Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ubezpieczenie na życie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ubezpieczenie na życie

    Mam już po 40-ce ,powoli zastanawiam się nad jakimś ubezpieczeniem na życie chodzi mi że jak przydarzy sie np: jakiś nowotwór ,choroba,leczenie szpitalne czy śmierć zabezpieczyć zonę i dziecko przyda im sie np 200 tys. albo np: problemy w firmie jakieś zabezpieczenie finansowe . Ubezpieczeń tyle że nie wiem co wybrać jaką firme: nacionale nederlanden ,albo Alliaz w rankingach najlepsza jest axa , może ktoś miał styczność z jakimś i coś doradzi, na co zwrócić uwagę .W necie nie ma żadnej porównywarki ubezpieczeń wypełniam formularz i oddzwania agent konkretnej firmy. Jakbym miał przeczytać wszystkie kruczki w OWU to nie wiem czy miesiąca by mi brakło .

  • #2
    Również bardzo chętnie poczytam wszelkich porad i informacji na ten temat. Mam małą wiedzę w tym zakresie a także swoje zdanie co do tego czy warto czy nie takie ubezpieczenia zawierać ale może jeszcze nie róbmy w tej chwili bajzlu (przyjdzie na to czas).
    Na razie proszę odpowiadać zgodnie z pytaniem Kolegi okioki.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Próbowałem ugryźć temat. Nawet miałem kilka ofert mianowicie 60zł miesięcznie 150/200tys od śmierci, ale odpuściłem temat...biorą Cię do jakiejś ankiety zdrowotnej i żeby tylko chodziło o Ciebie to nie prześwietlają rodzinę choroby, zaświadczenia od lekarzy itp. itd. Dodam jeszcze, że z tych ubezpieczeń na życie to wynika, iż najlepiej by było byś siedział w domu i nicnie robił bo inaczej jeśli wykonujesz nawet hobbystycznie jakieś sporty to mogą Ci/rodzinie nie wybulić ubezpieczenia. Musisz dodatkowo doubezpieczyć te opcje. Dla mnie paranoja. Póki co zostałem w swojej grupówce ale również myślę o temacie.
      nasze auta: MÓJ SMOCZEK

      Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło!

      Komentarz


      • #4
        Z doświadczenia napisze, ze ubezpieczenia na życie to jak AC samochodu. Dopóki płacisz jest ok jak stanie sie tragedia to ubezpieczalnie zrobią wszystko by tych pieniędzy po tobie nie wypłacić. Moim prywatnym zdaniem lepiej ta kwotę odkładać gdzieś niż płacić i skazać rodzine w razie w na bieganie po sadach itd. Im bardziej szczegółowa ankieta tym lepiej ponieważ mniej maja haków by nie wypłacić odszkodowania o ile odpowiesz z pełna prawda i świadomością. Przypominam,ze trzeba wydać pozwolenie na wgląd do papierów itd itd. Ubezpieczalnie z tego żyją i wiedza jak nie tracić kasy

        Komentarz


        • #5
          Dokładnie tak myślałem kiedyś "
          Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
          lepiej ta kwotę odkładać gdzieś niż płacić
          teraz wiem że gotówka sie rozejdzie.
          Chyba wybiorę Allianz nie jest najtańszy ale maja parę fajnych opcji np: best doctor w razie choroby nowotworowej lub innej i braku możliwości leczenia w Polsce wysyłają cię na leczenie za granice,
          Ma do mnie jeszcze przyjechać przedstawiciel axa
          Ostatnio edytowany przez okioki; 16666.

