Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bardzo dziwny e-mail

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bardzo dziwny e-mail

    Prosiłbym Was o pomoc, bo jestem w dużym szoku od chwili, kiedy odebrałem przedziwnego maila...

    Byłem 07.07.2017 na meczu Legia - Arka o superpuchar Polski z synem, bratem i jego żoną.

    Wczoraj późnym wieczorem otrzymałem bardzo dziwną wiadomość:

    "Szanowny Panie Bartłomieju cieszymy się ze był Pan z nami na meczu 07.07.2017 o Superpuchar

    Martwi nas ze przegraliśmy. Zapraszamy ponownie z synem Pawłem ,zniżka wyniesie 50 procent gdyż miło usłyszeć ze jako Warszawiak był Pan na meczu – doceniony obecność i kontrolujemy wszystko )

    Dużo zdrowia dla Dziadka , mamy nadzieje ze noga się dobrze goi i powodzenia dla Pana i Brata."

    Poniżej tej wiadomości mam krótką informację z konferencji prasowej przed meczem z IFK Mariehamn a wszystko podpisane jako Biuro Prasowe Legii Warszawa.
    Wiadomość przyszła z adresu [email protected], czyli teoretycznie zarejestrowanej w domenie klubu. Po wpisaniu w Google tego e-mail'a nic się nie pokazuje.

    Jedynym błędem jaki jest w mailu to moje imię, jestem Bartosz a nie Bartłomiej, a także kilka literówek w tekście.
    Najbardziej dziwi mnie informacja o dziadku, że miał kłopot z nogą... skąd wiedzieli? Mam niby konto na FB, ale nigdy nie piszę takich rzeczy publicznie, nie udostępniam swoich zdjęć, mam tylko fotkę profilową i tło...

    Skąd te informacje znalazły się w posiadaniu klubu? Co jest w ogóle grane?
    Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

    https://www.facebook.com/Freshtimers

  • #2
    pewnie przy zakupie biletu podałeś e-mail , pewnie to jakiś straszak na kiboli żeby nie czuli się zbyt pewnie

    Komentarz


    • #3
      Dziwne jest to, ze domena legia.com istnieje, ale oficjalne adresy sa w domenie legia.pl
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
        Dziwne jest to, ze domena legia.com istnieje, ale oficjalne adresy sa w domenie legia.pl
        Whois legia.com
        i dla porównania:
        Whois legia.pl

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez okioki Zobacz wpis
          pewnie przy zakupie biletu podałeś e-mail , pewnie to jakiś straszak na kiboli żeby nie czuli się zbyt pewnie
          I na podstawie email ustalili informacje o dziadku?

          Komentarz


          • #6
            1. Jesteś pewny, że nigdzie w sieci nie napisałeś o nodze dziadka? bilety są imienne? (nie wiem, nie znam się). Może mają osobę/osoby odpowiedzialne za stwarzanie pozorów bycia blisko kibiców i zachęcających do przyjścia na kolejny mecz poprostu, a wyciągają info z sieci takie, które mają dać takie poczucie zainteresowania klientami. Bo informacji o dziadku automat mailowy nie zdobył. Może to też jakieś losowo wybierane osoby są i Ci się przytrafiło
            2. A może to jakaś dawna znajomość, chciana lub nie chciana? i ktoś Ci psikusa robi.
            3. odpisz i zapytaj kto to wysyła - imiennie, jak działa w imieniu biura, to musi podać imię i nazwisko przecież i skąd ma informacje (mam nadzieję, że to już zrobiłeś)
            Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

            Komentarz


            • #7
              Nic nie odpisuj na żadne dziwne maile i zablokuj ten adres.
              poczytaj o tzw. oszustwie nigeryjskim. Może to jego nowa mutacja...
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Bardzo Was przepraszam za zaistniałą sytuację, kolega z durnym uśmiechem przyznał się właśnie, że to jego "żart"...
                Freshtimers.pl, czyli mój mały fanpage z samochodami na wielkim Facebooku

                https://www.facebook.com/Freshtimers

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X