Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Urlop, który zawsze będzie się pamiętać...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Urlop, który zawsze będzie się pamiętać...

    Koledzy, tak sobie pomyślałem o zrobieniu urlopu, który zaryje się w pamięć (szczególnie moich córom). Coś na zasadzie ciepłego kraju w którym będzie dużo wody, fajne ZOO, karmienie zwierząt, pływanie z delfinami, oglądanie wielorybów i takich tam.
    W pierwszej chwili po rozmowie ze znajomymi pomyślałem o Teneryfie, ale... na szybko dotarło do mnie, że tydzień takiego luksusu w Itace dla naszej czwórki to jakieś 15kzł... znacznie więcej niż byłbym w stanie zaakceptować.
    Macie jakieś pomysły na urlop taki jak napisałem w pierwszym zdaniu w cenie bardziej znośnej (nie oczekuję kosztów porównywalnych z Bałtykiem)? Może namiary na jakieś biuro podróży, jakaś sugestia terminu wyjazdu, porady, itp.?
    Adam... Używam:
    Rolka: e11FL 97KM/130Nm
    Passek: B6 175KM/366Nm

  • #2
    Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
    W pierwszej chwili po rozmowie ze znajomymi pomyślałem o Teneryfie
    Dobrze pomyślałeś! Loro Park jest genialny i masz wszystko czego potrzebujesz.
    I do tego dzban Sangrii za 3 ojro...
    Byłem 4 lata temu i za 3 osoby z 15k zostało mi więcej niż połowa za tygodniowy pobyt.
    Wszystko rezerwowałem sam, w sensie loty i hotel niecały miesiąc przed wylotem.
    Rafał

    Komentarz


    • #3
      Również polecam Teneryfę.
      Tego czego nie znajdziesz w loro parku znajdziesz fundując sobie wycieczki fakultatywne.
      Nurkowanie z delfinami czy pływanie katamaranem po oceanie z wielorybami a do tego błękitna i przejrzysta woda.
      Nie wspomnę o niesamowitym piasku na plaży, który jest czarny i robi ogromne wrażenie

      Podana przez Ciebie cena jest trochę z kosmosu w zeszłym roku z żoną zapłaciliśmy połowę tego na dwie osoby.
      Jeśli chodzi o hotel to polecam Playa la Arena i tam też szukaj czegoś w opcji last minute.

      W tym roku zdecydowaliśmy się na Grecję iiiii , żałujemy

      Jedynie co mnie w teneryfie odrzuca to lot czarterowy. Mieliśmy problemy z lądowaniem więc czas podróży 7h w ciasnym Airbus A320 nie należy do łatwych i przyjemnych.

      Siedmiodniowe lasty idzie ustrzelić za 3k w wypasionych hotelach z zajebistym jedzeniem.
      Była O2 RS 190 km / 436 Nm
      Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

      Komentarz


      • #4
        Coś tam z komputera. Większość zdjęć mam niestety na dysku przenośnym ale jakbyś coś potrzebował to pisz
        DSC_3079.JPG

        DSC_3090.JPG

        DSC_3172.JPG
        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
          Podana przez Ciebie cena jest trochę z kosmosu w zeszłym roku z żoną zapłaciliśmy połowę tego na dwie osoby.
          Niestety dzieci / młodzież windują cenę.
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • #6
            No tak bo tu w grę wchodzą 4 osoby :|
            Była O2 RS 190 km / 436 Nm
            Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
              Siedmiodniowe lasty idzie ustrzelić za 3k w wypasionych hotelach z zajebistym jedzeniem.
              No tylko nas jest 4 osoby - a to już 12kzł. Do tego LoroPark za prawe tysiak i jakieś wydatki na miejscu i robi się te 15kzł :-(

              Koleżanka trafiła super ofertę w tym czerwcu gdzie za 2 tygodnie za dwie osoby zapłaciła 7kzł - ale to był last minute.
              Adam... Używam:
              Rolka: e11FL 97KM/130Nm
              Passek: B6 175KM/366Nm

              Komentarz


              • #8
                Na 4 osoby ciężko ustrzelić lasta.
                Poza tym też nie pojedziesz na urlop do kiepskiego hotelu z kiepskim żarciem i po to aby na wszystkim oszczędzać.
                Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                Komentarz


                • #9
                  Spędziłem dziś trochę czasu szukając ofert. No i jak nic Teneryfa dla rodziny 2+2 All Inclusive w porządnym standardzie trzeba zapłacić przynajmniej 12kzł za tydzień... Plus oczywiście wydatki na miejscu. Dużo.

                  Macie pomysł na inne ciekawe miejsce?
                  Adam... Używam:
                  Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                  Passek: B6 175KM/366Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Rozumiem cię. Też chcę się wybrać z dziećmi za jakies 4 lata (młodsza będzie miała te 7-8 lat) na wakacje życia. Mam, z rodzinką, działkę w centrum miasta, którą zamierzamy sprzedać. Cudów z tego nie będzie, domu nie spłacę, klasy średniej nie kupię ale na 2 tyg w pełnym luksusie na Oceanie Indyjskim wystarczy.