          Komentarz


          • #6
            Doczytaj a nie słuchaj co oni mówią co według nich znaczy brak możliwości leczenia w Polsce. Co to znaczy "i innej" bo im więcej niedoprecyzowanych odpowiedzi tym gorzej.
            Co najważniejsze jeżeli leczenie za granica ma byc poprzedzone akceptacja ubezpieczyciela to czy maja wewnętrzny skład lekarski czy jakieś inne reguły. Bo to co logiczne nie zawsze bywa prawdziwe
            Powiem Ci,ze to nie jest takie wszystko piękne jakby sie wydawało. Ubezpieczalnia często musi wydać zgodę. A ich zgoda to ich strata kasy pamiętaj o tym.
            z ciekawości zapytam to za te 60zl miesięcznie masz mieć extra ubezpieczenie zdrowotne plus odszkodowanie dla rodziny w razie Twojej śmierci ? Ile to ma byc tego odszkodowania w razie w bo jak wspomniane 200tys złotych to jakoś średnio chce mi sie wierzyć. Ale ja sie nie znam by to komentować.
            Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

            Komentarz


            • #7
              "wydać pozwolenie na wgląd do papierów itd itd" o co chodzi? a jak ankiety nie ma żadnej, tylko zwykłe ubezpieczenie od wypadku, śmierci etc? bez żadnej ankiety. Nie wystarczy że podasz uposażoną osobę?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                z ciekawości zapytam to za te 60zl miesięcznie masz mieć extra ubezpieczenie zdrowotne plus odszkodowanie dla rodziny w razie Twojej śmierci ? Ile to ma byc tego odszkodowania w razie w bo jak wspomniane 200tys złotych to jakoś średnio chce mi sie wierzyć
                Ja jako że wykonuje zawód dekarza niebezpieczny ( mimo tego że robię dachy płaskie brak zagrorzeń ) to składki są wysokie. N,N, obliczył około 400 zł , a Alianz około 500 zł miesięcznie ,czekam jeszcze na Axa .Oczywiście to są na razie założenia kolło 200 tys. za smierć ,można to wszystko później zaniżać i mieć mniejszą składkę .Na razie się tylko rozglądam , spotykam się z nimi i dopytuje to nic nie kosztuje . Acha w tych składkach jest jeszcze 100 zł na oszczędności ,można to później wybrać albo jak braknie ci funduszy to oni z tego pobierają żeby ubezpieczenie nie przepadło . Jest to bardzo zawiły temat i wielowątkowy najtrudniejsze z wszystkich ubezpieczeń to właśnie ochrona życia, nie można ich porównywać do oc czy u. na dom ,zazwyczaj jak składka jest niska to rezygnuje się z wielu opcji i najczęściej kończy się to brakiem odszkodowania .Przejrzałem też ich Grupowe ubezpieczenia są o wiele lepsze niż to w którym jestem dotychczas czyli Warta
                Ostatnio edytowany przez okioki; 16666. Powód: o brakiem

                Komentarz


                • #9
                  Wydac pozwolenie na wglad w papiery tzn. w razie np. śmierci ktoś z ubezpieczalni prześwietla dokumentacje medyczna, akt zgonu itd. Zaczyna sie szukanie czegokolwiek by nie wypłacić odszkodowania. Ktoś cos zapomniał zgłosić o stanie zdrowia poszkodowanego lub rodziny. A może ktoś kiedyś palił a zaznaczył ze nie pali. Itd. Oni juz wiedza czego szukać.
                  No 500 zł za składkę trochę dużo ale z racji wykonywanego zawodu tego nie obejdziesz. Bo po co kłamać przy polisie jak potem ja podwarzą.
                  Ja osobiście nie wierze ubezpieczalnia i tyle.

                  Komentarz


                  • #10
                    Przeanalizowałem parę ofert i najbardziej opłaca mi się w Warcie ponieważ mam ubezpieczone 2 auta ac oc ,dom,przyczepę w tej firmie i jak ubezpieczę jeszcze siebie na życie to dostanę karte vipowską ze zniżką 25%(jako że ubezpieczam wszystko u nich ). to już na ubezpieczeniu samego busa chwytam ponad 500 zł rocznie jako że mam nówkę sztukę i sporo kosztuje. Było u mnie paru przedstawicieli z kilku firm Alianz ,Nationale n. Axa i Prudential u wszyskich tych ubezpieczycieli miałem składke w symulacjach około +-500zł miesięcznie ,Po dokładnej analizie najbardziej atrakcyjną dla mnie ofertę ma Prudential przede wszystkim u nich składki nie drożeją, wydaje mi sie że najbardziej rzetelne i czytelne ,na necie też mają dobre opinie .

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X