Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z siecią wifi. Ktoś zna się na sieciach?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z siecią wifi. Ktoś zna się na sieciach?

    Cześć

    Temat wyglada następująca. W tym tygodniu dokonałem wymiany sprzętu komputerowego w domu. W miejsce starego komputera stacjonarnego z windowsem 7 wpadł nowy sprzęt z windowsem 10 oraz drugi dell laptop z windowsem 10. Pierwszy laptop to msi i jest na windowsie 7. WiFi po domu rozsiewa D-Link DWR921 od T-Mobile. A teraz jak wyglada problem. Póki miałem starą stacjonarke i laptopa msi ( oba na win7 ) nie było żadnych problemów z połaczeniem z internetem. Wpiety laptop plus komputer i często 5-7 telefonów i wszystko pracowało stabilnie. Po wymianie sprzętu na laptopie msi nie ma problemu ze stabilnością łącza, na laptopie dell czasem rołączy internet ale to sporadycznie natomiast nowa stacjonarka z win10 potrafi pracować stabilnie cały dzien i póxniej zaczyna wyrzucac połączenie z internetem nawet co 1-5 minut. Rozłączenie i połaczenie w panelu połączen wifi rozwiazuje problem na 1-5 minut. Pytanie gdzie leży problem? Po stronie rutera czy po stronie karty sieciowej w nowej stacjonarce ? Router wstępnie wykluczam gdyż stara stacjonarka i laptop msi na win7 pracowały stabilnie. Jeśli ktoś ma jakies propozycje czy nalezy posprawdzac jakeis ustawienia czy cos zmienic to prosze pisac łopatoligicznie Prawie wgl sie na tym nie znam
    Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
    Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

  • #2
    Hej, jak możesz napisz jakiej firmy masz kartę WiFi w stacjonarce. Jeśli Broadcom, tu szukałbym przyczyny. Zacznij od aktualizacji sterownika karty sieciowej. Szczególnie, jeśli są zainstalowane tylko domyślne sterowniki od Windowsa 10. Jak to nie pomoże, proponuję kartę WiFi opartą na Atherosie.
    Moja "córeczka"
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

    Komentarz


    • #3
      Nie wiem o co chodzi z tym rozłączaniem lub niemożnością połączenia z Wi Fi, ale u mnie laptop z Win 7 - nie ma problemu. Syn ma lapka z Win 8 i co jakiś czas ma taki problem Ściąga właśnie jakieś aktualizacje czy nowe sterowniki do karty sieciowej. Widać 8 i 10 ma swoje niespodzianki.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis
        Hej, jak możesz napisz jakiej firmy masz kartę WiFi w stacjonarce. Jeśli Broadcom, tu szukałbym przyczyny. Zacznij od aktualizacji sterownika karty sieciowej. Szczególnie, jeśli są zainstalowane tylko domyślne sterowniki od Windowsa 10. Jak to nie pomoże, proponuję kartę WiFi opartą na Atherosie.
        Ok, dzieki za jakąś ścieżkę. Otworze go jutro i obczaje jaka sieciówka tam siedzi
        Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
        Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

        Komentarz


        • #5
          Popieram, sterowniki od producenta to zupełnie inna bajka a niżeli to co sam Windows oferuje... Sieciówkę Dell'a też możesz zaktualizować

          A ile w sumie masz podłączonych urządzeń do tego D-Linka kiedy to się dzieje? Ja kiedyś miałem dziwne problemy z siecią to po tyg. doszedłem że router nie radził sobie z dużą ilością urządzeń WiFi - nowy router załatwił sprawę

          Komentarz


          • #6
            W nowej stacjonarce jest Ralink 5390. Pobrałem sterowniki producenta, wyinstalowałem systemowe tylko szkopuł polega na tym ze karta sieciowa z uporem maniaka wraca do sterowników systemowych mimo iz instaluje sterownik od producenta po wczesniejszym wyisntalowaniu sterownika systemowego... W menedzerze urzadzern w szczegółach sterownika karty sieciowej ciagle jest pokazywany sterownik systemowy... Jak sie bezboleśnie pozbyc steronika systemowego???

            Router nie ma tutaj nic do rzeczy. Nówka sztuka ma 2 miechy. D-link dwr 921. Moze byc wpiete w niego 3 komputery (msi,dell,stara stacjonarka) i 7 telefonów i nigdzie nic sie nie sypie. Tylko nowa stacjonarka
            Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
            Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

            Komentarz


            • #7
              A spróbuj wyłączyć oszczędzanie energii na tej karcie w stacjonarce.

