Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaką pralkę kupić do 2000 zł ? Bosch czy Samsung

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    W sumie mam ten sam dylemat co do zakupu pralki bo mój AEG po 7 latach bezawaryjnego używania pękł krzyżak i tłucze się podczas wirowania - z racji tego że bęben jest klejony stwierdziłem że czas na zakup nowej gdyż koszt naprawy krzyżak 314zł - przy okazji wymieniło by się łożyska 80zł, ale rozcinanie i klejenie za dużo zachodu, aaa można wymienić cały zespół piorący bęben+zbiornik 967 zł

    podsumowując pralkę AEG
    - 7 lat bez awarii
    - pranie ~4 razy w tygodniu
    - cicha silnik bez szczotkowy
    - system zabezpieczający przed zalaniem (choć nie dane mi było testować i dobrze)
    - po 7 latach używania pod pralką (znajdującą się w szafie na której stoi suszarka) 2 cm kurzu a w środku ZERO

    Śledząc temat na elektrodzie wybór jest taki
    tania beco - z przedłużeniem gwarancji - ale ważne żeby serwis był blisko
    bosh z rozbieralnym bębnem bo łożyska padają po 5 latach - seria WAE lub odpowiednik niemiecki WAS
    lg który ma dobry system napędowy ale ma problem z przekaźnikami drzwi i ......
    lub ekstremalnie drogie miele (choć po ilości tematów usterek nie uważam że jest takie bezawaryjne)


    ciekaw jest jak wytrzymują te bajery w pralkach dotykowe panele, łączność z smartfonem itd...

    Komentarz


    • #27
      Mam serwisanta AGD i podczas serwisu pralki Electrolux - wymiana łożyska na bebnie (zakup pralki w 2002 r ) zadałem pytanie : co kupić? tylko BEKO

      Komentarz


      • #28
        Podstawa długiego działania pralki, łożysk i innych elementów narażonych na działanie detergentów i wody to NIEUŻYWANIE proszków z biedronki nawet markowych które są robione specjalnie dla dyskontów i nie mają nic wspólnego z oryginalnymi w normalnych cenach.
        Skoda Octavia II FL
        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

        Komentarz


        • #29
          Ja tylko Vizir, Jelp i te lepsze proszki - i nadal działa...

          Komentarz


          • #30
            Generalnie jak się ma 2 tys zł to należy wydać 1100 zł a resztę wpłacić na konto... To jest ta sama klasa. jak ktoś musi to widziałem, że LG ma silnik zamontowany osiowo , na bębnie. bez paska napęd ma być bardziej trwały.

            Komentarz


            • #31
              Ciężki temat podałeś. Samsunga używają moi rodzice i po dwóch latach padła grzałka, wcześniej mieli Ariston 9 lat i padło łożysko więc zabrałem tą pralkę do pracy bo słabo jest prać kombinezony uwalone smarami i naftą lotniczą w domowym AGD. Łożysko w Agromie kosztowało 9 zł i pralka działa bez problemu piąty rok a lekko nie ma bo kręci ciuchy 6-7 razy w tyg. Osobiście używam Electrolux i od 2011 roku złego słowa też nie powiem.

              филип
              Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

              Komentarz


              • #32
                Ja ostatnio kupiłem Boscha. Między innymi dlatego ze wcześniej też miałem pralkę tej marki i od 2001 działała aż do 2016 bez jakiej kolwiek awarii. Pranie praktycznie codziennie jak to przy małym dziecku.
                Zobaczymy jak ta nowa pralka posłuży. Na razie odpukać od ponad pół roku pracuje wzorowo.

                PIS to kretyni

                Komentarz


                • #33
                  Hehe, nawet programatora nie wymienisz bo trzeba zaprogramować w serwisie... pozatym po 5 latach i tak wszystko będzie do wymiany, chyba że nie używana... Ja wybrałem tą co było 5 lat pełnej gwarancji i tak kto by chciał patrzeć na 6 letniego klamora. Ludzie nie chcą patrzeć na 3 letnie auto a co dopiero na kilkuletnie pudło w domu. Producenci to rozumieją i robią na 2-5 lat.
                  Seria 188KM/270Nm na 95RON

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X