Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Parkowanie w strefie zamieszkania poza miejscem parkingowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Parkowanie w strefie zamieszkania poza miejscem parkingowym

    Koledzy, mieszkam na osiedlu odgrodzonym szlabanem, gdzie cały teren osiedla to "strefa zamieszkania". Ponieważ nie mam jak zaparkować auta na wyznaczonym miejscu parkingowym (2 miejsca na 3 auta) zaparkowałem sobie poza wyznaczonym miejscem parkingowym.
    Czy Policja ma prawo wystawić mi mandat za parkowanie poza miejscem parkingowym?
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

  • #2
    Cytuję Motor 30/2017 (3344):
    "Znak strefa zamieszkania zobowiązuje kierowców do parkowania tylko w wyznaczonych miejscach. Jeśli auto zostanie zaparkowane poza stanowiskiem postojowym, straż miejska ma prawo wypisać mandat. Stosując taki znak, zostaje rozwiązany problem zastawiania chodników czy osiedlowych uliczek."
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

    Komentarz


    • #3
      Ja pytam o Policja. Nie mam SM.
      Adam... Używam:
      Rolka: e11FL 97KM/130Nm
      Passek: B6 175KM/366Nm

      Komentarz


      • #4
        Najprościej i najpewniej wybrać się na komisariat i spytać lub złapać jakiś radiowóz.

        Komentarz


        • #5
          Jeśli wszystko jest oznaczone zgodnie z przepisami, to policja ma jak najbardziej prawo interweniować, za parkowanie poza miejscami nie oznaczonymi 100zł mandatu i 1pkt karny. W strefie zamieszkania oprócz specyficznych ograniczeń obowiązują przepisy kodeksu drogowego.
          Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

          Komentarz


          • #6
            Tak jak pisze dieselinside1900. Nie ma znaczenia czy policja czy SM.
            Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
            Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

            Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
            Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

            Komentarz


            • #7
              No dobra, ale to jest osiedle prywatne, gdzie wjazd mają tylko mieszkańcy. Z tego co wiem, to Policja nie ma prawa wystawiać mandatów na terenie prywatnym (tak jest np. na parkingach przy centrach handlowych, gdzie Policja nie może dawać mandatów za złe parkowanie).
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #8
                Przecież zmieniono prawo i milicja może wystawiać mandaty na parkingach marketów. Jak jeszcze mieszkałem na osiedlku dev z parkingiem prywatnym (ale wjazd był otwarty jak dotąd) na ok 200 miejsc, to Policja i SM codziennie robiły rundki po osiedlu. Jak jeździły to pewnie i mandaty mogly wystawiać. SM jeździła częściej przed pochodami z pobliskiego kościoła. Poza tematem ale po kolejnej procesji zapytałem jednego młodego barana co tu robią na prywatnej działece - ten odpowiedział, że ta działka należy do parafii...

                Komentarz


                • #9
                  Myślę,że jak życzliwy sąsiad cię nie podpierdzieli to nic ci nie grozi, inna sprawa to ludzka kultura , jak ja potrzebowałem po zakupie żony auta do sprzedaży starego dogadałem się z sąsiadem i za przysłowiową flaszkę stawałem przez jakiś czas na jego miejscu, stawanie poza wyznaczonym miejscem świadczy tylko i wyłącznie o tobie. Zadawanie tego typu pytań jest defacto nie na miejscu , bo chcesz poklasku za to,że łamiesz zasady obowiązujące w cywilizowanym świecie, jeśli mieszkasz na zamkniętym osiedlu to kupując mieszkanie zapłaciłeś za te miejsca i stawianie poza nimi jest niezgodne z przepisami

                  Komentarz


                  • #10
                    Zadałem dość konkretne pytanie i nie było w nim prośby o ocenianie lub pouczanie mnie.
                    Adam... Używam:
                    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                    Passek: B6 175KM/366Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeśli jest to teren wspólnoty to za złe parkowanie właściciel lub administrator posesji ma prawo nawet Cię odholować.

                      Nie ma tu znaczenia czy jest szlaban czy nie jeśli jest tam zarejestrowany znak z informacją o terenie zamieszkałym to tak - policja ma prawo wystawić Ci mandat.

