Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Maniacy kolei

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Maniacy kolei

    Był poprzednio taki wątek - teraz za ch.....ę nie mogę znaleźć.

    Mam nadzieję za kilka dni przejechać się Dartem. Warszawa - Łódź. Wg. rozkładu ma to być IC Orzeszkowa (Olsztyn - Jelenia Góra). Jestem ciekawy tak to jeździ.
    pozdrawiam - Darek

  • #2
    A ja będę musiał od grudnia wracać w piątki z Jaworzna Pendolino... :-(
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

    Komentarz


    • #3
      Pendolino jest niezłe - młody wracał z Krakowa - zachwycony. Tyle, że wi fi nie ma. A w Darcie jest :-)
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Ale ma złą godzinę odjazdu, jedzie tyle samo co TLK, a kosztuje znacznie więcej...
        Ja nim zachwycony nie jestem...
        Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • #5
          To ile on jedzie z Jaworzna?
          pozdrawiam - Darek

          Komentarz


          • #6
            Na trasie Kraków - Warszawa Pendolino jedzie 20 albo 25 minut krócej niż żwykłe TLK. Jeśli nie kupi sie biletu z dużym wyprzedzeniem to najwzwyczajniej się nie opłaca.

            Dartem jeszcze nie jechałem ale przy najblizszej okazji bede chciał sprawdzić.

            Miesiąc temu jechałem Pesą Bydgostia z Krakowa do Warszawy i szczerze mówiac jak na pociag zaprojektowany na trasy szybkiej kolei miejskiej czyli max 90 minut w jedną stronę to na dalekobieżnych trasach też się sprawdza. 165 km/h najwiecej pokazywał wyswietlacz.
            Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
            Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

            Komentarz


            • #7
              Łódź Warszawa też widzę w rozkładzie, że TLK od Darta czasowo się nie różni. Do tej pory Darta widziałem trzy razy na żywo z zewnątrz jak przejeżdżał. Mnie się podoba. Ciekawe jak komfort jazdy. Porównam z TLK z zeszłego roku na tej samej trasie Warszawa Łódź.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #8
                TLK startowało w Sosnowcu o 14.30, a w Warszawie Zachodniej lądowało zazwyczaj około 17.00-17.05 (kosztuje 60PLN). Pendolino będzie startowało w Sosnowcu o 15.00, a na Zachodniej ma być około 17.05 (kosztuje 150PLN).
                Adam... Używam:
                Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                Passek: B6 175KM/366Nm

                Komentarz


                • #9
                  Dart z zewnątrz wygląda rewelacyjnie. Ma jeździć 200 km/h podobno. Oby
                  Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                  Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                  Komentarz


                  • #10
                    W poniedziałek rano zaczynam test Darta. Bilety już kupione. Zobaczymy jak jeździ IC 16102 Orzeszkowa.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      Zdaj relacje. Jestem ciekaw
                      Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                      Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                      Komentarz


                      • #12
                        No to moje odczucia - jechałem na tej samej trasie (Warszawa _Łódź co rok temu). Rok temu TLK, wagonem IC trochę nowocześniejszym. Teraz Dart. Klasa 2.

                        Dart w porównaniu do wagonu IC przedziałowego:
                        - dużo ciszej
                        - słuchać miarowe terkotanie, ale mało trzęsie
                        - nie słychać pisku hamulców
                        - nowoczesny wygląd (akurat miałem miejsce przy stoliku - można położyć lapka i coś porobić)
                        - nie trzeba się szarpać z drzwiami - wszystko nowocześnie na guziki
                        - ekrany na bieżąco oprócz zapowiedzi pokazują gdzie jesteśmy na trasie
                        - ogólnie dużo wyższy komfort jazdy - mogłoby być tylko trochę więcej miejsca, jest ciasnej niż w Pendo (syn tak orzekł, bo jechał dziobakiem i miał porównanie) i Pendo cichsze i prawie w ogóle tam nic nie dociera do podróżujących - ale to inna liga
                        - z zewnątrz niektórzy krytykują Darta za wygląd (dziób karpia), ale mnie się on podoba - bardziej nowoczesny od Flirta
                        - jeszcze jedno ale - okna są dość nisko - siedząc akurat, ale idąc przez pociąg np. do Warsu - są dużo poniżej linii oczu - dziwne wrażenie i niektóre siedzenia wypadają nie przy oknie, ale akurat na dzieleniu pomiędzy oknami _ niby miejsce przy oknie, a decha przed oczami

