Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Narzedzia pneumatyczne do garażu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Narzedzia pneumatyczne do garażu.

    Witam.
    Chciałbym zebrać wasze opinie i uwagi w sprawie narzędzi pneumatycznych jakich używacie w swoich garażach.
    Na sam początek proszę o informacje dot. zakrętaka pneumatycznego kątowego (nie chodzi o taki do kół) np. taki: (nie chcę robić reklamy konkretnej firmie więc wrzucam wynik z ogólnego hasła)
    zakrętak pneumatyczny - Szukaj w Google
    Czy używacie coś takiego, czy to się sprawdza przy małych śrubkach jaki moment to daje czy warto kupić czy to tylko zabawka?
    Proszę się wypowiadać co do innych narzędzi pneumatycznych typu szlifierki, wiertarki, klucze, kompresory itp.

    Ja póki co używam kompresor maktek SKY 50V plus klucz do kół FORE. Do zastosowań amatorskich do obsługi zmiany kół w 3 autach plus czasem jakieś inne roboty daję radę bez problemu.
    Pytam bo chcę poszerzyć "park maszyn i urządzeń" właśnie o jakieś drobne narzędzia napędzane powietrzem. Na razie planuje właśnie klucz plus szlifierkę kątową.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Mamy z kolegą takiego bocznego hazet-a. Daje radę. Z tym że wpierw trzeba poluzować śrubę a później już z górki. Ale ułatwia robotę.
    Mam też wiertarke pneumatyczną boczną, szlifiereczkę, frezik dwa kluczne udarowe. Wszystko to daje radę. Ale niestety zapotrzebowanie na powietrze jest dość duże przez urządzenia. Praktycznie kompresorek non stop chodzi. Też mam 50 litrów w garażu.
    Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

    Komentarz


    • #3
      Masz kompresor jedno czy dwutłokowy? Ja póki co z pneumatyków to używam tylko klucza do kół. Na jeden pojazd odkręcenie 5 śrub/koło włącza się raz na koło tzn. odkręcenie i zakręceni 5 śrub czyli 4 razy czasem max 5.
      Szlifierka w cyklu pracy ciągłej pewnie zużyje dużo więcej powietrza jak klucz do kół.
      Też właśnie zastanawiam się nad małym hazetem kątowym 1/2" do odkręcania drobiazgów.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Jedno tłokowy podstawowy. by coś na szybko odkręcić, dokręcić przedmuchać. Dużo zależy od tego ile dane narzędzie pneumatyczne zużywa powietrza.
        Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

        Komentarz


        • #5
          Na jednym tłoku to się męczysz kolego, strasznie dlugo nabija bańkę jednym tłokiem. Też miałem kupić jednotłokowy kompresor ale znajomy mi to odradził i dobrze zrobił. Niestety 2 tłokowy był sporo droższy ale warto było kupiłem chińczyka i na swoje potrzeby daje radę.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X