                    Komentarz


                    • #11
                      Jedź do Grecji. Jak Ci się trafi przeżyć trzęsienie ziemi, tak jak mnie, to będziesz miał niezapomniane wspomnienia.
                      Teneryfa wydaje się być optymalna, tylko ten lot... Te czartery to jest rzeźnia.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Enriquez Zobacz wpis
                        Teneryfa wydaje się być optymalna, tylko ten lot... Te czartery to jest rzeźnia.
                        Masz na myśli czas lotu czy bydło chlające na umór?

                        Adam... Używam:
                        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                        Passek: B6 175KM/366Nm

                        Komentarz


                        • #13
                          Poczekaj jeszcze z 5 latek i będziesz miał tropical island i podobno wypaśny park wodny w Mszczonowie
                          W jakim wieku masz córki?

                          PS.
                          Myślę, że bardziej będą pamiętać spanie na glebie w chacie z lisci, jedzenie jagód i szczawiu, pieczenie ziemniaków w ognisku i mycie sie w zimnej wodzie, okrutną nude cały dzień niż mega luksusy za cięzką kasę zapełniające im każda sekunde dnia.
                          Nie napisałeś że muszą to być miłe wspomnienia, tylko wakacje mają się wyryć w pamięci
                          Ostatnio edytowany przez Alonzo_; 7050.

                          Komentarz


                          • #14
                            Alonzo_ co prawda to prawda​​​​​​. Dzisiejsze młode pokolenia luksusy mają na co dzień.​
                            pozdrawiam - Darek

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja ze swoimi dzieciakami , obecnie 6 i 10 lat byłem na Chorwacji, w Hiszpani w Grecji, we Włoszech w Turcji i zaskoczę was wszystkich w tym roku z racji zmiany samochodu żony byliśmy w Piwnicznej Zdrój w bardzo fajnym ośrodku , gdzie przez 2 tygodnie integrowaliśmy się z Warszawką i moje dzieciaki , wraz z żoną stwierdzili,że były to ich najlepsze wakacje jakie do tej pory spędziliśmy, nie była to zagranica tylko nasza kochana Polska , fakt ,że wbiliśmy się w petardyczną pogodę i dzieciaki od rana siedziały w basenie, robiliśmy sobie wypady na Słowację do Zoo i Aquaparków . Koszta jakie ponieśliśmy na dwa tygodnie to około 10 tysi, ale niczego sobie nie żałowaliśmy. Będąc za granicą nigdy nie naładowaliśmy sobie tak akumulatorów jak na południu naszego kraju.

                              Komentarz


                              • #16
                                zadariusz1 zdradź tajemnicę w którym ośrodku w Piwnicznej są takie fajne baseny. Jestem teraz w Tyliczu, więc mam niedaleko.

                                Moja Octavia:
                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                                Rafał

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                  Masz na myśli czas lotu czy bydło chlające na umór?
                                  Zawsze, w każdym locie charterowym trafi się przynajmniej jedna banda pijaków, przynajmniej jedna banda głośno gadających ze sobą ludzi i przynajmniej jedno dziecko, które cały lot drze ryja. Do tego wszyscy po starcie muszą iść do kibla. O fotelach, na których nie da się odpocząć ani tym bardziej przespać nie wspomnę. No ale to taki pekaes ze skrzydłami. O ile lotnisko w Warszawie jest bardzo fajne, to w takich pipidówach w drodze powrotnej czujesz się jak rumun z tobołami stłoczony na czymś takim jak w Warszawie w latach 80 - już nie ma tego terminala, wiesz o co chodzi. Ale coś za coś - przynajmniej nie trzeba jechać samochodem.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Niestety jest w tym sporo prawdy. Lecąc do Grecji w tym roku leciał z nami dziewczynko/chłopiec który tak piłował gębę, że miałem chęć wywalić go z samolotu.
                                    Oczywiście przeszkadzało to wszystkim tylko nie rodzicom, przecież pokrzyczy i przestanie.
                                    Z pijakami i głośno gadającymi problemów nie było. Ale tak to jest w czarterze, upchnąć ludzi ile się da a jak komuś ciasno no to już jego problem.
                                    No i ten kibel. Nagle wszystkim jednocześnie chce się szczać.

                                    Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
                                    Masz na myśli czas lotu czy bydło chlające na umór?
                                    Czas lotu 6h z Gdańska.
                                    W naszym przypadku samolot na Teneryfie miał ciężko wylądować ze względu na wiatr. Lot wydłużył się do 7,5 h a przez godzinę nikt nie odezwał się słowem na pokładzie samolotu.
                                    Próba wylądowania i kilka metrów nad ziemią znów w powietrze. Zrobił tak czterokrotnie sraczkę niektórzy mieli dość mocną.
                                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ciepła woda, palmy, plaża, drinki, kobiety Takie urlopy się najbardziej pamięta.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Szczególnie będąc dzieckiem
                                        Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                        Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Hahaha dobre

