Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wniosek urlopowy - akceptacja w świetle przepisów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wniosek urlopowy - akceptacja w świetle przepisów

    Koleżanka przekonuje mnie, że jeśli zgłosi się przełożonemu wniosek o urlop, a ten go ani nie zaakceptuje ani nie odrzuci, to wniosek taki uznaje się za zaakceptowany - prawda to? Jeśli tak to ile czasu musi upłynąć od jego złożenia aby był uznany za zaakceptowany?
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

  • #2
    Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Dopóki przełożony nie klepnie Ci wniosku to nie masz prawa iść. Znam przypadki gdy kierownik zwlekał do północy byleby tylko nie dać wcześniej urlopu. Jeżeli pracodawca robi Ci takie cyrki to ja bym już szukał innego...
    Pozdrawiam
    Kamil

    Komentarz


    • #3
      zawsze masz 5 dni na żądanie :-)

      Komentarz


      • #4
        A nie przypadkiem 4
        Pozdrawiam
        Kamil

        Komentarz


        • #5
          5 dni..oczywiście poza tym co ci się należy...

          Komentarz


          • #6
            4 dni odliczone od wymiaru urlopu podstawowego ,nie podlegające planowaniu.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez calaisius Zobacz wpis
              Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Dopóki przełożony nie klepnie Ci wniosku to nie masz prawa iść. Znam przypadki gdy kierownik zwlekał do północy byleby tylko nie dać wcześniej urlopu. Jeżeli pracodawca robi Ci takie cyrki to ja bym już szukał innego...
              Nie chodzi o mnie... Ja nie mam problemów z uzyskiwaniem urlopu... I przez to malutko mam zaległego. :-(
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #8
                Wszystko zależy od zakładu i wewnętrznych regulaminów, jeśli w zakładzie jest plan urlopów to może być tak jak u mnie (pracuję w dużym zakładzie budżetowym) i u mnie jeśli pracownik ma zaplanowany urlop zapisany w planie urlopów to nie musi wypisywać wniosku , bo z automatu (nawet jeśli przyjdzie do pracy) ma w listę obecności wpisane W i jest na urlopie,aby przełożyć urlop ja muszę pisać podanie do dyrektora.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez zadariusz1 Zobacz wpis
                  Wszystko zależy od zakładu i wewnętrznych regulaminów, jeśli w zakładzie jest plan urlopów to może być tak jak u mnie (pracuję w dużym zakładzie budżetowym) i u mnie jeśli pracownik ma zaplanowany urlop zapisany w planie urlopów to nie musi wypisywać wniosku , bo z automatu (nawet jeśli przyjdzie do pracy) ma w listę obecności wpisane W i jest na urlopie,aby przełożyć urlop ja muszę pisać podanie do dyrektora.
                  Ja pier....e zadariusz1 to masz przeje...ne to chory system, zaplanować w styczniu, że np 7 października bedzie Ci urlop potrzebny bo coś musisz chociażby w urzedzie załatwić.

                  U mnie też funkcjuneje plan urlopów, na ten rok musiałem rozpisać 52 dni ale nikt później tego nie pilnuje (na razie) i każdy chodzi jak chce zależnie od sytuacji, ludzie się dogadują kto kiedy albo jak pasuje i nie ma problemu.

                  A urlop na żądanie na pewno odlicza się z limitu rocznego. Nie wiem tylko ile dni przysługuje bo nigdy, że tak powiem nie musiałem przekraczać limitu dni na żądanie.
                  Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Abstrahując: ja korzystam z 26 dni urlopu podstawowego i dodatkowych 2 dni "na dziecko"...
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Dlatego u mnie bardzoooooo dużo ludzi jest słabowitego zdrowia

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                        A urlop na żądanie na pewno odlicza się z limitu rocznego. Nie wiem tylko ile dni przysługuje bo nigdy, że tak powiem nie musiałem przekraczać limitu dni na żądanie.
                        cztery
                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Tak jak któryś z kolegów napisał zgodnie z KP pracownik ma prawo do urlopu jednak w celu zapewnienia ciągłości pracy pracownik winien zaplanować urlop pomniejszając go o 4 dni tzw urlopu na żądanie. Pracodawca ma obowiązek po zabezpieczeniu interesu firmy zatwierdzić im przestrzegać tego planu. KP nie gwarantuje jednak pracownikowi iż skorzysta on z urlopu w sezonie letnim. Gwarantuje tylko dysponowaniem tym urlopem zgodnie z planem zatwierdzonym przez pracodawcę.
                          ILE WYJAZDÓW TYLE POWROTÓW
                          http://www.bunkry.pl/pl/index.html
                          a gdy pomogłem, to nie bądź wiśnia i naciśnij POMÓGŁ.
                          http://www.motostat.pl/user_images/16862/icon3.png
                          Była SKODA 1 jest PEUGEOT 207

                          Komentarz


                          • #14
                            1. urlop wypoczynkowy
                            a) firma tworzy plan urlopowy i jest zaakceptowany - urlop realizuje się wg planu
                            b) firma nie tworzy planu - wnioski musza być każdorazowo zaakceptowane przez pracodawce (os. upoważnioną do jego reprezentowania)

                            2. urlop na żądanie
                            a) stoję na stanowisku że zawsze trzeba zgłosić przełożonemu (lub jak stanowi regulamin ukłąd zbiorowy)
                            b) zawsze musi być zaakceptowany
                            c) problem czasookresu zgłoszenia
                            - stoję na stanowisku, że przed rozpoczęciem "dniówki"

                            Taka opcja aby pracownik spał spokojnie
                            www.prostetorodo.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Powiem Wam, że przepisy przepisami prawo prawem ale i tak najważniejsze są "zdrowe" relacje z przełożonymi i współpracownikami. U mnie jest tak, że jak wiem, że w week zaleję ryja i grozi mi majsterski poniedziałek to idę do kogo trzeba i mówię, może mnie nie być w poniedziałek bo jest impreza Stasio ma imieniny i wiadomo... Nie zawsze korzystam ale jak się przydarzy to się nie trzącham w poniedziałek koło południa, że nie pojechałem do roboty i znać nie dałem. We wtorek piękny umyty i pachnący piszę kwity urlopowe. Tak to u mnie działa, wszyscy szanują niepisane zasady i uprzedzają wcześniej o możliwości niestawienia się w pracy bez zbędnego tłumaczenia. Pomijam nagłe przypadki gdy w nocy się ja lub dziecko rozchoruje wtedy tez nie jadę i problemu nie ma.

                              Są jednak firmy, że się nie da tak jak u mnie a ludzie mają przesrane z urlopami i to wcale nie ze względu na relacje międzyludzkie a przez "korporeżim" i trwają w tych kieratach latami nie wiem czemu...
                              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                              Spalanie - Motostat.pl
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                A jak jest z planem urlopów? Jaki jest termin zaakceptowania przez pracodawcę urlopów na dany rok?
                                pozdrawiam - Darek

                                Komentarz


                                • #17
                                  Bambek1 u mnie tak samo jak u Ciebie. Relacje z kierem i współpracownikami są dobre i idzie wszystko załatwić, z niczym nie ma problemu.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X