Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przechowywanie opon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przechowywanie opon

    Trzymam opony obecnie w blaszanym garażu (opony zimowe) wiadomo jak to blaszak potrafi się nieźle nagrzać. Zastanawiam się czy to nie wpłynie negatywne na jakość opon? Na opony?

  • #2
    Kolego ile zamierzasz jeździć zim na tych oponach? Dzisiejsze opony po 4 latach są do niczego.Są twarde i wyją. A w przechowalniach jak widziałem jak są składowane moje firmowe, to nie ma się czym przejmować. ( i możesz uzupełnić profil :-))

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Z tego co ja widzę to większość " przechowywalni" opony uklada jak najwyżej dachu bo lezą do nowego roku. Czyli warunki prawie identyczne jak w twoim garażu.

      Komentarz


      • #4
        Istotna kwestią jest jeszcze temperatura przechowywania. A więc aby nie dochodziło do sytuacji w których opona zimowa wystawiona jest na działanie wysokich temperatur, na słonko. Jeżeli tak jest to najzwyczajniej w świecie traci swoje pierwotne właściwości. Guma staje się sparciała. Garaż lub jakaś piwnica to dobre miejsce do przechowywania opon, byle zbyt mocno się nie nagrzewał. Można przechowywać na takim jak ten tutaj stojak: Regał na opony, 2 półki, moduł podstawowy, 1050x1200x400 mm | sklep AJ Produkty
        Spokojnie pomieści do 10 sztuk.

        Komentarz


        • #5
          W sumie racja. A ile płacicie za przechowywanie opon zimowych latem i letnich zimą w zakładach wymiany opon? To są jakiś duże kwoty?

          Tutaj w sumie znalazłem też całkiem interesujący poradnik: Jak przechowywać opony i felgi » Oponeo - na temat konserwacji i późniejszego przechowywania.

          "w pomieszczeniu (wystawienie na działanie promieni słonecznych przyspiesza starzenie się gumy)"


          Czyli tak jak piszecie, aby nie pod gołym niebem.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X