                                          Ja mam zdanie jak Alonzo. Wyjazd na jakaś eco farmę a nie na delfiny. Tylko, że to jest fajne dla kogoś co chce odpocząć. Pojedziesz będzie wow, w następnym roku pojedziesz na farmę z swojską kurą i te bedą tymi najbardziej wspomnianymi.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Agamek12, witaj
                                            patrząc tak na Twoje założenia do niezapomnianych wczasów, to przyjmij sobie, że na 2 tyg. bez 20 tysięcy nie masz co marzyć ( 1 tydz. może w 15 tys. się zmieścisz)
                                            Pięknych miejsc na świecie jest dużo - życia braknie żeby wszystko zwiedzić, wszystko zależy od tego w jakim standardzie i jakimi sposobami możesz i chcesz te wywczasy spędzić.
                                            Bo można spakować plecaki i autostopem w 2-3 miesiące objechać Europę wydając naprawdę mało kasy, albo wydać naprawdę sporo np.
                                            Wakacje w [panstwo.p] [panstwo.m] z Konsorcjum.pl - Wczasy na Wakacje.pl
                                            i być albo nie być zadowolonym
                                            15 lat temu, gdy moje chłopaki były jeszcze małe, to pakowało się samochód po sufit, i za ~ 3 tys. spędzało się 2 tyg. niezapomnianych wakacji w Chorwacji, z wyjazdami do Plitwic. Krk itp atrakcji.
                                            Gdy kil;ka lat póżniej wzięliśmy ich w Tatry i z dnia na dzień pokazywaliśmy widoki z Gęsięj Szyi, Sarniej Skały, Kasprowego, Szpiglasa, to też było to mistrzostwo świata.
                                            Jedno jest pewne - dorosły potrafi "nastawić" się na odbiór wykupionych wczasów, natomiast dzieciaki mają to do siebie, że ciągle potrzebują czegoś "więcej, wyżej, ładniej ..." itp.
                                            PS. Wyspy Kanaryjskie są super (Teneryfa przoduje w zestawieniu miejsc na "życie emeryta") - pod kątem wrażen polecam natomiast La Palmę, o ile serpentyny, przepaście i wąskie drogi nie robią na Was wrażenia
                                            Człowiek planuje, Bóg decyduje ...
                                            Jark7
                                            było 119/296 jest 143/328 by Aligator

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Podstawowe pytanie jest takie kiedy chcesz jechać.

                                              Jak zimą /ferie/ - to kanary będą dość drogie. Można poszukać teneryfy na przełomie lutego/marca i za Twoją konfigurację można by się zmieścić w 10 kpln /za tydzień/. Pamiętaj, że zimą na kanarach się nie pokąpiesz. Ocean zimny a baseny lodowate w hotelach.

                                              Jak lato - to w tym roku byłem na Krecie w czerwcu i za 11 dni w Hotelu 4* /Dessole Maelia Beach/ zapłaciłem 8,5 kpln za 2 + 2 /kupiłem to w dobrej promocji w październiku zeszłego roku/.
                                              Tak samo 2 lata temu - za 11 dni w czerwcu na KOS /Blue Lagoon Garden - 5 */ zapłaciłem 9 kpln.

                                              Także jak lato, to Grecja w czerwcu , kupiona z first minut. Ceny są najlepsze.



                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Dla mnie najbardziej niezapomniane to byly indonezja peru i vietnam.
                                                Ale to bardziej pod katem zwiedzania.
                                                Dzieci niekoniecznie musza docenic warany czy machu picchu.
                                                corka najlepiej wspomina Kretę z wylaczeniem tych dni kiedy ku jej nieszczesciu wyjezdzalismy poza hotel
                                                w moim przypadku wszystkim sie nie da dogodzic.

                                                edit: Pelne dwa tygodnie na krecie kosztowaly mnie w zeszlym roku cos kolo 12k tylko ze mlodsza leciala jeszcze na kolanach.
                                                Ostatnio edytowany przez Clip; 38915.
                                                Powered by R-Performance

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A wiecie jaki ja urlop zawsze będę pamiętał?

                                                  Byłem w Hiszpanii, Grecji, Szwecji, Francji, Rumunii, Ukraina, Słowacja, Węgry i jeszcze w kilku mniej lub bardziej znaczących państwach naszego globu.

                                                  A najbardziej w pamięci zapadł mi urlop z rodzicami nad jeziorem pod namiotem dwa tygodnie
                                                  Jedliśmy na kolacje to co z ojcem złowiliśmy na wędkę lub sznur, paliliśmy ogniska bez przerwy, budowaliśmy szałasy i turystyczne WC, wędziliśmy węgorze nad ogniskiem, robaki kopaliśmy w lesie żeby było na co łowić, zajadaliśmy z ogniska ziemniaki ....
                                                  Takie urlopy najbardziej się pamięta nie było bieżącej wody, nie było prysznica ani porcelany, nie było prądu, telefonów ani tv.
                                                  I wiecie co? Nigdy nie powiedziałem "tato, nudzę się" ....

                                                  A teraz? Wakacje za 12 koła na tydzień a dziecko i tak 3/4 urlopu z telefonem lub tabletem w ręku.
                                                  Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                                                  Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X