                        Podsumowując - bardzo fajny pociąg, tym bardziej cieszy, że nasz polski, jedzie się bardzo komfortowo

                        Dart PESA - Google Photos
                        Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          Jechałem ostatnio DARTem kilka razy. Faktycznie - to fajny pociąg. Udawało mi się trafić miejsca w przedziale tuż za Warsem - a w tym przedziale tylko 16 miejsc. Pociąg jest cichutki, ma gniazdka 230V, Wi-Fi. ALE: podczas mrozów zaszroniona była uszczelka wokół okna - lecz nie czułem hulającego wiatru...
                          Z kolei w Pendolino już widać zużycie - dywaniki bywają zaplamione, toalety zamykane lub bez wody do mycia rąk...
                          Po przejażdżce DARTem zastanawiam się po co nam te Pendolino, skoro DARTy są równie przyzwoite?
                          Adam... Używam:
                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                          Passek: B6 175KM/366Nm

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                            Po przejażdżce DARTem zastanawiam się po co nam te Pendolino, skoro DARTy są równie przyzwoite?
                            fakt, za tą kasę by było więcej składów. A na razie linii do V 200 km/h jest jak na lekarstwo. A V 160 km/h to bez różnicy - Dart, czy Dziobak.

                            Wiadomo, że Pendo jest dużo wyżej jeśli idzie o jakość, o komfort, ale...... Jak dla mnie mogę jeździć Dartami. Flirty są podobno porównywalne, więc też nieźle.

                            Najbardziej, tak jak w przypadku Darta cieszy, że to nasze polskie (zupełnie nasze). Może jeszcze trochę odstaje, ale już jest na bardzo wysokim poziomie. Tu, następna dostawa z Pesy. Całkiem porządnie wygląda.

                            "Pesa przekazała Przewozom Regionalnym pierwszy z trzech zamówionych pociągów Link. Wkrótce wyjedzie on w trasę w barwach Polregio – nowej marki przewoźnika. Przewozy Regionalne ogłosiły jednocześnie, że skorzystają z opcji i zamówią dwa dodatkowe pojazdy."

                            Link
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Podobno była możliwość dokupienia 10 sztuk Dartów, co przewidywał poprzedni kontrakt. Jednak IC nie kupi dodatkowych karpi. Piszą coś o warunkach UE, że te dodatkowe nie mogą jeździć na innych trasach, tylko na tych samych, co te pierwsze 20 sztuk...... To po co wogóle takie głupie zapisy w tych unijnych dotacjach. Przecież jak uwzględniali trasy to zamawiali tyle składów ile na te trasy było potrzeba. Wiadomo, że więcej nie upchną.

                              A szkoda, bo na inne trasy by się przydały.

                              Teraz IC będzie modernizować stare wagony.
                              pozdrawiam - Darek

                              Komentarz


                              • #16
                                Kurcze jeszcze nie jechałem Dartem. Jak on wypada jakościowo ?
                                Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                                Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                                Komentarz


                                • #17
                                  Podobno sami maszyniści mówią, że Pendo to nie jest -wiadomo. Ale z punktu widzenia pasażera (ja), to inna epoka niż stare składy. Nie ma porównania. Ludzie pisali, że nieraz zdarzają się zamknięte wc z powodu awarii, ale w Pendo też tak podobno bywa.

                                  Na początku było sporo awarii wieku dziecięcego. ale teraz chyba już to opanowali.

                                  A podróż w Darcie sprawia bardzo dobre wrażenie. 1,5 godzinki upłynęło szybko i komfortowo.

