Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zwiedzanie Wiednia i/lub Budapesztu - kiedy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zwiedzanie Wiednia i/lub Budapesztu - kiedy

    Pytanie niby oczywiste, ale może nie do końca... Czy zwiedzanie jednego z powyższych miast ma sens "w tygodniu" czy standardowo (jak dla innych dużych miast) właściwy dzień na zwiedzanie to sobota, niedziela lub inny dzień świąteczny? Ewentualnie jakieś rady jak się poruszać, gdzie zostawić samochód?
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

  • #2
    Ja z reguły jak tylko mogę, unikam takich eskapad w weekendy. W tygodniu wiekszy ruch na ulicach, ale mniej ludzi w turystycznych miejscach. W weekendy może mniejszy ruch, ale w turystycznych zaułkach - masakra.

    Niestety i Wiedeń i Budapeszt to bardzo duże miasta i musisz być cierpliwy.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #3
      W Wiedniu byłem razem z ówczesną narzeczoną 4 lata temu. Autko proponuje zostawić na parkingu przy hotelu, a poruszać się komunikacją miejską. Na początku warto zainwestować w bilet czasowy Strona nie znaleziona (blad 404) - vienna.info i śmigasz autobusami, tramwajami i metrem. Osobiście polecam zobaczyć Schönbrunn i Prater, a do kawy koniecznie tort Sachera

      Miłego zwiedzania

      Komentarz


      • #4
        Zwiedzanie w zwykły dzień ma sens zwłaszcza w wakacje - trochę mniejszy tłok a i tak są przygotowani do zwiedzania. Sprawdź tylko czy czasem jakaś atrakcja nie jest zamknięta (tak jak niektóre muzea u nas w poniedziałki). Wiedeń zwiedzałem komunikacją miejską (zostawiliśmy auto na parkingu przy stacji metra - Heiligenstadt) ale to z uwagi na chęć wypicia piwa do wiener schnitzel - i tu polecam: Figlmüller Wollzeile. Budapeszt - autem. Udało się nawet znaleźć parking w centrum, a jeśli były problemy z parkowaniem to w jakimś centrum handlowym. Generalnie jazda po tych miastach z nawigacją nie odbiega specjalnie od poruszania się po Warszawie czy Krakowie.
        sotdi

        Komentarz


        • #5
          Dobra, byłem dziś w Budapeszcie. Co prawda samo dotarcie do parkingu zajęło nam jakąś godzinę stania w korku, ale ogólnie wyjazd dziś nie był złym pomysłem i terminem...
          Auto zostawiłem na parkingu przy stadionie Ferenca Puskasa (jakeś 500m od stacji metra M2 Ferenc Puskas Stadion) - cena super okazyjna - 100HUF/h lub 500HUF za dzień - ale trzeba próbować się dogadać na ile zastawiamy, bo ja byłem przekonany że zapłacę 500HUF, a Pan mi policzył za 9h po 100HUF. Tak czy siak i tak tanio (jakieś 13-14zł za 9h). Linią M2 dojeżdża się pod sam parlament (Kossuth L) , a stamtąd wszędzie jest blisko. Warto kupić "Budapest Travelcard" za 3.300HUF - 24h jazdy wszystkimi środkami komunikacji miejskiej dla 5 osób (poza promami D11 i D12 w weekendy) i podobno jakieś zniżki (bilet jednorazowy kosztuje 350HUF i nie ma zniżek na dzieci). My najeździliśmy się tramwajami, metrem, autobusami, metrem i promami.
          Wróciliśmy zadowoleni choć trochę zmęczeni.
          Poniżej zdjęcia cennika parkingu, jego adresu, mapka najważniejszych atrakcji, Travelcard i moje z córciami.
          rWP_20170713_10_31_13_Pro.jpg


          rWP_20170713_13_08_48_Pro.jpg

          rWP_20170713_23_33_34_Pro.jpg
          rWP_20170713_10_31_32_Pro.jpg
          rWP_20170713_11_01_05_Pro.jpg
          Załączone pliki
          Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
          Adam... Używam:
          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
          Passek: B6 175KM/366Nm

          Komentarz


          • #6
            Czołem. Odgrzewam trochę kotleta.
            Ktoś ma jakiś sprawdzony nocleg w Budapeszcie dla 2+2. Szukam czegoś raczej w centrum, aby można było spacerkiem lub komunikacją wszędzie dojechać. Jakiś apartament lub hotel w rozsądnej cenie. No i koniecznie z parkingiem.
            Tak wiem na bookingu jest tego mnóstwo, ale może ktoś am coś sprawdzonego. Z góry dzieki.
            BYŁA o1 rs
            BYŁA o2 1.6
            JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

            Komentarz


            • #7
              W wakacje korzystałem z Hotel Bara. Zaletą dla mnie była bliskość centrum - łatwy dojazd komunikacją a i spacer nie specjalnie uciążliwy i właśnie parking (choć dodatkowo płatny). Mieliśmy naprawdę spory pokój (na poddaszu). Minus to śniadania - nieco poniżej standardu hoteli turystycznych/przejazdowych (wybór na szwedzkim stole).
              sotdi

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X