.
                                            http://www.dadrl.org.uk
                                            http://www.lightmare.org

                                            Komentarz


                                            • No i w myśl przysłowia "szewc boso chodzi"...
                                              Macie może jakieś zaprzyjaźnione firmy, które wykończyłyby mi domek? Troszkę wyburzeń, przeróbki wod-kan, elektryka, 3 łazienki... Radzymin pod Warszawą.
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • kiedyś tu dyskusja była o paleniu kominkiem w sposób ciągły
                                                obiecałem film, parę lat temu chyba


                                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                                poprzednie modele:
                                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                                Komentarz


                                                • Drodzy koledzy, "teściowa" stwierdziła że by było trzeba ogarnąć dach bo zarasta mchem wiadomo strona północna itd. Sąsiadka przyszła i powiedziała to kosztuje 2500 zł oczywiście teściowa że będzie trzeba zrobić a mnie jeszcze nie pogielo żeby tyle wydać chociaz to oni by wydali. Czy ma ktoś doświadczenie odnośnie jakiej użyć chemi aby spryskać a później myjka w ruch

                                                  Komentarz


                                                  • Najlepsze drewno , które jest dedykowane do kominka to brzoza. Dlaczego? bo nie strzela tak jak inne gatunki drewna i brzoza dobrze pali się sucha i mokra. Najlepiej palić drewnem wysezonowanym przynajmniej jeden rok, bo wartość ciepła jest większa. Nigdy nie powinno się palić mokrym drewnem zaraz po scięciu i nie powinno się mieszać mokrego drewna z suchym podczas palenia, bo mokre drewno obniża wartośc cieplną. Im twardsze drewno tym większa wartosc energetyczna dlatego najlepiej palić w piecu twardym drewnem typu grab, drewno owocowe, dąb itd tylko pamiętajcie musi być wyschnięte. Do kominka proponuje brzozę PS.Korą drewna nie powinno się palić, bo wydziela związki rakotwórcze.
                                                    ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
                                                    Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X