                                  Ciekawe czy ktoś jechał Dartem i Flirtem i ma porównanie?
                                  pozdrawiam - Darek

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Flirtem jechałem. Dosc przyjemnie według mnie
                                    Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                                    Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez JayKey49 Zobacz wpis
                                      Kurcze jeszcze nie jechałem Dartem. Jak on wypada jakościowo ?
                                      we wpisie nr 13 coś o tym napisałem...
                                      Adam... Używam:
                                      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                      Passek: B6 175KM/366Nm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                        Podobno była możliwość dokupienia 10 sztuk Dartów, co przewidywał poprzedni kontrakt. Jednak IC nie kupi dodatkowych karpi. Piszą coś o warunkach UE, że te dodatkowe nie mogą jeździć na innych trasach, tylko na tych samych, co te pierwsze 20 sztuk...... To po co wogóle takie głupie zapisy w tych unijnych dotacjach. Przecież jak uwzględniali trasy to zamawiali tyle składów ile na te trasy było potrzeba. Wiadomo, że więcej nie upchną.

                                        A szkoda, bo na inne trasy by się przydały.

                                        Teraz IC będzie modernizować stare wagony.
                                        Witam.

                                        Unijne dotacje, mają to do Siebie, że mogą dotyczyć tylko i wyłacznie ściśle określonych tras.
                                        A dlaczego:
                                        1) w celu uzysakania dofinasowania przygotowuje się przede wszystkim studia wykonalności wraz z analizą kosztów i korzyści, w których definuje się trasę, po której będzie poruszał się nowy/zmodernizowany tabor;
                                        2) w owym studium udowadnia się, ze wprowdzanie nowego taboru przyniesie odpowiedzienie korzyści ( o tym czy spełnione są kryteria korzyści docydują różne wskaźniki ekonomiczne i finansowe)
                                        3) w projektach uninjnych jest coś takiego jak: "trwałość projektu" wynosząca 5 lat. Oznacza to, że przez 5 lat od chwili zakupu tabor musi jeździć na ściśle określonej trasie (trase określamy w studium wykonalności). Jeżeli w czasie 5 lat przewoźnik chce jeździć po innych trasach musi uzyskać zgodę od Komisji Europejskiej. Uzuskanie zgody wiąże się najczęśniej z auktualnieniem studium wykonalności i analizy kosztów i korzystysci (przykład Pendolino, których trasa została wydłużona do Gliwic, Bielska, Rzeszowa, Jeleniej Góry, Kołobrzegu - IC musiało zaktualizować studium i udowodnić, że jest to korzystne).

                                        Pozdrawiam
                                        Eryk

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja wiem, że takie idiotyzmy są, tylko do mnie to nie przemawia.

                                          Logiczne jest, że kupiony tabor przez określony czas musi!!! jeździć na trasie, na którą został zakupiony i na którą był pisany projekt i wniosek o dofinansowanie. To nie budzi sprzeciwu i to rozumiem. Ale jeśli kupione z nadwyżką 20 sztuk Dartów (bo przecież są jeżdżące i zastępcze w razie awarii) może opędzić również inne trasy oprócz wybranych w projekcie, a zwłaszcza po mozliwym i umieszczonym w umowie zapisie że można kupić dodatkowe składy, to już jest totalnie głupie, że nie mogą jeździć gdzie indziej, pomimo zaspokojenia podstawowego celu dofinansowania.

                                          Ale cóż, ślimak też ryba, a marchewka owoc​​​​​​​
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez ruwado Zobacz wpis
                                            Ale cóż, ślimak też ryba, a marchewka owoc
                                            ​​​​​​​A pizza jest warzywem xD
                                            Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                                            Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Pendolino popsute przez tłuczeń: Pendolino uszkodzone. PKP Intercity zastępuje je wagonami
                                              Ja już miałem okazję jechać raz jakiś 1-2 miesiące temu takim "zastępczym" EIP. Przydzielono mi miejsce w wagonie przedziałowym, a nie znoszę jeździć w przedziałach. Wolę wagony bez przedziałowe.
                                              Adam... Używam:
                                              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                              Passek: B6 175KM/366Nm

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Najlepsze, że podobno ceny biletów bez zmian, a tabor gorszy.
                                                pozdrawiam - Darek

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  No i biorąc pod uwagę, że podobno te zniszczenia dzieją się na CMK (źle wykonany remont torowisk), to chyba powoli mogę się żegnać z podróżami Pendolino...
                                                  Adam... Używam:
                                                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                                  Passek: B6 175KM/366Nm

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X