Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Router do internetu Vectra

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Router do internetu Vectra

    Sprawa wygląda następująco nowa umowa na większą prędkość ,ale router vectry został stary i wyciąga 50% prędkości co śmieszne vectra ma inny lepszy ale po wi-fi wyciaga i tak 80% prędkości reszta po kablu ... wymyśliłem ,że bez ceregieli podepnę kablem do vectry inny router i będę cieszyć się całą prędkością . Myślałem o jakimś TP-linku 300/400 zl chyba, że macie inne typy . Prostą konfi ogarnę .


  • #2
    Za te pieniądze to zdecydowanie polecam Ci router MikroTik. Raz skonfigurujesz i zapominasz o temacie.
    Wszelkie TPLinki wysiadają po jakimś czasie. Mam tego złomu z 5 sztuk na strychu.

    Ja mam dwa takie:
    Link

    Trochę trudne do skonfigurowania, ale raz to zrobisz i już nigdy tam nie zajrzysz.
    Plusem jest, że autorzy na bieżąco aktualizują firmware. To po prosu mikrokomputer pełniący rolę routera.
    Póki co, jestem bardzo zadowolony - mam światłowód i umowę na 100 MBit/s i wyciąga toto spokojnie 80 po wifi.
    Pozdrawiam
    Marcin

    Komentarz


    • #3
      Jak sprawdzasz predkosc z Vectry ?? Router do domu jest podlaczany po przewodzie antenowym ??

      Vectra daje modem ktory ma polaczenie skretka i po wi-fi. Po wi-fi predkosci 100-150Mbps i tak nie osiagniesz, bo wi-fi w kategorii N nie ma takiej realnej predkosci, tylko troche mniej. Wiec 60-70 przy ofercie na 150 jest i tak bardzo dobrym wynikiem.

      Po skretce, karta sieciowa musi byc 1000 a nie 100Mbps. Wtedy nie ma problemu i te min 140/13-15 wyciagam.

      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Mam internet z vectry 100Mb/s router Linksys EA6700 prędkości po Wi-Fi 100Mb/s osiągam bez problemu, druga sprawa czy w laptopie masz kartę wifi która to ogarnie.
        Skoda Octavia II FL
        Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

        https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

        Komentarz


        • #5
          Przez ichni test na stronie , tak zwykłym koncentrycznym , 100Mb/s ale po wifi max 45.

          Komentarz


          • #6
            Testowałem sporo różnych routerów. Moje doświadczenie ze sprzętem jest takie, że routery Tp-link są po prostu gówniane. W pracy jak i w domu korzystam z routerów Linksysa oraz Asusa. Ostatnio postawiłem w domu Asusa RT-AC1200G. Internet mam do 100Mb/s. Bardzo duży plus dla tego routera za to, że ma dwa zakresy 2,4GHz oraz 5GHz. Mieszkając w bloku gdzie jest multum routerów i sieci w szczególności 2,4GHz, to 5GHz jest po prostu zbawienne. U siebie wyciągam na zwykłej karcie N po Wi-Fi w standardzie 5GHz prędkość 55Mb/s, przełączając na 2,4GHz dochodzi do ok. 44Mb/s. Ten sam router na karcie AC daje bez problemu 100Mb/s.
            Jeśli chodzi o zasięg, to po prostu nie ma najmniejszego problemu, nawet przed blokiem, mieszkam na I pietrze.
            Porównując tego Asusa do Linksysa EA 6700, to jeśl chodzi o transfery i zasięg Asus bije go na głowę. Mam takie Linksysy w pracy i niestety brak zewnętrznych antenek, jest dużym minusem.
            Aktualne transfery 5 GHz, karta Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6200 AGN, niestety nie jest najlepsza, ale sprzęt już trochę lat ma.
            Ostatnio edytowany przez dieselinside1900; 43793.
            Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

            Komentarz


            • #7
              ]"]Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

              To jest test z teraz po kablu.
              Z wi-fi na telefonie ktory laczy sie w n przed chwila mialem 35/15 Zeby to dzialalo szybciej musialbys miec urzadzenia oraz router w klasie ac,
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Mała poprawka, bo było włączone QOS, na 2,4GHz dochodzi do 51Mb/s, natomiast na 5GHz dochodzi do 71Mb/s
                W opcjach routera ustawione szyfrowanie WPA jako AES, tryb autentykacji na WPA2-Personal.




                5ghz
                Ostatnio edytowany przez dieselinside1900; 43793.
                Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

                Komentarz


                • #9
                  Ten ASUS jest ciekawy i ,rozwojowy, bo ac , tym bardziej ,że mam podobne warunki ,ale inne propozycje jak najbardizej.

                  Komentarz


                  • #10
                    To jest test z teraz po wifi

                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #11
                      Test na Wi-Fi Router Linksys EA6700

                      ]"]Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test
                      Ostatnio edytowany przez Maly745; 34973.
                      Skoda Octavia II FL
                      Motul 8100 X-Cess 5W40, Filtry Knecht, Świece Beru

                      https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/2sDZh/

                      Komentarz


                      • #12
                        Ładnie. Orzysz dobry serwer.

                        Ostatnio edytowany przez Enriquez; 6072.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
                          Ten ASUS jest ciekawy i ,rozwojowy, bo ac , tym bardziej ,że mam podobne warunki ,ale inne propozycje jak najbardizej.
                          Pod warunkiem, ze reszte urzadzen masz w ac, inaczej to dalej tylko tyle ile najslabsze ogniwo
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Jeszcze nie ale troche bez sensu kupowac teraz n jak zaczyna obowazywac juz ac to tak jak kupic full Hd jak 4k jest dawno na rynku

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez patryk23 Zobacz wpis
                              full Hd jak 4k jest dawno na rynku
                              Tu sytuacja wyglada troche inaczej. Urzadzen ac jest juz dosc sporo na tynku tak jak urzadzen z USB 3.0, a co z tego ze mamy tv 4k, jak telewizja jeszcze nie nadaje swoich programow w FHD, to gdzie tam do 4k
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                ASUS juz zainstalowany , siła sygnału bez porównania , transfer 80 bez problemu po wifi tak więc jest różnica.

                                Komentarz


                                • #17
                                  U siebie pogrzebałem trochę z ustawieniami karty na jednym lapku i po Wi-Fi dochodzi do ok 92 Mb/s. Koniecznie muszę dorwać kartę AC do nowszego lapka.
                                  Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X