              A to że jest nówka to nie znaczy że nie ma limitu podłączonych urządzeń nie wiem jaka jest specyfikacja ale jeżeli ma słabszy procesor lub małą ilość pamięci - może sobie nie radzić nawet nowe urządzenie.
              Ostatnio edytowany przez marwoo; 44439.

              Komentarz


              • #8
                Ta stacjonarka to ''firmowy'' nabytek typu lenovo, dell lub inne badziewia? Tam są używane najtańsze najgorsze podzespoły, podejrzewam że jest to do wymiany.
                Seria 188KM/270Nm na 95RON

                Komentarz


                • #9
                  Według specyfikacji ten routek to mocny sprzęt wiec odrzucam go.

                  Stacjonarka jest złożona według mojej specyfikacji, nie jest to sprzet z media maxxu czy innego saturna
                  Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                  Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Sebastian_M26 Zobacz wpis
                    Ta stacjonarka to ''firmowy'' nabytek typu lenovo, dell lub inne badziewia? Tam są używane najtańsze najgorsze podzespoły, podejrzewam że jest to do wymiany.
                    Chyba nie masz na myśli Della Optiplex czy Precision bo nie zgodzę się z tym, że tam są najgorsze badziewia. Co do Lenovo to się zgodzę, sprzętowo może nie najgorzej, ale jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.

                    Komentarz


                    • #11
                      Sprzętowe i7 a w bazie tragedia... a tak wogóle gdzie ralink 5390 jest montowany?
                      Seria 188KM/270Nm na 95RON

                      Komentarz


                      • #12
                        Te Ralinki 5390 montowało kiedyś HP w Pavilionach - do tej pory jest wiele problemów z netem na W10 z tymi kartami...

                        JayKey49 a masz możliwość odpięcia karty i użyć czegoś na USB?

                        Komentarz


                        • #13
                          marwoo zapoznałem sie z tematem w HP i nawet pobrałem sterowniki które przewijały sie po forach HP jako działające a system i tak wraca mi do sterowników systemowych. Rzecz w tym że nie mam innej zastępczej karty ale po weekendzie raczej pójdzie do wymiany na cos co bedzie działac bez problemów.
                          Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                          Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                          Komentarz


                          • #14
                            JayKey49 Jak byłbyś bliżej pomógłbym załatwić coś na USB do testów ale tak to będzie ciężko... Popytaj może ktoś ma coś pożyczyć na trochę do testów.

                            Komentarz


                            • #15
                              Spróbuj jeszcze w menadżerze urządzeń ręcznie wskazać lokalizację sterownika. Jeśli pobrane sterowniki są w formie luźnych plików, a nie jakiejś instalki, wrzuć je na pulpit. Następnie klik PPM na logo Windows i wybierasz Menedżer urządzeń. Na drzewku rozwiń kategorię Karty sieciowe i klik PPM na Twoją kartę ralink i wybierasz Aktualizuj oprogramowanie sterownika. Następnie powinno pojawić się okno z wyborem Wyszukaj automatycznie i Przeglądaj mój komputer... wybierasz przeglądanie komputera. Klik na Przeglądaj i wskazujesz folder ze sterownikami. Potem to już postępujesz zgodnie z wyświetlanymi komunikatami
                              Mam nadzieję, że pomoże.
                              Moja "córeczka"
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis
                                Spróbuj jeszcze w menadżerze urządzeń ręcznie wskazać lokalizację sterownika. Jeśli pobrane sterowniki są w formie luźnych plików, a nie jakiejś instalki, wrzuć je na pulpit. Następnie klik PPM na logo Windows i wybierasz Menedżer urządzeń. Na drzewku rozwiń kategorię Karty sieciowe i klik PPM na Twoją kartę ralink i wybierasz Aktualizuj oprogramowanie sterownika. Następnie powinno pojawić się okno z wyborem Wyszukaj automatycznie i Przeglądaj mój komputer... wybierasz przeglądanie komputera. Klik na Przeglądaj i wskazujesz folder ze sterownikami. Potem to już postępujesz zgodnie z wyświetlanymi komunikatami
                                Mam nadzieję, że pomoże.
                                Juz to robiłem bo zasugerował mi to kolega. Niestety nie pomaga. Cos ewidentnie jest nie tak z kartą. Idzie do wymiany
                                Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                                Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja u siebie mam tak z Broadcomem. Kupiłem kilka lat temu kartę wifi na USB, która wystaje mi poza obudowę lapka 1,5 cm i zero problemów z zasięgiem i jakością wifi.
                                  Powodzenia z nową kartą
                                  Moja "córeczka"
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Wrzuciłem dzisiaj jakiegoś TP - Linka za pare zł który wpadł mi pod rękę i problemy zniknęły jak ręką odjał
                                    Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
                                    Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X