Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Formalności po zmianie nazwiska po ślubie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Formalności po zmianie nazwiska po ślubie

    Koledzy, szukam u Was rady

    21 października hajtam się. Przyjmuję nazwisko żony (jest ciekawsze i lepiej pasuje do mojego imienia ). Jednocześnie końcem października przypada mi termin odbioru samochodu z salonu, a co za tym idzie wszystkie formalności.
    Do tego czasu nie zdążę wyrobić nowego prawka i nowego dowodu osobistego.
    Druga sprawa to obecny samochód. Ostatecznie chcę go sprzedać po ślubie. W związku z tym też będę musiał zmienić dowód rejestracyjny.

    No i nie mam pomysłu jak to wszystko ogarnąć najbardziej optymalnie i bez wydawania podwójnie kasy (raz rejestracja nowego auta, a dwa zmiana dowodu rejestracyjnego obecnego).

    Za wszelkie pomysły na optymalizację tematu z góry bardzo dziękuję
    Moja "córeczka"
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

  • #2
    14dni na wymianę dowodu osobistego, 30 dni prawo jazydy i dowód rejestracyjny.

    Sprzedajesz auto na starych danych, nowe odbierasz po wymianie dowodu.

    Komentarz


    • #3
      Może wystarczy jak okażesz się aktem małżeństwa z zapiskiem o zmianie nazwiska i poświadczeniem złożenia wniosków o wyrobienie nowych dokumentów?

      Najlepiej zapytaj u źródła (diler, W. Komunikacji, ubezpieczyciel) czy na tej podstawie diler wystawi fakturę na nowe nazwisko. Nr dowodu to nie problem - Pesel jest podstawą do identyfikacji, a nowe nazwisko masz z chwilą otrzymania aktu małżeństwa.

      Dowód jeśli idzie o nr i serię możesz zmieniać co kwartał jak masz kaprys
      Ostatnio edytowany przez ruwado; 6444.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz


      • #4
        Serio to przemyślałeś? Wszędzie będziesz podawał nazwisko panieńskie... Idziesz pod prąd.

        Komentarz


        • #5
          Osobiście nie znam nikogo co podjałby taką decyzje.

          Komentarz


          • #6
            Właśnie ! A jak w przypadku takim jak powyżej nazywa się nazwisko faceta przyjmującego nazwisko po żonie?
            Pani - Panieński
            Pan - "Nazwisko Kawalerskie" ?
            Jest gdzieś taka rubryka?
            Czy to będzie "nazwisko rodowe" ?
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              Rodowe
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Panowie, dziękuję Wam za odpowiedzi Faktycznie przy okazji składania wniosku o nowy dowód osob. zapytam przy okazji o kwestie związane z autem.
                Co do zmiany nazwiska, naprawdę dobrze to przemyślałem i mogę być dla Was tym pierwszym, którego znacie z takim przypadkiem Faktycznie słabe jest tylko to zmienianie wszystkiego, ale dam radę A zmiana pospolitego nazwiska na ciekawe i oryginalne - naprawdę warto

                Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za rady
                Moja "córeczka"
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis
                  Panowie, dziękuję Wam za odpowiedzi Faktycznie przy okazji składania wniosku o nowy dowód osob. zapytam przy okazji o kwestie związane z autem.
                  Co do zmiany nazwiska, naprawdę dobrze to przemyślałem i mogę być dla Was tym pierwszym, którego znacie z takim przypadkiem Faktycznie słabe jest tylko to zmienianie wszystkiego, ale dam radę A zmiana pospolitego nazwiska na ciekawe i oryginalne - naprawdę warto

                  Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za rady
                  Nie przy składaniu wniosku o dowód pytaj o samochód, ale teraz zapytaj w salonie i wydziale komunikacji o to co Ci pisałem. Czy na podstawie starego dowodu i aktu małżeństwa z adnotacją o zmianie mazwiska zalatwisz fakturę i rejestrację.
                  pozdrawiam - Darek

                  Komentarz


                  • #10
                    Kobity od wieków to robią i załatwiają więc czemu facet ma sobie nie poradzić?
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                      Kobity od wieków to robią i załatwiają więc czemu facet ma sobie nie poradzić?
                      No, dokładnie Hehe Bardziej mam rozkminę jak zoptymalizować kilka nakładających się faktów (ech, praca w korpo niszczy :P)
                      Moja "córeczka"
                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                        Kobity od wieków to robią i załatwiają więc czemu facet ma sobie nie poradzić?
                        dokładnie, to tylko zmiana nazwiska, a nie... płci np.
                        pozdrawiam - Darek

                        Komentarz


                        • #13
                          Kto będzie nosił spodnie w Waszym związku?
                          "Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

                          Komentarz


                          • #14
                            Znam przynajmniej dwóch facetów, którzy po ślubie przyjęli nazwisko żony. I z całą pewnością nie byli to "troki od kaleson".
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz


                            • #15
                              Hahah, spodnie nosimy akurat oboje Poza wiecie, nazywać się jak kochanek po angielsku... któż by nie chciał
                              Moja "córeczka"
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                              Komentarz


                              • #16
                                mikko1 , Będziesz miał na nazwisko Brazzers?
                                Pozdrawiam,
                                Grzesiek


                                Była: O2@MY07@BXE / O2FL@MY10@BXE
                                Jest: O3@MY13@CHPA / B7@MY12@CFFB


                                Bartek "Dedon" 05.06.1988 - 07.08.2011[*]

                                Komentarz


                                • #17
                                  Deo Zrobiłeś mi wczoraj dzień
                                  Moja "córeczka"
                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez mikko1 Zobacz wpis
                                    Koledzy, szukam u Was rady

                                    21 października hajtam się. Przyjmuję nazwisko żony (jest ciekawsze i lepiej pasuje do mojego imienia ). Jednocześnie końcem października przypada mi termin odbioru samochodu z salonu, a co za tym idzie wszystkie formalności.
                                    Do tego czasu nie zdążę wyrobić nowego prawka i nowego dowodu osobistego.
                                    Co do odbioru nowego auta, to ja już teraz w salonie bym na Twoim miejscu wszystkie dokumenty i ubezpieczenia pisał na nowe nazwisko, a odbierzesz i zarejestrujesz auto jak już dostaniesz nowy dowód osobisty.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Niech małżonka kupi i zarejestruje Twoje/Wasze auto na siebie. Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!
                                      Ostatnio edytowany przez MQ1977; 36345.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        leonn dobry pomysł, ogarnę w salonie czy tak się da
                                        MQ1977 77 małżonka będzie współwłaścicielem Bardzo dziękujemy

                                        Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi i rady

                                        Pozdrawiam serdecznie wszystkich
                                        Moja "córeczka"
                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Oczywiście że się da przecież na razie jest tylko zamówienie, faktura nie jest wystawiona i nie zapłaciłeś jeszcze, a jak się np rozmyślisz i nie kupisz tego auta to co wtedy salon zrobi? Następny nabywca będzie miał inne dane osobowe przecież.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            leonn Na razie mam tylko fakturę zaliczkową. Muszę tylko znaleźć czas na zagadanie do dilera
                                            Moja "córeczka"
                                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...554967#1554967

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X