                      Przykład - mieszkałem na stancji z jakieś 7 lat temu - zaparkowałem swoje auto (teren ogrodzony szlaban wjazd/wyjazd) - tylko dla mieszkańców służb miejskich do tego nawet dozorca 24h wpuszczający/wypuszczający. Zaparkowałem auto poza wyznaczonym miejscem i typ cofając z miejsca oznaczonego trze mi błotnik i zderzak tylny.
                      Po przyjeździe policji na miejsce zdarzenia Pan od razu do mnie "za to parkowanie Pana pouczam chodź powinienem ukarać, ale jak Pan widzi został Pan ukarany przez kierowcę pojazdu X"
                      Znak ten jasno mówi - parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach. Nie ma znaczenia czyj to teren i czy jest ogrodzony. O ile znak ten jest zarejestrowany. Jeśli nie to nie tyczy się niczego.
                      Mógłbyś wówczas kupić sobie znak zakazu wjazdu i wszystkich sąsiadów "ukarać" wzywając policję - bo przecież jest zakaz.
                      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                        Zadałem dość konkretne pytanie i nie było w nim prośby o ocenianie lub pouczanie mnie.
                        Na stos z nim!!!!

                        Komentarz


                        • #13
                          Czyli na wjezdzie masz niebieska tablice strefa zamieszkania a miejsce parkingowe jest oznaczone znakiem z tzw. P? jak to sa 3 miejsca na dwa auta? Miejsce postojowe ma miec konkretne minimalne wymiary. Te prywatne miejsca to osobne dzialki z ksiega wieczysta ktore kupowalo sie z mieszkanie.?
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • #14
                            Mam prawo wylacznego korzystania z jednego miejsca a drugie wynajmuje. Mam wiec dwa miejsca i chwilowo 3 samochody. Miejsca parkingowe nie maja KW. Na osiedlu nie ma miejsc które można wynająć. Przed osiedlem Policja wali mandaty za parkowanie bo tam nie ma parkingu.
                            Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                              Jeśli jest to teren wspólnoty to za złe parkowanie właściciel lub administrator posesji ma prawo nawet Cię odholować.
                              Nie ma takiego prawa. Nie może Ci nawet blokady założyć czy karnego kutasa nakleić. Odholować pojazd może policja, ewentualnie SM w oparciu o zapisy prawa o RD (jeżeli nie ma strefy ruchu). W przypadku braku przesłanek do odholowania pojazdu, pozostaje droga cywilnoprawna.
                              Odholowanie pojazdu od tak przez wspólnotę/administratora można podciągnąć pod przywłaszczenie mienia, a nałożenie blokady o uczynienie rzeczy niezdatnej do użycia.

                              Natomiast, wspólnota może nałożyć kary finansowe lup opłaty za pozostawianie samochodów poza miejscami wyznaczonymi - ale to też trzeba realizować zgodnie z prawem.
                              Ostatnio edytowany przez b707; 1022.
                              Adam

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                No dobra, ale to jest osiedle prywatne, gdzie wjazd mają tylko mieszkańcy. Z tego co wiem, to Policja nie ma prawa wystawiać mandatów na terenie prywatnym (tak jest np. na parkingach przy centrach handlowych, gdzie Policja nie może dawać mandatów za złe parkowanie).

                                Jeżeli została wezwana przez np administratora, to może wystawić mandat.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez b707 Zobacz wpis

                                  Nie ma takiego prawa. Nie może Ci nawet blokady założyć czy karnego kutasa nakleić. Odholować pojazd może policja, ewentualnie SM w oparciu o zapisy prawa o RD (jeżeli nie ma strefy ruchu). W przypadku braku przesłanek do odholowania pojazdu, pozostaje droga cywilnoprawna.
                                  Wjeżdża gość za bramę Twojej działki, zostawia auto w miejscu, w którym "nie przeszkadza" i wychodzi. Właściciela nie znasz.
                                  I co? Nie masz prawa auta odholować skoro stoi na Twojej prywatnej posesji? Teren wspólnoty to właśnie prywatna posesja zarządzana przez np. administratora.
                                  Administrator posesji (z upoważnienia właścicieli) może zgłosić auto i zostanie ono odholowane.

                                  Tu jest trochę o tym :
                                  Kiedy wspólnota mieszkaniowa może odholować pojazd
                                  Ostatnio edytowany przez oolsztyniak; 1498.
                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X